Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

22. október 2008

Populárny Hlohovec

Nepochopiteľné vyjadrenia hovorkyne Mestského úradu.

Doprava patrí už dlhodobo medzi najpálčivejšie problémy Hlohovca. Každodenne preťažený príjazdový most v smere od Trnavy nedokáže uspokojiť požiadavky vodičov. Zároveň je hlavnou príčinou kritiky zlej dopravnej situácie a dôvodom pre vybudovanie obchvatu.

V týchto dňoch sa však naplno prejavil ďalší nedostatok infraštruktúry nášho mesta. Dve časti Hlohovca, ktoré rozdeľujú železničné koľaje, spája jediné priecestie. Problém, na ktorý už viackrát upozorňovali predovšetkým obyvatelia dnes „odrezaných“ častí Peter a Nová štvrť. Práve prebiehajúca komplexná rekonštrukcia tak značne skomplikovala život mnohým vodičom.

Úplná uzávierka cesty II/507 znemožnila prejazd ulicami Hviezdoslavova – Zábranie. Náhradný spôsob prejazdu cez železnicu po schválenej cestnej komunikácii v Hlohovci neexistuje. Táto situácia oprávnene vyvolala medzi občanmi vlnu kritiky. Výhrady smerovali predovšetkým k nezabezpečeniu dočasného prechodu pre vodičov a slabej informovanosti z oficiálnych informačných zdrojov mesta.

Rozhorčení občania sa rozhodli upozorniť médiá s celoslovenskou pôsobnosťou na doslova absurdnú situáciu, kedy je približne 200 metrový úsek potrebné obísť viac ako 30 km. Je len    prirodzené, že hľadali zodpovedných. Nespokojné hlasy boli namierené predovšetkým na vedenie mesta.

Mestský úrad nedostatočným spôsobom zabezpečil informovanosť verejnosti v tak závažnej situácii, ktorá v značnej miere zmenila rytmus celého mesta. V tejto súvislosti veľmi alibisticky a účelovo vyznievajú slová hovorkyne MsÚ Hlohovec – Evy Uhrákovej. Tá sa pre TV MARKÍZA vyjadrila, že o úplnej uzávierke cesty sa v podstate mesto dozvedelo listom dňa 16. októbra.

Nakoľko Eva Uhráková presunula celú zodpovednosť za vzniknutú situáciu na Železnice Slovenskej republiky, požiadali sme hovorkyňu dotknutej spoločnosti o vyjadrenie. „Rokovania o problematike rekonštrukcie železničného priecestia v Hlohovci prebiehali vyše roka na úrovni Mesta a VÚC. Posledné rokovania ohľadne harmonogramu prác, boli schvaľované na rokovaní s Mestským úradom Hlohovec 25. septembra 2008,“ povedala pre Magazín Hlohovecko.sk Mgr. Martina Pavlíková.

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky ďalej uviedla, že práce na rekonštrukcii boli ústretovým krokom vyplývajúcim z výzvy VÚC Trnava. „Práce súvisia s väčšími opravami a výhľadovo s výstavbou kruhového objazdu. Železničné priecestie nebolo v stave, kedy by v tomto čase bolo nutné rekonštrukciu robiť. Problematické boli predovšetkým nábehy z oboch strán cesty.“

Železnice Slovenskej republiky sú správcom infraštruktúry a nemajú žiadny vplyv na to kedy a kadiaľ obchádzka povedie. Rovnako, prirodzene, nezodpovedajú za spôsob informovania občanov. Tieto náležitosti sú v kompetencii Mesta a príslušného dopravného inšpektorátu.

Vyjadrenia Evy Uhrákovej označila hovorkyňa ŽSR ako nepochopiteľné aj vzhľadom na skutočnosť, že každá rekonštrukcia má štatút riadnej stavby.  Má teda vypracovanú a schválenú projektovú dokumentáciu a súhlasné stanovisko všetkých zúčastnených strán, zároveň aj Mesta Hlohovec.

Proti zavádzajúcim vyhláseniam Evy Uhrákovej hovoria aj ďalšie fakty. V októbrovom čísle mestského časopisu bol zverejnený oznam o rekonštrukcii železničného priecestia. Uzávierka aktuálneho vydania bola 12. septembra, kedy taktiež zasadala redakčná rada. Strohý oznam sa tiež objavil aj na oficiálnej internetovej stránke mesta začiatkom októbra. O vyjadenie k týmto nezrovnalostiam sme požiadali aj hovorkyňu MsÚ Hlohovec. Nedostali sme však žiadnu odpoveď.

Všetky skutočnosti teda svedčia o tom, že vedenie mesta malo informácie o rekonštrukcii v dostatočnom predstihu a mohlo občanov vhodnejšie informovať a zabezpečiť adekvátne riešenie. Mnohokilometrová obchádzka nie je z časových a ekonomických dôvodov prijateľná. Bez usmernenia a pomoci kompetentných si preto vodiči našli riešenie sami. Aj keď rôzne skratky pripomínajú miestami terén vhodný pre rallye, sú prijateľnejšou alternatívou ako napríklad cesta cez Piešťany.

Pre prehrávanie videa potrebujete vyššiu verziu Flash Player
Galéria k článku
Diskusia k článku (64)Diskusia k článku (64 komentárov) »

64 komentárov


 1. gravatar

  Plánuje premenovať sa na Evu Klamárku?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  asa

  V našej firme sa pracuje podľa pokynov šéfa.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  neviem, či ešte niekto niečo uverí tejto hovorkyni. Bolo to veľmi priehľadné. Aj klamať treba vedieť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Ako je mozne, ze ta zenska este sedi na svojej teplej stolicke na urade, po tom co predviedla?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Velmi dobre napísaný článok, vecný a pravdivý. Jasne odhaľuje pravdu o práci mestského zastupiteľstva. K tomu ani niet čo dodať. Zámery sú dobré, bude riadne rekonštruované priecestie, nová kruhová križovatka, ale mesto totálne zlyháva v oblasti informovania a organizácie takýchto akcií. Vlastne kašle na občanov a ich problémy. Posedenia s dôchodcami sú prioritou. Doprava, parkoviská, údržba a čistota mesta - 0 bodov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  dúfam že primátor navrhne všetkým kompetentným na mestskom úrade a poslancom mesta veľké odmeny za to ako 'bravúrne' zvládli rekonštrukciu priecestia.zvlášť by mal pridať tej megahovorkyni čo tak krásne klame o tom informovaní verejnosti.a nemal by zabudnúť aj na seba.veď odviedli kus poctivej práce-ako o*ebať občanov mesta!inak ak pôjdete niekto na MsÚ tak tam nikoho z kompetentných nenájdete/vraj choroby,služobné cesty,dovolenky,školenia,.../hlavne že šeky na dane pošlú včas!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  K.

  Jasné, veď ani v diskusii k predošlému článku ani jeden z tých vyše 130 (gratulujem k rekordu:-)) diskutujúcich nespochybnil potrebu rekonštruovať priecestie, ale nikto z nich, a dúfam ani väčšina ostatných občanov, neuverila pani 'hovorkyni', že úbohé Mesto Hlohovec sa o tom dozvedelo na poslednú chvíľu, asi až tak neskoro, že pani Uhráková si ani nestihla vymyslieť lepšiu lož, len takú, ktorú odhalil každý Hlohovčan a pani hovokyňa železníc sa nestačí čudovať. No to asi nepozná našu hovorkyňu. ...sa čudujem, že vôbec prehovorila, lebo to ona veľmi nezvykne...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Milí nastraní Hlohovčania, touto cestou Vás pozývam na zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec dňa 30. októbra 2008, t. j. vo štvrtok, o 9.00 h v Dome kultúry na Pribinovej ul. Myslím, že lepší spôsob ako hromadné osobné vyjadrenie sa občanov mesta k problematike priecestia, asi nenájdeme. Takže som zvedavý, koľkí tam prídeme, lebo tu na fóre sa zbytočne rozčulujete. Treba konať !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  asi tak keď títo páni, jeden z nich 'sociálny miliardár' vedú toto mesto... my občania mesta Hlohovec sme iba na smiech a potrebný len na to, aby sme v určený čas odovzdali hlas.. aj to s chabou účasťou. ostatné sa už prihrá všetko samo, že p. Pavelka, p. sobotovič, p. primátor, a spol. Ja osobne vám nič neprajem, len to, aby ste si vyskúšali život za bežnú výplatu ako my občania - vaši voliči, my občania, pre ktorích vy - naši volení zástupcovia majú pracovať. pýtam sa sám seba - pracujete pre nás? pre dobro spoločnosti? alebo preto, aby ste s miliónov urobili desiatky a s desiatok miliardy? HANBITE SA!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Na to koľkí prídu som aj ja zvedavá... :-) O HANBE nebudeme hovoriť, 'vrchné velenie' ani nevie, čo to slovo znamená. Hovorme o zodpovednosti a protiprávnosti. Tento magazín sa mi celkom pozdáva a hoci som sa odtiaľto presťahovala s heslom 'múdrejší ustúpi' budem sledovať boj hlohovčanov proti menovaným elementom a pridám sa keď bude treba. Aj preto, lebo ma prinútili odísť a aj preto, lebo uvedené figúry poznám a už som mala s nimi konflikty.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Pretože sa zasadnutia zastupiteľstva konajú o 9.00 hod., t.j. v čase keď je drvivá väčšina občanov v práci tak asi ťažko okrem dôchodcov niekto môže prísť. A aj keby prišli, odpovede a reakcie primátora a jeho kolegov už poznáme zo zostrihov HTV.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  na zasadnutie MZ vo štvrtok o 9.00hod. doobeda nepríde dostatok nahnevaných občanov z jedného prostého dôvodu-sú v práci,u lekára,...preto považujem tento termín za špinavosť zo strany mesta ktorá sa takto nenápadne vyhýba priamej konfrontácii s občanmi.a mám pocit že tam nebudú ani najvvyšší predstavitelia mesta.ale keď pôjdu voľby tak budú behať po kluboch dôchodcov a za mikrovlnky a kávovary,víno a pagáče si budú kupovať starých ľudí.hnus, na grc je mi z vedenia nášho mesta a poslancov MZ!všetci ste rovnakí-na občanov vysrať a k sebe prihrať!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  V obci Tepličky začína zastupiteľstvo o 19.00 hod. Tam poslanci za jeden čas nedostávajú dve mzdy. Končievajú cca asi o 22.30 hod.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Ked to tu tak všetko čitam a počúvam ohlasy od hlohovčanov na situáciu,ktorá tu vznikla....je mi z toho na vracanie..... Nie som hlohovčanka ale pracujem tu a stretávam sa s ľudmi a musím povedať,že sa mnohí hambia za toto mesto a za vedenie mesta. Je pravda,že doprava tu je v zúfalom stave a nikto s tým nič nerobí.V každom normálnom meste je vidieť úsilie primátora. Prečo v Hlohovci nie??????

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Pani hovorkyňa robí hanbu nášmu mestu. Niekto v tej televízii musel klamať a neviem prečo mám taký pocit že Uhráková. Ale inak sme aj mesto ruží.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Zislo by tie ruze vysadit

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  'Gratulujem mestu Hlohovec a ŽSR ako sa im geniálne podarilo vyriešiť dopravnú situáciu na vstupe do mesta od Leopoldova. Už sa dá celkom slušne prísť do mesta aj okolo štvrtej hodiny. Skutočne geniálne.' Pozdravujem týmto peterčanov a Novú štvrť (pevné nervy).

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Ja si myslím, že Ingrid to myslela tak, že o Hlohovci sa hovoríl len negatívne. Na mestskom úrade by to chcelo nejaký ozdravný proces. Keďže všetci sú si tam nejako zaviazaní, len ťažko očakávať, že hovorkyňu pošle primátor hovoriť niekam inam. Pustiť žilou môžu až voľby.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Velmi radi prideme! Az na to ze je pracovny den a o 9,00 vacsina ludi potrebuje byt v robote :o( Jedine co nam ostava je ze si zoberieme volno a budeme zase len stratovi, my obycajni ludia...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Keď tam už budeš, postav sa pred kameru a povedz pekne nahlas, že si praješ, aby sa mestské zastupiteľstvo konalo o 17,00 hod. Podľa mňa je to ale zajedno, lebo sme malé mesto kde každý každého pozná, nevie kedy ho bude potrebovať a strach či sa mu to niekedy nevymstí je zakódovaný v slovenských génoch. S Čechmi by toto nerobili...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Dobrý deň . Práve som si prečítal celú diskusiu okolo železničného priecestia a nedá mi nereagovať nakoľko sa tu často spomína mestské zastupiteľstvo a poslanci . Predovšetkým budem hovoriť za seba a budem sa snažiť vniesť trochu svetla do problematiky poslanec a jeho činnosť. Som úplne obyčajný občan - poslanec ktorému ľudia vyslovili dôveru , čo si vážim a snažím sa ich dôveru nesklamať. Práca poslanca spočíva v tom že háji záujmy občanov na MsZ. To aby som vedel aké majú záujmy občania organizujem pravidelné stretnutia s občanmi vo svojom volebnom obvode. Tieto stretnutia sa uskutočňujú v pracovný deň o 17:00 hod. Na tieto stretnutia prídu vždy skoro stále tie isté tváre s počtom dalo by sa povedať nezáujem občana o veci verejné. Poslanec a dva platy: ako poslanec dostávam za svoju činnosť mesačne 1100 Sk ktoré sa zdania 19timi % , ak si spočítam čas ktorý strávim stretnutiami, prípravou sa na MsZ, čítaním zákonov a zaplatím si telefónny účet == veľké mínus. Nesťažujem sa pretože som sa tak rozhodol , ale mrzí ma ak sa niekto vo všeobecnosti naváža do práce poslancov a dáva ich do jedného vreca. Okrem iného som aj v dopravnej komisii. To ako sa bude upravovať doprava čo sa prechodov týka alebo ako sa bude organizovať oprava železničného priecestia sme nemali ani na dopravnej komisii ani v MsZ, takže ovplyvniť a vyjadriť sa k týmto veciam som ako poslanec nemal ako a pravdu povediac nie som odborník na dopravu. Dalo by sa ešte veľa písať ,ale už musím ísť do práce , ktorá prináša chlieb pre moju rodinu. Zastupujem kolegyňu v Partizánskom, teraz neviem či to zoberiem popod železný most alebo cez Piešťany. S pozdravom MVDr. Oliver Pestún.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Je fajn, ze pan poslanec Pestun je v dopravnej komisii a pritom nieje odbornik na dopravu, pevne vsak dufam, ze aspon predseda tej komisie je odbornik. A zaujimala by ma este jedna vec, ako riesia poslanci svoju ucast na MsZ v doobednajsich hodinach? To si beru v praci dovolenku?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Podľa účastníka rokovania z 25.9.2008 mesto nemalo záujem spraviť ani náhradný prechod (z panelov) pre osobné autá. Úradníci, resp. úradník nechcel dať peniaze na vyhotovenie náhradného prejazdu cez koľajnice. Peniaze sa asi odkladajú na rekonštrukciu námestia za 140 miliónov. Podobne ako boli odklepnuté peniaze na nový skatebord za 3 milióny a s medzinárodnými parametrami stojí necelé 4 milióny. To je teda hospodárenie v Hc a jeho 'všemocná generalita'.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Pán J.Kabát je operátor - čoho? Dopravy asi ťažko. V komisii nie sú len poslanci - ale členovia politických strán, napr. Ing.Michal Javor - tiež dopravu videl len z okna, keď si nechal namontovať pred barák spomaľovač - retardér na Fraštackej ul., nie jeden ale hneď dva. Stačí si pozrieť zápisy z komisie dopravy.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Co teda preberaju poslanci na dopravnej komisii ked ani takyto dolezity dopravny problem nemali na pretrase? Vlastne asi je to jedno...ked doprave nerozumeju :o(

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Ahaaa, tak už rozumiem slovám hovorkyne. Asi im došlo ako to na úrade posrali, tak sa potrebovali zbaviť zodpovednosti. Vykašlali ste sa na ľudí, hanba vám. A ešte aj klamete. Hovorkyňa za odmeny predá aj svedomie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Zaujímalo by ma prečo už odstavili aj časť tej skratky, ktorú si ľudia sami našli. Že by aj to niekomu vadilo? Alebo sa málo tankuje, keď ľudia nechodia obchádzkou 35-40 km?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Jasne, ze sa malo tankuje, ked sa nechodi obchadzkou. Ved vies ako - ta kartelova dohoda benzinovych pump v Hlohovci by bola potom zbytocna. Len v Hlohovci su na vsetkych benzinkach presne na vlas rovnake sumy + 0,10 halierov. Pricom v Piestanoch ci v Trnave su na roznych benzinkach uplne rozdielne ceny. Nahoda? Urcite nie!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Treba chodit tankovat na tu druzstevnu co je v sulekove pri trafo stanici

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar
  K.

  Dnes som sa snažila prejsť bezpečne cez Nitriansku pri cintoríne. Keďže bol piatok poobede a ten jediný prechod široko-ďaleko, čo bol oproti potravinám Kováč, je už týždeň vyfrézovaný, čiže nie je, trvalo mi to poriadne dlho a to som mladá, takže to nebolo z dôvodu, že by som rýchlo nedokázala prejsť cez cestu. Ale hádzať sa pomedzi kolónu áut z jednej aj z druhej strany, sa mi teda nechcelo. Z ktorej svetovej strany sa teraz dá vlastne dostať do Hlohovca normálnym spôsobom?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  Pán Pestún, aj keď ste poslancom MsZ pomerne krátke obdobie iste ste pochopili, že pre prevažnú časť poslancov je prakticky nemožné, aby hovorili, konali a hlasovali slobodne. Sú buď konateľmi mestských spoločností, ich zamestnancami alebo získavajú zákazky bez výberových konaní z mesta. Pri schvaľovaní rozpočtu ale aj pri iných materiáloch hlasujú sami pre seba. Vy ste však jedným z mála, ktorý medzi nich nepatrí a Vašu doterajšiu snahu v MsZ oceňujem. Podľa príspevku autora: 'občanxx' zverejného na tejto strane: ' na rokovaní 25.9.2008 mesto nemalo záujem spraviť ani náhradný prechod (z panelov) pre osobné autá. Úradníci, resp. úradník nechcel dať peniaze na vyhotovenie náhradného prejazdu cez koľajnice. ' Chcem Vás preto požiadať, aby ste o vysvetlenie a potvrdenie alebo vyvrátenie uvedenej informácie požiadali v rámci interpelácii na najbližšom zasadnutí MsZ a odpoveď mesta s uvedením mena úradníka, ktorý nechcel dočasný priechod zverejnili na tejto stránke a prípadne v ŽvH, pravda, ak Vám to hovorkyňa MsÚ a členka redakčnej rady ŽvH umožní.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  Pekný večer všetkým, neviem, či ste si to všimli, ale vodiči jazdiaci popri Váhu akoby sa dohodli a väčšina jazdí štýlom : smer do mesta jazdí od zmrzlinárne v Petre, a smerom z mesta to pod mostom stočia hneď k ' Delisu'. Veľmi to pomáha v šoférovaní - najmä ak sa nemusíte okrem jám vyhýbať aj oprotiidúcim autám. Ale najmä to, ako sa rýchlo rozmohla tzv. nepísaná a nevyhlásená trasa, dáva za pravdu vodičom, že v spore primátor - obyvatelia sú tými šikovnejšími, múdrejšími....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky ďalej uviedla, že práce na rekonštrukcii boli ústretovým krokom vyplývajúcim z výzvy VÚC Trnava. „Práce súvisia s väčšími opravami a výhľadovo s výstavbou kruhového objazdu. Železničné priecestie nebolo v stave, kedy by v tomto čase bolo nutné rekonštrukciu robiť Nový kruhový objazd je fajn. A čo tak obchvat, ktorý konečne odvedie tranzitnu dopravu mimo mesto Hlohovec???!!! Ešte jedna poznámka: Železnice reagovali na výzvu VÚC??? Mesto HLOHOVEC má v zastupiteľstve TTSK za poslanca p.PhDr. Jána Dlhopolčeka a taketo zastupiteľstvo 1. vykonáva pôsobnosť podľa § 11 zákona NR SR č. 302/2001 Z.z. o samospráve vyšších územných celkov. 2.Zastupiteľstvu je vyhradené rozhodovať o základných otázkach Trnavského samosprávneho kraja (ďalej len TTSK), a to: a) uznášať sa na všeobecne záväzných nariadeniach (ďalej len VZN) a prijímať uznesenia, b) určovať zásady hospodárenia a nakladania s majetkom samosprávneho kraja a s majetkom prenechaným do užívania samosprávnemu kraju, c) schvaľovať program sociálneho, ekonomického a kultúrneho rozvoja TTSK, regionálne rozvojové plány a programy, ako aj územnoplánovacie podklady TTSK a územné plány regiónov,..... Otázka znie: Ako sú dôležité záujmi občanov HC na VÚC?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  zo stránky hlohovec.sk: dňa 30. októbra 2008, t. j. vo štvrtok, o 9.00 h v Dome kultúry na Pribinovej ul. O 13.00 h bude zasadnutie MsZ prerušené pre možnosť vystúpenia občanov. Touto cestou pozývame občanov na zasadnutie MsZ. Kto môže nech ide. Tam je asi jediná možnosť prejaviť nespokojnosť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 35. gravatar

  veľmi rád by som prišiel na zasadnutie MsZ vyjadriť svoj názor.ale pracujem od 7.00-16.00hod.takže stále mi to nevyhovuje a ten termín je zákernosť zo strany vedenia mesta aby sa vyhla kritike čo najväčšej časti obyvateľov.nevadí,pri voľbách im to zrátam.a dúfam že všetci oklamaní obyvatelia mesta tiež.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 36. gravatar

  Tiez im to chcem vo volbach spocitat, len otazka je, ze ci bude vobec koho volit, na kolko populistov a la Smer tiez volit nebudem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 37. gravatar

  Myslim, ze spocitat im to pri volbach je uz neskoro. Mali by sme im to spocitavat kazdy den. Navrhujem vsetky blbosti v HC davat do rozhlasu, televizie a na web.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 38. gravatar

  Všetci spomínaní páni kašlú na to, čo chcú občania, prvoradé je to, aby oni mali čo potrebujú!!! A táto situácia, ktorá je v HC by sa inde stať nemohla, nepochopím ako môžu byť ľudia na MsÚ takí ľahostajní k občanom. A NA TOTO BY OBčANIA MALI MYSLIEŤ PRI VOľBÁCH. Predsa tu je viac úsekov, ktoré sa mohli dočasne upraviť pre plynulejšiu premávku a spojazdniť. Ja osobne som nevidela ani nijaký oznam a ani som nepočula nijaký oficiálny termín ukončenia tejto rekonštrukcie, takže som zvedavá ako to bude pokračovať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 39. gravatar

  Dnes bolo v TV Novinach ze uz to zacalo vadit aj nasim dochodcom. Ako je toto mozne? Ze by dlho nebol ziadny zraz klubu dochodcov sv. peter?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 40. gravatar

  Časť záznamu z rokovania Mestskej rady v Hlohovci, konaného dňa 09.10.2008: Predmet: uzávierka cesty II/507: citujem: JUDr. Emil Kuruc- navrhol, aby mesto v spolupráci so spoločnosťou Bekaert, a.s. vybudovalo dočasné priecestie a cestu, Reagovali: prednostka MsÚ- uviedla, že vybudovanie dočasnej komunikácie nie je jednoduché, najmä z hľadiska vlastníctva pozemkov a rôzne provizórne poľné cesty nespĺňajú parametre na mestskú komunikáciu. Doplnila, že občania bývajúci v časti mesta za železničným priecestím nie sú ešte dostatočne informovaní, pretože MsÚ ešte nemá písomné rozhodnutie Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Trnava, primátor mesta- informoval , že sa upraví podchod pod železničným priecestím pre chodcov, nájsť vhodné miesto pre náhradnú komunikáciu je zložité, pri podchode vedie horúcovod, ktorý by prekážal pri budovaní náhradného priecestia.- koniec citácie

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 41. gravatar

  Z oboch stran zeleznicneho priecestia mali byt nainstalovane oznamovacie tabule aspon 16 dni pred uzavretim!!! A to, ze na pri prechode na aute pod zeleznicnym mostom davali prvy den policajti pokuty nebudem ani komentovat...! Bravurne zorganizovane.. Ale bez obav... Vo stvrtok pride aj MARKIZA a aj JOJka ;) Bude FUN co im zase porozpravaju nasi rozpravkari....! Tymto ich pozdravujem....... A tesim sa.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 42. gravatar

  Tak tomuto hovorim ONLINE s panom poslancom. A nie to, co vychadza v Zivote v Hlohovci ze 'Online s primatorom', kde si primator otazky posle online sam sebe na svoj mail.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 43. gravatar

  Včera som sledoval vysielanie HTV o 18.00 a reportáž o rekonštrukcii priecestia - boli tam vyjadrenia poslancov i pán primátora. To že si ľudia museli pomôcť sami, že vodiči si našli obchádzku popod železničný most je vlastne jeho zásluha, on uprosil policajtov aby nepokutovali, dal upravit a uvalcovať cestu popri Váhu, na čierno dal postaviť chodníček popod mostík pre chodcov a ešte mal z toho zle, no človeku sa dvíha adrenalín. Za to zlé môžu železnice, za to čo si vyprotestovali ľudia a vyriešili sami vodiči to si už privlastnuje on. DOBRé, že? Dokedy bude rozrýpaná Nitrianska?? Veľmi dobre to povedal na Markíze pán Bachratý v reportáži z Hlohovca, kde sa chce hľadajú sa spôsoby, kde sa nechce hľadajú sa dôvody.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 44. gravatar

  Prosim Vas viete o tom nieco blizsie ze priecestie sa bude otvarat az 10.11?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 45. gravatar

  Vcera na markize jeden z robotnikov povedal ze vsetko ide podla casoveho planu a ze do 1.novembra to stihnu v pohode.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 46. gravatar

  sa môže vyhrážať len svojmu manželovi a nie občanom mesta a tobôž vodičom.Parkovanie v meste nie je súčasťou rekonštrukcie žel. prechodu. Svojou agresivitou a klamstvom chce zakryť svoju neschopnosť. Tieto jej ďalšie 'perly' odzneli v dnešnej zákrute.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 47. gravatar

  Všetci čo tu píšete a kritizujete, kde ste boli dnes keď ste mali možnosť verejne vystúpiť na mestskom zastupiteľstve o 13 00 hodine, určenom pre verejnosť. Odpoviete v práci. Pýtam sa všetci?i

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 48. gravatar

  Hlohovec delí novinárov na „našich“ a tých druhých Zmenu vo svojom rokovacom poriadku obmedzujúcu činnosť novinárov na zasadnutiach MsZ dnes schválili poslanci mestského zastupiteľstva v Hlohovci. Novinárov rozdeľuje na tých, ktorí „na žiadosť mesta Hlohovec zabezpečujú sprostredkovanie informácií pre verejnosť“ a na ostatných, ktorí sa môžu zdržiavať iba na vyhradenom mieste. Vzhľadom na to, že v sále nie je ozvučenie, znemožňuje to kvalitné nahrávanie zvuku. Predstavenstvo Slovenského syndikátu novinárov bolo vopred informované o zámere prijať toto obmedzenie, ktoré v rozpore s tlačovým zákonom a zákonom o vysielaní a retransmisii neumožňuje novinárom prístup k informáciám na základe rovnosti, preto predsedníčka SSN Zuzana Krútka žiadala Mestský úrad v Hlohovci o stiahnutie sporného bodu z programu. Slovenský syndikát novinárov chápe, že je potrebné dodržiavať na rokovaniach MsZ isté pravidlá, trvá však na tom, že musia byť – tak, ako hovorí zákon – rovnaké pre všetkých. Nie je možné preferovať jedno z médií len preto, že náklady na jeho činnosť idú z mestského rozpočtu. Slovenský syndikát novinárov požiada okresného prokurátora, aby sa diskriminačným rokovacím poriadkom hlohovského mestského zastupiteľstva zaoberal. V Bratislave 30. októbra 2008 Za správnosť: Zuzana Krútka, predsedníčka SSN

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 49. gravatar

  Zrejme sa nasi pani poslanci a uradnici niecoho boja. No a ktore su to tie media platene z nasho mestskeho rozpoctu? To akoze ten Zivot v Hlohovci, kde si pan primator do sekcie 'Online s primatorom' posiela otazky mailom sam sebe? Ten Zivot v Hlohovci, z ktoreho sa nedozviem takmer nic o zivote v Hlohovci? Trosku hyenisticky poviem, ze v zivote v Hlohovci sa skor dozviem o smrti v Hlohovci (kde su zoznamy osob zosnulych v prislusnom mesiaci). Alebo ta HcTV, ktoru ani nechytam a musim zaznamy pozerat na stranke www.hcregion.sk ? To su tie media platene z mestskeho rozpoctu, ktore nedokazali a ani nase cele MsU na cele s panom primatorom vcas informovat o vsetkom dolezitom co sa tyka rekonstrukcie zeleznicneho priecestia. A vcera, ked som si pozrel uz na spominanej stranke hcregion.sk zaznam z mestskeho zastupitelstva v odbobi 27.10-4.11. podla rozvrhu na tej stranke, tak som sa skoro dovracal, ked primator povedal, ze oni sa tam dozvedeli o rekonstrukcii priecestia dna 16.10. a ze ONI boli taki skveli a sikovni, ze uz 17.10. zacali informovat obcanov, ci co, koho, kde, kedy a ako..? Jdu blejt.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 50. gravatar

  Asi bol informovat ludi byvajucich v tesnom okoli ramp, dalej sa mu uz nechcelo

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 51. gravatar

  Že nechytáž mestskú televíziu neplač, o nič si neprišiel. Dnes o 16.00 hod. v správach si sa dozvedel, že nejaká ZDŠ oslavuje 20 výročie založenia. Že to bolo včera a na pozvánky je vedľajšie. Tiež, že dnes je zastupiteľstvo Mestského úradu. To, že začalo pred siedmimi hodinami je vedľajšie. Asi očakávali 10 -15 hod. maratón, ako za predchadzajúceho primátora. Pozvali na hádzanu ktorá začínala o hodinu, alebo dve. Perlou bol niekoľko rokov starý pohťad na cintorín každoročne reprízovaný bez inovácie napr. o urnovú stenu a pod. V čase informačnej revolúcie novodobý intelektuály - robotnícky riaditelia to majú za stranicke tričko, tak ako včase recitácií pred 89 a žiaľ stále za naše dane.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 52. gravatar

  Musím makať, ako väčšina ľudí za peniaze, ktoré mi nestačia na kúpenie školy,ale deti by som chcel mať kultivované. Pracuje aj žena a hodilo by sa nám cez prázdniny poslať deti na nejakú činnosť aby nemuseli byť samé doma pri telke, alebo počítači. Čo sa deje v meste pre ne nik neinformuje. Nás pionierská vedúca zobrala na školský dvor, alebo na prechádzku do pánskej záhrady. Teraz je škola po vyučovaní a cez voľné dni nedobytná pevnosť. Mesto pre ne nič nerobí. Dúha je od ruky a držia tiež bobríka mlčania.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 53. gravatar

  AKO OBYVATELIA TOHOTO MESTA A LUDIA CO VAS VOLILI SME SKLAMANY ZE STE SA NA NAS VYKASLAL A MUSIME JAZDIT AUTAMI PO TAKYCH GERDACH A ROLIACH ABY SME SA DOSTALI DO PRACE ALEBO Z NEJ DOMOV. VED VY TADE NEJAZDITE VSAK? MOZETE SA HAMBIT A VERIT ZE V BUDUCOM OBDOBI NASE HLASY NEDOSTANETE VO VOLBACH DAKUJEME ZA NOVY ZELEZNICNY PREJAZD A ZNICENE CAPY NA AUTACH .

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 54. gravatar

  Zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec býva vždy o 13.00 h aby sa ho pracujúci mali problém zúčastniť. Mudrovať prečo je to tak je ako močiť proti vetru. Buď mám snahu niečo spraviť alebo nie. Vzhľadom na prejavený záujem a 'hojnú' účasť občanov na dnešnom MsZ môžete aj naďalej kritizovať rozhodnutia poslancov a fungovanie mesta na internetových diskusiách, prípadne si zanadávať v krčme. Podľa vašej účasti ste so súčasným stavom spokojní. Primátor popísal nadštandardné kroky, ktoré mesto spravilo počas rekonštrukcie v prospech občanov. Rozprával pekne a múdro až to bolo divné:-) Zabudol už len na odfrézovanie cesty na obchádzkovej trase na Alekšince trvajúce tretí týždeň. Navrhujem premenovať Hlohovec na Kocúrkovo a bude všetko ako má byť. P.S. Petícia občanov ohľadne rekonštrukcie železničného priecestia bola postúpená na príslušné miesta, rovnako ako petícia ohľadne rekonštrukcie Štúrovej ulice a rovnako má nulový vplyv na kroky mesta...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 55. gravatar

  Obmedzením činnosti pre novinárov, ktorý sú proti srsti vedenia MsÚ, je len vidieť ďalšia arogancia zo strany vedenia mesta. HcTV zostrihá záznam podľa potreby vedenia mesta, vyberie len najlepšie pasáže, aby občan videl, že sú všetci skvelí a ako sa snažia urobiť niečo pre toto mesto. Nezávislý novinár napíše pravdu a toho sa boja. A keď zatne do živého tak je zle. Len aby tu neprišlo k mafiánskym praktikám zo strany mesta - zlikvidovať každého kto je proti nim...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 56. gravatar
  syn

  Podľa mňa už v MsZ zostala len prevažná a rozhodujúca väčšina tých, ktorí sú z tých správnych politických stán, sú konateľmi mestských spoločností, zamestnancami mestských spoločností alebo sú podnikatelia, ktorí dostávajú zákazky z mesta bez výberových konaní za ceny, ktoré si určia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 57. gravatar

  Rozruch okolo opravy priecestia a prerastených stromov v m.č. Nová štvrť odhalil zasa jeden poslanecký charakter zo 6 obvodu. Veľmi vypuklo vystúpil konflikt záujmov poslanec - zamestnanec mestskej firmy. Takých poslancov - zamestnancov je viacej na MsÚ v m.č. Šulekovo, v knižnici, v televízii, v BH a dotknutý v starajúci sa o zeleň. Voľby sa blížia. Mesto by malo prijať VZN o konflikte záujmov - aby poslanci nemohli by byť zamestnanci mestských podnikov a úradu. Dokonca by mesto na tom ušetrilo. Na využití pracovnej doby, ale i administratívnej techniky, pomôcok a platieb za komunikačné prostriedky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 58. gravatar

  Ani v piatok si asi mestskú telku nepozeral. Celý čas o Mikušovi. Je to schopný pán. Ten nám hádam pomôže. Môžeš si to pozrieť aj na Mestskej Trnavskej televízii, ktorú chytíš asi bez problémov. Mne by osobne vyhovovalo, keby tie reportáže rozdelili na dve časti a druhú polovičku využili nareportáže zo života v HLOHOVCI.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 59. gravatar

  Rozruch okolo opravy priecestia a prerastených stromov v m.č. Nová štvrť odhalil zasa jeden poslanecký charakter zo 6 obvodu. Veľmi vypuklo vystúpil konflikt záujmov poslanec - zamestnanec mestskej firmy. Takých poslancov - zamestnancov je viacej na MsÚ v m.č. Šulekovo, v knižnici, v televízii, v BH a dotknutý starajúci sa o zeleň. Voľby sa blížia. Mesto by malo prijať VZN o konflikte záujmov - aby poslanci nemohli by byť zamestnanci mestských podnikov a úradu. Dokonca by mesto na tom ušetrilo. Na využití pracovnej doby vo svojich firmách, ale i administratívnej techniky, pomôcok a platieb za komunikačné prostriedky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 60. gravatar

  Hlohovčané, zabúdate na ostatných. Že mesto na svojej stránke neinformuje o stave prác, to mi pri súčasných pomeroch ani nie je divné, ale vy prispievatelia by ste aspoň pre nás ostatných mohli sem napísať, či sa už jazdí cez prejazd alebo nie. PEPE

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 61. gravatar

  Ano, cez zeleznicne priecestie sa jazdi uz od piatka 31.10. od 20:00. Tri krat hura :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 62. gravatar

  Najblizsie nas caka robenie kruhoveho objazdu na tom istom mieste

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 63. gravatar

  Pocul som, ze to nema byt klasicky kruhovy objazd ale nejake cudo. Vraj niekde na tejto stranke sa da vidiet aj nakres novej krizovatky ale neviem kde. Ale ci je to pravda neviem :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 64. gravatar

  Aha, takze ta mapka je v sekcii fotoforum.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím