Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Európska komisia schválila milióny eur pre Irak, pomôžu so škodami po boji s Islamským štátom
BRUSEL 12. októbra (WebNoviny.sk) - Európska komisia (EK) schválila stabilizačný balíček v sume 60,4 milióna eur na podporu Iraku po oslobodení oblastí, ktoré boli pod kontrolou teroristickej organizácie Daíš, známej aj ako Islamský štát.

EK o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke. "V tomto dôležitom okamihu histórie Iraku stojíme na strane irackého ľudu a predstaviteľov vlády, ktorí prejavili odvahu a odolnosť vo svojom boji proti organizácii Daíš," povedala vysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová.

Odporúčame:
Za nezávislosť hlasovalo vyše 92 percent Kurdov, iracký parlament chce vojensky zakročiť

Stabilizačný balíček Európskej únie zahŕňa 50,4 milióna eur na pomoc pri obnove základných služieb, oprave nevyhnutnej verejnej infraštruktúry a tiež pri obnovovaní ekonomickej aktivity prostredníctvom grantov pre malé firmy. Ďalších 10 miliónov je určených na podporu očisťovania oblastí kontaminovaných výbušninami.

Viac k témam: Európska komisia (EK), Irak, Islamský štát
Zdroj: Webnoviny.sk -
style="text-decoration: underline">Európska komisia schválila milióny eur pre Irak, pomôžu so škodami po boji s Islamským štátom
© SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia