Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Najmenej nezamestnaných majú štyri okresy Trnavského kraja


Ide o okresy Galanta, Piešťany, Hlohovec a Trnava, v ktorých bola miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac pod 3,60 %. BRATISLAVA 25. decembra (WebNoviny.sk) - Okresy Galanta, Piešťany, Hlohovec a Trnava minulý mesiac pokorili v miere evidovanej nezamestnanosti všetky bratislavské okresy. Všetky tieto štyri okresy sa nachádzajú v Trnavskom kraji. V okresoch Galanta, Piešťany a Hlohovec bola v novembri najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku, a to zhodne 3,32 %.

Odporúčame:

Miera nezamestnanosti na Slovensku je najnižšia od roku 2008


Bratislava až na druhom miesteZa nimi nasleduje okres Trnava, kde miera evidovanej nezamestnanosti v novembri dosiahla 3,52 %. Až za týmito okresmi sa nachádza okres Bratislava V s mierou nezamestnanosti 3,96 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola na konci novembra tohto roka vyššia ako 20 % v štyroch okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Kežmarok, Revúca a Rožňava. Z týchto okresov sa dva nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 24,77 %.

Nezamestnanosť je najnižšia od roku 2008

Nasleduje okres Kežmarok, kde miera nezamestnanosti ku koncu novembra tohto roka predstavovala 21,13 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Revúca. V ňom bola miera nezamestnanosti 20,84 %. Okres Rožňava vykázal ku koncu minulého mesiaca mieru nezamestnanosti 20,75 %. Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci novembra tohto roka 8,78 %. Dostala sa tak na najnižšiu úroveň od decembra 2008, kedy predstavovala 8,39 %.

Oproti koncu októbra tohto roka sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila o 0,30 percentuálneho bodu. Medziročne bola miera nezamestnanosti minulý mesiac nižšia o 1,99 percentuálneho bodu. Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 238 380 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti koncu októbra tohto roka ide o pokles o 8 214 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 52 132 osôb.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Hlohovec.info - najlepšie ponuky v meste
Hlohovec
Dovoz a predaj piesku, kameniva, makadamu
Dovoz a predaj piesku, kameniva, makadamu (rôzne f...
Hlohovec
Pizza GRANDE
Donášková služba Pizza GRANDE vám ponúka široký výber pizze a hotových jedál. Pri objednávke cez internet neplatíte baln...
Čítať viac »
Hlohovec
Znovuotvorené dámske kaderníctvo
Znovuotvorené dámske kaderníctvo Petra vás srdečne pozýva do svojej prevádzky. Nám. sv. Michala č. 17, Hlohovec  Tel.: 0...
Čítať viac »
Hlohovec
Soles are made out of high density material that absorbs shock
who is baddie winkle and why was she at the vmas Christian Louboutin Shoes Designed by Anouk Wipprecht, the dress can su...
Čítať viac »
Pridať ponuku na Hlohovec.info »

Diskusia