Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

29. november 2010

Čo čaká Hlohovec?

Nový primátor sľubuje premeniť pozitívne myšlienky na reálne činy.

Transparentnosť, riešenie dopravnej situácie, podpora bytovej výstavby. Aj tieto prísľuby oslovili 3 200 voličov Petra Dvorana natoľko, aby mu v sobotňajších voľbách vyjadrili dôveru. Na primátorskej stoličke tak vystrieda Jána Dlhopolčeka, ktorému na víťazstvo v predchádzajúcich voľbách stačilo 2 128 hlasov.

Aké sú hlavné body volebného programu nového primátora a na čo sa môže Hlohovec tešiť?

- Transparentnosť, zverejňovanie v elektronickej forme
- Využívanie fondov z Európskej únie
- Komplexné riešenie dopravnej situácie v meste
- Rozvoj zdravotníctva a sociálnej starostlivosti
- Podpora bytovej výstavby
- Rozvoj zamestnanosti a podnikateľských aktivít
- Riešenie problémov moderného školstva
- Bezpečnosť, čistota a skrášľovanie mesta
- Podpora kultúrnych a športových aktivít


Peter Dvoran

Vek: 55 rokov
Stav: Ženatý
Vzdelanie: Vyššie stredoškolské vzdelanie
Zamestnanie: Zástupca primátora
Doterajšie aktivity v oblasti samosprávy: Zástupca primátora, poslanec VÚC

Som rodený, 55 ročný, ženatý, Hlohovčan. Korene mojej rodiny siahajú do dávnej minulosti Hlohovca. V tomto meste žili moji predkovia, ktorí ma viedli k láske, k úcte a vernosti k rodnému mestu a preto mi jeho osud leží na srdci.

Na Strednej priemyselnej škole strojníckej som získal úplné odborné stredoškolské vzdelanie, na Energetickom inštitúte vyššie stredoškolské vzdelanie. Prax som začal absolvovať v Slovakofarme ako technik – hospodár, 8 rokov som pôsobil ako vedúci tepelného hospodárstva na Bytovom hospodárstve v Hlohovci, 7 r. ako prevádzkovo-tech. námestník tiež na BH v Hlohovci a 11 rokov ako výkonný riaditeľ v Inkruste J. Hulín. Posledné 4 roky som zástupcom primátora mesta Hlohovec.

Ak by som bol v komunálnych voľbách úspešný, mám v pláne riešiť i problémy, na ktoré sa pýtate a ktoré trápia občanov Hlohovca a teda aj mňa samého, pretože tu žijem a ich závažnosť vnímam. Moje štvorročné pôsobenie v samospráve ma uviedlo do reality jej fungovania, jej závislosti od legislatívy, od príjmov finančných prostriedkov zo štátu vo forme výnosov z podielových daní, z projektov EÚ, zo vzájomných politických vzťahov na úrovni štátnej správy aj samosprávy, od množstva rokovaní odborníkov pri riešení konkrétnych úloh a predovšetkým od hlasovania poslancov MsZ, ktorých budúce zloženie v tejto chvíli nikto nepozná.

Dôležitým menovateľom samosprávy sú finančné prostriedky. To platí v každej sfére: ak sú peniaze, všetko sa dá. Nemyslím si, že uvedené pripomienky sú neriešiteľné problémy , ale je potrebné určiť priority a zároveň mať na vedomí výšku reálneho rozpočtu. Úlohou budúceho zastupiteľstva bude podporiť návrhy na ich vyriešenie a dlhodobé akcie aspoň rozpracovať.

Spoluobčania z mojej generácie si iste pamätajú na návrhy obchvatu Hlohovca, o ktorých sa hovorilo ešte za bývalej politickej éry – pred rokom 1989. Tento problém nie je doriešený doteraz a som presvedčený, že ak by sme sa s ním ihneď začali zaoberať, dopravu za štyri roky nevyriešime, môžeme len začať. Mám návrh ako by bolo možné Hlohovec aspoň čiastočne odbremeniť od premávky cez mesto, ale všetko závisí od financií, rokovaní, hlasovania, atď. tak, ako som vyššie uviedol. Ani jeden primátor bez vzájomnej podpory poslancov sám nedokáže takmer nič.

Nemyslím si, že mladí ľudia odchádzajú len z Hlohovca. Je to celoslovenský problém, ktorý je spôsobený nezamestnanosťou a nízkymi príjmami obyvateľstva. Pravú vypovedaciu hodnotu poskytne štatistika demografického a migračného vývoja na Slovensku. To ale neznamená, že by som túto otázku nechcel riešiť.

Riadenie mesta je špecifická záležitosť. Je to činnosť neporovnateľná s inými pracovnými činnosťami. Porovnávať môže len človek, ktorý si postavenie primátora už vyskúšal. Ani funkcia zástupcu primátora sa nemôže porovnávať, pretože zástupca má obmedzené kompetencie.

Galéria k článku
Diskusia k článku (53)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.


Diskusia k článku (53 komentárov) »

53 komentárov


 1. gravatar

  Hlohovec1+Hlohovec2+Hlohovec3=HLOHOVEC.................nezabudajte ze hlohovcania byvaju aj za Vahom aj za zeleznicnym priecestim..........

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  SD

  Neverím, že tento človek je prínosom pre Hlohovec. Ako rieši problémy moderného školstva sme všetci videli pri Ješkovej a nenaznamenal som nič, čo by dokázal ako poslanec vo VÚC. So svojím vzdelaním nemá ani predpoklady, aby viedol mesto a jeho jednoduché vyjadrovanie to iba potvrdzuje. Možno jeho vystupovanie zabralo na starších, ale mesto nie je domov dôchodcov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Ak je nazov clanku co caka Hlohovec, preco neurobite rozhovor s tym naozaj relevantnym clovekom - Vargom? Alebo sa nespytate Dvorana, ci nema chut - vzhladom na rozdelenie kresiel v zastupitelstve - vyviazat sa zo zavazku Vargovi a namiesto Smeru spolupracovat s nezavislymi? Ci to su ti isti?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar
  sal

  So zverejnovanim faktur na internete sa uz pomaly stava klise. Tymto mozeme akurat tak riesit dosledky ale nie pricinu/y. Ak sa faktura alebo zmluva zverejni tak je uz zaplatena alebo platna. Vracat peniaze alebo odstupit od zmluvy je lahke len recami.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Tak som si pozrel odpovede nového primátora, potom som si pozrel tie 4 (slovom štyri) interpelácie za 4 (slovom štyri) roky, hľadal som niečo, s čím vystúpil vo VÚC v Trnave a nič som nenašiel. Môže mi niekto z jeho voličov vysvetliť, prečo preboha tohto človeka volil???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar
  sal

  Volilo sa emocionalne a nie pragmaticky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Ponúknem Ti odpoveď, akú som ja dostal na rovnakú otázku (v autentickom znení): No víš, je to náš človek, fraštačan rodom aj srccom a on má taký pekný hrubý hlas a pekne pomaly a rozvážne vyprává.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Nevypráva - tára...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Nie každý, kto rozpráva pomaly, rozpráva rozvážne. Občas je to spôsobené skôr nedostatočnou slovnou zásobou a neschopnosťou sformulovať súvislú vetu:D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Tak s týmito predpokladmi by tam mohla sedieť polovica hlohoveckých chlapcov od puberty. Ďakujem za vysvetlenie, aspoň viem, čo môžem očakávať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Pripomienky a výčitky neadresujte prosím mne - to nebola moja odpoveď. Ja som iba sprostredkoval Andrejovi odpoveď, akú som dostal ja, na rovnako položenú otázku, ktorú on predložil fóru, resp imaginárnemu voličovi nového primátora. Ďakujem za porozumenie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar
  sal

  Nebude dneska nahodou novozvoleny primator v HcTV?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Som smutný z výsledkov volieb. Pána Dvorana som nikdy nepočul povedať jeden konštruktívny návrh. Vždy sa zápájal až neskôr a iba reprodukoval názory iných. Verím, že mnoho ľudí ho volilo práve preto, čo písal Občan Brych. Na túto skupinku občanov mal aj mierenú predvolebnú kampaň (viď. fotky z pred kostolov). Hlohovec premárnil ďalšiu šancu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  nie je dôvod na skepsu, pripravuje sa zmena vo vedení mesta, ktorá rozhodne prinesie čo očakávate...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar
  Ja

  Rozhodne sme všetci mali možnosť vidieť, ako Dvoran rieši porušovanie zákona. Neverím v žiadnu pozitívnu zmenu od tohto človeka, ktorý je podporovaný Vargom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  A co? Zmenia sa karty a Drgon alebo Voltmann bude viceprimator?:-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Tazko to bude niekto z mladych. Takych Varga nepotrebuje. Bude to byvalí komunistický káder Tassy alebo Behul. Ste velkí optimisti, ked veritem že by to bol niekto z malych. Vzdy poslusní Tassy a Behul nabehnu , ked treba. Zmena? A kto ju urobi? Vodarne ma Sobotovic, kupalisko..., stadion ...., a co ma vlastne mesto ?Velke nic a tak to aj vyzera.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Som Fraštačanka a naše mesto vnímam srdcom. Chcem ale povedať,že neverím, že máte všetci také jasnovidecké schopnosti a vopred odsudzujete vládnutie nového primátora. Myslím, že kritizovať vopred - na to nie ste práve vy, negatívne naladení tí správni a vyvolení ľudia. P. Dvorana poznám ako človeka, ktorý má schopnosti vládnuť našemu mestu a veľmi mu držím palce a želám mu veľa vnútornej sily, aby mu negatívna energia Vás vopred všetkovediacich nestála v ceste.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Tiež som sklamaná z toho, ako dopadli tieto voľby - nízka účasť, nič sa v podstate nezmenilo, iba sa vymení pár ľudí a ide sa ďalej v starých šľapajách. Hlohovčania, pozrite sa - v mnohých mestách a obciach na celom Slovensku dostali šancu mladí a nezávislí, len v Hc to nejde. Je to zrejme preto, že vo voľbách rozhodujú dôchodcovia, mladí na účasť vo voľbách kašlú. Zaujímal by ma vekový priemer hlohovského voliča... Toto mesto nie je pripravené na zmenu primátora za mladšieho človeka. Kedy dostane toto mesto šancu na nejaké zmeny ? Som zvedavá, čo sa tu za 4 roky urobí , proti p. Dvoranovi nemám osobne nič, ale tiež mi vadí jeho vyjadrovanie resp. nevyjadrovanie. Prajem mu teda, aby presvedčil o svojich kvalitách.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Re 'volič'. A keď tak všetko vieš, mohol by si vedieť aj to, že Vodárenské a technické služby sú 100% mestská organizácia!!! Kúpalisko a štadión mestské, atď....Čo je Sobotovičove???? Vieš vlastne, ako sa ty sám voláš????

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  a kto berie zisk?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  mesto iba plati a zisky berie niekto iny.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  to je na tom smutne, ze mesto ma 100 % a nijake zisky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  To mi chcete hovoriť, že v predajni berie zisk predavačka?? Alebo majiteľ. VaTS nie sú ziskové vďaka vode....možno raz budú. Reč však bolo o majiteľovi VaTS a nie o tom, kto berie zisk.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Skorej, ako napíšete nejakú hlúposť a začnete rozširovať klebety o hospodárení VaTS mesta Hlohovec (mesto je 100%vlastníkom s.r.o.), odporúčam vám všetkým obrátiť sa na MsÚ a v zmysle Zákona o slobodnom prístupe k informáciám si vyžiadať potrebné informácie, alebo si ich vyhľadať na verejne prístupných zdrojoch na internete. Prekonajte vlastnú lenivosť a pohodlnosť, odložte zlobu a nenávisť a potom sa možno dozviete napríklad aj toto: Uznesenie MsR v Hlohovci k Výročnej správe obchodnej spoločnosti Vodárenské a technické služby, s. r. o. za rok 2009: 1. MsR 1. berie na vedomie Výročnú správu Vodárenských a technických služieb, s.r.o. za rok 2009, 2. MsR odporúča MsZ: a/ schváliť ročnú účtovnú závierku spoločnosti VaTS, s.r.o. za rok 2009, b/ schváliť použitie zisku za rok 2009 vo výške 139 337 € (4 197 666 Sk) na rekonštrukciu vodovodných a kanalizačných sietí a nákup strojno – technologických zariadení.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  No ale potom sa chcem spýtať prečo pracovníci tejto spoločnosti celý mesic v lete pracovali v areáli domu pána Sobotoviča a jeho dcéry?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Panoptikum má nového šaša...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  A HC je zase v ...... tam kde bol doteraz. Tak Vám treba, čo ste si zvolili to máte. Zaliať to tu všetko betónom že by ani 'boží prst' netrčal a nechať zatvrdnúť. Aspoň bude obchvat pre ostatných.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Tak odpovie niekto z jeho voličov, prečo si ho vybral? Alebo zostaneme pri hlbokom hlase a pôvode?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar
  sal

  Pre niekoho urcite zavazilo, ze uz bol viceprimator, takze ma ake-take skusenosti, druhi by mohli tvrdit, ze si vybrali mensie zlo, treti, ze bol z tych siestich najlepsi a ostatni, lebo medved.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  Každý z Vás tu nadáva na kandidáta, nájde sa jeden kandidát na ktorého by ste fakt nenadávali? Tisíc ľudí tisíc názorov a čistý nieje 'NIKTO'

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  Treba zistiť , kto odoberá vodu načierno!!! By ste sa čudovali

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  Tak Vám je naozaj treba fraštačani-hlohovčani-peterčani-beresečani. Mali ste možnosť úplne zmeniť pomery vo Vašom meste a vyprdli ste sa na to. Hlavne mládež,ktorá teraz najviac vyplakáva,že sa k moci dostal Vargov človek. Nuž čo,už sa stalo. A tak sa budú naďalej roztahovať tí istí ľudia, vietnamci a mafiáni. Hlavne že bude mať niekto plné vačky,provízie výhody s toho plynúce. Boj omoc a priestory obchodov je už evidentný a ostrý ako Vidlička,bezohladne kántriaci nepohodlných akonkurenciu. A Dvoran sa bude len ticho pozerať a spokojne usmievať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  Som veľmi spokojný s voľbou nového primátora.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 35. gravatar

  čo to tu trepeš! 'Boj o moc a priestory obchodov..' Veď obchodné priestory v centre mesta a priľahlých uliciach sú okrem Domu služieb v rukách súkromných majiteľov. Čo ti bráni získať akýkoľvek obchodný priestor ak ponúkneš majiteľovi výhodnejšiu sumu? Čo už s týmto má Dvoran, alebo mesto?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 36. gravatar

  Už sa stým konečne zmier, nič na tom minimálne 4 roky nezmeníš. Nauč sa s tým žiť, a nadávaj si ďalej, že si to nedokázal ty zmeniť. Asi si zostal na tomto svete sám. Poradím ti navštív odborníka na ul. R.Dilonga. Ja som s p.Dvoranom spokojný a takto to u mňa aj zostane aj naďalej.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 37. gravatar

  To je síce pekné, že Ty si spokojný, ale 4 149 ľudí, ktorí sa aktívne zúčastnili volieb, spokojní nie sú. Tak neviem prečo ich posielaš k odborníkovi, ktorého zrejme Ty navštevuješ pravideľne. Ak by si náhodov nevedel, kde sa zobralo to číslo, je to súčet hlasov, odovzdaný iným kandidátom ako pán 'láska moja'.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 38. gravatar

  Neviem prečo sa tak rozčuluješ ja som reagoval iba na tvoj príspevok, kde si ty obviňoval tých čo ako že nevolili toho tvojho správneho kandidáta. Nechcel by si nám ho predstaviť? Celkom by ma to zaujímalo, koho si si tak predstavoval na radnici. Takže pán volič s číslom 4149 prajem ti 4-ročné nervačenie a nakoniec asi budeš toho odborníka predsa len potrebovať, lebo sa za tie 4 roky z toho určite zblázniš.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 39. gravatar

  To sme ale dopadli, aby jeden zarytý prívrženec primátora posielal ľudí k odborníkovi len za to, že niekto druhý má iný názor. Veď je to úbohé! Ja nemôžem pochopiť toto smiešne osočovanie, ktoré niektorí diskutujúci predvádzajú. Že by v Hlohovci naozaj inteligencii odzvonilo?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 40. gravatar

  Ty naj občan spravodlivý,mne je absolútne jedno aké tupelo vládne Hlohovcu a jeho občanom. Ja som sa len zasmial nad debatou a argumentami pre a proti každému kandidátovi. A pritom je jasné,že mesto už zemepána má a čírou zhodou sa tiež volá Ivan. Ja som si zvolil za primátora -starostu človeka,ktorému verím lebo viem čo dokázal urobiť pre ľudí. Preto som bývalec,preto sa smejem. A čo má primátor s obchodnými priestormi? Nuž v podstate naozaj nič,iba to že sa mu v meste pomaly a isto dostáva k moci mafička,ktorá si riadi predaje. MsP je inštitúcia,ktorá si rieši komplexy na šoféroch nepodnikateloch,svojrázne rieši predajcov hugobos a berie platy z mestských daní. Poznám aj Brezovského,Dlhopolčeka,Dvorana a aj iných kandidátov.Viem posúdiť,ktorý s nich čo pre mesto urobil oproti tomu čo nasľuboval a nevidím tam rozdiel. Dá sa povedať 3x veľká bieda a budúcnosť nulová.P reto som rád,že som občan bývalec. Nikdy nezanevriem na rodné mesto,nie je mi ľahostajná jeho budúcnosť! Je mi ľúto,že sa dostalo do rúk ľudí,ktorí si nezaslúžia vládnuť tomuto mestu.Žiaľ !!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 41. gravatar

  Pred 4 rokmi ma skoro vykotilo, keď KDH na viceprimátora navrhlo lásku moju namiesto vysokoškolský vzdelaného ajoja, ktorý bol v hre. Deti má na všetkých stupňoch škôl. Čiže je nútený vnímať školskú politiku. Ako mediálny mág, i keď iba fraštacky, pozná celé mesto ale i vysokých politikov. Je skúsený dlhoročný politik. Je elegantný pán, ktorý vie rečniť a pohotovo reagovať, ale i klásť otázky. Nebojí sa ani pred ani za kamerou. Veriaci a dobrý priateľ. Teraz sme mohli mať iného primátora. Dúfam, že teraz viceprimátori obaja budú inteligenti a intelektuáli. Mali by sa striedať po mesiaci ako hovorcovia aby sa ušetrilo na mzde pre hovorkyňu a na ostude pre mesto.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 42. gravatar

  Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, neustále mi vychádza že zázračným ojojom je Jano Libant. On je naozaj zázrakom! Ako by sa inak mohol stať zo zapáleného zvazáka / pomaličky skoro predsedu / , potom statočného komunistu , terajší najpobožnejší KDHák. LEDVA dochodil učňovku,za strannícke spravil maturitu,za kadehácke zas mgr. Poznám ho dlhé roky,viem čoho je schopný urobiť pre kariéru. Prešlap krádeže jeho manželky sa ututlal,boh jej to odpustil. HCTV pod jeho vedením slúži len jednej strane,istým záujmom a zámerom. Nikdy nič neurobil bez toho aby nemal hlavný osoh on a jeho rodina. Čo nevynáša jemu nerobí, s koho nič nemá toho nepozná, v mene božom utopí kohokoľvek. A takýto človek sa drží funkcií v mestskom aparáte dlhé roky. Naozaj ma prekvapuje ,že ešte nie je primátorom. Ale čo nebolo ,može byť a tak by si mal Dvoran dávať pozor na viceprimátorske fleky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 43. gravatar

  Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, neustále mi vychádza že zázračným ojojom je Jano Libant. On je naozaj zázrakom! Ako by sa inak mohol stať zo zapáleného zvazáka / pomaličky skoro predsedu / , potom statočného komunistu , terajší najpobožnejší KDHák. LEDVA dochodil učňovku,za strannícke spravil maturitu,za kadehácke zas mgr. Poznám ho dlhé roky,viem čoho je schopný urobiť pre kariéru. Prešlap krádeže jeho manželky sa ututlal,boh jej to odpustil. HCTV pod jeho vedením slúži len jednej strane,istým záujmom a zámerom. Nikdy nič neurobil bez toho aby nemal hlavný osoh on a jeho rodina. Čo nevynáša jemu nerobí, s koho nič nemá toho nepozná, v mene božom utopí kohokoľvek. A takýto človek sa drží funkcií v mestskom aparáte dlhé roky. Naozaj ma prekvapuje ,že ešte nie je primátorom. Ale čo nebolo ,može byť a tak by si mal Dvoran dávať pozor na viceprimátorske fleky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 44. gravatar

  myslím si že to bola dobrá volba a určite to bude stých starých najlpšipoznám ho jeto jeden poctivec.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 45. gravatar

  Možno, ale zabudol si podotknúť, že súhlasí s porušovaním zákona / kauza Ješková/ - pre kamošky len to najlepšie

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 46. gravatar
  JA

  No ja len nechapem jedno: ako moze byt jeden seriozny politik aj za stranu opozicie aj koalicie????? to ako koho nazory a zaujmy bude na stolicke primatora podporovat? kam vietor tam plast...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 47. gravatar

  Ďakujeme za zdvihnutie daní za komunálny odpad v roku 2011 o 38 % p. Dvoran. Určite ho budeme teraz z radosťou triediť, veď Tu sa to oplatí! Až by ste ešte potrebovali peniaze v mestskom rozpočte na naplnenie vrecák vašich spolustraníkov a podporovateľov všetkého druhu, ktorým dlhujete, tak kľudne zdvihnite aj domovú daň, cenu vody a kanalizácie, začnite vyberať mýtne pred Hlohovcom, alebo tam púšťajte len ELITU. Sme tak radi všetci, že sa tak dobrí ľudia starajú o mesto, že tu nekvitne rodinkárstvo, korupcia, že s.r.o. Hlohovca netunelujú peniaze, že všetko použijú v prospech Mesta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 48. gravatar

  Pod Tvoj príspevok o 'Mediálnom mágovi' by som sa mohol s pokojným svedomým podpísať aj stokrát! Absolútne si vystihol charakter pána Libanta. Je jasné, že ho poznáš veľmi dobre! So všetkým súhlasím, aj ja ho poznám prtesne takto. Ešte treba možno dodať a to absolutne bez osocovania, že na predhádzajúcej adrese si ako zástupca nájomníkov bytov nechal prerstavať byt z fondu určeného na údržbu a opravu bytového domu! Veď čo, stačí sa pomodliť a je odpustené! Neviem kto môže takéhoto človeka obhajovať a priať si jeho zvolenie na post primátora. Myslím, že článok ospevujúci jeho osobu môže pochádzať len a len z jeho vlastnej dielne! V Hlohovci je toľko šikovných ľudí, ale nedostanú šancu, prípadne nemajú žalúdok intrigami a za každú cenu 'predrať sa ku korytu a zubami nechtami sa ho držať

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 49. gravatar

  má vo všetkom 1000percentnú pravdu. Spôsoby fraštackých pánov a sedláckych hostiteľov z panelákov ma tiež odradili a odsťahovala som sa. Vidláci volia starých fraštačanov, ale ich charakter nepoznajú, lebo nepoznajú frašták a fraštačanov. Zato arogantní fraštačania z mestkého úradu chodia do Ruže ako domov - tam poznajú všetkých a tie staré komančskokatolícke tupelá im dajú hlasy aj v ďalších voľbách, lebo poznajú rodokmeň mestského panoptika.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 50. gravatar

  Ako bolo na počiatku , nemusí byť na koniec. Milan tvrdí ,že primátor je vraj poctivec. Ak to je naozaj pravda,tak sa to v krátkom čase ukáže. Je možné pozerať na to z viacerých uhlov,no celok by mal byť len jeden. A to ten optimálny,vyhovujúci všetkým občanom mesta. Musel by však zmariť nekalé aktivity pánov poslancov,udržať na uzde ich pažravosť a podplatiteľnosť, nekompromisne riešiť alkoholizmus riaditeľa kulturneho centra,slizkosť šéfa HCTV, úplatkárstvo MsP a mnoho oveľa závažnejších vecí,ktoré sužujú toto vaše mesto. Odstaviť zemepána sa mu nepodarí,lebo nemože. Ani pomôž bože nepomôže,lebo je už neskoro! A tak sa to potiahne znova 4roky,postupne budú upadať sľuby do zabudnutia a stúpať dane do neskutočna. Všetci budú kliať a nikto si neprizná,to čo tu už napísala Helenka. Toto mesto nemá blízkej budúcnosti , lebo je zakliate vo svojej minulosti. Tu nejde o schopnosti,tu ide o rodinkárstvo a o známosti. Viac ako 95 percent poslancov sú staré známe figúrky,ktoré už dlhé roky vyžierajú mestskú kasu,nahonobili si funkcie a pre mesto neurobili zhola nič. Tých zvyšných 5 percent si ešte asi netrúflo alebo sú noví. Libant,Balla,Hviezdarek a spol. by sa nikdy nemali dostať do zastupiteľstva,pretože sú jeho hanbou. Chodiť po svojom obvode s básničkou: ' Kto chce pre Hlohovec troška,volí Hviezdareka Jožka ! ' je abslútne primitívne a pod úroveň starého chlapa. O Martinovi Ballovi je škoda slova , Libantovi písmenka. Pravdu mala Helenka,keď napísala , že v Ruži apodobných oázach sa najlepšie lobuje za hlasy. Tam treba nasľubovať, v kostole celú rodinku ukázať a potom sa tešiť. Ten pozná toho a ten zas toho ,dohromady poskladáme parlament. A po voľbách bohužiaľ,občan to zas pobabral!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 51. gravatar

  Myslim, že tieto príspevky majú hodnotu. Minimálne zdraviu sú prospešné. Autora upokoja, dotknutým zlepšia krvný obeh. Každý má len to, čo si zaslúži. A tak je to aj s Hlohovcom. Nikdy som nebol Hlohovčanom a už dlho nie som Fraštačan. Napriek tomu pozerám že pomery sú rovnaké. Veď načo riešiť niečo čo funguje. Prospech z toho určite je .. nejaký. Padajú konkrétne mená a skutky. Zabúdate, že vaše mesto sa pozná a vidí príliš dobre. Hlohovec je nie maličký, ale minimálny! A ako to vidím dokonca sa zmenšuje. Z mesta, ktoré som poznal je dnes obec a po veľkých nákupoch to vyzerá, že bude iba panstvo, možno dve. Nemrzí ma to, lebo sa ma to netýka a ako som napísal - každému čo si zaslúži. Nevídaným geografickým, ekonomickým a ľudským potenciálom tohoto miesta na svete už desaťročia mrhajú tí istý ľudia. Poznám ich, niektrorí sú mi dlžní aspoň poďakovanie za to, kde sú dnes :-) Ale ja si nepotrpím. Občania mesta by mali voliť na Soroši s očami a pohľadmi do doliny, lebo na tomto mieste je vidieť čo Hlohovec potrebuje. Ušetrím vám cestu - potrebuje dušu a rozum. Zrkadlom mesta je zámok, metaforicky presne odráža vývoj a myslenie otcov mesta. Ja často vidím zámok od zadu. Terasa už takmer padla, strecha čiastočne tiež, ešteže zostala nejaká z kostola, na diery to stačí. Mená pánov,ako káže tradícia, by mali byť nad vstupnou bránou. Ktorý z nich by tam stál s bradou hore? .... a dlho stáť nebude.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 52. gravatar

  Rozum a duša mesta Hlohovec umreli spolu s posledným predsedom 'MNV' za starých dobrých čias a slávy tohoto mesta ruží. Je smutný pohľad na parky mesta,pánsku záhradu, ruinu hádzanárskeho ihriska slávnej Odevy,amfiteáter a iné zákutia mesta. Dnes to majú vo svojej moci zbohatlíci a ich rodiny,mafiáni a ch klany,verbež čo sa dostala k moci a majekom,hoc aj bývali komunisti - dnes vyznávači viery v boha. A táto lúza ovláda mesto už dlhé roky a ešte dlhé bude,keď sa VY ľudia fraštackí a hlohoveckí nezobudíte. Nepomôže vypisovanie,treba urobiť radikálny rez. Ak chcete napríklad v pohode sedieť v lete pri pohári piva a nechcete aby Vám do neho pozeralo prevádzkárske tupelo s temnou minulosťou, nesmiete ísť na hotel JELEŇ.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 53. gravatar

  nebol som volit a ani nepojdem kym sa nezmeni cela generacia degenerovanych politikov vsetci slubuju a po volbach sa nam smeju do očí dlhopolček si postavil domček pekný ale nie za svoje všetko to zaplatilo mesto čiže mi a novy primátor ašte len nastúpil a plat si ponechal ten istý aj ked kríza je v každej penaženke ale hlavne že bude drahšie smetie len tak dalej pan primator a pani poslanci gratulujem k vašmu krasnemu a istému platu na 4 roky

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím