Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

12. júl 2009

Televízia skončila so stratou, na odmenách však nešetrila

Hlohovská televízia skončila minulý rok so stratou vyše 90 tisíc korún, odmeny ale prečerpala o 66 tisíc.

Niektoré mestské obchodné spoločnosti skončili minulý rok so stratou. Patrí medzi ne aj Hlohovská televízia, ktorej výročnú správu predstavil na zasadnutí mestského zastupiteľstva jej konateľ, riaditeľ a zároveň poslanec Ján Libant.

Spoločnosť zabezpečujúca regionálne televízne vysielanie a vydávanie mesačníka Život v Hlohovci funguje predovšetkým vďaka dotácii z mestskej pokladnice. V roku 2008 takto získala 1 600 000 korún. Zefektívnenie a zmodernizovanie tvorby reportáží a vysielania priniesla, podľa slov jej riaditeľa, investícia do techniky, ktorú spoločnosť zakúpila minulý rok. „Informácie, ktoré diváci prostredníctvom HCTV získavajú, napomáhajú rozvíjať zdravý lokálpatriotizmus a zvyšujú informovanosť obyvateľstva,“ uvádza sa ďalej vo výročnej správe.

Vzhľadom na to, že Hlohovčania si platia televíziu zo svojich daní, je pochopiteľné, že od nej očakávajú kvalitný a pravdivý obraz o dianí v meste a okolí. Už dávnejšie upozornil poslanec Oliver Pestún na zvláštne praktiky pri zostrihávaní záznamu z mestského zastupiteľstva. Napriek tomu Ján Libant tvrdí, že Hlohovská televízia sa snaží o vyváženosť a objektivitu a nie je len hlásnou trúbou mesta.

Na poslednom zasadnutí poslancov zaznela aj hodnotiaca správa Jána Kozáka z výsledku kontroly v spoločnosti Bytové hospodárstvo. Hlavný kontrolór poukázal na nezrovnalosti vo výške nájmov u niektorých podnájomníkov, kde spoločnosť neupravila ceny v závislosti od inflácie. Ján Kozák taktiež upozornil na nedostatky v dokumentácii vypísaných ponúk na voľné nebytové priestory. V televíznom zostrihu sa však objavila iba strohá informácia o konaní a predmete kontroly. Interpelácie na júnovom rokovaní sprevádzali pomerne emotívne reakcie niektorých poslancov. Ani tie, či aspoň zmienka o nich, sa však do zostrihu nedostali.

Zaužívanou a osvedčenou praktikou prítomných mestských zástupcov sú, takpovediac, dve verzie výstupov. Prvá z nich je oficiálna a určená pre diváka mestskej televízie. Druhá, spravidla oveľa živšia verzia, sa však už v zostrihu neobjaví. Prepojenie poslaneckých funcií a kresiel riaditeľov mestských spoločností je v Hlohovci úzko späté a preto je veľmi jednoduché „ošetriť“ výsledok od nepohodlných informácií.

Nemenej zaujímavé je aj hospodárenie Hlohovskej televízie, ktoré minulý rok skončilo so stratou vyše 90 tisíc korún. Na túto skutočnosť upozornil aj Oliver Pestún, pričom poukázal na fakt, že mestská televízia vyplatila svojim zamestnancom prémie vo výške 216 370 korún. Plán odmien tak prekročila o 66 tisíc. Podľa Libantových slov vzniklo prečerpanie prostriedkov vyplatením jubilejných odmien a motivačných prémií za ocenenie na festivale lokálnych televízií. Na otázku Olivera Pestúna komu, a v akej výške boli odmeny vyplatené odpovedal riaditeľ veľmi pohotovo: „To sa nehovorí.“ Keď sme sa pred časom zaujímali o výšku odmien riaditeľov a konateľov spoločností zriadených mestom, Ján Libant nám taktiež odmietol informáciu poskytnúť s odôvodnením, že ide o osobný údaj.

Galéria k článku
Diskusia k článku (29)


Podobné témy
Mestská polícia bude mať nového šéfa
Mestská polícia bude mať nového šéfa
Poslanci sa stretnú poslednýkrát v roku. Na programe je rozpočet, televízia i finančný stav nemocnice.

Poslanci si podali miestnu televíziu
Poslanci si podali miestnu televíziu
Nedostatok peňazí alebo nezvládnutý manažment? V mestskom parlamente opäť rezonoval problém Hlohovskej televízie.

Televízia požiadala o navýšenie dotácie
Televízia požiadala o navýšenie dotácie
Poslanci prerokujú i návrh na úpravu rozpočtu. Napriek nedávnej kritike Hlohovská televízia požiadala o viac peňazí z mestskej kasy.

Lokálna televízia leží Hlohovčanom v žalúdku
Lokálna televízia leží Hlohovčanom v žalúdku
Šéf Hlohovskej televízie čelil tvrdej kritike. Nespokojný občan vyzval poslancov, aby zvážili ďalšie zotrvanie Jána Libanta vo funkcii.

Peniaze od mesta televízii nestačia
Peniaze od mesta televízii nestačia
Hlohovskej televízii sa príspevok od mesta máli. Vyplýva to z výročnej správy spoločnosti.


Diskusia k článku (29 komentárov) »

29 komentárov


 1. gravatar

  Chcem sa spytat teamu Hlohovecko.sk, ci sa tieto clanky objavuju aj v tlacenej forme Hlohovecka? Pretoze som si to mozno nevsimol. Ale bolo by to vhodne, pretoze starsi ludia internet nemaju a ak maju, tak si myslia, ze to je diabolsky vynalez :) Hlohovecko dostava pomaly kazdy do schranky, tak si myslim, ze by bolo vhodne tieto clanky uverejnovat i tam.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Inzertné noviny Hlohovecko vydáva iná trnavská firma, takže nie. Zvažujeme však aj tlačenú verziu tejto internetovej stránky. Napriek tomu ale veríme, že 'diabolský vynález' si časom osvojí aj staršia generácia :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  'Zefektívnenie a zmodernizovanie tvorby reportáží a vysielania priniesla, podľa slov jej riaditeľa, investícia do techniky, ktorú spoločnosť zakúpila minulý rok.' Mohli radšej investovať do zmeny vedenia, pretože to je jediný spôsob ako niečo zlepšiť v tejto poplatnej televízii.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Pekne ste začali tlačiť Milanka pri každej príležitosti. Bojíte sa o miesta, že? Ak by volľby vyhral pán Pestún, leteli by ste ako špinavé prádlo. Ale konečne by ste sa mohli volať televízia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Ja túto televíziu už dlhšiu dobu vôbec nepozerám. Vysiela sa dookola to isté: mažoretky, športujúce decká a všelijaké dni matiek, kvetov, MDD, prvý máj, Mikuláš a na koniec všetky posedenia poctivých voličov. Keby v tejto podobe táto televízia nevysielala, nič by sa pre mńa nezmenilo. Možno by sa ušetrili peniaze a použili na niečo prospešnejšie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar
  L.

  Ved preco by ukazovali kolony na moste, spinu v meste, preplenene smetne kose, neexistenciu pracovnych miest , preco by hovorili o tom ako ine mesta dokazu pritiahnut osobnosti ako Lucie Bila a Offspring a u nas sa zmozu len na Jadranku..Ved takymto poziadavkami my obcania nasho primatora otravujeme. Pripadam si ako v hlbokej totalite..Pan primator, prestante mrhat peniazmi danovych poplatnikov a zruste tu trapnost zvanu Hlohovska televizia. Usetrite tym nase nervy aj peniaze.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  PR

  Keby zrušili HTV kto by gumoval hlohovčanom mozgy?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  termín daňový poplatník neexistuje. Existujú totiž dane a poplatky. Takže buď daňovník, alebo polatník:)) čo sa týka HTV, myslím si, že Hlohovec nie je NYC, takže ani HTV nemusí mať úroveň CNN,or BBC. Každopádne aj keby bol Dr. Pestún tým, čím chce byť nie je spasiteľ, takže určite nenájde odpoveď na všetky problémy Mesta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  HC

  Ak daňový subjekt (poplatník) platí dane, má právo očakávať zodpovedajúcu kvalitu a objektivitu. Hlohovská televízia nemá ani jedno ani druhé. Nikto nemôže byť spasiteľom ani nemôže poznať odpovede na všetky otázky, ale u nás tie otázky ani nikto dávať nechce. Predovšetkým nie HCTV. Najvýhodnejší pre vedenie mesta je stav umelého spánku obyvateľstva a táto televízia nám k tomu púšťa rajský plyn.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  L.

  Danovy poplatnik je zauzivane medzi laikmi aj ked mozno nie spisovne a logicke :) V ekonomike som laik takze snad mi to bude odpustene ale mas pravdu co sa tyka terminu danoveho poplatnika :) Ono tu nejde o to, aby HcTV mala uroven BBC ale ide o to,aby objektivne informovala o diani v meste a nevyhybala sa temam o problemoch mesta a kriticky ich hodnotila. To co nam predvadza pripomina informovanie z cias totality, ked sme videli v spravach usmievajucich sa ludi na 1.maja aj ked realita bola niekde inde..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  A predstav si, že existuje aj výraz 'platiteľ dane', celkom blízky tomu všeobecne používanému 'daňovému poplatníkovi', ktorému však aj tak každý, kto sa nehrá na slovíčkárenie, určite porozumie. Tej televízii a našej peňaženke je to však 'alleseins'.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  V týchto diskusiach sa rado poukazuje na to, ako to v samospráve vyzerá v iných mestách. Včera večer v televízných novinách na Markíze, o 19:00, bola reportáž o tom, ako miestna TV v Leviciach zverejnila, že primátor dohodil švagrovi - zástupcovi poisťovne, poistenie historických budov v meste, bez výberového konania. Riaditeľ TV bol do mesiaca odvolaný. Z toho plynie, že treba salutovať!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Bolo to v Levoči ale to je jedno. Všetky podobné prípady treba medializovať, aby voliči videli ako sa ľudia menia. Teda pardon, nemenia, len pretvarujú pred voľbami.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Som byvaly kameraman, tocil som na amaterskej urovni svadby a podobne akcie. Som sebakriticky a nemyslim si, ze som bol dobry kameraman, len som dodrziaval urcite zasady ktore su pri natacani povinne. To kameramani z HCTV nemaju paru o tom. Maju spickovu techniku, krasne platy a kvalita je stale na ubohej urovni... Bohuzial to je platene z mojich a Vasich dani, tak by sa stym malo dat nieco urobit. HCTV nema byt hlasnou trubou, ale mala by zastavat zaujmy obcanov, informovat o nedostatkoch v rieseni problemov mestom, informovat pravidelne o sportovom diani v HC, nielen o vysledkoch, ale aj o prestupoch hracov a pod. Propagovat ludi ktori zviditelnili mesto, firmy ktore robia pre mesto dobre a poukzat na zle odvedenu robotu a pod. Nametov pre mestsku TV mam vela, len Bohuzial pan Libant je alibista, tak ako vedenie mesta...Uz sa neviem dockat obmeny za mladsiu generaciu, ktora sa ujme vo vedeni mesta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar
  pol

  Ako chceš dotiahnúť mladých k volbám ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Hlohovská televízia je v tejto podobe príliš drahá zábavka. Bez urážky pán riaditeľ - ako môžete nestranne viesť televíziu, keď Vás financuje mesto a dotáciu schvaľuje zastupiteľstvo? Presne to zastupiteľstvo, v ktorom sedíte Vy? Poslanci by nemali byť vo vedúcich funkciách mestských spoločností. Je choré, keď schvaľujú rozpočet sami sebe a ten potom rozdeľujú aj na svoje odmeny. Posudzovať Vašu prácu by mali iní a rovnako Vám prideľovať odmeny. Tandem D+D však drží kormidlo zastupiteľstva pevne rukách.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  prečo si teda pán pestún nenatáča na svoju kameru, ktorá stojí v nayku 5 koruin dnes celé záznamy a nedá na svoju we stranyku, ktorú si je možne urobiť za tri koruny..hm?? prečo sa sťažujete na trapnu mestksku televiziu ked je jasne že ju živí vedenie, tak asi nebude do toho vednia rýpať všakže..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  A preco by to robil? Pan Pestun je poslanec a svoju funkciu si plni poctivo a svedomito. Keby si kupil tu kameru, tak by si tu do neho kopal, ze preco robi kameramana a nie poslanca, vsak?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Čo robíš v Hc? Vystúpil si z KDH! Alebo to bola iba finta? V Hc vládne iba tá najspravodlivejšia strana.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Hlohovecká televízia by sa mala zrušiť aspoň pokiaľ bude riaditeľom Libant. Nikoho nezaujímajú tie infantilné reportáže na úrovni záujmových krúžkov strednej školy. Veď je to výsmech všetkým občanom. Odmietam prispievať na odmeny takýmto amatérom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Ďakujem našej televízií za včerajšie vysielanie na JOJ-ke. Páčilo sa mi, že čo všetko sa vybudovalo pri príležitosti 20. výročia oslác Slovenského národného povstania. Mali by sme tak oslavovať aj tohotoročné 65. výročie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  paci sa mi, ze sa nezverejnia vysky odmien pre pracovnikov, lebo sa to vraj nehovori... to ze tie peniaze su vyplatene z nasich dani a teda mame pravo sa zaujimat ako sa s nimi naklada, ich zrejme netrapi...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Samozrejme že to ich netrápi. Z cudieho krv netečie a este by mohol niekto ukazovať prstom, že si to nedajbože nezaslúžia. Pozerám sa na tie fotky a je mi zle od žalúdka.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Občania zbytočne vypisujete, s absolventom el.učilišťa sa nedá dorozumieť a naviac aj s dlhoročným stranníkom 3písmenkového hnutia. Nemá kam ísť, a nik o neho nemá záujem - tak sa drží zubami a nechtami teplého miestočka. A do dôchodku je ešte veľmi, veľmi ďaleko.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar
  S

  Hadam len nie pravdu od ludi, ktori vyrastli v starych strukturach??? Ved sa preberte, to ze niekto ma teraz nalepku HZDS alebo KDH este neznamena ze zabudol na svoju sudruzsku vychovu...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  bývalý 'kameraman' chcela by som vidiet tie ich super platy ,ako hovoriš.Mozno by si tam v tej HcTV ani nerobil.Vsetci hovoríte o super odmenách želala by som vam ich viediet na zaplakanie.Mylím ze kazdý z tych 'odmien 'isiel mimimalne s celou rodinou na all inclusive dovolenku.A tie námety preco nepovies , stací si pozrieť nejaku inu televíziu a robia to tak isto ako oni ci TT PN alebo hocikto iný. Tak nerýp ked nevidis pod pokrievku.Majster!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  a ze ta netrápia niekolko tisicové odmeny tých hore, alehlavne tých najmensích niekolko pare eurové.Asi uz ozaj nemš co robit.Radsej poriadne tried odpad.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Vsetkym obcanom HC a okolia , SK Chcela by som Vas poprosit o podporu aby som ziskala od Mestkeho Uradu v HC potvrdenie na renovaciu, upravu (plus otvorenie novyc atrakcii) Hlohoveckeho Zamku . Je velka skoda ako sa chatra taka nadherna historicka budova.. Som Interior /Exterior designer a mojou tuzbou je napravit nieco co by bola pycha Hlohovca , okolia a vlastne SR. Ak mate nieake prispevky a akoby ste mohli pomoct prosim kontaktujte ma na: [email protected] s pozdravom MM

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Hlohovská televízia vysiela podľa zásady ĆÍ CHLIEB JEŚ,TOHO PIESEŃ SPIEVAJ.Nedá sa to pozerať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.