Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

28. september 2008

Nový športový areál

V Hlohovci pravdepodobne vyrastie nový športový komplex.

Tejto problematike sa venovali aj  poslanci počas rokovania posledného mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo 11. septembra tohto roku. Smelý projekt, ktorý by mohol výrazne skvalitniť možnosti športového vyžitia v meste, sa podujala zrealizovať spoločnosť MAYNET, s.r.o. so sídlom v Trnave. Vybudovanie moderného športového areálu je naplánované na pozemkoch, ktoré si vyššie spomínaná spoločnosť odkúpila do svojho vlastníctva a taktiež na pozemkoch vo vlastníctve Mesta Hlohovec na Bezručovej ulici a na Zábraní. Majetkovoprávne záležitosti medzi spoločnosťou a Mestom by boli riešené formou nájomnej zmluvy na obdobie 20–tich rokov. Existujúce objekty v lokalite plánovanej výstavby športového areálu na Bezručovej ulici navrhla spoločnosť MAYNET zbúrať na vlastné náklady, ktoré vyčíslila vo výške cca 2.000.000,- Sk. Výška nákladov by sa následne odrazila v cene nájmu.

V areáli by mal podľa navrhnutej štúdie vyrásť hotel s reštauračným zariadením, ktorý by bol prepojený s budovou športovo–relaxačného centra. V prípade ak sa zámer podarí úspešne zrealizovať, návštevníci budú mať k dispozícii squash, saunu, masáže, posilňovňu, krytý bazén aj tenisovú halu. Súčasné futbalové ihrisko za umelou ľadovou plochou sa v zmysle navrhovaného projektu premení na tenisové kurty. V druhej etape realizácie by mala prebehnúť prestavba areálu hádzanárskeho ihriska a športovej haly. V tejto lokalite sa bude nachádzať aj skate park, na ktorý bola v rozpočte mesta vyčlenená čiastka 3.000.000,- Sk. Jeho výstavba je naplánovaná v priebehu tohto roka.

V poslednej, tretej etape je naplánovaná rekonštrukcia futbalového ihriska a tribún. V súvislosti s výstavbou športového areálu sa počíta aj s vytvorením parkovacích miest pre jeho návštevníkov a taktiež novým dopravným prepojením Bezručovej ulice s ulicou Zábranie.

Zámer využitia pozemkov pre vybudovanie športového areálu zobrala na vedomie komisia ekonomická a prevodov majetku, mestská rada aj poslanci mesta. V zmysle územného plánu súhlasí s využitím pozemku na športové účely aj úsek architekta.

V pomerne rozsiahlej diskusii poslanci v princípe uvítali myšlienku vybudovania nového športového komplexu v meste. Ich pripomienky sa týkali predovšetkým zmluvných vzťahov, ktoré by mali byť pre Mesto Hlohovec čo najvýhodnejšie a taktiež preverenia finančných možností spoločnosti, ktorá má v pláne projekt zrealizovať. Ďalej sa zaoberali postupnosťou výstavby jednotlivých objektov areálu, pričom opakovane zaznela požiadavka určenia priorít. V tejto súvislosti bola niekoľkokrát spomenutá najmä výstavba krytého bazénu, ktorý občanom v Hlohovci chýba. Viceprimátor mesta Ing. Ján Tassy informoval prítomných o tom, že prvá etapa realizácie tohto zámeru by sa mala zahájiť v rokoch 2009 – 2010. Projekt sa bude uchádzať aj o dotácie z fondov Európskej únie.
Diskusia k článku (35)Diskusia k článku (35 komentárov) »

35 komentárov


 1. gravatar

  MAYNET, s.r.o., Odbojárska 33, Trnava 917 02. Spoločníci: Marián Bobák, Hošták 3672, Hlohovec. Konateľ: Ing. Denisa Bobáková, Marián Bobák, Hošták 3672, Hlohovec Základné imanie: 200 000 Sk

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  waw

  Stačí sa pozrieť na spoločnosti EUROREST, MooB a spomínanú MAYNET a každý občan si môže sám urobiť úsudok. Doteraz prevádzkovali len jednu prevádzku-obchod, ktorú zavreli 23.9.2008 a nič viac. Ďakujem redakcii, že upozornila občanov, čo nám poslanci s MsÚ pripravujú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  a kto to ma urobit. niekto z majera?? mate moznost kazdy a nech sa paci. myslim ze akekolvek vybudovanie niecoho v hc- teda okrem hostinca je faj a je mi jedno kto je za tym

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Nedopadne to ako zámok, predal sa nesolventnému skrachovancovi?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Ad 1.: Myslíš na tento majer?: www.slnecnymajer.sk Ad 2: A prečo nie hostinec, veď aj uvedená firma má v zozname činností toto: ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  uprimne, mam z vas dost!!! prejavila sa typicky slovenska natura. miesto toho aby ste boli radi, tak len fnukate, lamentujete a podozrievate... v prvom rade by som chcel podotknut, ze konkretna firma ten pozemok vlastni! to znamena, ze si ho kupila za svoje peniaze a nedarovalo jej ho mesto Hlohovec. pri cenach dnesnych nehnutelnosti myslim, ze ide o 'par' milionov(moj nazor cca 8-10 mil). tak naco tie keci??? mate na to, kupte lukrativne pozemky a zveladujte nase mesto :)) co to ma spolocne so zamkom, ktory viac-menej mesto musi darovat, ak nechce aby spadol?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Vybudovanie moderného športového areálu je naplánované na pozemkoch, ktoré si vyššie spomínaná spoločnosť odkúpila do svojho vlastníctva a taktiež na pozemkoch vo vlastníctve Mesta Hlohovec na Bezručovej ulici a na Zábraní. Majetkovoprávne záležitosti medzi spoločnosťou a Mestom by boli riešené formou nájomnej zmluvy na obdobie 20–tich rokov. Existujúce objekty v lokalite plánovanej výstavby športového areálu na Bezručovej ulici navrhla spoločnosť MAYNET zbúrať na vlastné náklady, ktoré vyčíslila vo výške cca 2.000.000,- Sk. Výška nákladov by sa následne odrazila v cene nájmu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  paw

  A čo by si chcel, aby tam tie nevyužité pozemky boli ešte 20 rokov zarastené? To čo ti už na tom vadí? Alebo si to chcel kúpiť ty a spraviť tam niečo iné ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Mohol by si mi vymenovať, čo si ty urobil pozitívne pre toto mesto??? Stačia mi dve veci. Tak menuj.... V Hlohovci skapal pes. Okrem Relaxu tu nič nie je, to ti ešte nedošlo?? No a mne ako občanovi tohto mesta je uplne jedno kto to bude realizovať. Len už aby to bolo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Keď si niečo začaneš, tak aj dokonči . Meno toho pána je aj na obchodnom výpise fy Arena servis a.s. ktorá organizuje napr. spoločenské podujatie myslím zlatý puk, teda vyhodnotenie najlepšieho hokejistu SR , je sponzorom mužskej hádzanárskej reprezentácie a v súčastnosti je investorom výstavby bytov v B: Bystrici -www.bakossova .sk keď začneš aj dokonči .Ešte tam nič nestojí a už kritika , ale veď sme v Hlohovci !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  a sedel si v reštaurácii v Nitre ktorú prevádzkujú už niekoľko rokov ? asi nie

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Keď prevádzkujú - tak v rozpore s predpismi. Takých - ďakujem, neprosím. Na zámok je potrebné vybaviť peniaze z EU, tiež na na osvetlenie, vrátane jeho rekonštrukcie - je možné získať až 30 miliónový príspevok. Maličkosť - len je potrebné to vedieť a chcieť. V súčasnej konštelácii mesta - tam niet na takúto odbornú robotu človeka, vrátane primátora.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  A jake auta maju...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  ... a tie bicykle ake majú

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  No ty si mi inak premúdrelý, mesto by potrebovalo presne takýchto odborníkov ako si ty. Nemáš o tom ani šajnu tak si nechaj pre seba tie múdrosti!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Už aby to bolo postavené, neviete niekto kde by sa dali vidieť nejaké vizualizácie?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Držím palce nech sa im to podarí zrealizovať napriek neprajníkom! Mesto by sa na take niečo nikdy nezmohlo tak prečo nie súkromník čo má prachy a dokáže to zafinancovať?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Asi stojíš na ulici - tam si múdrosti a niečo iné nabrala?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  preco tam nikde nevidim ze sa nieco bude robit aj z klziskom?do fudbalu budu tlacit prachy aj do hadzanej ale to ze nemame krity zimny stadion to nikoho netrapi pokial viem vsetky okolite mesta ho maju

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  A prečo by mal súkromný investor riešiť zimný štadión? Prečo to nerieši pán primátor? Veď to boli jeho predvolebné sľuby... Prečo to nerieši firma, ktorá má zimný štadión v prenájme? Konečne prišiel niekto so super projektom, veľmi sa teším že budeme mať kam chodiť športovať a nie len popíjať v niektorom z našich vychytených lokálov, ktorých je v prepočte na počet obyvateľov asi najviac na Slovensku.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar
  waw

  keby sa tak začalo skôr písať aké športoviská by sa tam zišli a nie len kritizovať a ešte sa ani nezačalo stavať prečo niekto nekritizuje stav našich športových stánkov futbalový štadión a šp. hala sú v dezolátnom stave skôr by som povedal v havarijnom a hlavne tí tiež podnikatelia ktorí na týchto športoviskách vykonávajú svoju podnikateľskú činnosť by mali zvážiť či sú hodní toho názvu živnostník alebo súkromný podnikateľ lebo sklbiť sa nedá - socialisticky pracovať a kapitalisticky žiť a správať sa...a robiť si z okolitých mestských pozemkov smetisko...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar
  ten

  To čo si napísal vťahuje sa aj na mestských úradníkov?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Úplný súhlas, stačí sa ísť pozrieť na tie 'športoviská' a každý si spraví obraz o 'podnikateľoch' ktorí majú tieto priestory v prenájmoch. Čokoľvek nový investor na týchto pozemkoch zrealizuje, vždy to bude lepšie ako aktuálny stav. Celý Hlohovec je v stave ako za hlbokého socializmu. Iné mestá prekvitajú a tu sa za 19 rokov nezmenilo vôbec nič. Páni úradníci na meste, konečne sa spamätajte !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  ...že nič sa nezmenilo???!!! a tie informačné tabulky s ulicami sú nič ? Veď sme sa konečne vyrovnali hocakej dedine !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar
  ico

  Konecne tu nieco vznikne co sa tyka sportu a nebude sa len tunelovat mesto.Takuto vec uz malo davno postavit mesto a to uz pred 15 rokmi.EU taketo veci podporuje,ale to by sa musel niekto rozhybat,ale budme vdacny ,ze sa niekto rozhybal spravnym smerom!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar
  ic

  Práve pri takýchto akciách sa ideálne tuneluje majetok mesta! A tiež pri rekonštrukciách ulíc fa STAVEKO

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  staveko realizuje pre mesto z mestských a to športovisko ak som to dobre pochopil si prenajalo pozemok plus vlastný a tam ide stavať , ale za mestské to asi nebude tak potom jedine budú tunelovať sami seba ...osobne simyslím že skôr momentálne tu tuneluje mesto Milan z runanovej...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Typický primitívny názor niekoho kto nemá absolútne žiadny prehľad o tom čo sa okolo neho robí. Súkromný investor na súkromnom pozemku bude tunelovať majetok mesta? Uvedom si že sa tu konečne ide realizovať projekt, ktorý tu mal byť už dávno a ako spomenul ico, malo ho postaviť mesto, ale to by muselo mať vedenie mesta záujem niečo spraviť pre ľudí.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Ten Milan, čo už bol Alibaba, keď sa poniektorí ešte len učili rozoznávať rastlinky a zvieratka?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Treba doplniť, že stále chýba to najdôležitejšie: infotabule pre vyhlášky a výberové konania MsÚ v okrajových častiach mesta. Mnohí dochádzajú a nemajú možnosť sledovať regionálnu televíziu. Iní - starší nevedia pracovať s internetom a ani naň nemajú... Čo poslanecké sľuby, že tabule budú a ....?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  ... a nebolo by to naraz veľa ? Čo aj Ty cheš byť očarený?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  bude pekne dohliadať, aby príslušné prevody z mesta prešli ako po masle a potom sa budú spolu s bobáčikom smiať ako došli zadarmo k pozemkom... jáj, a ten športový areál pre občanov... no som zvedavý, kto z nás tam pôjde na squash... a ahlavne za koľko sa tam vôbec do areálu dostane... ešte dúfam, že aj skate-park pre deti a mladých spoplatnia a vybavené... super vec!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  matko bobáčk vraj kúpil na bezručke pozemok za svoje a to ten čo mesto vraj nevädomky darovalo andeánskemu...ktorému padli melóniky do lona zdarma alebo pre neschopnosť mestských úradníkov ???a skate park myslíš tu ohavnú stavbu vedľa šp. haly a pre koho sa to stavia a je na to povolenie vôbec...alebo to mohli dať veľkopodnikateľovi a vraj tvrdému biznismenovi čo je prezidentom futbalového klubu ktorý tiež zveľaďuje ten futbalový stánok už len čakám kedy začne zbierať úrodu sliviek z betónovej tribúny čo tam vyrástli z kôstiek ktoré som tam v v 80 tych rokoch s prepáčením vypľul...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  Verím, že to výjde, Bobák je šikovný a dotiahne to do konca a my sa budeme tešiť z pekného areálu. Hlohovčania buďte radi, nebudeme musieť chodiť do Galandie. Už aby to bolo

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 35. gravatar

  A rozprávke je koniec.Nie sú prachy z Európskych fondov, niet čo tunelovať, zostáva len sa prizerať na tú burinu vedľa štadióna.Tak sa podniká na mestskom majetku

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.