Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Francúzsko chce zažalovať Google a Apple, môžu za to ich praktiky voči vývojárom a start-upom
PARÍŽ 14. marca (WebNoviny.sk) - Žalobu proti spoločnostiam Google a Apple pre nezákonné obchodné praktiky, ktorá by mohla viesť k pokutám v rozsahu "niekoľkých miliónov eur", chystá francúzsky minister financií Bruno Le Maire.

V rozhovore pre rozhlasovú stanicu RTL šéf francúzskeho rezortu financií v stredu obvinil firmy Google a Apple z toho, že uvaľujú poplatky na vývojárov, ktorí chcú predávať svoje aplikácie týmto internetovým gigantom.

Odporúčame:
Klienti Slovenskej sporiteľne môžu oddnes platiť mobilom vďaka službe Google Pay

Le Maire považuje za neakceptovateľné aj to, že obe spoločnosti môžu získavať údaje od vývojárov a "jednostranne meniť kontrakty". Minister financií uviedol, že žalobu podá na parížskom obchodnom súde. "Domnievam sa, že Google a Apple by nemali zaobchádzať s našimi start-upmi a vývojármi takým spôsobom, ako to robia v súčasnosti," konštatoval.

Viac k témam: Apple, Francúzsko, Google, súd, žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko chce zažalovať Google a Apple, môžu za to ich praktiky voči vývojárom a start-upom © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia