Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

6. máj 2009

Poslanec označil mestskú televíziu za neobjektívnu

Cenzúra v Hlohovskej televízii, opatrenia v čase krízy, nový konateľ nemocnice.

Aprílové rokovanie Mestského zastupiteľstva v Hlohovci prinieslo niekoľko zaujímavých okamihov. Už tradične vystúpil Oliver Pestún s kritikou, tentoraz namierenou na riaditeľa Hlohovskej televízie Jána Libanta.

Pestún vyjadril rozhorčenie nad manipuláciou záznamu z rokovania a poukázal na predchádzajúce zasadnutie, na ktorom interpeloval výberové konanie na pozíciu vedúceho právneho oddelenia mestského úradu. Pokiaľ príspevky iných poslancov priniesla spomínaná televízia v plnom rozsahu, jeho vyjadrenia sa vo finálnej podobe záznamu objavili zostrihané, bez reakcií, prípadne prerozprávané redaktorkou. „Považujem to za vážny precedens a prejav nedôvery voči práci poslanca,“ ohradil sa Pestún, ktorý zároveň vyslovil nedôveru riaditeľovi média financovaného v prevažnej miere z mestskej pokladnice.

Ján Libant označil poslancove vyjadrenia za veľmi tvrdé. „Pozor, vážte slová, ktoré dávate,“ reagoval riaditeľ televízie. „Teraz možno na mňa útočíte, ale niekedy mi možno za to poďakujete,“ povedal Libant, ktorý obhajoval postup pri zostrihávaní záznamu. Ďalej upozornil na príslušnú legislatívu, podľa ktorej prináleží zodpovednosť za zverejnené príspevky práve vysielateľovi. Podľa jeho názoru je dobrým médiom to, ktoré sa snaží hľadať strednú cestu, pričom sa nesmie prikloniť ani vľavo, ani vpravo. „A to je tá objektivita,“ dodal. O Hlohovskej televízii sa jej riaditeľ a konateľ vyjadril ako o médiu, ktoré nie je len „hlásnou trúbou“, ale snaží sa korektne informovať.

Názor na objektivitu, ako aj na smerovanie „zlatej strednej cesty“ si môže urobiť nielen divák spomínanej televízie, ale aj čitateľ časopisu Život v Hlohovci, vydávaného touto spoločnosťou. Napríklad v podrobných a rozsiahlych článkoch mapujúcich zasadnutia mestského zastupiteľstva sa opakovane nenachádza ani zmienka o výške odmien schválených pre vedenie mesta.

Libant tvrdí, že by bolo vhodné pouvažovať o vytvorení podmienok priamych prenosov zo zasadnutí. Toto vyjadrenie však vyznieva nielen populisticky, ale aj paradoxne vzhľadom na to, že počas minuloročného decembrového rokovania sa ani on nepostavil za návrh zverejňovania interpelácií poslancov na oficiálnej stránke mesta.

Na rozdiel od predchádzajúceho zasadnutia, na ktorom sa financie vo forme nemalých odmien skôr rozdávali, prijali tentoraz poslanci opatrenia reagujúce na dopady hospodárskej krízy. Výpadky v prijmovej časti je mesto pripravené kompenzovať napríklad šetrením na propagačných materiáloch, cestovných nákladoch, energiách, kancelárskych potrebách či osvetlení mesta. S veľkorysým gestom, reagujúcim na časy krízy, prišiel Milan Domaracký, ktorý sa v prospech mládeže a športu vzdal všetkých odmien súvisiacich s jeho funkciou poslanca, člena mestskej rady, dvoch komisií, ako aj odmien za sobášenie.

Na avizované odstúpenie Jozefa Vrábla z funkcie konateľa Nemocnice s poliklinikou v Hlohovci reagoval primátor mesta návrhom svojho kandidáta Štefana Masaryka Koóša. Po stručnom predstavení adepta zazneli z poslaneckých lavíc otázky týkajúce sa jeho predchádzajúcich skúseností či stratégie, ktorou by sa mohla poliklinika v meste ďalej uberať. Taktiež sa objavila otázka, odkiaľ sa záujemca o voľnej pozícii dozvedel, keďže sa konkurz na tento post neuskutočnil. Ján Dlhopolček obhajoval svojho nominanta argumentom, že žiadny konkurz vyhlásený byť nemusí. Taktiež nepovažuje za potrebné, aby bol riaditeľ nemocnice odborníkom v zdravotníckej oblasti, podstatné je, aby bol dobrý manažér.

Štefan Masaryk Koóš je konateľom spoločnosti KOOS, s.r.o., ktorá sa podľa údajov zverejnených na jej internetovej stránke zaoberá, okrem iného, aj webmarketingom, obchodným poradenstvom, či fotografovaním firemných a športových podujatí. Do 3. februára tohto roku Koóš taktiež figuroval ako konateľ spoločnosti EUROREST, s.r.o., spolu s Mariánom Bobákom. Práve toto meno je zviazané so spoločnosťou MAYNET, s.r.o., ktorej mesto Hlohovec dalo do dvadsaťročného prenájmu pozemky pre výstavbu lukratívneho športového areálu.

Galéria k článku
Diskusia k článku (34)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Prenos budú môcť občania vidieť vo štvrtok 19. marca 2015 od 14:00.


Diskusia k článku (34 komentárov) »

34 komentárov


 1. gravatar
  a

  http://www.hlohovecko.sk/Foto_Articles/Articles/msz_4_2009_12.jpg Ako sa len pan Dvoran nudi.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Podľa počtu interpelácií je vidieť, že tých, ktorí sa tam nudia je väčšina. Hlohovská televízia je poplatná vedeniu mesta a je to vidieť aj z článkov v Živote v Hlohovci. Samé pochvaly a najlepšie sú otázky z Online s primátorom, keď v otázke je už budovateľská odpoveď. Doma sa na tom všetci dobre bavíme. A najlepšie sú Libantove slová, že my rozhodneme, čo sa zverejní a čo nie - to je tá objektivita. Koľko času zostáva do volieb?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Pan Pestun je pre terajsich starych vlkov, rozumej akoze nicnerobiacich poslancov, velmi nebezpecny clovek. Ved co je lepsie, nez nic nerobit za sucasneho primatora? Pestun je pre nich nebezpecny, lebo vedia, ze ak by sa stal primatorom on (na co ma velke predpoklady a zda sa aj hlohovsku podporu), tak riadne precisti ten bordel, ktory sa tam tak nudi, napriklad ta nuda na tej fotke od autora 'a'.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Škoda, že si na krízu nespomenul poslanec Domaracký na predchádzajúcom zastupiteľstve, keď navrhoval primátorovi odmeny. Bolo by sa ušetrilo omnoho viac. Funkciu poslanca a člena mestskej rady aj tak nerobí pre tie drobné, ktorých sa vzdal. Žeby začala predvolebná kampaň?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  ja

  len tak dalej pán Pestún dúfam že čoskoro budete primátorom vy

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Milankovi chýba už len svatožara nad hlavu......Ved on si to doženie inde....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Nevie niekto mail kontakt na p. Pestúna?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Na msz.hlohovecko.sk je kontakt [email protected]

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  bg

  Ani sa necudujem, že záznamy z rokovania MsZ sú také aké sú, keď zostrihávanie natočeného materiálu chodí riadiť samotná pani Eva U. A pan Libant si nepomôže, ak nechce prisť o svoj flek. A co sa týka toho spominaneho vyberoveho konania - vybrali 'skvele'. pani co to vyhrala, tam vydržla len dva mesiace. Pekná vizitka.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Tá pani a si všetko vyriešila, a nakoľko zistila , že na našom úrade máme najlepších z najlepšejších, tak usúdila, že právnikov nepotrebujú, išla domov varit polívku.Fazulovú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Ak to s riaditeľom polikliniky dopadne rovnako ako s vedúcou právneho oddelenia, tak ďakujem pekne. Je vidieť, že ich vyberajú odborníci, ktorí si nenechajú do toho hovoriť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Ale no tak! Konateľa Nemocnice s poliklinikou predsa vybral a schválil veľký Ivan a ten je odborník a vie čo robí. Tu nie je akékoľvek spochybňovanie na mieste.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar
  cha

  Ano, slovensky Dzejar, Ivan V. On stojim za VSETKYM v HC.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Jedna vec je objektivita v podaní riaditeľa mestskej televízie a druhá kvalita. Neviem, či je riaditeľ spokojný s takýmto článkom: ŽvH 4/2009 'Už piaty krát sa poslanci MsZ a ich priatelia stretli na neformálnom stretnutí v hlohovskej kolkárni na turnaji organizovanom pod záštitou primátora mesta PhDr. Jána Dlhopolčeka. V prvú marcovú sobotu si zručnosť a presnú ranu zmeralo 6 dvojčlenných družstiev. Víťazom turnaja sa stala dvojica Ing. Martin Balla a Anton Pažitný s počtom 590 bodov. Druhé miesto obsadila dvojica Ing. Ján Tassy a Ing. Ján Kozák, ktorí nahrali 544 bodov a na treťom mieste s počtom 539 bodov skončila dvojica Ing. Miroslav Začko a Rastislav Barek. Štvrté miesto obsadila dvojica Ing. Peter Frydecký a Ing. Jozef Hviezdarek so 469 nahratými bodmi, piata priečka patrila tandemu JUDr. Emil Kuruc a viceprimátor Peter Dvoran, ktorým kolky padli za 408 bodov a na šiestom mieste sa umiestnila dvojica Juraj Kabát a jeho syn, ktorí nahrali 341 bodov. Bodku za turnajom spravil primátor mesta PhDr. Ján Dlhopolček, ktorý turnaj vyhodnotil a odovzdal ceny účastníkom, ktoré im sám do turnaja venoval. ' A na toto sa všetci skladáme? Veď sa to už nedá čítať!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Čo sa Ti na tom nepáči? Veď to je perla investigatívnej žurnalistiky. Je tam uvedený počet družstiev, počet ich členov, počty bodov a nakoniec aj b(v)odka za turnajom. Čo mi tam trochu do úplnosti informácie chýba, je počet gúľ, s ktorými sa hralo. Predpokladám však, že pri 6 dvojčlenných družstvách ich bolo cca 12. A vhodné by bolo aj zdôrazniť, že SMER skončil na prekrásnom druhom mieste, HZDS získalo pekný bronz a kádéháci skončili až na šiestom mieste od konca.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  :-D Možno teraz urobia objektívnu reportáž o priebehu výberového konania na vedúcu právneho oddelenia. Ale veď koho by to zaujímalo, keď silnejšou témou sú primátorove kolky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Mne v našom spoločenskom mesačníku chýba predpoveď počasia. Páči sa mi, že všetci poslanci spolu kamarátia s primátorom. Nepáči sa mi, že opozícia je iba Pestún a že voľby sú ešte ďaleko.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar
  ja

  Konečne sa našiel niekto, kto im tam povie pravdu, len nech mu to vydrží, pánovi Pestúnovi myslím. Keby šiel kandidovať na primátora určite má u nás podporu. veľmi mu fandíme aj keď nie sme zo Šulekova. Celé rokovania sú len o trčiacich halúzkach a prevalených chodníkoch.O tomto by ste nemali rokovať to by malo byť samozrejmosť (vyriešené) nemáme iné problémy v meste???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar
  a

  ...'ma u nas podporu'. To nestaci, aby zvitazil vo volbach. Nech nam ide prikladom neuspech Radicovej. O nej tiez isli zarucene chyry. Ak chce byt Pestun primatorom, musi to uz teraz proklamovat a najlepsie cinmi dokazovat.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Ale ved to, co dokazala Radicova, je uspech. Nie neuspech. Problem je len v tom, ze Gasparovic hral falosnymi neexistujucimi kartami (esami, napr. podpora Radicovej od SMK a s tym spojene odtrhnutie juzneho Slovenska) a stari ludia na to akurat naleteli. Bude toto este dlho trvat, kym vymiznu vsetky komunisticko rozmyslajuce mozgy. Budu musiet najprv vymriet minimalne 2 najstarsie generacie Slovakov, resp. az ked najstarsi Slovaci budu terajsi ludia do 40 rokov, az vtedy budem dokazat povedat, ze Slovaci su mudri a nenechaju sa nachytat na akukolvek somarinu (ako madarska karta).

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar
  a

  Pokial bude mat Pestun napr. 49% podporu Hlohovcanov a Dlhopolcek 50% tak je to pre Pestuna neuspech. Nenechajme sa ucicikat vyjadreniami medii a analytikov, ze je to uspech, ze Radicova dokazala zmobilizovat ludi. Dovolim si tvrdit, ze vacsina z nich si vybrala mensie zlo (inak by ju nevolili). Co mame z toho uspechu, ze dokazala zmobilizovat obcanov? Nic. Vo volbach je uspech len vyhra. Nic ine.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Neuspech by bolo, keby ma Gasparovic 99%. Ale take nieco tu uz bolo pred r.1989, preto by to bol neuspech, pretoze by to tu bolo zas. Aby sme sa lepsie chapali ;)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar
  i

  Ľudia, nestresujte sa. Volby určite vyhrá nejaká čvarga čo kráča správnym smerom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar
  je

  Bingo!!! Iba malá oprava: .....Smerom (do... no veď všetci vieme kam).

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar
  L.

  Netvrdila by som, ze Radicova ze dokazala zmobilizovat ludi, islo zas len o volbu vacsieho a mensie zla. Co sa tyka Radicovej, ta ma tiez toho vela na rovasi, kedze mam nejake vedomosti co sa robilo za minulej vlady. Radicka ma minulost a myslim, ze nebol dovod verit, ze by to bolo ine ako ked bola ministerkou a poradkynou Kanika. Potom jej preslapy, co sa tyka robenie si kapmane na pode univerzity a nakoniec dalsie porusenie zakona co sa tyka podpisovania len ukazali, co je zac a ze jej nerobi problem ako ostatnym porusovat zakony..Tym sa zaradila do skupiny medzi Slotu, Meciara, Fica, Gasparovica, Rafaja atd. A dalej miesto toho aby urobila sebakritiku preco neoslovila viac volicov, obvinovala vsetkych dookola, to fakt nie je ta zmena, ktoru ludia ocakavaju :( Myslim, ze teraz budu ludia vkladat nadeje do SaS. Co sa tyka pana Pestuna, myslim, ze je to len na nom, ci ma chut kandidovat a oproti Radicke na tu vyhodu, ze nema za sebou pochybnu minulost a tiez vyhoda je doteraz jeho vystupovanie. Jeho nevyhodou je asi len jeho stranickost, ktora moze ludom prekazat. Ved uvidime, ale je jediny, ktoremu by som vo volbach dala svoj hlas ( aj napriek tomu smeru) , pretoze ma presvedcil svojim konanim, ze je to clovek,ktoremu zalezi na tom, aby toto mesto neupadalo, ale rastlo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Pán poslanec Pestún je zo SMER-u? L. objasni to nám nevedomým.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar
  L.

  Na stranke www.hlohovec.sk v casti je evidovany ako poslenec za stranu smer :(((( http://www.hlohovec.sk/poslanci.phtml?id3=30632&id2=0.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  viacero ludi pracuje na mestskom urade uuplne zbytocne. jednou z nich je pani 'hovorkyna', ktorej uloha spociva v tom, aby nikomu nic nepovedala, naopak, aby co najviac zatajila. v zivote mi neodpovedala na e-mail, neposlala to, co mi slubila a v telefone je takmer vzdy neochotna. takze neviem ci je fakt taka neschopna alebo sa boji alebo co. pointa je ta, ze mesto ako hlohovec ani hovorcu nepotrebuje, a ak uz, tak poriadneho.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar
  Ja

  A prečo by Uhráková niečo hovorila, keď to od nej nikto nežiada? Robí len to, čo od nej chce jej nadriadený. Primátorovi vyhovuje demagógia zo strany Hlohovskej televízie a každý iný novinár je škodná v ich revíri, pretože by nebodaj mohol napísať niečo, čo nemôžu scenzurovať. Viď hlohovecko.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  a zaspomínala som si na roky sedemdesiate. Nič sa nezmenilo, len stranícke knižky majú rozličné farby. Súdruhovia zostali. Dnes ty mne, zajtra ja tebe. Ičko, Ičko, ty šibal, máš to pekne pod palcom... K osobe Janka Libanta len, že sa nezmenil, to znamená, že nenarástol, len nejakým nedopatrením dostal titul. Inak je to dobrák od kosti a chodí pravidelne na spoveď. Taký poslušný stranícky baran ...ale kabát má pekný.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  Ičko = zdrobnenina mena Štefan. Si si istá, že vieš o kom píšeš? Nepatríš i ty k ajojovi?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  Ičko sa odjakziva rovna menu IVAN, nie nahodou??? Ivan Velky, Ivan Hrozny...a spol. Myslim ze Helenka vie presne o kom pise :o))

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  ta pani U bola za komunistov dobra poslankina až taka dobra že si urobyla vysoku školu a za akych podmienok by mohol povedat jej manžel

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  Nemám nič proti Vám, milan, ale vy ste nezvládol ani základnú -prvý stupeň. Vzor žena - poslankyňa, urobila nie je vybrané slovo po b. Ja U tiež nemusím, ale slovenčinu áno...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.