Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

29. marec 2009

Interpelácie na internete

Aj napriek neochote poslancov vám užitočnú službu prinášame.

Mnohým občanom nie je ľahostajné, akým spôsobom sa rozhoduje o verejných záležitostiach v našom meste. Nie každý má však možnosť zúčastniť sa zasadnutí, na ktorých sa rozhoduje o aktuálnych problémoch.

Mesto každoročne vynakladá nemalé finančné prostriedky na zabezpečenie informovanosti obyvateľov Hlohovca. Značnú časť z tohto balíka zhltne mestská spoločnosť Hlohovská televízia. Okrem regionálneho vysielania zabezpečuje taktiež vydávanie mesačníka Život v Hlohovci. Financie však nie sú jediným prostriedkom, ktorým magistrát zvýhodňuje túto spoločnosť. Ako mestom prizvané médiá, môžu sa jej zástupcovia pohybovať aj mimo vyčlenený priestor. Občan by teda prirodzene očakával kvalitné, včasné a neskreslené informácie.

Stáva sa pravidlom, že príspevky niektorých poslancov televízia kráti, naopak vystúpenia iných sprostredkuje celé aj s reakciami. Čím ostrejšie sa poslanec vyjadruje k rozhodnutiam vedenia mesta, tým menší priestor v zostrihu dostáva. Účelnosť takto vynaložených verejných prostriedkov je prinajmenšom otázna. Podozreniam z cenzúry by dokázalo zabrániť zverejňovanie úplného záznamu z rokovania mestského zastupiteľstva.

Dá sa len veľmi ťažko očakávať, že takýto návrh by poslanci v Hlohovci uvítali. Iba nedávno totiž zamietli iniciatívu zverejňovať svoje vlastné interpelácie na oficiálnej webovej stránke mesta. Paradoxne tak ukázali voličovi neochotu informovať ho o svojej práci napriek prejavenej dôvere.

Keďže nám sa myšlienka prezentácie aktivity mestských poslancov zdala zaujímavá, rozhodli sme sa napriek ich odmietavému postoju interpelácie zverejňovať. Na stránke msz.hlohovecko.sk nájdete archív vystúpení poslancov zastupiteľstva za posledné dva roky. Súčasťou služby sú odpovede kompetentných, štatistika a samozrejme priestor pre vašu diskusiu.
Diskusia k článku (11)Diskusia k článku (11 komentárov) »

11 komentárov


 1. gravatar
  LM

  Pán poslanec Domaracký je tam na navrhovanie odmien primátorovi. Ale na čo sú tam Dlhopolček, Vladimír Jozef, Ing., Fajtl, Ladislav, MUDr., Kabát, Juraj, Kopányiová, Ivana, Mgr., Vrábel, Jozef, MUDr. keď majú 0 (NULA) interpelácií?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Niektorí doktoríci tam nebývajú prítomní, tak nediskutujú. Kabát svoje dosiahol, má nový džob. Tak čo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Páni poslanci sú na schvalovanie prioritných záujmov svojich známych a prominentov. Nech sa im len darí !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Naše zastupiteľstvo je úplne nefunkčné. Všetko, čo navrhnú Domaracký s Dlhopolčekom sa schváli a väčšina poslancov ako stádočko zdvihne ruky, Veď čo keby sme raz niečo potrebovali my, že? Treba to všetko vo voľbách vyhádzať von. Pokiaľ tam budú stále tie isté figúrky, ktorými hýbe D. všetko bude po starom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  PG

  Pekná prezentácia práce poslancov. Niet sa čo diviť, že to niektorí nechceli zverejniť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar
  tr

  Pekné stádo, naviac ak sú medzi nimi aj agenti a spolupracovníci ŠTB.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  poi

  Všetky mená poslancov boli mňou hodené do Google Slovensko a zdá sa, že ich Ústav pamäti národa neeviduje. Hlohovcov je viac. Svet je malý. tak, nezasmraduj vzduch.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Keď budeš chcieť v budúcnosti hľadať eštébákov, skús www.cibulka.com (netvrdím, že nektorý z poslancov sa tam nachádza). A šte jedna rada, keď budeš chcieť v budúcnosti niečo verejne napísať, over si zhluky písmeniek na www.slex.sk.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Len tak na okraj, vieš narátať do 5/päť/?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  xx

  rokujú o ničom a sú platení z našich daní. Stavba čo sa stavia 15 rokov na Nitrianskej ulici im vôbec nevadí, len sa prehadzuje z 'podnikateľa' na 'podnikateľa', mali ste ich vidieť ako si tu s pánom Vlčekom podávali ruky. Že to spadne to im nevadí toto by chcelo kontrolu a raidnu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Odmeny si rozdelujú a v rozpočte mesta je málo peňazí na orez stromov napr. i v časti Nová štvrť. Pripomínam,že už mininálne 2 roky sa orez stromov nerobil orezať kríky to je terno. Kde je plošina na velké stromy! A deň kvetov? Kolaps v doprave, problém parkovať to je zážitok. Na čo slúži pešia zóna na Štefanikovej ? Nemohli tam byť stánky s kvetmi? Mám z toho dojem , že je to zakázaná zóna. No čo, to je Hlohovec s jeho vedením.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.