Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

31. máj 2009

Snažím sa vyhovieť občanovi

Vy ste sa pýtali, mestský poslanec Oliver Pestún odpovedal.

Meno mestského poslanca Olivera Pestúna začalo výraznejšie rezonovať medzi obyvateľmi Hlohovca vďaka jeho aktívnym vystúpeniam, v ktorých poukazuje na rôzne problémy či neštandardné praktiky v meste. Jeho vyjadrenia na adresu dotknutých strán neraz vyvolávajú ostrejšiu výmenu názorov. Nakoľko otvorená kritika Olivera Pestúna neostala bez povšimnutia ani na diskusnom fóre tejto stránky, rozhodli sme sa dať vám možnosť zasielať mu v priebehu celého uplynulého týždňa otázky.

Dobrý deň pán Pestún. Chcel by som sa Vás opýtať, čo si myslíte o využívaní eurofondov v Hlohovci. Ktoré oblasti by bolo podľa Vás potrebné rozvíjať?
Podľa materiálov a informácií, ktoré som mal za svoje pôsobenie ako poslanec k dispozícii, je len veľmi ťažko hodnotiť, či sa dalo urobiť viac alebo nie. Tie informácie, o tom ako pracuje oddelenie rozvoja sú z môjho pohľadu slabé. Samozrejme, pani JUDr. Žáková ma na oddelenie pozvala, aby som sa oboznámil s jeho činnosťou. Môj názor je: Samospráva má byť otvorená a informácie majú dostávať všetci. Dôležité sú všetky oblasti, ale určite viac pozornosti si zaslúžia naše deti a mládež, s čím súvisí oblasť výchovy a vzdelávania.

Dokedy budete kopať okolo seba ako zdochýnajúci kôň? Dokedy ešte chcete urážať všetkých, na ktorých ukáže niekto iný?
Teším sa z Vašej pozornosti, patríte medzi tú menšinu, ktorá sa zaujíma o dianie verejné, čo je chvályhodné. Možno by nezaškodilo držať si určitú úroveň.

Ktoré tri problémové oblasti v Hlohovci by ste považovali za nutné okamžite riešiť? Myslíte si, že súčasná zainteresovanosť občanov Hlohovci k otázkam a problémom mesta je dostatočná?
1. Vodárenské a technické služby, 2. Bytové hospodárstvo, 3. Dom kultúry. Zainteresovanosť občanov nie je dostatočná, len neviem, či to nie je aj následok dlhodobého vývinu prístupu k občanovi.

Pán Pestún, uvažujete nad kandidatúrou na primátora Hlohovca, alebo si myslíte, že proti straníckym klikám v Hlohovci je malá šanca na úspech?
Uvažujem. Vo voľbách rozhoduje občan. Ak je občanovi jedno kam putujú jeho peniaze a ako je s nimi nakladané, potom mu zostáva iba zamyslieť sa, či sa rozhodol správne.

Nepotrebujete k sebe Sanča Panča? Len pre prípad, že by ste visel na lopatke veterného mlyna... alebo ležal na lopatkách prejdený Ičkom... Štefan je Pišta a Ičko je Ivan... len že si nepletiem mená... Že som drzá? Ani trochu...
Potrebujem.

Dobrý deň pán poslanec. Chcel by som sa spýtať, či uvažujete o kandidovaní na post primátora v budúcoročných voľbách?
Uvažujem. A privítam každú pomoc, ktorá mi v tom uvažovaní pomôže sa rozhodnúť.

Pane prečo to v Hlohovci vždy bude tak???????? Podozrivé rozšírenie komisie, Pochybnosti nad výsledkom konkurzu. NO ALE INU VEC SOM SA CHCEL OPYTAT PRECO MATE TAKE PLATY,VED NORMALNEMU SMRTELNIKOVY SA ZATOCI MOZEG PRI TOM!!!!!!!!!!!!!!!
Vždy to tak byť nemusí. Ja verím v krajší a lepší Hlohovec. No a z toho platu sa točí hlava aj mne , budem hovoriť o sebe: príjem za rok 2008 vo funkcii poslanca predstavuje čiastku v čistom 17 100 Sk.

Dobrý deň pán Pestún. Už dlhšiu dobu sledujem Vaše vystúpenia počas zasadnutí mestského zastupiteľstva a tak mi napadla otázka, ako vlastne tuto Vašu aktivitu vnímajú kolegovia – poslanci? Stretávate sa aj s nejakými reakciami priamo od občanov?
Ako ma vnímajú kolegovia to môžem posúdiť len z ich reakcií, takže bolo by to subjektívne a to nechcem. Reakcie občanov sú pozitívne a nebyť ich, tak by som neuvažoval o kandidovaní na post primátora.

Otázka pre p. Pestúna, ako poslanca za volebný obvod: 7 (Mlynská, Okrúhla, Pltnícka, Školská, Šulekova, Záhradnícka, D. Jurkoviča, Hájska, Holubyho, J. Kráľa, L. Novomeského, Terezov.) - aká je aktuálna situácia okolo dokončenia kanalizácie v mest. časti Šulekovo, ul. Okrúhla - sú tam postavené novostavby rodinných domov, ktoré sa nemôžu napojiť na kanalizáciu, ktorá o pár metrov ďalej existuje, ale musia to riešiť žumpou?
Na poslednom MsZ sa schvaľovala čiastka pre spolufinancovanie projektu kanalizácie v časti Šulekovo. Čiastka bola schválená, tým aj projekt na dokončenie kanalizácie. Teraz už len zostáva čakať, či dostane mesto peniaze z fondov a to má na starosti manažér mesta pán primátor PhDr. Dlhopolček.

Netrápi Vás ako poslanca za miestnu časť Šulekovo, že miestny cintorín vyzerá ako LUNIK IX. Nepokosená - miestami až metrová tráva medzi hrobmi...?
Trápi a mnoho ďaľších vecí, ktoré by mali byť v tomto meste samozrejmosťou. Ja ako poslanec môžem na nedostatky poukazovať priamo na úrade, alebo potom v interpeláciách. Ak si pozriete na tejto www stránke moje interpelácie a odpovede tak by Vám to malo byť jasnejšie. Je to smutné, ale je to tak. V tomto meste sú problémy vôbec s udržaním čistoty a pokosením trávy a stále sa to opakuje. Zodpovednými sú úradníci na mestskom úrade. Ale verte mi, ani ich práca nie je ľahká, hlavne ak majú  jednať s Vodárenskými a technickými službami.

Dobrý deň, chcel by som vedieť Váš názor na úroveň informovanosti občanov zo strany Hlohoveckej televízie a mestského úradu. Ak by ste mali tu možnosť, ako by ste si Vy predstavovali informovanosť občanov a živé prenosy z mestského zastupiteľstva?
Táto téma bola diskutovaná na poslednom MsZ, kde som sa jasne vyjadril k práci Hlohovskej televízie. Ak má byť Hlohovská televízia jediným médiom, ktoré bude informovať občanov o dianí v meste nemôže to robiť slobodne, lebo je priamo napojená na rozpočet mesta. Informovanosť v smere mesto-občan má nízku úroveň. Ja osobne v tom vidím účel. Moju predstavu vystihujú moje konkrétne návrhy na  MsZ: Nerobiť zostrih MsZ aspoň v časti interpelácie, na WWW stránke mesta zobrazovať všetky informácie, ktoré sú na úradnej tabuli a na tej istej stránke mať aj všetky interpelácie a odpovede.

Plánujete kandidovať na post primátora? Podporu máte určite dostatočnú, ak to záleží práve od tohto kritéria. Ďalšie otázky sa budú týkať práve toho, či plánujete ako potencionálny budúci primátor s daným stavom vecí niečo robiť, prípadne môžu byť tieto otázky prednesené ako interpelácie na najbližšom zasadnutí MsZ.
Snažím sa pokiaľ je to v mojich silách občanom vyhovieť a pomôcť im, ešte som nikomu nepovedal "nie".

Som občan Šulekova - čo sa bude diať s nedokončenou cestou, resp. zúženou pri Veterinárnej stanici, hlavne keď sa teraz naťahuje nový asfalt na hlavnom ťahu do Hlohovca (a zbytočne, na koľko ten pôvodný asfalt bol na svoj vek stále veľmi kvalitný)? Pri spomínanej Veterinárnej stanici sa nachádzajú minimálne 3 veľké jamy, ktoré dávajú tlmičom na autách zabrať a rovnako tá zúžená časť robí problémy, hlavne keď idú 2 autá oproti sebe.
Ulica Osloboditeľov bude dokončená po získaní finančných prostriedkov z predaja pozemkov v priemyselnom parku v časti Šulekovo. Odpredaj bol naplánovaný už minulý rok, avšak investor odstúpil od zmluvy. Finančné zdroje z rozpočtu mesta priamo nie sú určené do roku 2010 na dokončenie tejto ulice.

Šulekova ulica je v hroznom stave. Bolo by možné túto cestu celú rekonštruovať vrátane chodníka/ov ako bola rekonštruovaná ul. Osloboditeľov? (ale nie tou istou firmou, pretože bývam práve na tejto ulici, vyzerať vyzerá pekne, ale účelovo je navrhnutá otrasne, pretože určitá časť obyvateľov nemôže parkovať pred vlastným domom tak, aby auto neblokovalo jeden jazdný pruh alebo chodník).
Ulica Šulekova môže začať byť rekonštruovaná až po dokončení kanalizácie, ale projekt by sa mohol už začať pripravovať.

Prečo sa zbytočne naťahuje nový asfalt na hlavnom ťahu, keď sa mohla dať robiť rovno nová kruhová križovatka pri čerpacej stanici pri Šulekove? Bude sa vôbec robiť? Ak áno, tak nový asfalt sa tam dáva úplne zbytočne.
Tento úsek cesty patrí pod VÚC, nemám dostupné informácie.

Kedy sa konečne osvetlí križovatka pri Šulekove aspoň provizórne? Nestačili doterajšie dopravné a aj smrteľné nehody?
Táto požiadavka už odznela v mojich interpeláciách, pán Ing. Hudec už začal s realizáciou.

Nová cyklotrasa je fajn, ale je krátka. Je možné vyasfaltovať hrádzu od Hlohovca po Piešťany a po Sereď? Od polikliniky urobiť premostenie pre chodcov a cyklistov v smere do Šulekova a napojiť sa na hrádzu do Serede, ktorá by mohla byť tiež vyasfaltovaná. Tým by vznikla veľmi dlhá cesta pre cykloturistov a rovnako prepojenie Šulekova priamo k poliklinike, kam by Šulekovčania mohli dochádzať peši, resp. na bicykli.
Je potrebná spolupráca s okolitými obcami a hlavne nájsť finančné zdroje pre realizáciu.

Dobrý deň pán poslanec. Rada by som sa spýtala, ako to je s lávkou do Šulekova. Pred voľbami sa toho veľa nahovorilo a nič sa nedeje. Je výstavba lávky reálna? Veľmi by sa zvýšila bezpečnosť detí a tiež pracujúcich, ktorí dochádzajú do priemyselného parku.
V tomto volebnom období, čo sa týka rozpočtu mesta, neboli zaradené žiadne finančné prostriedky na realizáciu lávky.

Dobrý deň pán poslanec. Chcela by som sa spýtať na využívanie eurofondov. Myslíte si, že v našom meste je urobené všetko preto, aby sa získali tieto prostriedky a účelne využili? Ešte by ma zaujímalo, ako by ste si predstavovali zlepšenie práce s mládežou.
K eurofondom som sa už vyjadroval. K druhej časti - mestu Hlohovec chýba mládežnícky parlament, bola spracovaná koncepcia práce s mládežou zo strany mesta, boli tam dobré myšlienky, čas ukáže, ako sa premietnu do praxe.

Chcel by som sa spýtať na Vašu predstavu riešenia dopravnej situácie v Hlohovci. Je vybudovanie obchvatu reálne?
Nie som odborník na dopravu, moja predstava by bola laická. Sú ľudia ktorí sa veci rozumejú a treba s nimi komunikovať. Vybudovanie obchvatu je reálne má to však jeden problém, potrebujeme zhruba 340 000 000 Eur.
Diskusia k článku (31)Diskusia k článku (31 komentárov) »

31 komentárov


 1. gravatar

  Keď už je tu reč o tom, kto chce byť primátorom, tak by ma zaujímalo, kto ďalší ešte nad niečím takým uvažuje. Oliver Pestún má zatiaľ moje sympatie, ale asi je ešte predčasné hovoriť o tom, či áno alebo nie, keď nevieme kto bude jeho protikandidát.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  LM

  Po skúsenostiach z predchádzajúcich volieb sa určite tak dva mesiace pred voľbami objaví nejaký kandidát, ktorého nikto nikdy nevidel zaujímať sa o problémy, navarí gulášik a bude čakať že nás tým presvedčí. Pán Pestún aspoň pracuje ako poslanec dlhé obdobie a nebojí sa vystúpiť proti súčasnému primátorovi aj keď sa ostatní skláňajú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Za 340 000 000eur si vybudujete nové mesto. Kto robil rozpočet? Niekto z NASA?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Helenka, zlatko, vyjadruj sa k veciam, ktorým rozumieš. Ja viem, že vy na vidieku robíte všetko svojpomocne, ale s obchvatom to nebude také jednoduché ako so šopkou pri plote.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Suma 340 mil. Euro za cestný obchvat Hlohovca sa zdá premrštená. V roku 1991 vypracoval Dopravoprojekt Bratislava štúdiu obchvatu Mesta Hlohovec (včítane nových mostov – cestného aj železničného) a celkové náklady v cenovej úrovni 1991 boli vyčíslené na cca 850 až 900 mil. (vtedy ešte) Kčs. Pri prepočte na Sk a Euro a po zohľadnení medziročných (1991 až 2009) indexov stavebných prác pre cesty a mosty, vychádzala by reálna suma cca 135 až 142 mil. Euro. Možno však p. Pestún má iné informácie, alebo myslel iný obchvat. V žiadnom prípade však nechcem týmto príspevkom znižovať váhu, alebo hodnovernosť jeho vcelku zaujímavých a inšpiratívnych odpovedí.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Ked budu volby určite budem volit pána Pestúna.A prečo ?Mesto potrebuje zmenu a starý páni maju iba svoje záujmy.Treba urobit výmenu na postoch v meste , riaditel tech. a vod. služieb , riaditel Htv a riaditel mskc .Prečo ? Pretože riaditel TaV služieb je kamarat s primatorom a ním bol aj dosadený .A riaditel Htv - neobjektívnosť , žiadna kritika vedenia .Riaditel Mskc - poslušný šašo - nič nove neurobil v meste všetky kulturne podujatia sa opakuju ako cez kopirák.Ale to je len môj názor !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  L.

  Urcite obchvat v HC nemoze stat 340 mil. eur! Ved cely trnavsky obchvat by mal stat 42,4 mil. eur. Helenka ma pravdu..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Nestačíme sa čudovať, koľko sa zrazu odborníkov ozýva. Nebolo by ľahšie na projekt pozrieť okom 'skutočného odborníka' a potom polemizovať o veci? Neviem, ako človek neznalý projektu môže len tak hodiť do pľacu, že to toľko stáť nemôže!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  A zabudol si na kamarata najvernejsieho - riaditela BH :o) Ja tiez budem volit pana Pestuna, velmi mu fandim...treba tu konecne poriadne pozametat!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  L.

  No staci si precitat, obchvat Sale bude stat 65 mil. eur. Odhat trnavskeho obchvatu je 42,4 mil, eur, trenciansky most bude stat odhadom 70 mil. eur. Ale mas pravdu, mozno na to aby sa postavil most v Hc bude treba presunut koryto Vahu a prestahovat mesto o par km dalej a vybudovat tunel cez horu, potom by ta cena zodpovedala viac realite :) Tiez som zvedava kto robil rozpocet na vystavbu..Mohol by nam vysvetlit, co akoze bude stat tych 340 mil. eur :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Máš pravdu s tou šopkou, doslova z odpadu porozhadzovaného po dvore podobným vidlákom ako si ty, ale šopka už stojí a ešte len bude stáť vyparádená a prakticky zadarmo. Čakať na peniaze alebo brať pôžičky vie bársjaký chumaj, ale vyťažiť z toho čo mám na dosah ruky vie len ten, kto má otvorené oči, hlavu a pracovité ruky. Keby ste nečakali na spasiteľa, sedliaci, možno by sa vám podarilo vybudovať konečne poriadnu cestu okolo Hlohovca...... Stačí dať reálne čísla, vypracovať zámer a neposlať s tým na ministerstvo Uhrákovú, ale napríklad Pestúna. Inak sa mi ľúbi ako sa debata s pánom poslancom zvrtla jedným smerom, aspoň vidieť kde vás tlačí topánka, 'hlohovčania'...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Nie že mi to zrušíš, v tom prípade je po demokracii...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Dnes sa rokovalo (podľa libanta- bavilo sa) na MsÚ na tému riešenie obchvatu v Hc. Hlavné slovo má každý držiteľ vodičského oprávnenia, vrátane najvyšších úradníkov na MsÚ, ktorí tomu akože najviac odborne rozumejú. Najskvelejšia myšlienka preradenia cesty II. triedy na I.triedu navrhuje ten najvyšší. Zabudol na jednu maličkosť, že problém cesty sa týka súhlasu aj iného - susedného kraja. Očakávam záver - najvyšší úradníci a aj poslanci vycestujú do škandimávskych štátov pozerať ako sa budujú cestné tunely. Dva týždne bude málo,ako pri poslednej pracovnej ceste, tak nech tam zostanú až do volieb. Občanom chýbať nebudú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Helenka, zlatko, veď sa hneď napaprč a daj si radšej z tej biomrkvy, čo si vypestuješ za humnami. S tým slovníkom a argumentami naozaj lepšie zapadneš niekde na vidieku, takže tvoj odchod z mesta je pochopiteľný. Asi ti je však veľmi ľúto za Hlohovcom, keď neustále pociťuješ potrebu vyjadrovať sa týmto smerom. Naše mesto utrpelo ohromnú stratu v momente, keď si sa rozhodla odísť. A tak prosím, osvieť nás duchom chudobných v oblasti výstavby a prezraď, čo si študovala, keď sa dokážeš k všetkému tak odborne vyjadrovať. Teraz ti ja poviem svoj názor /všimni si ten rozdiel oproti tebe/. Vybudovanie obchvatu je čistá utópia a keď primátor občas spomenie, s kým o tom rokoval a podobne, je to len preto, aby akože bola vykonaná nejaká činnosť. Dávno sú rozpredané pozemky na miestach, kadiaľ by obchvat mohol ísť a jeho vybudovaniu by pomohla iba jedna vec - ak by bol Fico z Hlohovca. Potom by to s čistým svedomím nechal vyvlastniť a ešte by mu za to väčšina postavila na námestí sochu a vzdala hold pred rozvinutou zástavou. Záver? Žiadna suma nie je premrštená. Doplatili sme na zlé rozhodnutia v minulosti a to isté 'nám' budú vyčítať naše deti. Nezostáva nič iné, iba sa vrátiť k starej /sedliackej - u teba vidláckej/ múdrosti: dvakrát meraj a raz rež, a pamätať na to budúcu jeseň.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  'Mesto Hlohovec' sa od dedín líši len počtom kostolov a krčiem. A ešte tým, že všetci darební vidláci bývajú v panelákoch. K tebe Laci len tento citát:' Každý človek sa narodí ako dvojčatá: ten kým je a ten, za koho sa pokladá...' V tvojom prípade hlboká pravda...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar
  M

  Je zbytočné aby sa tu ľudia navzájom urážali. Koľko ľudí, toľko názorov. Mám pocit, že s blížiacimi sa voľbami si pán Pestún pekne prihrieva polievočku, veď to je taktika všetkých politikov/najmä tých slovenských/, najlepšie je napádať ostatných. A nad obchvatom je zbytočné polemizovať, najbližších sto rokov aj tak nebude.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Laci, máš to márne. Tá sliepka, s ktorou sa snažíš diskutovať, dokáže zničiť každú diskusiu na tomto fóre svojou paranojou z Mesta Hlohovec (z ktorého ju pravdepodobne pre jej neprispôsobivosť vyhnali) a jej obyvateľov. Ak platí ten citát čo napísala, tak ona musela byť vyklonovaná sedemkrát. Treba ju iba poľutovať, lebo to čo produkuje, nesvedčí o vyrovnanom a spokojnom živote.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Tak ako uviedol M, je zbytočné sa urážať. Aj tak sa týmto nič nevyrieši. Si jeden z tých, ktorý žije v paneláku a hovie si a pozoruje. Niekdy z okna na 6.poschodí, niekedy na nete, dúfam, že tým ťa neurážam. To je len smutné konštatovanie. Keby si mal vyjsť z pozorovateľne, pravdepodobne by si ...nenapíšem to, veď vieš, čo myslím. Sú ľudia, ktorí ale nepozorujú, naopak, idú za svojím, taký je aj p.Pestún, okolo ktorého sa točí táto debata, nie okolo sliepky helenky. Ale aj ja si idem za svojim. A takíto ľudia v pozorovateľovi oporu nenájdu. Ani v Lacim. Lebo podľa nich sa nič vybudovať ani urobiť nedá. Bodka. Aj tebe citát: 'Skutočné problémy možno prekonať, len vymyslené sú neprekonateľné. '

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Helenka, zlatko, ja si veľmi cením tvoje citáty o schizofrénii, ale skús nám všetkým priblížiť niektorý z tvojich skutočne prekonaných problémov. Vôbec nemusí byť veľkosti obchvatu okolo Hlohovca, stačí maličký, malinkatý. Vieš, aby sme si urobili lepšiu predstavu o veľkosti tvojho génia, pretože z tvojich doterajších expresív typu 'darební vidláci' a 'sedláci' sa toho veľa vyčítať nedá.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  V starších príspevkoch si to nájdeš. Na spovede nie som zvyknutá. Keď mám problém riešim si ho na konkrétnom mieste a nie na nete. Mám dojem, že okrem teba sú tu všetci Fraštačania a tým sa za slová vidlák a sedlák nemusím ospravedlňovať, vedia o vás svoje.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Helenka, zlatko, prepáč, ale musel som si niekoľkokrát prečítať tvoj príspevok, kým som pochopil pointu ukrytú v tvojej zvláštnej štylistike. So záujmom budem ďalej pozorovať tvoje výtvory, ale už sa k nim nebudem vyjadrovať. Myslím si totiž, že táto debata by mala smerovať niekam inam ako k psychonalýze tvojej osoby.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Podľa Vás keď niekto pracuje, zaujíma sa o veci a kritizuje, tak si prihrieva polievočku? To je veľmi zvláštne chápanie. Vy musíte byť veľmi spokojný so súčasným stavom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Tak aby moje výtvory pochopil aj prvák: 1. Toto mesto nemá budúcnosť, ak sú v ňom len 'pozorovatelia' 2. Toto mesto vedú staré štruktúry zvyknuté na heslo ty mne ja tebe. 3. K tomuto mestu prisťahovalci z dedín nemajú vzťah, preto ani prstom nepohnú aby pomohli, len kritizujú. 4. V prípade p.Pestúna je to po a/ vopred prehratý boj ak sa nepridá ku klike, po b/ ak by ho aj ľudia zvolili, klika ho odpíše. Konkrétny prípad starý cca mesiac: Traja súkromníci sa dohodli, že si v uličke vybudujú svojpomocne panelovú cestu, a aby nebol problém, ohlásili to ako drobnú stavbu. Mesto im vyhovelo s dodatkom, že majú urobiť aj osvetlenie a cestu darovať mestu. Títo traja daňoví poplatníci majú ešte stále sánky na hrudi... Pre prváka: Vybuduj v meste cestu a daruj ju mestu...zadarmo. To je Hlohovec...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Ja už neviem, čo by tí ľudia chceli. Ak sa niekto nezaujíma, nezapája do riešenia problémov a nezviditeľňuje, je nezaujímavý a neperspektívny pre mesto. Ak robí opak, prihrieva si polievočku. Kde je pravda????

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  OMG, tá baba má schizofréniu, píše si sama sebe. To je teda ťažká dg. Fraštačania, hoďte na ňu sieť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Myslím, že jediná šanca je nereagovať na ňu (ja to robím naposledy). Keď jej je tak dobre, odkedy odtiaľto odišla, tak nechápem, že sa vyžíva v čítaní tejto stránky a vyjadrovaní sa ku každému problému. Všimnite si, nech sa debata týka čohokoľvek, stačí, aby Helenka pustila pár 'vidláckych' urážok a diskusia sa od pôvodného problému zvrtne k posudzovaniu jej duševného zdravia. Mne to skôr pripadá, ako snaha niekoho, kto nechce o žiadnych problémoch ani počuť, odviesť pozornosť niekam inam. A ľudia jej na to zakaždým naletia (uznávam, je ťažké sa nevyjadriť, lebo to, čo produkuje, naozaj nie je zdravé) a nakoniec to je celé namiesto o hlavnej téme o Helenke... Zásadne píše len cez pracovné dni a v pracovnom čase, čo rozhodne svedčí o jej zodpovednom zamestnaní a prístupe... Takže čo tak robiť sa, že Helenka vlastne nepíše nič, čo by stálo za reakciu? Možnože by tie diskusie boli trochu o inom... Mimochodom, aby som tiež neodbočil od témy, pán Pestún má moju podporu aj podporu viacerých v mojom okolí a dúfam, že si tú kandidatúru nerozmyslí. A že ho klika odpíše? Možno, ale ak má odvahu proti nim bojovať, tak nech do toho ide, snáď sa časom pridajú viacerí...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Chlapci, chytáte sa sprostostí, aká polievka, aká schizofrénia, aké konce debát. Dajte do pľacu fakty, lebo mi to pripadá, že vám došiel dych...vzrastá vo mne dojem, že Dlhopolček je ten najlepší starosta vás - menej chápavých.... :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  ...menej chápavých....v %tách...tak 99...žial, je to tak...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar
  MV

  Pán Pestún má moje sympatie už len preto, že má odvahu vystúpiť proti zaužívaným postupom v našom meste. Ak by aspoň niekoľko poslancov bolo podobných, vyzeralo by to v našom meste úplne inak. Všetci by mali poriadne otvoriť oči aby videli, čo sa tu deje a hlavne poučiť sa, aby zastupiteľstvo a primátor budúce volebné obdobie nevyzerali tak, ako teraz.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Aký tu bol dnes pokoj - tá paranoička nebola v robote (teda lepšie povedané v zamestnaní, alebo v zašivárni) a nedostala sa k netu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  chcela by som sa spýtať pána Pestúna či je naplánovaná aj kanalizácia na ulici Podjavorinskej - smerom k starej bytovke, akosi sa v plánovaní zabudlo že aj my patrime pod tuto ulicu nakoľko sú tu staré žumpy chcela by som vedieť či sa v budúcnosti bude táto kanalizácia realizovať

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.