Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Rusko na Ukrajine zintenzívňuje útoky, podľa Estónska za týždeň stratilo 10-tisíc vojakov
9.12.2023 (SITA.sk) - Podľa estónskej vojenskej spravodajskej služby Rusko v najbližších týždňoch napriek veľkým stratám zintenzívni svoju ofenzívu proti Ukrajine. Svedčí o tom preskupovanie ruských síl.

Povedal to šéf estónskeho obranného spravodajstva Ants Kiviselg. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu estónskeho verejnoprávneho vysielateľa ERR.

Viac o téme: Vojna na UkrajineKiviselg poznamenal, že intenzita bojových akcií Ruska proti Ukrajine sa v priebehu uplynulého týždňa zvýšila o štvrtinu. Hlavným terčom ruskej ofenzívy zostáva mesto Avdijivka. „Rusko tiež vyvíja tlak na frontoch pri mestách Bachmut a Marinka," povedal Kiviselg.

Šéf estónskej vojenskej spravodajskej služby však dodal, že Rusko za uplynulý týždeň stratilo približne 10-tisíc vojakov. Poukázal aj na to, že Ukrajine sa darí udržiavať si obranu a zachovávať predmostie na východnom brehu Dnipra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie)

Viac k témam: ruské straty, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko na Ukrajine zintenzívňuje útoky, podľa Estónska za týždeň stratilo 10-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia