Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Pápež František prekonal chrípku, kontrola vylúčila akékoľvek dýchacie problémy
26.11.2023 (SITA.sk) - Pápež František podstúpil v sobotu v rímskej nemocnici Gemelli kontrolné vyšetrenia po tom, čo predtým prekonal chrípku. Kontrola však vylúčila akékoľvek dýchacie problémy, uviedol hovorca Vatikánu Matteo Bruni.

Vatikán predtým oznámil, že pontifik z dôvodu chrípky zrušil audiencie. František by mal na budúci týždeň v piatok odcestovať do Dubaja v Spojených arabských emirátoch na klimatickú konferenciu COP28, ktorá potrvá od 30. novembra do 12. decembra.

Pápež, ktorý bude mať na budúci mesiac 87 rokov, strávil v apríli tri dni v nemocnici Gemelli pre bronchitídu.

Mal vtedy ťažkosti s dýchaním, no po intravenóznom podaní antibiotík bol prepustený. V tej istej nemocnici pobudol predvlani desať dní po operácii čreva.

Keď pápež František v nedávnom rozhovore dostal otázku týkajúcu sa jeho zdravotného stavu, vtipne odvetil: „Vidíte, stále som nažive.“

Viac k témam: Chrípka, Ochorenie
Zdroj: SITA.sk - Pápež František prekonal chrípku, kontrola vylúčila akékoľvek dýchacie problémy © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia