Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

29. december 2010

Dvoran: Chcem ľudí spájať, nie rozdeľovať

Ivan Varga je s výsledkami volieb spokojný. Schvaľovanie platov prebehlo bez možnosti diskusie.

Primátorského žezla sa ujal Peter Dvoran, Ján Tassy ostáva aj naďalej v kresle zástupcu. Pri formovaní mestských orgánov sa zabudlo na nezávislých šulekovských  poslancov. Platy vedenia ostávajú nezmenené, priestor na vyjadrenie nesúhlasu nový primátor nepripustil.

Ustanovujúce zastupiteľstvo zvolal primátor na pondelok 27. decembra. To, čo mnohé mestá stihli ešte pred sviatkami, si domáci nechali na poslednú chvíľu. Po zložení sľubu Peter Dvoran poďakoval Jánovi Dlhopolčekovi za prácu v prospech mesta, občanom za prejavenú dôveru a politickým stranám za ich podporu vo volebnom boji: „Osobitne chcem poďakovať strane Smer, osobitne pánovi Vargovi, ktorý ma tiež podporoval.“

Dvoran je odhodlaný sľuby, ktoré dal voličom, dodržať. Zároveň ale pripustil, že všetko sa splniť nedá: „Sú tam ciele, ktoré budú potrebovať dlhší čas, ciele takpovediac na dlhú trať.“ Poslancov požiadal o trpezlivosť vzhľadom na novú funkciu, pri ktorej sa môže dopustiť omylov a chýb. Rovnako dúfa, že nájdu spoločnú reč  a dodal, že jeho dvere budú pre každého otvorené. Keďže chce ľudí spájať, nie rozdeľovať verí, že spolu vytvoria kompaktný celok, pripravený riešiť všetko pre blaho občana a mesta. Novozvolený primátor sa zároveň vzdal poslaneckého mandátu v 5. volebnom obvode a tento post zaujal náhradník Tibor Wesolowski (Smer).

Príhovor Petra Dvorana

Čestný hosť ustanovujúceho zasadnutia Július Brocka vyzdvihol v príhovore funkciu zastupiteľstva. Pri pohľade na poloprázdnu sálu si ale neodpustil komentár na margo slabej účasti Hlohovčanov. Pravdou však je, že asi päť desiatok prítomných zlomilo rekord návštevnosti zasadnutí za ostatné obdobie. Spokojnosť s výsledkom volieb vyjadril aj poslanec národnej rady Ivan Varga. Poukázal na výber čestného človeka, ktorý bude robiť v prospech mesta. Nasledujúce štyri roky vidí pre Hlohovec úspešné aj vďaka poslancom: „Verím, že nám pomôžu niektoré veci v meste presadiť, čo sa doteraz nepodarili a že budeme dobre spolupracovať.“

Príhovor Júliusa Brocku
Príhovor Ivana Vargu

Slávnostnú atmosféru sľubov a pekných rečí vystriedala výmena názorov sprevádzajúca výber členov do mestských orgánov. „Ani ja, ani pani Rybnikárová sme nesedeli za rokovacím stolom, keď sa hovorilo o mestskej rade. Považujem to za neúctu voči nám dvom,“ vyjadril sa Oliver Pestún, pričom poukázal na porušenie rokovacieho poriadku a na fakt, že medzi navrhovanými chýba zástupca miestnej časti Šulekovo. Dvoran sa domnieva, že zákon neporušil, keďže oslovil všetky politické strany aj určitú skupinu nezávislých.

Do mestskej rady sa okrem straníckych členov nakoniec dostali dvaja z pätice poslancov, ktorí sa začali tesne pred voľbami zviditeľňovať pod spoločnou značkou nezávislých kandidátov. Pestún a Rybnikárová tak boli odstavení na vedľajšiu koľaj, nakoľko do “určitej skupiny“ nepatria. Nič sa nezmenilo ani potom, ako si dotknutý poslanec vyžiadal prestávku, aby záležitosť s nezávislými kolegami prekonzultoval. Obdobná situácia sa zopakovala aj pri schvaľovaní komisií. Primátor priznal, že na týchto šulekovských poslancov “pozabudol“ a dodatočne ich členstvo v komisiách doplnil.

Novozvolení poslanci rozhodli aj o plate primátora a jeho zástupcu, ktorým naďalej ostáva Ján Tassy. Oproti predošlému obdobiu sa žiadna zmena nekonala. Peter Dvoran dostane 3,21 násobok priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve zvýšený o 50 percent a jeho “pravá ruka“ polovicu z tejto sumy. Primátorov predchodca zarábal mesačne 3 585 eur. Všetci poslanci, okrem Olivera Pestúna, s návrhom súhlasili. „To zvýšenie je privysoké, malo by ísť minimálne o 10 až 20 percent dole. Všade sa šetrí, len tu sa nemení nič,“ vyjadril sa nám po skončení rokovania oponent, keďže pri predkladaní návrhu primátor priestor na pripomienky neumožnil.

V niektorých mestách sa rozhodli kohútiky na mestských kasách priškrtiť. Napríklad v Rožňave a Pezinku sa poslanecký zbor odhodlal fungovať bez mestskej rady, primátor Liptovského Mikuláša sa vzdal 400 eur z platu a starosta Rače sa uspokojil iba s jeho základom.

Sľub primátora mesta

Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy mesta a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie primátora uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

Sľub poslancov mestského zastupiteľstva

Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy mesta, dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy, a pri výkone svojej funkcie poslanca mestského zastupiteľstva ich budem uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

Mestská rada
Ing. Miroslav Dzurech (KDH), Mgr. Ján Libant (KDH), Ing. Ján Tassy (SMER-SD), JUDr. Emil Kuruc (SMER-SD), PhDr. Ján Dlhopolček (HZDS-ĽS), Ing. Patrik Voltmann (nezávislý), Ing. Miroslav Drgoň (nezávislý).

Komisia ekonomická a prevodov majetku
Predseda: Ing. Miroslav Dzurech (KDH). Členovia: Ing. Jozef Vavro (KDH), Ing Juraj Frýdecký (KDH), Mgr. Ivan Čulák (SMER-SD), Mgr. Jozef Behúl (SMER-SD), Tibor Wesolowski (SMER-SD), Ing. Denisa Bobáková (nezávislá), MVDr. Oliver Pestún (nezávislý). Tajomník: Ing. Zuzana Pacherová.

Komisia dopravy a životného prostredia
Predseda:
Ján Bedeč (KDH). Členovia: Ing. Peter Frýdecký (KDH), Rudolf  Mikuláš (KDH), Ľuboš Kvanta (SMER-SD), Juraj Kabát (SMER-SD), Ing. Michal Javor (KDH), Mgr. Juraj Salcman (nezávislý). Tajomník: Ing. Miroslav Hudec.

Komisia podnikania, obchodu a služieb
Predseda:
Ing. Miroslav Začko (HZDS-ĽS). Členovia: Júlia Rajzíková (SMER-SD), Denisa Černá (SMER-SD), Jozef Tvrdý (KDH), Jozef Kučera (KDH), Ing. Milan Domaracký (HZDS-ĽS), Dagmar Hlavnová (nezávislá). Tajomník: Zlatica Procházková.

Komisia zdravotná, sociálna a bytová
Predseda:
MUDr. Elena Ďurišová (SMER-SD). Členovia: Ing. Štefan Masaryk-Koóš (SMER-SD), MUDr. Rynaldo Šimanský (SMER-SD), Bc. Marta Šustová (KDH), Adam Šišovský (KDH), PhDr. Ján Dlhopolček (HZDS-ĽS), Silvia Rybnikárová (nezávislá). Tajomník: PhDr. Henrieta Štefeková.

Komisia územného plánovania a regionálneho rozvoja
Predseda:
Ing.arch. Miloslav Drgoň (nezávislý). Členovia: Juraj Šiška (nezávislý), Ing. Jozef Hviezdarek (KDH), PhDr. Peter Slovák, PhD. (KDH), Ing. Alexander Švec (SMER-SD), Ing. Jana Šimurková (SMER-SD), Bc. Roman Magala (KDH). Tajomník: Ing. Ján Husár.

Komisia kultúry a vzdelávania
Predseda:
JUDr. Emil Kuruc (SMER-SD). Členovia: Mgr. Víťazoslav Chrenko (SMER-SD),
PaedDr. Alžbeta Lekárová (SMER-SD), Ing. Roman Drgoň (KDH), Mgr. Ján Libant (KDH),
Mgr. Bystrík Tupý (KDH), Miroslav Dvoran (nezávislý). Tajomník: Mgr. Andrea Kleimanová.

Komisia športu
Predseda:
Ing. Patrik Voltmann (nezávislý). Členovia: Mgr. Tomáš Húska (nezávislý), Miroslav Bobák (nezávislý poslanec), Dušan Kováč (KDH), Ing. Vladimír Taraba (KDH), Ing. Ján Tassy (SMER-SD), Vladimír Kozačenko (SMER-SD). Tajomník: Zuzana Pačesová.

Komisia na ochranu verejného záujmu
Členovia:
Ing. Ján Tassy, Mgr. Ján Libant, Miroslav Bobák, Ing. Miroslav Začko.

Galéria k článku
Diskusia k článku (28)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Prenos budú môcť občania vidieť vo štvrtok 19. marca 2015 od 14:00.


Diskusia k článku (28 komentárov) »

28 komentárov


 1. gravatar

  Práve sedeli v novej reštike pri Daňovom úrade.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Nech sa na mňa pán primátor nehnevá, ale ospravedlňovať sa za omyly a chyby môže niekto v novom zamestnaní a na inej pozícii. Pôsobil na mestskom úrade na druhej najvyššej pozícii štyri roky a mnoho ľudí ho aj preto volilo. Za plat vyše 3000 Eur a roky praxe v samospráve by sa mohol už niečo naučiť a hlavne vyvarovať sa toho jednoduchého vyjadrovania. To by si mohol dovoliť niekde ako technik, ale nie ako primátor. Vypočul som si príhovor a odporúčal by som mu nejakého lektora, pretože jeho prejav je veľmi prostý a očakával by som niečo duchaplnejšie ako poďakovanie Vargovi a celoživotnej láske.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Ani som to nečítala, lebo som cez slzy od smiechu nevidela...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  lebo toto si Hlohovčania , nezaslúžite. Varga si hovorí Patriot, ale volajte ho Krstný otec.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Nech robím čo robím, ale akosi neverím, že náš nový primátor niečo pre nás nasledujúce 4 roky spraví. Chýba mu iskra, v príhovore otrepané frázy, ďakuje Smeru, potom zasa SDKU...Som z toho zmätená. Ale zostáva nám iba veriť, že p. Dvoran sa uberie tou správnou cestou a nenechá sa vtiahnuť do sveta korupcie a nespravodlivosti, ktorá bohužiaľ vládne i v našom meste. Ale ako vravím - akosi neverím!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Stačí si pozrieť poslednú fotografiu - nač bukvy, vsjo jasno :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  toto je nový názov pre naše mesto!milí 'vargovčania',tešme sa na zvyšovanie mestských daní a poplatkov! 'ďakujeme' našich 'vargoveckým' dôchodcom za úžasnú budúcnosť v našom meste!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  A je to tady, a je to tu! ! ! Ešte kde nič,tu nič a je to jasné ako to bude vyzerať v našom VARGASOVCI. Nepohodlní boli upratamí,vyhovujúci boli odmenení funkciami. Občania si to priplatia a odfrflú,lebo nič nezmenia. Prvé zasadnutie jasne ukázalo čo nás čaká a neminie,kto za koho kope a fotky zo zasadnutia netreba ani komentovať. Dosadiť si treba už len ostatných panáčikov do puclí,zistiť komu patrí spomínaná reštika a iné kšefty a je vymaľované.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  ja

  Je to sila, že už aj primátor mesta môže byť bielym koňom. Je mi z toho všetkého nejako smutno. Peter Dvoran nie je zlý človek, ale na primátora mesta nemá. Nechal zo seba urobiť dobrovoľne bábku, z ktorou bude pán Varga poťahovať tak, ako bude potrebovať. Super. Nech sú tí, ktorí Petra Dvorana volili na seba hrdí.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Pre a proti,byť či nebyť----otázky,ktoré by si mal nový primátor položiť a zvážiť. Povedzme , že vidina akejsi celebrity mesta je možno silnejšia ako zdravý rozum,euráče prekryjú chlapskú česť a pozícia prvého muža mesta nesie v sebe ego geroja. To sú faktory,ktoré ťažko unesie človek doposiaľ sa tváriaci ako utrápený osudom,bitý životom a bohabojne zmierený s osudom. Tak to aspoň vyzeralo navonok. Dnes musí iný,dnes musí ukázať svoju pravú tvár a postoj,čeliť nástraham politiky a slizkosti ľudí ktorí ho obklopujú,chcú riadiť a smerovať tam kde oni chcú. A toho náš nový primátor nie je a nebude schopný,lebo už teraz byť nesmie. Má na svojom krku takú slučku, že zbaviť sa jej je nad jeho sily a schopnosti. Dobrá rada by možno bola ,zavčasu vystúpiť s toho rútiaceho vagona a ostať rovným chlapom. Zlú radšej nespomínať,to je realita. Je to na ňom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Ako inak nazvať primátora, ktorému bol 'vymeraný plat' lepšie ako ministrovi, poslancovi v parlamente a iným vysoko postaveným esám. Ľudia, treba šetriť ! Ale nie na super-primátorovi. Veď nám on ukáže, čo za super veci za ten plat urobí ! ! ! Budeme sa len čudovať !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Aby verejne takto rozprával náš primátor o svojom priatelovi tak to je hanba , prečo ste ho volili... A ten jeho plat to by mu mal dať v prvom rade jeho mecenáš a nie my občania ... NECH žije figúrka nášho mesta Hlohovec.A čo nám slubil ako občanom nič nedodrží , lebo jeho mecenáš mu bude rozkazovať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar
  Ja

  To je až neuveriteľné, ako otvorene sa obaja k sebe hlásia. Kto vlastne kandidoval za primátora? Dvoran alebo Varga? Podobne, ako strany zverejňujú svojich sponzorov, mohol by aj pán Dvoran zverejniť, ako mu strana Smer a hlavne jej šéf v HC 'osobitne pomohol'.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar
  ja

  len hlupak moze povedat aby mu ludia odpustali chyby a omyly......ja keby som sa v praci dopustila chyby mam hodinovu vypoved.........

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Pravdu povediac, najviac ma prekvapilo a zároveň zarmútilo, že v novo kreovanej Komisii územného plánovania a regionálneho rozvoja, aj v Komisii dopravy a životného prostredia chýba renomovaný odborník na územné plánovanie a dopravu JUDr. arch. Kuruc. Tento expert sa v minulom volebnom období pri schvaľovaní zmeny územného pánu zaskvel diskusným príspevkom, v ktorom brilantným spôsobom vysvetlil a ozrejmil súčasné trendy v modernom územnom plánovaní a tvorbe generelu dopravy (Citujem: Emil Kuruc označil dlhodobé územné plánovanie za skostnatelé s tým, že je nutné ho prehodnotiť a umožniť ľuďom stavať. „A čo sa týka generelu, ani vo sne tade nijaká dopravná tepna nepôjde,“ dodal. Koniec citátu). Ja sa teda pýtam: Nie je trestuhodné, že skutočný expert na takéto výsostne odborné témy, ako je územné plánovanie a doprava, je nominovaný do takrečeno bezvýznamnej komisie (Kultúry a vzdelávania - sic!) a absentuje v komisiách, v ktorých by mohol naše mesto posunúť ďalej a vyššie?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar
  Ja

  Emil Kuruc je vseodbornik na vsetko a nazory ostatnych ho OTRAVUJU. Primatora bude riadit sponzor a novi nezavisli su len prezleceni ritolezci, co sleduju svoje podnikatelske zaujmy. Ale ked volici odignorovali moznost nieco zmenit, tak nech sa necuduju, ze rozhodovat budu ini. Nic ine si toto mesto ani nezasluzi.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Kde sa podelo niekdajšie krásne mesto ruží ? To naozaj nie je v mestskej pokladnici na skrášľovanie, modernizovanie a budovanie nášho mesta ? Veď platíme pomerné vysoké dane, mesto dostáva peniaze od štátu. Kde sú všetky tie peniaze ? ? ? ? ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  nebuď naivná...neposlušné biele kone končia v kafilériách alebo v mrazničkách, sicílsky betón už nie je moderný...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  citajte. pise o Hlohovci? http://komentare.sme.sk/c/5707631/kto-je-nesposobily-na-starostu.html

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Nevidím dôvod, prečo by mal byť Hlohovec výnimkou na Slovensku. Primátor bol regulérne zvolený a aj keď väčšina voličov volila inak, nezostáva nám nič iné, iba sa s tým zmieriť. Tiež mám výhrady, že sa tak otvorene hlási k najväčšiemu podnikateľovi v meste a neverím, že samotné poďakovanie bude stačiť, ale hodnotiť ho budem až po prvých rozhodnutiach.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Doteraz čo robil? to nehodnotíš alebo si z KDH spolku?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Nemá zmysel sa tu na tomto fore zamýšlať a sťažovať na to,ako dopadli voľby vo Fraštáku. Malo sa viac konať pre nimi anie po nich. Teraz je už smiešne a naivne sa domnievať,že sa aj po tejto diskusii niečo zmení . Pán Dvoran nepočúva hlas ľudu,lebo nesmie!!!! On počúva len povely zemepána IV a chásky okolo neho. ON kočíruje toto mesto,riadi všetky činnosti a nekalosti,jeho ľudia likvidujú konkurenciu za pomoci peniažkov a strachu / Merica / a dosádza svoje kone na štartovnú čiaru. Dvoran nemá gule postaviť sa zemepánovi IV, Dvoran je naozaj iba dvoran - dvorný gašparko Peterko. Gašpari v rozprávkavh mohli svojmu pánovi povedať pravdu do očí, ale to boli len rozprávky. Ten náš mestský gašparko sa nosí po meste ako majestátny kohút a naozaj po smetisku mesta. Podaromky si je namýšlať ,že sa zobudí. Jemu to smetisko vyhovuje a podľa zvýšených daní za smeti aj vynáša. A nám biednym z jeho dvora ostáva len spomínať na krásne mesto Hlohovec. TEJTO rozprávke o zemepánovi iV a jeho Dvoranovi tak skoro zvonec neodzvoní.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Sranda toto čitat,všetci len kritizujú ale riešenie ani jeden.Ako to ked ste taký múdry prečo nieste v MsZ?Oliver vieme že maš tu moc fandov ved ty si mudry chalan prečo im to nevysvetliš a čo tak vaša pani Rybnikárová?hmm čo spravila pre Šulekovo nič.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar
  Ja

  Máš problém dočítať text do konca? Oliver chcel navrhnúť zníženie platu o 10-20 percent ale nový monarcha to nedovolil. Najviac som sklamaný z nových nezávislých, čo volali po zmene. Hlavne, že každého nahovárali aby volil Dvorana, len aby sa tam nedostal Domarák a teraz nič nepovedali na jeho plat. Pekne sa tam infiltrovali pod zásterkou nezávislosti a hneď ukázali ako bude ruka ruku myť... Službička sem, službička tam... Tu ručička hore, tam ručička hore, nech sa dielo podarí

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  nie, on dokáže dočítať text do konca...horko - ťažko, ale predsa...rozumová vyspelosť mu však nedovoľuje čítanému textu aj porozumieť...ideálny kandidát do MsZ...stavím sa, že tam aj sedí :o)))

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  aha aha prepáčte nereagoval som na konkrétny príspevok ja voči Oliverovy nič nemám aby bolo jasné,len úrážať že niekto tam je len preto že je poskok tak ten čo to napísal asi nevie nič o tom čo sa tu deje a pre Hlohovec nič nespravil.A plat primatora to je to posledné čo pozerajte je mi vás lúto veru. Otázka Prečo ste nekandidovali?Prečo neprídete na MsZ a nepoviete tam čo a ako hmm?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Sudruh Varga mmoze byt spokojny.Ma na poste primatora babiku,ktora bude slepo posluchat,co jej prikaze.To iste ako premierka.Obaja su posluhovacmi, tich,ktori ich dosadili,aby hajili vlastne zaujmy a nie zaujmy volicov.Co uz.Narod si pozundre,za chvilu zabudne,poslusne skloni hlavu A JE TO. O to predsa ide.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Nuž a zaujímalo by ma kde sa zahrabali orgány činné v trestnom konaní? Lebo podľa mňa to, že úplne nahlas všetky činnosti musí najprv odsúhlasiť nejaký tučný Varga, je trošku pritiahnuté za vlasy nie? Kedy sa konečne niekto zobudí a začne konať? Veď takéto dianie existovalo za hlbokého komunizmu a vôbec to nepatrí do tejto doby. Čo robí polícia a kontrolné orgány? Sedia s prepáčením na vajciach ako vždy?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.