Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Nilssonová rozšírila svoju medailovú zbierku o zlato, v Pjongčangu vyhrala šprint klasickou technikou


  • aktualizované 13. februára, 15:59
PJONGČANG 13. februára (WebNoviny.sk) - Švédska bežkyňa na lyžiach Stina Nilssonová získala zlatú medailu v utorkovom šprinte klasickou technikou na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Dvadsaťštyriročná pretekárka rozšírila svoju medailovú zbierku, na konte má bronz v tímovom šprinte zo Soči 2014.

"Som dojatá a veľmi šťastná. Cítila som sa dobre, aj som si verila. Je fantastické, že sa mi to podarilo pretaviť do víťazstva. Tvrdo som pracovala mnoho rokov, zažila som vrcholy i pády a na túto medailu budem hrdá do konca života," cituje Olympijský informačný systém švédsku pretekárku.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Na druhom mieste skočila Nórka Maiken Caspersen Fallová, ktorá zaostala o tri sekundy za Nilssonovú. Severanky doplnila na pódiu Olympijská športovkyňa z Ruska Julia Belorukovová s mankom 3,37 s na víťazku.

Odporúčame:
Aktualizované: Procházková mala na dosah štvrťfinále na ZOH 2018, postup jej ušiel o „vlások“

Slovensko nemalo vo finále zastúpenie, Alena Procházková a Barbora Klementová sa neprebojovali ďalej z kvalifikácie.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

ZOH 2018 v PjongčanguOdporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Beh na lyžiach

BEH NA LYŽIACH

Ženy - šprint klasickou technikou - finále: 1. Stina Nilssonová (Švéd.) 3:03,84 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +3,03, 3. Julia Belorukovová +3,37 s, 4. Natalia Nepriajevová (obe OŠR) +9,14, 5. Hanna Falková (Švéd.) +11,16, 6. Jessica Digginsová (USA) +11,23Viac k témam: beh na lyžiach, Beh na lyžiach ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Stina Nilssonová, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk - Nilssonová rozšírila svoju medailovú zbierku o zlato, v Pjongčangu vyhrala šprint klasickou technikou © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia