Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Izraelská armáda údajne zabila na Západnom brehu Jordánu osem Palestínčanov
26.11.2023 (SITA.sk) - Izraelské sily pôsobiace na okupovanom Západnom brehu Jordánu zabili v priebehu 24 hodín najmenej osem Palestínčanov.

V nedeľu o tom informovali palestínski predstavitelia. Tieto správy prišli v čase, keď medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas už tretí deň trvá krehké prímerie.

Útoky zintenzívnili aj osadníciNásilie na Západnom brehu Jordánu vzrástlo počas niekoľkých týždňov, odkedy Hamas 7. októbra zaútočil na Izrael a spustil ničivú vojnu v Pásme Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktIzraelské sily zabili desiatky Palestínčanov a stovky zatkli ľudí na Západnom brehu Jordánu. Židovskí osadníci zo Západného brehu Jordánu tiež zintenzívnili útoky.

Izraelská armáda sa nevyjadrilaPalestínske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že päť Palestínčanov bolo zabitých v bašte militantov v Džaníne, zatiaľ čo traja ďalší boli zabití v iných oblastiach Západného brehu Jordánu.

Izraelská armáda sa vo svojom nedeľňajšom vyhlásení nezmienila o stretoch ani o úmrtiach Palestínčanov. Uviedla však, že v oblasti naďalej operujú jej sily.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Západný breh Jordánu
Zdroj: SITA.sk - Izraelská armáda údajne zabila na Západnom brehu Jordánu osem Palestínčanov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia