Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Petra Vlhová vymenila lyže za motorku, odjazdila majstrovstvá Slovenska v endure a country cross
ŽAŠKOV 17. júla (WebNoviny.sk) - Úspešná slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová v sobotu vysadla na súťažnú motorku.

Dvadsaťdvaročná Liptáčka sa predstavila na pretekoch 6. kola medzinárodných majstrovstiev Slovenska v endure a country cross v Žaškove. V jej prípade nebol dôležitý konečný výsledok, na Orave napokon absolvovala tri súťažné kolá a obsadila siedme miesto so ziskom 14 bodov. V nedeľu už do pretekov nezasiahla a v konečnom účtovaní jej patrila posledná ôsma priečka.

Odporúčame:
Maďar Kiss sa stal dvojnásobným víťazom majstrovstiev Európy ťahačov na Slovakia Ringu

"Chcela som to po druhom kole vzdať, no povedala som si, že zabojujem. Bolo to však veľmi ťažké. Všetko ma bolí, pretože na motorke človek zapája všetky svaly. Najviac ma bolí zadok. V jednej situácii som chcela zahodiť motorku, no brat Boris ma podporil a tak som šla ďalej," povedala Petra Vlhová pre spravodajskú reláciu RTVS.

V sobotu večer sa slovenská lyžiarka rozhodla postaviť aj na štart iného športového podujatia - v rodnom Liptovskom Mikuláši absolvovala bežecké preteky Night Run na 5 km, v ktorých obsadila 20. miesto.

Absolútnym víťazom v Žaškove sa s plným počtom 50 bodov stal pravidelný účastník Rely Dakar Štefan Svitko, ktorý ovládol aj svoju kategóriu E2. Celkovo druhý skončil Thomas Hostinský a tretia priečka patrila českému jazdcovi Ondřejovi Helmichovi, obaja nazbierali po 36 bodov.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENKA

  • ENDURO A COUNTRY CROSS
E1: 1. Marek Haviar, KTM 47 bodov (25+22), 2. Thomas Hostinský, Husqvarna 45 (20+25), 3. Tomáš Zboran (všetci SR) KTM 42 (22+20)

E2: 1. Štefan Svitko (SR) KTM 50 (25+25), 2. Ondřej Helmich (ČR) Husqvarna 42 (20+22), 3. Patrik Halgaš (SR) KTM 40 (22+18)

Absolútne: 1. Štefan Svitko, KTM 50 (25+25), 2. Thomas Hostinský (obaja SR) Husqvarna 36 (14+22), 3. Ondřej Helmich (ČR) Husqvarna 36 (16+20)

Ženy: 1. Katarína Juríčková (SR) Husqvarna 50 (25+25), 2. Michaela Polívková (ČR) Beta 44 (22+22), 3. Gabriela Čipková (SR) KTM 38 (20+18),... 8. Petra Vlhová (SR) Husqvarna 14 (14+0)

Viac k témam: motoršport, Petra Vlhová
Zdroj: Webnoviny.sk - Petra Vlhová vymenila lyže za motorku, odjazdila majstrovstvá Slovenska v endure a country cross © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Hlohovec.info - najlepšie ponuky v meste
Hlohovec
Dovoz a predaj piesku, kameniva, makadamu
Dovoz a predaj piesku, kameniva, makadamu (rôzne f...
Hlohovec
Pizza GRANDE
Donášková služba Pizza GRANDE vám ponúka široký výber pizze a hotových jedál. Pri objednávke cez internet neplatíte baln...
Čítať viac »
Hlohovec
Znovuotvorené dámske kaderníctvo
Znovuotvorené dámske kaderníctvo Petra vás srdečne pozýva do svojej prevádzky. Nám. sv. Michala č. 17, Hlohovec  Tel.: 0...
Čítať viac »
Hlohovec
Soles are made out of high density material that absorbs shock
who is baddie winkle and why was she at the vmas Christian Louboutin Shoes Designed by Anouk Wipprecht, the dress can su...
Čítať viac »
Pridať ponuku na Hlohovec.info »

Diskusia