Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

15. september 2008

Čo by ste odkázali primátorovi?

Blíži sa polovica druhého volebného obdobia primátora Hlohovca, Jána Dlhopolčeka.

V posledných komunálnych voľbách sa o tento post uchádzali štyria kandidáti. V decembri 2006 prišlo k volebným urnám 6.097 občanov a súčasný primátor vtedy získal 2.128 hlasov. Ján Dlhopolček vstupoval do nového volebného obdobia s prísľubmi zvýšenia kvality života, prosperity a rozvoja mesta. Vzhľadom na svoje pôsobenie v kresle primátora aj počas predchádzajúceho obdobia, založil svoju predvolebnú kampaň na slogane: „K Vášmu rozhodnutiu podporiť ma a dať mi svoj hlas nech Vás vedú nie sľuby iných ale moje činy!

V rámci kvality života sa medzi jeho prioritami objavilo napríklad preklasifikovanie štátnej cesty II/513 na cestu I. triedy, vybudovanie okružnej križovatky pri cintoríne, či eliminácia znečisťovania mesta a jeho okolia. V programe Jána Dlhopolčeka taktiež figurovala rekonštrukcia vodovodnej siete, dobudovanie kanalizácie v mestskej časti Šulekovo, ako aj postupná obnova národných kultúrnych pamiatok.

Vo volebných sľuboch boli zahrnuté aj projekty pre seniorov a invalidov, vytvorenie triedy športovo – talentovaných žiakov, podpora zvyšovania populácie finančným príspevkom pri narodení dieťaťa, prekrytie umelej ľadovej plochy a dobudovanie kamerového systému v meste. V oblasti prosperity Hlohovca sa volebný program dotýkal najmä etablovania investorov v priemyselnom parku, zlepšenia podmienok cestovného ruchu a budovania služieb pre podnikateľskú sféru. K rozvoju mesta mala napomôcť predovšetkým rekonštrukcia Námestia sv. Michala, miestnych komunikácií, podpora bytovej výstavby, ako aj spracovanie a implementácia projektov na čerpanie fondov z Európskej únie.

Vzhľadom na to, že od posledných komunálnych volieb už prešlo pomerne dlhé obdobie, rozhodli sme sa zistiť, ako vnímajú prácu svojho primátora Hlohovčania. Tak ako sa medzi našimi respondentmi našlo mnoho sympatizantov súčasného vedenia, rovnako sa objavili aj kritické hlasy. Zaujímalo nás, čo by ste svojmu primátorovi odkázali vy - samotní občania mesta.

Už tradične medzi najčastejšími odpoveďami figurovali pripomienky týkajúce sa nepriaznivej dopravnej situácie v Hlohovci. Obyvatelia vyjadrili svoju nespokojnosť najmä v súvislosti s vyťaženou cestnou komunikáciou, s usporiadaním niektorých križovatiek a priechodov pre chodcov v centre mesta. V ankete opätovne zazneli myšlienky potreby vybudovania cestného obchvatu a ďalšieho mostu cez rieku Váh. Časté pripomienky sa dotýkali aj problematiky čistoty mesta a jeho okolia.

Podľa názoru obyvateľov Hlohovca by sa malo vedenie mesta zamerať najmä na riešenie situácie súvisiacej s nezodpovedným správaním niektorých psíčkarov. Občania by privítali, keby sa pozdvihla úroveň Zámockej záhrady a zrekonštruoval sa amfiteáter. Obyvatelia žijúci v mestskej časti Šulekovo apelujú na primátora, aby ich neprehliadal a vychádzal v ústrety naozaj všetkým občanom mesta. Rodičia s malými deťmi by sa potešili pestrejším možnostiam voľnočasových aktivít. Hlohovčania by boli radi, keby sa ich mestu prinavrátil jeho „starý dobrý ráz“. To boli niektoré z pripomienok vašich spoluobčanov. A čo by ste odkázali svojmu primátorovi vy?


Zostrih ankety:

Galéria k článku
Diskusia k článku (33)Diskusia k článku (33 komentárov) »

33 komentárov


 1. gravatar

  chcel by som podotknúť jedno, myslím si, že hore vymenovaných sľubov je akurát tak dosť, lepšie by bolo, keby sa aj začali realizovať... myslím si, že v polovici druhého volebného obdobia sa nie je čím chváliť... Vzhľadom k tomu, že je približne 2 roky do konca súčasného volebného obdobia dotyčného pána, a je to dostatočne dlhý čas na to, aby si ešte stihol doprerábať svoj novokúpený dom, na ktrorom sa intenzívne pracuje, následne nech si zoberie aj svoju oddanú evičku a nech idú kadiaľ ľahšie. Myslím si, že za tých 6 rokov je v Hlohovci dosť veľa ľudí, ktorí by boli ochotní sa im obom poskladať na jednosmernú letenku trebárs aj na Seychely, aby mohol namiesto neho prísť niekto, kto by aj niečo robil pre všetkých občanov Hlohovca, nielen pre 65+.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Pán primátor sa pred voľbami pod silným tlakom ďalších kandidátov riadil osvedčeným heslom: 'Nikto Vám nemôže dať toľko, ako Vám ja môžem sľúbiť' . Projekty pre dôchodcov, ktorí sú vo voľbách veľmi dôležití si však plní veľmi zodpovedne. A myslíte si, že si ešte občania pamätajú, čo pred voľbami sľúbil? Pre skupinu skôr narodených a straníckych sympatizantov je úplne jedno čo sľúbil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  No krásny slogan má náš pán primátor. Určite do budúcnosti budem chcieť tie sľuby iných, pretože moje deti budú mať aspoň nádej. Do dôchodku mám ešte ďaleko, takže do konca volebného obdobia sa pre moju rodinu už nič nechystá. Ďakujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  smutne je že primatorovi stači spravit par gulašov pre dochodcov a vitazstvo je vo vrecku!! situacia v tomto meste je žalostna.doprava,byvanie,čistota(tak zaburinene meste ako tohto roku ani nepamatam),vyžitie... Chce to novu krv ,neakeho uspešneho 40tnika ,podnikatela ktori je zavodou a nepotrebuje hrabat len pre seba,je plny napadou,elanu a entuziazmu. sučastny primator je samoluby ,arogantny a zahladeny sam do seba. nech odide do jedneho z domovov dochodcov a my mu tam radi budeme nosit gulašik!! astala vista baby

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Zabúdate, že pán primátor sa riadi porekadlom: Starí ľudia sú ako malé deti. Platí len jedna výnimka - títo starí ľudia majú volebné právo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  ja by som mal aj navrh na schopneho primatora, je v mladsom strednom veku, je 'za vodou', nie je odkazaný na 65+, je mentálne ako aj inteligenčne na uplne inej úrovni ako sucasny primator. a vedel by urobiť riadny vietor s tými prehnitými štruktúrami na mestskom úrade. keby ho zvolili, dobrovoľne sa mu prihlásim za poradcu, lebo mu verím. a myslím si, že ešte lom potom by začalo mesto rozkvitať... a súčasní úradníci plakať! viete kto je ten o kom píšem? Ide o MUDr. Drábika. Dúfam, že to bude čítať a prihlási sa za kandidáta do novej kampane. Budem mu veľmi fandiť!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Spomínaný MUDr. D. už kandidoval. Len pre informáciu, vo vystúpení kandidátov v HCTV pred voľbami nepovedal ani jedno slovo!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  No ono skôr ide o činy po voľbách, ako o slová pred voľbami...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Súhlasím, veď celá táto diskusia je o činoch po voľbách.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Myslím si, že hodnota človeka sa nemeria podľa toho či niečo povie, alebo nie. Záleží to aj od toho, ako je vedená beseda moderátorom, v akej dispozícii je príslušný človek,... pravdou je aj to, že niekedy je lepšie nič nehovoriť a byť ticho, ako hovoriť blásty do vetra... veď kvalita človeka sa nemeria podľa toho, či veľa hovorí, ale podľa toho, aké činy robí... na margo, v tom zložení aktérov aké bolo v tej relácii bolo lepšie skutočne mlčať, lepšie vyznel na obrazovke stav hlavných 'slubosypačov'. Inak Dr. Drábika poznám a myslím si, že by skutočne vedel urobiť poriadok v meste. A tým myslím skutočný poriadok. Myslím si, že aj hovorkyňa by musela začať hovoriť, kontrolór kontrolovať a úradníci sa venovať a byť náklonení občanom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar
  id

  Ten doktor nemá o samospráve a štátnej správe vôbec prehľad (nemyslím to urážlivo). Súčasný stav úradníkov na meste nie sú odborníci, ktorí mu poradia čo má robiť a ako rozhodovať. Súčasný stav(vrátane predchádzajúceho primátora) - je toho ukážkovým príkladom. Pokiaľ by vymenil úradníkov - mesto by skrachovalo. Ak chcete, aby mesto sa rozvíjalo, musí tam byť človek čo má odborné vedomosti a najmä skúsenosti na všetkých úsekoch a má úmysel poctivo robiť v prospech občanov a nie len pre seba.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Jedno je isté. Toto mesto potrebuje zmenu. Súčasný primátor počas svojho už pomerne dlhého pôsobenia ukázal, čo je v ňom a rovnako aj to, na čo nemá alebo nechce robiť. Obklopený je nad všetko oddanými a až príliš svojím miestom sebaistými poverencami. Neustálymi výhovorkami na iných ospravedlňuje neriešenie zásadných problémov Hlohovca aj napriek určite dobrým kontaktom z časov pôsobenia v parlamente a dnešného VÚC. Doprava, cesty a čistota mesta je v katastrofálnom stave. Kultúrno-spoločenský život v Hlohovci je obmedzený na pomerne malú, ale o to spoľahlivejšiu skupinu voličov. Ja odkazujem pánovi primátorovi, že ak bude kandidovať v nasledujúcich voľbách, voliť ho určite nebudem. Nepresvedčil ma svojou prácou a predovšetkým tým, kam smeruje toto mesto aj keď času mal na to dosť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  To by síce bolo úplne ideálne, no pokiaľ vôbec niekde existuje človek, čo má odborné vedomosti a najmä skúsenosti na všetkých úsekoch, tak pochybujem, že by sa vyskytoval práve v Hlohovci a jeho najväčšou túžbou by bolo stať sa tu primátorom :-) Ale aby som neodbočila od pôvodnej otázky a nadpisu článku, tak primátorovi by som odkázala, aby už radšej nekandidoval, iste, každý má šancu ukázať, čo v ňom je, no keď to niekto ukazuje už tak dlho a stále skoro nič nevidno, tak by už hádam stačilo. Človek, a najmä ak ide o človeka vo verejnej funkcii, by mal mať nejakú sebareflexiu a vedieť, kedy treba odísť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  No to, že prevažujú kritické hodnotenia o niečom svedčí. Ale ľahko je kritizovať, aj keď niektoré pripomienky sú pravdivé. Ale kto z vás naozaj vie čo to je funkcia primátora, čo to obnáša, čo sa deje v zákulisí úradu a týchto funkcií? Nie je to vždy ľahké, zo začiatku sú samozrejme sľuby, veľa vecí je už rozbehnutých predošlým primátorom, treba ich dotiahnuť, alebo ukončiť a nahradiť novým lepším riešením, iné sa začínajú ešte len tvoriť a presadzovať. Všetkých ľudí okolo seba nemôže vymeniť, postupne sa oboznámi s prácou, s dennou rutinou, všetko sa nedá stíhať, a ono sa to valí zo všetkých strán. Prestanete mať súkromie, v Hlohovci je obzvlášť veľa závistlivých a zlomyselných ľudí, nadaných na ohováranie, špinenie, každý vlastne len pýta, žiada, nadáva, kritizuje...Navyše musí byť tak trochu poslušný aj príslušnej strane a kolegom z nej. Sú veci, ktoré by ste strašne chceli, ale nie sú peniaze, hore sú tiež úradníci, byrokrati, kopec iných prekážok a problémov. Nechcem sa tu zastávať žiadneho primátora, ale nie je to jednoduchá funkcia. Kto si ju nevyskúšal, nevie čo kritizuje. Myslím si tiež, že primátor veľa vecí nezvládol, ale nech aspoň odchádza so cťou, nie ľahostajne, že už kašle na všetko. Sú veci, ktoré naozaj podľa mňa môže ovplyvniť - napr. kosenie trávnikov, opravy ciest a chodníkov, väčší tlak na zodpovednosť poslancov, tlak na riešenie dopravnej situácie v meste a pod. A zlepšiť komunikáciu a informovanosť občanov, lebo keď nevieme čo všetko a ako ťažko musí riešiť, tak sa nám potom môže zdať, že naozaj sa snaží robiť málo, že všetko hádže na plecia svojich viceprimátorov. Každý by mal začať u seba, čo ste vy spravili pre mesto? Koľko krát ste napr. len pri vysýpaní koša do kontajnera vysypali smetie vedľa, alebo nahádzali všetko do kontajnera, pritom vedľa sú kontajnery na plasty, papier, sklo..., alebo pri výmene okien, jadra, linky ste nahádzali všetko ku kontajnerom, a potom nadávate primátorovi, že všade je bordel. Viete, že je tu aj zberný dvor? A je veľa iných príkladov, že? Ten bordel pri hrádzi k Peterskému bagrovisku tam navozil primátor? Tých psích hovi..ok všade, to robí primátorov pes? Nie náhodou váš? Roztavené odpadkové koše po meste, rozbité čakárne, posprejované steny, ovracané chodníky - to robia občania. Máte nápad ako ich prevychovať? Prečo sa to nepodarilo ani Brezovskému, ani Dlhopolčekovi, ani KDH-kom?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar
  i

  Nemôžem s uvedeným názorom súhlasiť. Oba primátori tam išli za iným účelom.... Rozhodne nie zveľadiť Hc - hlavne majetok mesta. Zákulisie, rozbehnuté veci a podobne sú len zásterkou, ktorá sa dá veľmi rýchlo vyriešiť, ak uvedená osoba pozná legislatívu.O peniazoch stále počujeme a každý rok narastá rozpočet mesta - v súčasnosti je cez 300 miliónov. Ako príklad nehospodárnosti je aj projekt rekonštrukcie námestia cez 100 miliónov, alebo rekonštrukcia Štúrovej ulice, pešej zóny , atď. - vždy sa nedodrží stanovený rozpočet - a vždy sa len pridávajú peniaze. To vyplýva z toho, že elektrikár alebo strojár rozhoduje o stavebných projektoch, tiež treba zarátať aj cenu za odsúhlasenie výberového konania. O odpade ak hovoríte - najmä ho vidieť, ale riešenie je jednoduché. Korupcia na MsÚ je aj pri prideľovaní kontajnerov, niektorí ich majú - iní nemajú. Poslanci - to sú figúrky na šachovnici, ktoré sa predvázajú pri interpeláciach. To sú systémové chyby v riadení mesta. Nepomôže meniť organizačný poriadok ani každý deň, ak úradníci sú vyberaní účelove. O mestskej polícii ani nehovorím - to je špeciálny motorizovaný klub. Chýba pragmatická koncepcia - na tú ani jeden z menovaných v poslednej vete skrátka nemajú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  OK, akceptujem tento názor. Nechcete si to skúsiť - kandidovať? Zdá sa, že poznáte riešenia i odborníkov, ktorí by to vedeli riadiť. Mne napr.stačí keď je schôdza v činžiaku - zídu sa takmer všetci, popočúvajú novinky od nášho dôverníka, a potom sa to začne, všetky nedostatky, kritika, sem tam nadávky, a všetko sa to sype na hlavu dôverníka. Keď ponúkne svoju funkciu tým 'najmúdrejším' - NIKTO to nechce robiť, každý chce len kritizovať, keď je brigáda, väčšina nepríde, atď.... Úprimne: trúfali by ste si na stoličku primátora? Vedeli by ste riadiť chod mesta? Ja za seba poviem: určite nie. Nevedel by som to.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Ivko, ale veď ty si nekandidoval. Vieš reálne vyhodnotiť svoje schopnosti a zodpovednosť. Ja by som to tiež nerobil a tiež som nekandidoval a nebudem. Ale mám právo kritizovať, pretože som volič a neboli naplnené moje očakávania. Správam sa slušne, smeti vysypávam do kontajnera, neruším nočný kľud, psa nemám a voliť som bol.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Zamyslel som sa nad tvojim prispevkom, musim priznat, že s tým právom na kritiku máš pravdu. Ak by sme nekritizovali, asi by si zvolení mysleli, že to robia dobre. Aj ja som bol volit, žial mnou volený človek nezískal dosť hlasov. Snáď nabudúce.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Vo svojom príspevku okrem iného píšeš: 'To vyplýva z toho, že elektrikár alebo strojár rozhoduje o stavebných projektoch. ' Nepochopil som, ktorý elektrikár rozhoduje o stavebných projektoch. Skús doplniť funkciu uvedeného elektrikára, aby som sa zbavil dojmu z Tvojho príspevku, že nevieš o čom píšeš.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Súhlasím s Ivkom v tom, že vykonávať funkciu primátora je naozaj náročné a zodpovedné, ak ju niekto vykonáva poctivo, ale súhlasím aj s Lacom, že treba vedieť zhodnotiť svoje schopnosti a trúfnuť si len na také miesto, na aké mám. Nikto netvrdí, aspoň si myslím, že primátor nerobí vôbec nič, no v porovnaní s tým, čo sa dnes robiť dá, aké sú všelijaké možnosti - projekty, granty, dotácie a ak si otvoríte stránku hociktorého mesta či obce a skočí Vám tam kopa realizovaných projektov, tak nech mi nikto nehovorí, že sa to nedá. A na to by tam bolo treba človeka, ktorý vie peniaze získať, keď sa mu samé ponúkajú, alebo aspoň má kvalitný tím, kde sú odborníci, ktorí vedia vypracovať projekt, ktorý má aj šancu uspieť. Asi žiadne mesto na Slovensku by neprekvitalo, keby sa spoliehalo len na svoj rozpočet, ale to sa už dnes nedá a v Hlohovci to asi ešte nezistili.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Po prečítaní vyššie uvedených príspevkov mi neostáva nič iné, len parafrázovať jedným sloganom z minulosti z obdobia novembra 1989, ktorý bol počuť na známych večerných mítingoch. Myslím si, že je tu nanajvýš vhodný, pamätáte si ho? Pán primátor, občania - Vaši voliči by Vám radi niečo odkázali: 'DĚKUJEME! Odejdete.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  No dnes som mal dosť, boli to preteky oldtimer- alias P.Baláž. Všetka česť, motorky, preteky, síce zlé počasie, ale v pohode, sám som motorkár, ale to čo som videl od primátora pri účasti prezidenta republiky, no stačilo mi. Tak toto má byť reprezentant mesta? Dlhopolček trapas a veľké fúj......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  No to ma celkom zaujíma, čo sa stalo? Teda my sme boli len ráno pozrieť tréningy, lebo ani pána prezidenta a pána primátora už vôbec nemusíme, ale vidím, že sme asi boli pripravení o ďalší 'zábavný' program v podaní pána primátora. Akurát že už to prestáva byť smiešne...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Moje slová. Krásne preteky a omnoho lepšie miesto ako po minulé roky. Primátor si ukážkovo uctil občanov a venoval im presne toľko pozornosti ako občajne. Pán primátor, keď sa už nezmôžete ani na dve slová, ktorými privítate prezidenta a občanov, poverte tým niekoho kompetentného vo Vašom najbližšom okolí. Napríklad pani Evičku. Môžete mi vysvetliť načo ste išli na tú tribúnu?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar
  waw

  Jeho chovanie nie je o politike, ale o niečom inom. Ukázal čo vie, a čo mu chýba.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar
  mp

  Ja by som chcela len podotknúť, že pre mládež vo vekovej skupine cca 15-25 rokov sa v tomto meste robí skutočne VEĽMI málo, najmä čo sa týka kultúrnych akcií... jeden Bajak fest alebo Rock fest- ak sa to dá festivalom vôbec nazvať, to je všetko čo sa tu (aj to len v lete) robí pre nás mladých. Keby na spomínaných podujatiach vystupovali aspoň nejaké dobré slovenské skupiny- napr. ako v Červeníku- pritiahlo by to na spomínané festivaly určite viacej ľudí.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Ze dakujeme, stacilo a pri odchode nech zhasne svetlo....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  v prvom rad eby som chcel primátorovi povedať, nech stavia nájomné, prípadne ŠFRB podporované byty do OV. Zjavne tam na úrade nikoho nezaujíma, že všetky okolité obce sú v tomto na míle dopredu oproti nám. Primátorovi nebude vadiť, keď mladí šudia budú odchádzať do obcí???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Prosím Vás, na čo je vôbec táto diskusia? Nič iné som tu v tomto meste ešte za tohto rychtára okrem arogancie moci ešte nezažil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  - kedy mieni riešiť základné problémy mesta - doprava (neúnosnú situáciu pri vjazde do Hc od Leopoldova by bolo možné jednoducho vyriešiť postavením dvoch znudených policajtov na prechody aby púšťali chodcov len po skupinkách, príp. postaviť semafory). - kultúra - okrem podpory dôchodcovský 'diskoték' - možnosti na relax - bezpečnosť... - či ai vybral firmu Staveko Nitra na rekonštrukciu svoho domu pred jej výberom na rekonštrukciu Štúrovej ulice mestom Hlohovec mieni odstúpiť pre neriešenie základných problémov a stret záujmov. Určite nie... Ak nie hlohovec, tak jeho spriaznenci majú ružovú budúcnosť istú...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  presile. Utiekla som. Odsťahovala som sa na dedinu, lebo som, stará Fraštačanka, žila medzi sedliakmi z dediny. Teraz som na dedine a susedov mám z každej strany mladých Fraštačanov. Primátor sa môže aj roztrhať, keď sa darebná sedľač nastrká do bytov a ako cigáni za všetko vinia gadžov, tak sedliaci za všetko vinia primátora. Dom, ktorý sme kúpili na dedine zveľadil mestečan, ale záhrada a dor ostali v pôvodnom stave. Tri poobedia mi trvalo, kým som upratala približne 6m2 bordelu, ktorý tu nechal sedliak. Odpad triedime a odvážame do zberného dvora v Trnave. Pôvodní obyvatelia si nás obzerajú ako šibnutých.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  Treba zainteresovať poslanca Vargu a miestnych podnikateľov, aby sa nevenovali len kapuste a rybníkom, ale využili váhu svojho vplyvu a prinútili štátny aparát, aby sa vyriešila dopravná otázka v Hlohovci. Inak každý rozumný človek utečie z toho chaosu tak, ako som to urobila ja s mojimi vysokoškolsky vzdelanými deťmi. Nech vám v meste ostane narkomanská nezamestnaná chrapač...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  kolko rokov musi mat stary frastacan ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.