Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Brutálna bitka v Hlohovci: Mladíka ťahali za autom, naložili do kufra a vyhodili na zastávke
23.11.2023 (SITA.sk) - Trnavský vyšetrovateľ obvinil piatich mužov zo zločinu úmyselného ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, zločinu vydierania spolupáchateľstvom a jedného aj z prečinu krádeže.

Všetci sa podieľali na krutej bitke mladého muža, ktorého zbili do bezvedomia. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na 12 rokov.

Za autom ho ťahali niekoľko metrovMuži podľa polície prinútili v Hlohovci nastúpiť do auta 20-ročného mladíka, tam ho začali biť. Vyčítali mu, že deň predtým informoval políciu o tom, že sa mali vlámať do rodinného domu.

„S autom zašli až do obce Dvorníky, časť Posádka, zabočili na poľnú cestu, kde ho skopli na zem, priviazali mu o nohu lano a ťahali autom niekoľko metrov. Keď sa mu podarilo z lana dostať, pribehli opäť k nemu a v bitke pokračovali ďalej,“ informovala o drsnom útoku trnavská polícia.

Potom mu prikázali, aby sa vyzliekol, zobrali mu mobil, preukaz a päťeurovú bankovku. Keď si mysleli, že dobitý muž je v bezvedomí, naložili ho do kufra auta a vyhodili ho na autobusovej zastávke v Bojničkách v okrese Hlohovec. Mladý muž skončil s viacerými zraneniami po celom tele v nemocnici, kde ho jednorazovo ošetrili.

Trestaní boli už aj v minulostiPolícia krátko po skutku zadržala so súhlasom prokurátora prvých troch podozrivých mužov a neskôr ďalších dvoch. Muži vo veku 18, 20, 21, 26 a 31 rokov boli už v minulosti súdne trestaní, prevažne za násilné trestné činy. Traja z nich boli za násilnú trestnú činnosť v podmienke.

Polícia tiež informovala, že jeden z obvinených sa v čase voľna zapájal do občianskej iniciatívy, ktorá si dala za cieľ riešiť výtržnosti mladistvých v Hlohovci.

Viac k témam: Krádež, Krimi, Napadnutie, Ublíženie na zdraví, Vydieranie
Zdroj: SITA.sk - Brutálna bitka v Hlohovci: Mladíka ťahali za autom, naložili do kufra a vyhodili na zastávke © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia