Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

MOTOR šport

Svitko v siedmej etape Rely Dakar skončil na siedmom mieste, celkovo sa udržal medzi Top 10
UYUNI 13. januára (WebNoviny.sk) - Slovenský motocyklista Štefan Svitko skončil v sobotňajšej siedmej etape na 40. ročníku vytrvalostných púštnych pretekov Rely Dakar na siedmom mieste.

Tridsaťpäťročný Žaškovčan sa na 423 km dlhom meranom úseku z La Paz do Uyuni priebežne pohyboval aj na tretej priečke, s blížiacim sa cieľom sa pomaly prepadával. Z víťazstva sa tešil Joan Barreda, španielsky jazdec na Honde si pripísal na konto tretie etapové prvenstvo v tohtoročnej edícii a 21. celkovo.

Víťaz si zranil kolenoBarreda vyhral s náskokom 2:51 min pred Francúzom Adrienom van Beverenom, tretiu pozíciu obsadil Argentínčan Kevin Benavides s mankom 8:02 min. Svitko zaostal za Barredom o 9:30 min. Pre slovenského účastníka to bolo tretie umiestnenie v Top 10, predtým bol piaty a tiež rovnako siedmy.

Víťazstvo pre Barredu nemalo najsladšiu príchuť, pretože si počas dňa zranil koleno. "Do etapy som šiel naplno a všetko išlo dobre, ale niekde na 300. kilometri som mal veľmi škaredý pád. Odvtedy ma spomaľovala bolesť. Mám zničené koleno, určite tam je niečo zlomené, nemôžem ani položiť nohu na zem," povedal Španiel.

Nový líder medzi motocyklistamiNovým lídrom klasifikácie motocyklistov je Van Beveren, pred Benavidesom vedie o 3:14 min. Barreda je už tretí, na lídra stráca len 4:45 min. Člen Slovnaft Rally Teamu Svitko zostal na 10. priečke (+33:53 min). Na deviateho Španiela Gerarda Farrésa, ktorý ho ako jediný zdolal na tohtoročnom podujatí Hellas Raid Rally v Grécku, má odstup 26 sekúnd.

Sobotňajšia etapa bola prvou časťou takzvaného maratónu, keď jazdci po príchode do cieľa nesmú využiť pomoc svojich tímov. V nedeľňajšej druhej časti sa pretekári vydajú v rámci Bolívie z Uyuni do Tupizy. Na programe je vôbec najdlhší meraný úsek celého Dakaru a bude sa pretekať v nadmorskej výške nad 3500 metrov.

Rely Dakar 2018

  • 7. etapa (La Paz /Bol./ - Uyuni /Bol./
Motocykle: 1. Joan Barreda (Šp.) Honda 5:11:10 h, 2. Adrien van Beveren (Fr.) Yamaha +2:51 min, 3. Kevin Benavides (Arg.) Honda +8:02, 4. Toby Price (Aus.) KTM +8:43, 5. Pablo Quintanilla (Čile) Husqvarna +8:53, 6. Matthias Walkner (Rak.) KTM +9:16, 7. Štefan Svitko (SR) KTM +9:30

Poradie po 7. etape: 1. Adrien van Beveren (Fr.) Yamaha 21:49:18 h, 2. Kevin Benavides (Arg.) Honda +3:14 min, 3. Joan Barreda (Šp.) Honda +4:45, 4. Matthias Walkner (Rak.) KTM +8:18, 5. Toby Price (Aus.) KTM +13:34, 6. Xavier de Soultrait (Fr.) Yamaha +16:39,... 10. Štefan Svitko (SR) KTM +33:53

Viac k témam: Rely Dakar, Štefan Svitko
Zdroj: Webnoviny.sk - Svitko v siedmej etape Rely Dakar skončil na siedmom mieste, celkovo sa udržal medzi Top 10 © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia