Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

28. jún 2009

„Otravujete,“ vykričal poslanec kolegovi

Zasadnutie poslancov sprevádzali verbálne útoky.

Nevraživosť, verbálne útoky a chýbajúca asertivita. Aj takýmito slovami by sme mohli charakterizovať ostatné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Hlohovci, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 25. júna. Úvod stretnutia poslancov sa aj vzhľadom na udeľovanie „Čestného občianstva“ kňazovi Alojzovi Pestúnovi niesol v dôstojnom a slávnostnom duchu. V priebehu jednotlivých bodov programu, v ktorých figurovali aj výročné správy mestských spoločností sa však atmosféra v sále kultúrneho centra značne vyhrotila. Napätie vyvrcholilo po tom, ako poslanec Oliver Pestún označil riadenie a myslenie mesta za socialisticko – komunistické. Niektorí z kolegov sa cítili dotknutí, začali zvyšovať hlas a padali aj silné slová.
Inkriminovaná interpelácia Olivera Pestúna, v ktorej vyjadril kritiku na niektoré, chronicky sa opakujúce problémy v meste.

Prvá reakcia primátora mesta Jána Dlhopolčeka.

Ďalšia, emotívnejšia reakcia primátora a vystúpenie poslanca Vladimíra Jozefa Dlhopolčeka.

Primátor: ...vás ubezpečujem, v živote som socialisticky nemyslel, pre toto mesto som robil, robím. Ja vám doprajem všetko možné, aby sa vám to podarilo, čo chcete, čo cieľavedome robíte cez spoločnosť stránky mediamed (pozn. red.: pravdepodobne RegMedia, prevádzkovateľ stránky Hlohovecko.sk), aby vám to vyšlo. To vám hovorím otvorene. Držím vám palce. Len, aby ste potom neboli prekvapený, keď vám to vyjde, že nedokážete nič...

Vladimír Jozef Dlhopolček (Profil poslanca »): Chcel by som na to socialistické myslenie reagovať, pán poslanec Pestún. To je socialistické myslenie, čo vy tu produkujete. Kritizujete, kritizujete, a ešte ste nič poriadne nespravili. Nič ste nenavrhli, čo treba spraviť a jako treba spraviť. Len tu kritizujete. Toto je to myslenie. Ja som si voľačo zažil.
Vystúpenie poslanca Emila Kuruca, ktorý oznámil Oliverovi Pestúnovi, že "otravuje".

Oliver Pestún (Profil poslanca »): ...niekto na mňa útočí...
Primátor: Neútočí, povedal svoj názor na vašu interpeláciu.
Vladimír Jozef Dlhopolček: Na to socialistické myslenie. Reagoval.
Oliver Pestún: Ale keď ja chcem reagovať...
Vladimír Jozef Dlhopolček: Ale takéto...
Oliver Pestún: ...žijeme v demokratickej...
Primátor: ...už ste tu demokraticky reagoval konateľ Libant, konateľ Pestún. Nech sa páči pán Pestún.
Oliver Pestún: No, veď práve preto...
Primátor: Práve preto.
Oliver Pestún: ...netreba sa hneď rozčuľovať, ja som za to, aby sa...
Emil Kuruc (Profil poslanca »): Netreba ani otravovať. Vy nás tu otravujete. Otravujete! Viete, čo to je otravujete? To je skutočne pravda. Povedzte mi niekto z týchto, či to neni pravda? Nech mi jeden povie, či to neni pravda. Otravujete! A nie, to neni váš rozum, to je rozum niekoho druhého. Pozor na to!
Primátor: Pán poslanec, nech sa páči.
Oliver Pestún: Ste neslušný po prvé...
Emil Kuruc: ...ale dobre...
Oliver Pestún: Skáčete mi do reči...
Emil Kuruc: Ja si to môžem dovoliť, voči vám určite...
Oliver Pestún: Aha...
Reakcia poslanca Miroslava Začka.

Miroslav Začko (Profil poslanca »): Vážený pán primátor, vážené dámy, vážení páni. Ťažko po takejto dehonestujúcej práci poslaneckého zboru niečo povedať. Keď pán Pestún zastupuje občanov, tak ja asi poštových holubov...
...

Konkrétne informácie z rokovania poslancov vám prinesieme v nasledujúcom článku, po získaní stanoviska kompetentných k problémom, ktoré zazneli na zasadnutí.

Galéria k článku
Diskusia k článku (30)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Prenos budú môcť občania vidieť vo štvrtok 19. marca 2015 od 14:00.


Diskusia k článku (30 komentárov) »

30 komentárov


 1. gravatar

  No tak pani, neviem ani ako mam zacat tento preslov , resp, reakciu na tento clanok a jeho nasledne komentare poslancov. Nie som uplnym privrzencom ani jedneho z poslancov MSZ a s mnohym by sa dalo s panom doktorom Pestunom este zivo diskutovat, ale tie reakcie..je vidiet ze niekomu viditelne 'praskla struna', a mozno nie len jedna - (ze pan poslanec Kuruc? Ved to bola emotivna fraska, tymto ste si, ci uz je niekto priaznivec terajsieho vedenia mesta alebo jeho zaryty odporca, nacisto pochovali Vasu, dovolim si povedat, celkom slusnu povest podla mna. Dalej sa ani nebudem vyjadrovat, prave ste mi dali mozno jediny objektivny dovod, PRECO sa zucastnit buducich miestnych HC volieb! S pozdravom. M.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Krásne som sa pobavil. Za to by kľudne mohli vyberať vstupné. Poslanec Kuruc zjavne nezvláda emócie a kultúru prejavu. Takéto cholerické výstupy by reprezentant občanov asi nemal mať a výroky pána Pestúna sa ho asi riadne dotkli. Závidím Šulekovu, že má zástupcu, ktorý vie poriadne pootravovať tých našich - spiacich.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Ad 1: Citát: '...vás ubezpečujem, v živote som socialisticky nemyslel....'. Úsmevný výrok, pri spomienke na kariéru, robenú v mladosti v SZM (SOCIALISTICKÝ zväz mládeže). Asi tam bol pán za disidenta. Ad 2: Pri predstave, že niekto so slovníkom a empatiou poslanca E. K. vychováva v tomto kontexte aj našu mládež, mi prechádzajú zimomriavky po tele. Minulosť v istej vševedúcej strane sa asi tiež nedá zabudnúť. Ad 3: Ďalší citát: '...to neni váš rozum, to je rozum niekoho druhého...'. Hlavne, že tomu druhému, koho páni myslia, by sa všetci kamsi radi strčili. Lebo má moc a peniaze. A to majú páni radi. Keby to všetko nebolo do plaču, aj by sme sa zasmiali.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Pani poslanci, zbalte sa a vypadnite! Vlastne vypadnite, lebo pri tom baleni by ste este aj pobrali...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Je to vizitka kultúry a kultúrnosti mesta. Keď dokáže kričať primátor, budú aj jeho poručíci. Presne ako napísal Ivanhoe, je to viac do plaču ako na smiech. Ako sa vôbec takýto ľudia dostanú do skupiny, ktorá má o nás rozhodovať? Ľutujem všetkých v okolí poslanca Kuruca.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  oliver, nekaz im biznis!!! si super, nech ti vydrží kľud a rozvaha, lebo súčasného vedenia má každý plné zuby.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  treba to pustiť pred voľbami na každom zhromaždení a pred každou volebnou miestnosťou

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  sal

  Jozef Vladimir Emil Jan Frantisek ... Dlhopolcek tusim prehovoril. Doteraz vsak nemal ziadnu interpelaciu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Mozno pan Pestun nema skusenosti s primatorovanim mesta, ale lepsie nemat skusenosti, ako mat plno skusenosti s klientelizmom, korupciou a krasnymi fakturami (slnecne okuliare za 20.000 Sk pre uradnika, to ani bohovia nie su sialeni podla toho nazvu filmu). Radsej mat primatora mladeho, ktory bude pocuvat aj mladych (nielen starych v domovoch dochodcoch, ktori aj tak uz svoj zivot preziju len v domove dochodcov), ale hlavne mladych, ktori su hybnou a pracovnou silou v meste a poskytnut im moznost tu byvat a poskytnut i rozne cinnosti, ktore by mohli v meste robit. Je ich tu ako safranu, na rozdiel od takej Trnavy alebo Piestan. Oliver, mas moj hlas a precisti to tam poriadne od tej spiny. A odkaz pre sucasneho primatora - ani mne nie je SMER po voli, v parlamentnych volbach tuto stranu volit nikdy nebudem. Ale komunalne volby su akosi o niecom inom, to uz nie je tak o strane ako o tom, co kto dokaze. Pan sucasny primator, ja som Vas volil, ale uz nebudem. Zamyslite sa preco.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  pevne verím že táto banda skončí. že už tu nebude viac otravovať, na kampaň si pripravtze bilbordy, spravte šokujuce fotky a šokujucu kampan aby ludia vedeli čo je toto za vedenie mesta. banda jedna

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  presne tak, donesie koláčiky do domovov dôchodcov prednesie tam nejaké básničky a ma hlasy vo vačku, ale to že nejdu voliť mladí je chyba naás všetkych, treba spraviť kampaň, poriande tvrdu zaujimavu a viditeľnu, pred volbami v celom meste. nech sa tu ludia zobudia preboha..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  No ja som len zvedavy na najblizsie vysielanie HTV ked daju zostrih z tohto miestneho zastupitelstva....naivne verim ze janko ho nescenzuruje :o))

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  tak toto sa naozaj môže stať iba v hlohovci, pán primátor by nám určite vedel vysvetliť podľa akého nariadenia alebo predpisu si môže dať úradník vyhotoviť ochranné slnečné okuliare za 20 000 Sk, veď to je výsmech voči nám občanom! Aj ja by som prijal takého zamestnávateľa...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Mohlo by sa zdať, že v Hlohovci je všetko takmer v poriadku. Takmer všetci poslanci sú spokojní, našli politický konsenzus bez ohľadu na politickú príslušnosť. Nekritizujú vedenie mesta (primátora ani jeho zástupcov), sú spokojní s čistotou mesta, opravou komunikácií, prepadnutými cestami, stavom zelene. Sú tolerantní k svojim kolegom, ktorí sú zamestnancami mestských spoločností, vedú mestské spoločnosti alebo sami dostávajú zákazky z mesta. Takmer všetci. Len jeden stále interpeluje, kladie otázky a žiada riešenia a zlepšenie stavu v Hlohovci. Robí to správne v prospech svojich voličov. Môže si to dovoliť. Nie je zamestancom mestskej spoločnosti a ani nedostáva zákazky z mesta. Ale to by podľa kolegu poslanca robiť nemal. Ako sa vyjadril jeho kolega a dlhoročný poslanec a člen MsR: ' Otravujete'. Spomenul som si na rozprávku H. CH. Andersena: 'Cisárové nové šaty. Cisár išiel v sprievode a všetci ľudia na ulici a v oblokoch vraveli: 'Ach, aké nádherné šaty má cisár! Akú čarokrásnu vlečku na rúchu! Ach, či mu len pristane!' Nikto sa nechcel prezradiť, že nič nevidí, lebo by nebol súci pre svoj úrad, alebo by bol nevýslovne hlúpy. V nijakých šatách nemal cisár taký úspech. 'Ale veď je nahý!' povedalo ktorési dieťa. 'Bože na nebi, čujte ten nevinný hlas!' povedal otec. A ľudia si šepkali, čo povedalo dieťa. 'Veď je nahý, malé dieťa to povedalo, nahý je!' 'Nahý je!' volal nakoniec všetok ľud.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Pekné prirovnanie. Múdrosť ukrytá v rozprávkach a prísloviach niektorým poslancom zjavne chýba, čo je škoda, pretože k rozprávkam sa priklonia pred voľbami. Určite sa nájde mnoho tých, ktorí uveria klamu krásnych šiat (HcTV), ale našťastie už mnohí vidia cisára v plnej svojej kráse. Prajem Vám veľa síl a trpezlivosti v otravovaní pán Pestún. Bodaj by niektorí otrávení odišli do zabudnutia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Čítavam rozprávočky. Preto viem, že vždy Jano sa kráľom stal. Bez ohľadu či popolvárom, alebo sprostým bol. Drakovy hlavy postínal, cez ruže sa dostal,...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  pan Pestun, uz teraz mate slubeny v buducorocnych volbach moj hlas. Presvedcila som sa, ze vam ako jednemu z mala poslancov MsZ zalezi na meste Hlohovec. Ale ste iba jeden, ktory ma odvahu povedat to nahlas.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Ešte som od p. Pestúna nepočul okrem kritiky žiadny konštruktívny návrh. Nech sa vyjadrí aj k tomu kde získať peniaze do mestského rozpočtu okrem zákonom stanovených príjmov. Je to iba ďalší kariérista bez skúseností, ktorý vie iba kritizovať ako to či ono nerobiť. Ak počujem z jeho úst kritiku na socializmus a komunistické praktiky, tak to iste hovoria z neho skúsenosti ktoré získal keď ešte prdel do plienok. Všetky jeho vystúpenia a jeho správanie je iba prejavom vzdoru a drzosti voči súčasnému vedeniu mesta a ostatným poslancom, ktorí mimochodom majú za sebou tiež svojich voličov. Ak by nebodaj bol zvolený za primátora ako to mnohí z Vás píšete tak vedzte, že toto arogantné vystupovanie a správanie nezabudne používať aj vočí Vám občanom, ktorí sa razom stanete predmetom jeho kritiky, pretože potom by musel kritizovať sám seba a inštitúciu na čele ktorej by stál. Preto ja ho voliť nebudem a čudujem sa občanom Šulekova že ho volili alebo niektorí chcú voliť aj v budúcich voľbách.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Oprášil si stranícku knižku a zaspomínal na staré časy? A ešte, kde si prišiel na arogantné správanie? Z tých záznamov je jednoznačne vidieť kto je arogantný a hulvát. To, že je niekto mladý a plný energie niečo meniť ešte neznamená, že je drzý. A ak, tak len v tom zmysle, že sa nebojí postaviť sa zaužívaným praktikám súčasného vedenia mesta. Čo si urobil pre toto mesto ty, keď ho nazývaš ďalším kariéristom? Alebo si minule neuspel a potrebuješ ventilovať svoje komplexy? Ja nie som zo Šulekova a voliť pána Pestúna budem, pretože verím v pluralitu názorov. Súčasné vedenie OTRAVUJE každý, kto má iné názory ako oni. Keď nazývaš jeho vystupovanie arogantným, ako objektívne by si nazval vystúpenie poslanca Kuruca?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Postrehol som pán poslanec vo Vašom príbehu, že mladí podnikatelia sa spoja pre 'dobro veci'. Dostalo sa na verejnosť už aj z iných zdrojov, že sa niečo chystá. Môžete niečo prezradiť z toho pripravovaného? Ak bude mať niekto chuť podporiť.......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Prečo sa ani jeden poslanec neopýta pána primaša, kde je povinných desaťpercent, napr. len Staveko zo sumy 160 miliónov?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Na rozdiel od 'voliča' si myslím, že p. Kuruc pre občanov mesta urobil veľa. Stredná škola na ktorej je už roky riaditeľom patrí medzi najlepšie v trnavskom kraji, v podmienkach ktoré poskytuje svojim študentom. Je to predovšetkým jeho zásluha, že mladí ľudia môžu získať kvalitné vzdelanie doma a nemusia cestovať do susedných miest. Ak sa takto voči p.Pestúnovi správa, asi mal na to dôvod. Mali by ste sa opýtať pána Pestúna ako to bolo s jeho pôsobením v Terezove, prečo musel odísť z tak dobre plateného miesta. Prečo ho Dáni vyhodili !!!! Veď sa to šepká po celom Šulekove.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Čo keby si nám prezradil niečo zo svojho súkromia ty. Alebo niečo zo súkromia pána Kuruca, ha? Je úbohé 'vyťahovať' niečo zo súkromia o čom sa šepká, keď ti dôjdu argumenty. Pán Pestún si svoju poslaneckú činnosť vykonáva ukážkovo a preto ho budú ľudia voliť. Nie preto, že je MVDr. a nie napr. PhDr. alebo Ing. Hovorí z teba závisť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar
  XXX

  A prečo závisť ?! Pán Pestún síce správne kritizuje, ale pravda je i tá, že nevie dať na dotazy žiadne riešenia, žiadne argumenty ako to lepšie funguje inde na konkretnom prípade ! Pán Kuruc a mnohí sa sústavne dožadujú jasných riešení od pána Pestúna a nie len kritiky a nikto ešte nedostal žiadne rozumné riešenie aj to je pravda a žiadna závisť lebo nie je načo...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Keď poslanec Pestún uvedie riešenia - zamestnancov mestského úradu prepustia? Alebo sú tam takí odborne nedoučení, že problémy, resp. reálne požiadavky nevedia riešiť? Kde je pravda?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Opytam sa - nie je zbytocne navrhovat riesenie? Ved aj tak si mocipani urobia podla vlastneho a este ho aj vysmeju. Staci, ze ho vysmievaju za kritiku. Snad nebude minat energiu na niekoho ineho. A snad nebude taky hlupy , ze pride s dobrym napadom, vedenia mesta ho odmietna a na dalsie zasadnutie pridu s rovnakym okopirovanym napadom z dielne KDH (dajme tomu). Ved ako sa to robilo v NR SR teraz? Opozicia prisla s napadom, koalicia odmietla. Nasledne koalicia prisla s napadom rovnakym, aky mala opozicia. Jednoducho si privlastnili riesenie a ziskavali politicky kapital. Ked bude pan Pestun vo vedeni, urcite riesenia poskytne. Nie je samovrah.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar
  YYY

  A prečo by pán Pestún mal dať na dotazy nejaké riešenia? Nie sú na to poverení a kvalifikovaní zamestnanci mestského úradu a mestských spoločností? A tí, keď si nevedia dať rady, oslovia nejakú agentúru a tá im správne riešenie za odmenu povie. Snáď nechcete od poslanca mestského zastupiteľstva, aby si vzal kosu a šiel kosiť trávu v meste. A btw. primátor je doktor filozofických vied, tak aké jasné riešenia môže prinášať? Primátorovanie sa neštuduje na školách, je to schopnosť a zručnosť zmanažovať veci v meste a okolí tak, aby bola väčšina obyvateľov spokojná. Pokiaľ sa to zástupcovi darí, môže spokojne chodiť medzi ľudí, pozerať sa im do očí a kandidovať aj ďalšie volebné obdobie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  A to ste už videli kde, aby veliteľ pred bojom vyzradil svoju stratégiu! Ak bude pán Pestún kandidovať, tak to sú jeho tromfy, nie? Zatiaľ dáva otázky, po voľbách nám prezradí aj riešenia. Buďte trpezlivý... Určite sa dočkáme.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Oliverovy drzim palce a hlavne vela sily, to nieje mozne co tam s tebou robia aako su proti tvojej osobe. vsetci to vidia! tak ja prajem len vela sily a odvahy proti vsetkym neprajnikom

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Vidim, ze sa realizuje v plnom rozsahu. Do vsetkeho zabrdne, sem tam nieco vypotí. Musel sa velmi namahat. Mas velmi dobre socialne citenie. Aj to hovori o tvojom charaktere. Lutejem tvojich rodicov. Ty toho vela nezachranis. Ty vies iba napadat. Myslim, ze p. Dlhopolcek nebude velmi smutny , ak ho nebudes volit. Nie je spravne , co urobil p. Kuruc. Myslim , ze p. Pestun sa dokaze obhajit i sam, bez toho, aby niekto nadaval na inych a nenasiel nic pozitivne. Mladi v krcmach toho vela dokazu. Staci sa pozriet ako travia svoj volny cas.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.