Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

21. september 2008

Jubilejný jarmok

Tento víkend (26.9 – 28.9) sa v meste uskutoční tradičný Michalský jarmok.

Ide o jubilejný pätnásty ročník podujatia, ktorý sa tentoraz koná aj pri príležitosti 895. výročia prvej písomnej zmienky o Hlohovci. Počíta sa s účasťou 300 predajných stánkov, ktorých umiestnenie ostáva v porovnaní s minulým rokom bez výraznejších zmien. Jarmočný tovar si budete môcť zakúpiť na časti Hlohovej ulice (od ul. Tolstého), na ulici Zábranie a na vstupných častiach ulíc Komenského, Bezručovej a Vajanského. Stánky s občerstvením s možnosťou posedenia pre cca 60 návštevníkov budú tento rok situované na ulici Zábranie (od reštaurácie „U Mareka“) po uličku vedúcu k športovej hale. Na ľavej strane tejto uličky budú umiestnené stánky s tradičnými remeslami. Kolotoče nájdete pred športovou halou a tribúna sa bude nachádzať v dolnej časti Zábrania.

V súvislosti s konaním Michalského jarmoku bude v dňoch 25. 9 – 28. 9. úplná uzávierka cesty II/507 od križovatky s Tolstého ulicou po križovatku na Ulici M.R. Štefánika. Organizačný štáb sľubuje kultúrny program pre mládež, strednú generáciu aj pre starších občanov.

Organizátori garantujú návštevníkom počas podujatia dostatočný počet smetných košov a kontajnerov. Na trase jarmoku budú umiestnené štyri mobilné toalety. O bezpečnosť sa postarajú hliadky mestskej aj štátnej polície a čistenie jarmočiska zabezpečí firma TKO Ekopres II. Rozpočet Michalského jarmoku 2008 obnáša výdavky vo výške 424.000,- Sk. Príjmy z podujatia predstavujú 624.000,- Sk.

Problematike Michalského jarmoku sa venovali aj poslanci počas posledného zasadnutia mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo 11. septembra tohto roku. Objavili sa pripomienky na margo nedostatočnej propagácie a poslanci vyjadrili aj požiadavku dôslednejšieho zabezpečenia čistoty v priebehu ako aj po ukončení podujatia.

Aj keď ide o jubilejný ročník Michalského jarmoku, možno konštatovať, že táto skutočnosť sa nijako obzvlášť neprejavila na jeho kvalitnejšej propagácii. Vzhľadom na to, že ide o najväčšie podujatie v Hlohovci, ktoré počíta aj s návštevníkmi z iných miest, mala by sa tejto stránke venovať podstatne väčšia pozornosť. Treba priznať, že centrálny plagát na oranžovom transparentnom papieri predsa len pôsobí trochu lacno a amatérsky.

Zdá sa, že aj tradičné remeslá, umiestnené tento rok iba po jednej strane uličky medzi Zábraním a športovou halou, budú mať ešte skromnejšie zastúpenie ako po minulé roky. O nešťastne zvolenom a nedôstojnom mieste pri hlučných kolotočoch ani nehovoriac. Programová nádielka ani tentoraz nepriniesla interpretov zvučnejšieho mena. O zábavu sa, okrem iného, už tradične postarajú hviezdičky z liahne SuperStar a zlatým klincom celého jarmoku budú pravdepodobne plážové hity v podaní Jadranky.

Je smutné, že v programovej dramaturgii sa opäť pozabudlo na deti. Iné mestá počas obdobných podujatí ponúkajú najmenším návštevníkom rôzne zaujímavé atrakcie ako napríklad predstavenia pouličných divadiel, zábavné súťaže, tvorivé dielne alebo prehliadky v dobových kostýmoch.

Zorganizovať veľké celomestské podujatie tak, aby boli všetci spokojní, nie je samozrejme jednoduché. V Hlohovci sa však znova potvrdilo, že najväčším problémom nie je iba nedostatok financií. Na to, aby takéto podujatie bolo skutočne na profesionálnej úrovni treba predovšetkým  správnych ľudí. Ľudí, ktorým nechýbajú najmä tri veci. Chuť, nápady a invencia.

Michalský jarmok 2008 - program

Galéria k článku
Diskusia k článku (35)Diskusia k článku (35 komentárov) »

35 komentárov


 1. gravatar

  no co uz dodat. jarmok, ako uz sme vsetci zvyknuty, bude zase len jedna velka burza a vecer ozralecka seslost :). panom z mskc uz asi vsetky napady dosli - mozno by stacilo pre isnpiraciu zajst za hranice hlohovca.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  L.

  Ved to klasika sami japoncik a frastacania sa mozu verejne ozrat.. a na to bonbonik - Jadranka..To je uzasna uroven - horsie to uz asi ani nemoze byt. Pani s Mskc by sa mali ist pozriet do TT ako sa robi jarmok..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Bude to zasa jarmok ktorý nemá úroveň ako po iné roky samí zlatokopi okrádači lacné víno ktoré nakúpia po 20sk a budú ho predávať po70sk mám s tým skúsenosti no hnus

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  A čo čakáte keď je v organizačnom štábe jaromír Kratochvíl a Eva Uhráková. Náš jarmok je vychýrený ako najhorší na okolí. Jalovičku budem musieť v trnave kúpiť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  som zvedavá, či sa vôbec nájde niekto, kto je spokojný s Michalským jarmokom.. rok čo rok čakám, že sa niečo zlepší,ale asi by som sa mala prebrať z naivity, podľa programu to vyzerá horšie ako minulý rok, no a ak v piatok nájdem medzi stánkami prevažne 'burzovú' ponuku, tak svojich hostí tam v nedeľu neprivediem, veď by som sa od hanby musela prepadadnúť pod zem mestský úrad zobuďte sa!!! a konečne upečte jarmok podľa pôvodného receptu!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Samozrejme, že sa nájde niekto spokojný. Organizačný štáb, ktorý sa pri vyhodnotení vychváli do nebies. Toto naozaj nemá zmysel. Riaditeľ MSKC dlhodobo dokazuje svoju orientáciu v kultúre a pani Uhráková vo všetkom ostatnom. Neviem, či majú nejaký osobný vzťah k burze a tovaru z Číny, ale mohli by myslieť aj na ostatných. Jadranka je už za zenitom, ale počul som na jej adresu trefný vtip: 'Prosím si jedno CDčko Jadranky. Nech sa páči... aj vám to zabalím? Nie, ďakujem tu rozbijem.'

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Myslím si, že jarmoky sú všade rovnaké. Stánky, remeslá, Číňania, burčiak, kolotoče, rôzne špeciality. Myslím si, že, ak niekto hľadá niečo iné, tak nech ide inde. Minulý rok bol jarmok preplnený. Asi je predsa viac tých, čo sa tam idú pozrieť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Idú pozrieť neznamená, že sú spokojní. Keby sa nešli pozrieť a kritizovali, zase by sa Vám nepáčilo, ako môžu kritizovať, keď tam neboli. Takže my 'kritici' sa ideme pozrieť, aby sme videli, či sa niečo zmenilo. A myslím, že ani tento rok sa nezmení nič. Tie stánky, ktoré budú stáť za to, spočítame na prstoch dvoch rúk. Na kvalitné kultúrne vystúpenia by asi aj jedna ruka bola veľa...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  del

  Diskutujúci asi nepochopili, že organizácia jarmoku ak má byť na úrovni stojí aj nejaký groš. Z čoho potom riaditeľstvo jarmoku by si udelilo odmeny?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Uz sa tesim na tu uchu lahodiacu hudbu plynucu s reproduktorov mestskeho rozhlasu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Pocuj ty si asi nikde inde na jarmoku nebola...chod sa pozriet do TT ako to vyzera tam, na pesej zone su sustredene IBA remesla a umelecke stanky, teda to co na tradicny jarmok patri, ziadne cinske braky! Tie su uplne bokom a kto nema zaujem ich ani neuvidi. Kdezto v HC remesla chybaju a haraburdy su ako hlavna ponuka...A to nehovorim o vystupujucich, to by sme porovnavali neporovnatelne, bohuzial :o(( Je to urcite aj o peniazoch ale HLAVNE O LUDOCH co ho organizuju! Hlohovecky jarmok je ubohy, a to je skoda:o(

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Michalský jarmok v Hlohovci je vizikou schopností organizátorov. Je veľká škoda, že sa nedokážu inšpirovať v iných mestách, kde dokážu zorganizovať takéto podujatia na podstatne vyššej úrovni. Podľa zverejnených čísel by mal byť zisk z jarmoku 200 tisíc. Tak ma napadá, či je úlohou mestského úradu vytvoriť zisk z jarmoku, alebo pripraviť kvalitnú zábavu pre návštevníkov. Za tie peniaze sa mohol pozvať niekto úplne iný, v Hlohovci neokukaný, ako je Jadranka. Pre neschopnosť skupinky ľudí, ktorí neviem z akého dôvodu sa snažia robiť niečo, na čo nemajú, doplácame všetci.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar
  im

  Akú úroveň by ste chceli od vyučeného elektrikára, ktorý organizuje učinkujúcich?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Tí nepotrebujú, ale peniaze áno.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Čo sa týka remesiel, aj tie bývajú. Len treba ísť smerom ku kolotočom / k športovej hale/ a tam ich nájdete.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  To akože myslíš tých päť stánkov a fotografa? Spokojná, ty musíš byť veľmi nenáročná. Asi budeš organizátorka :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Ja si už velmi dlho myslím ,že náš jarmok je o kolotočoch a o šmeline. Jarmok sa my prestal pačit už vtedy ako ho pretahavali na bezduchu ulicu na okraji mesta. V centre mesta to malo svoje aspon male čaro . Naše vedenie mskc je stare a bez nápadu . Manažer teda riaditel mskc nič nove neurobil .Stále čaka kedy si ludia zvyknu na opakujuce sa akcie . Nemam nič proti osobe a vedeniu mskc ,ale mesto by ich malo konečne vymenit za profesionalov .

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar
  L.

  No tiez si myslim, ze spokojna je organizatorka :) tych stankov remesiel by sa dalo spocitat na prstoch jednej ruky a ta smelina ich uplne zakryje :( Spokojna skus sa prosim nabuduci rok prejst do TT na jarmok, ak si organizatorka aby si vedela ako sa jarmok robi :) Alebo si dlhu dobu nebola inde na jarmoku ako v HC..Inak by si nemohla obhajovat tu totalnu neschopnost organizatorov..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Organizátorka nie som. Ale kritizovať je najlepšie. Veď na tomto fóre sa ľudia len urážajú. Ved skúste ísť raz na mestské zastupiteľstvo a navrhnite niečo, čo myslíte, že je lepšie. Veď každý nápad sa berie. Chodím roky na viaceré jarmoky, ale až taký rozdiel nevidím.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Staci aby si nase neschopne zastupitelstvo pozrelo program z TT jarmoku..Ale keby sa aspon tym na mskc uracilo sem na hlohovecko a pozreli si nazory, tak by mali tolko od ludi tolko napadov. Ale asi nepoznaju internet alebo mskc nezaujima nazor obcanov. Vsetci vieme, ze ten HC jarmok je jedna obrovska katastrofa...Si nejaka rodina niekoho na zastupitelstve ? Lebo neviem ako je mozne, ze nevies rozlisit kvalitu od totalneho prepadaku..Ty nevidis rozdiel, no ale my ostatni ho bohuzial ( alebo nastastie) vidime az moc dobre..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar
  Kat

  Spokojná, a Ty si už niekedy skúšala ísť na mestské zastupiteľstvo a predniesť nejaký návrh? Asi nie, lebo potom by si asi nenapísala, že každý nápad sa berie. Ja som to už skúšala a 'spokojná' som teda nebola. Skôr je to tak (a nevychádzam len zo svojej skúsenosti), že každý nápad sa vypočuje a pustí druhým uchom von. A tým to hasne... A jarmok by bol najmenší problém, pokiaľ by tu všetko ostatné fungovalo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  http://milosondrasik.blog.sme.sk/c/165606/Puchovsky-jarmok-alebo-ako-by-to-malo-vyzerat.html

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar
  Eva

  Som veľmi smutná z úrovne Michalského jarmoku z posledných rokov. Možno by som aj bojkotovala jeho návštevu, ale keď má človek v našom meste tak zúfalo málo možností čokoľvek zažiť. Rozmýšľam, načo vôbec máme zriadenú a financovanú inštitúciu akou je Mestské kultúrne centrum, keď výsledky nie je vidieť. Som veľmi zvedavá, či ma tento rok niečim prekvapí. Podľa toho, čo som videla v programe, tak asi len veľmi ťažko.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Tak opäť typické pre 'hlohovčanov'. O čo Vám ide? Nechcem ísť na 'jarmok', nejdem, chcem na niečo, alebo za niečím ísť, tak idem. A nebudem tu brýzgať na všetky strany, ako je všetko zlé....Pripadám si už ako v pomocnej škole.. a čakám samé 'kladné ' reakcie. Aj tak som tu asi zablúdil.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar
  K.

  Prepáč, nič v zlom, ale asi si naozaj zablúdil... Máš pravdu, keď nechcem ísť, nejdem, ale nehnevaj sa, ja tu platím dane a tým aj prispievam na plat ľudí, ktorí sú v tomto meste zodpovední a platení za organizovanie kultúrnych podujatí. Tak prečo by som mala ísť za niečím inde? Druhá vec je, že to tak robím, lebo tu naozaj nie je za čím ísť... Ale keby som si mala vybrať len z tej 'kultúry', ktorú ponúka MsKC, tak to by som radšej sedela doma a mala o kultúre taký prehľad, ako riaditeľ MsKC. V dnešnej dobe internetu sa nedá sedieť v kancelárii a čakať na poštu, kto mi čo ponúkne, stačí zadať do vyhľadávača napr. divadlo pre deti, prípadne názov nejakej skupiny alebo jednoducho hocičo, čo by ľudí prilákalo a naskočí sto kontaktov, stačí sa spojiť mailom. A nestojí to až také peniaze, že by si to Hlohovec nemohol dovoliť, ľudia by si určite radi zaplatili vstupné, keby bolo na čo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Ten tohtoročný ešte ani nezačal a už bol skritizovaný. Jasné, že stánky s tovarom za veľa nestoja, ale ľudia tam prídu skôr sa poprechádzať, postretávať sa so známymi, pozrieť si kultúrny program, kolotoče pre decká...atd. Čo by ste chceli nakupovať? Keby tam aj boli desiatky stánkov s remeslami, čo by ste také kupovali? Varešky, džbánky, podkovy??? Pred týždnom bol jarmok v Novom Meste, predtým v Trnave, mohli ste ísť tam, teraz je sezona jarmokov, môžte si vybrať. Máte málo obchodov?? Alebo veľa zbytočných peňazí? Každý má iný záujem v kultúre, mne sa páči rock,metal, no niekto má rád aj dychovku, alebo folklor, tak sa nedá vyhovieť všetkým. Dnes bude Rocka-Rolla, tak priaznivci rockovej hudby stretneme sa pri tribúne, len aby nepršalo. Jadranku nemusím, ani dychový súbor z Hraníc, tak si vyberiem niečo iné, načo nadávať. Minulý týždeň boli na Zábraní preteky, teraz je jarmok, však sa stále niečo deje, čo by ste chceli???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar
  L.

  Mrcha jarmok je prave o tych remeslach to co normalne nevidis, nie tie smeliny,ktore vidis cely rok nestaci, ze v HC je samy japonec a nekvalita, ale uz ten bordel aky je u nas musime ukazovat aj svetu. Mame pravo kritizovat, staci si pozriet program TT jarmoku a HC. A druha vec: Kde sa nieco deje ?? Minule boli preteky, ale cele leto tu skapal pes a tie dve akcie za rok?? jarmok je povinna jazda to sa ani neda pocitat...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Rozmýšľať nad tohtoročným jarmokom musel začať každý v okamihu, keď uvidel jeho program. Preto si dovolím kritizovať jeho úroveň a obsadenie kultúrnym programom. A či mám veľa zbytočných peňazí? No mám a určite by som ich radšej dala na nejaký tradičný SLOVENSKÝ ako na tradičný ČÍNSKY výrobok. Tenisky, 'supermodernú' elektroniku alebo podobnú hlúposť si môžem kúpiť kedykoľvek a dnes už doslova na každom rohu. Jarmok má byť predovšetkým o atmosfére, kultúre a aj o histórii. Preto sa to nevolá burza alebo predajné trhy. Riaditeľ MsKC má však asi viac skúseností s organizovaním predajných trhov ako kultúrnych podujatí a tak to potom aj vyzerá. Organizátori môžu ovplyvniť celkový dojem z tohoto podujatia jednoducho tak, že uprednostnia pri prenajímaní stánkov tradície pred orientom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Čaute všetci, jasné kritizujte, dajte si ten riedený burčák, narobte smeti, skritizujte stánky a hlavne program. Rád by som si prečítal stanovisko riaditeľa MsKC a šéfa jarmoku k príspevkom a jeho obhajobu,argumenty podľa čoho vyberal účinkujúcich. Lebo celá kritika vo všetkých témach fóra na tejto stránke ide akoby len medzi nás navzájom, ale tí zodpovední ako by nemali ani internet, žiadne reakcie, žiadna zodpovednost, nič. Budú tam pobehovať pri tribúne, organizovať, dajú pár prejavov ako každý rok. Čo sa týka programu: ak by sa zmapovali hudobné skupiny v Hlohovci, t.j. všetky - rockové, folklorne, dychové atd. a vybrali by sa z nich tie najlepšie tak by hned bol program aj na celý den, a možno aj bez nárokov na honorár. Jarmok väčšinou končí ziskom pre Mestský úrad. Niečo by sa z toho mohlo odložiť na budúci na lepší program.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Ešte niečo, dosť je kritických názorov. Ale keď vidím okolo seba či už v práci, alebo v meste medzi známymi, aj medzi študentami a deckami jak sa všetci nevedia dočkať fajrontu, alebo si pobrali dovolenky, len aby už mohli vyraziť a korzovať po jarmoku, tak si myslím, že napriek všetkému sa ľudia tešia...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  Môžem porovnávať niektoré jarmoky a Hlohovec je taký priemer ! Čo sa vlastne čudujete veď stánky u burčiakom budú aj zrnká budú po celom meste a čo ešte potrebuje pospolitosť slovenská . No a čo ešte ? Taký Desmod stoji asi 250 tisíc ,ale Jadranka len 25 tisíc ....... tak koho zavolať ????????? Primátor viac nedá na kultúru ,to nieje predvolebný guláš ! Tak a ideme na jarmek............

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  No tak važení- nespokojní / že vraj samí Číňan / všímala som si všetko. Je to super a je tam aj Číňan, aj slovenskí výrobcovia aj remeselníci. Myslím si, že každý si niečo nájde. Pekný jarmok všetkým.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  Dobrý deň či večer! V podstate máte všetci pravdu či chválite či haníte len stále neviem prečo sa naše deti viac tešia na jarmok v Trnave ako v Hlohovci ,že by málo lokalpatriotizmu či lepšia oraganizácia ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  Prepáčte, ale Jadranka brala za čistý plalyback 15 000 Sk ..........Tak to je hrúza !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 35. gravatar

  Podľa mňa sa mýliš. Jadranka už sama platí za to, aby mohla vystúpiť. Tzn. je to vedené ako príjem z jarmoku ;-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.