Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Dôchodkyňa chcela investovať do kryptomien, vďaka podvodníkovi prišla o viac ako 23-tisíc eur
4.12.2023 (SITA.sk) - Dôchodkyňa z bratislavskej Petržalky chcela investovať do kryptomien, namiesto zisku prišla o viac ako 23-tisíc eur. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, 70-ročná žena reagovala na ponuku, ktorú objavila na internete.

Tisíce eur na rôzne účty„V rámci komunikácie jej neznámy páchateľ vysvetlil, že keď chce zhodnotiť svoje peniaze, má ich poslať na konkrétne bankové účty firemných účtovníčok,“ uviedla hovorkyňa s tým, že seniorka počas niekoľkých dní zaslala na rôzne účty tisíce eur.

Keď po určitom čase opäť kontaktovala neznámeho páchateľa s požiadavkou o výber peňazí, povedal jej, aby poslala sumu vo výške 10-tisíc eur na odblokovanie účtu. Takú finančnú čiastku žena nemala, preto zaslala aspoň 3-tisíc eur.

Celková škoda vo výške 23 100 eur„Aj napriek uskutočneniu platby neznámy páchateľ od nej naďalej požadoval 10-tisíc eur,“ poznamenala hovorkyňa s tým, že túto požiadavku už seniorka neuskutočnila a išla podať trestné oznámenie na políciu. Konaním neznámeho páchateľa jej bola spôsobená celková škoda vo výške 23 100 eur.

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu.

Viac k témam: bratislavská policajná hovorkyňa, Dôchodkyňa, Kryptomeny, Podvod, Podvodník, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - Dôchodkyňa chcela investovať do kryptomien, vďaka podvodníkovi prišla o viac ako 23-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia