Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Zjazd v Aare mal dvoch víťazov, Feuz sa teší z prvého krištáľového glóbusu v kariére
AARE 14. marca (WebNoviny.sk) - Švajčiarsky reprezentant Beat Feuz sa teší z prvého krištáľového glóbusu v kariére za sezónny triumf v zjazde vo Svetovom pohári alpských lyžiarov.

Feuz skončil tretí vo finálových pretekoch vo švédskom Aare, keď o 4 stotiny sekundy zaostal za víťazným rakúskym duom Vincent Kriechmayr - Matthias Mayer. Tí dosiahli na 2172 m dlhej trati navlas rovnaký a zároveň víťazný čas 1:20,21 min.

Svindal bol štvrtýFeuzov súper v boji o celkový triumf Nór Aksel Lund Svindal bol štvrtý s mankom 12 stotín sekundy na víťaza. V celkovom sumáre sezóny 2017/2018 úradujúci majster sveta Feuz zdolal čerstvého olympijského šampióna Svindala o 70 bodov.

Odporúčame:
Vonnovej nepomohol triumf v Aare k malému glóbusu, Vlhovej chýbalo deväť stotín na body

"Mal som šancu získať glóbus, ale som predsa olympijský víťaz. Takže som spokojný. Vždy to bolo tesné medzi mnou a Beatom, ale na konci bol o čosi lepší," uviedol Aksel Lund Svindal. Už istý víťaz Svetového pohára Rakúšan Marcel Hirscher v stredu na trati chýbal. Rýchlostné disciplíny jazdí iba sporadicky.

Feuz je hrdý na to, čo dosiaholTridsaťjedenročný Beat Feuz je aj bronzový medailista v zjazde z nedávnych ZOH v Pjongčangu a víťaz celkovo 10 pretekov Svetového pohára.

V práve vrcholiacej sezóne ovládol zjazdy v Lake Louise, Wengene a Garmisch-Partenkirchene. Pripísal si aj ďalšie štyri druhé miesta, jedno v super G, ostatné v zjazde. V sezóne SP 2011/2012 bol tento Švajčiar blízko zisku krištáľových glóbusov v zjazde a kombinácii, v oboch prípadoch vtedy skončil druhý.

"Veľmi si vážim a som hrdý na to, čo som dosiahol. Tu nejde o jedny preteky, ale celú sezónu. Po mojich peripetiách s kolenami som si myslel, že už nebudem môcť odjazdiť na úrovni celú sezónu. Mýlil som sa," uviedol Beat Feuz podľa ORF.

Pre 26-ročného Kriechmayra je triumf v Aare druhý v kariére v pretekoch o krištáľové glóbusy. Premiérovo sa na vrcholnej scéne radoval vlani 1. decembra po super G v americkom Beaver Creeku.

Dvadsaťsedemročný Mayer pridal do zbierky piate prvenstvo v pretekoch SP v kariére, tretie v zjazde. Predtým sa v kráľovskej disciplíne naplno presadil v Saalbachu 2015 a Lenzerheide 2014. Mayer je aj olympijský víťaz v zjazde zo Soči 2014, rovnako zlatý bol v super G v Pjongčangu 2018.Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - finále

  • Aare
Zjazd mužov: 1. Vincent Kriechmayr a Matthias Mayer (obaja Rak.) 1:20,21 min, 3. Beat Feuz (Švaj.) +0,04 s, 4. Aksel Lund Svindal +0,12, 5. Thomas Dressen (Nem.) +0,24, 6. Maxence Muzaton (Fr.) +0,30.

Konečné poradie v hodnotení zjazdu vo Svetovom pohári (po 9 pretekoch): 1. Beat Feuz (Švaj.) 682 bodov - malý glóbus, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) 612, 3. Thomas Dressen (Nem.) 446, 4. Dominik Paris (Tal.) 386, 5. Vincent Kriechmayr (Rak.) 384, 6. Matthias Mayer (Rak.) 348.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 34 z 37 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1494 bodov - istý veľký glóbus, 2. Henrik Kristoffersen 1205, 3. 4. Beat Feuz (Švaj.) 856, 4. Kjetil Jansrud (všetci Nór.) 844, 5. Kjetil Jansrud (všetci Nór.) 826, 6. Alexis Pinturault (Fr.) 687, ... 100. Adam Žampa (SR) 36,... 122. Andreas Žampa (SR) 18.Viac k témam: Beat Feuz, Matthias Mayer, Svetový pohár v alpskom lyžovaní, Vincent Kriechmayr, zimné športy
Zdroj: Webnoviny.sk - Zjazd v Aare mal dvoch víťazov, Feuz sa teší z prvého krištáľového glóbusu v kariére © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia