Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

V leopoldovskej väznici pes identifikoval balíky, v ktorých sa mali nachádzať výbušniny
9.10.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 9. októbra 13:43
V leopoldovskej väznici v pondelok počas kontroly doručenej pošty služobný pes označil balík, v ktorom sa mali nachádzať výbušniny. Informoval o tom portál noviny.sk.

Ako pre TV JOJ uviedla hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže Monika Kacvinská, podozrenie na výskyt výbušniny sa nakoniec nepotvrdilo. „Šetrenie mimoriadnej situácie bolo uzavreté s negatívnym výsledkom,“ uviedla hovorkyňa.

Po označení služobným psom do väznice vyslali policajného pyrotechnika, ktorý balíky preveril. „Môžeme potvrdiť, že dnes v dopoludňajších hodinách v ústave Leopoldov v priestoroch určených na kontrolu balíkov mimo priestorov ústavu dva služobné psy cvičené na vyhľadávanie výbušnín pozitívne označili jeden z balíkov adresovaný väznenej osobe,“ potvrdila pre TV JOJ Kacvinská.

Viac k témam: Pyrotechnik, Služobný pes, Väzenie, Výbušnina
Zdroj: SITA.sk - V leopoldovskej väznici pes identifikoval balíky, v ktorých sa mali nachádzať výbušniny © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia