Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Proces s podnikateľom Bödörom v kauze podplácania sa začne vo februári, súd vytýčil tri termíny
29.11.2023 (SITA.sk) - Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 12. februára 2024 začiatok súdneho procesu s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom v kauze údajného podplácania. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu s tým, že vo veci sú vytýčené spolu tri termíny hlavného pojednávania.

Proces mal pritom začať už 30. augusta tohto roku, zdržala ho však podaná námietka zaujatosti zo strany obžalovaného voči zákonnej sudkyni. Najvyšší súd však rozhodol, že sudkyňa vo veci zaujatá nie je.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na Norberta Bödöra ešte vo februári tohto roku podal obžalobu pre prečin podplácania. Predmetom obžaloby je podľa prokuratúry podozrenie z poskytnutia úplatku vo výške 50-tisíc eur, ktorý súvisel s pomocou v konkrétnej trestnej veci v prospech inej osoby.V tomto prípade má ísť o kauzu známu ako Valčeky. Tá sa týkala úplatku pre bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána Kučerku. Menovaný sa totiž zaoberal kauzou odpočtov DPH, v ktorej figuroval ako podozrivý Štefan Žiga, príbuzný bývalého ministra Petra Žigu. Peniaze pre vyšetrovateľa mal sprostredkovať práve Norbert Bödör.

Nitriansky podnikateľ zároveň čelí obžalobe v kauze Dobytkár, ktorá sa týka korupcie na Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Norbert Bödör tiež figuruje aj v kauze Očistec, týkajúcej sa údajného pôsobenia zločineckej skupiny v polícii.Viac k témam: kauza Dobytkár, Kauza Očistec, kauza Valčeky, Podplácanie, Súdy, Úplatky
Zdroj: SITA.sk - Proces s podnikateľom Bödörom v kauze podplácania sa začne vo februári, súd vytýčil tri termíny © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia