Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

20. február 2011

Šéf bytového podniku prišiel o miesto

Odvolanie Milana Domarackého prebehlo bez diskusie. Primátor rozpravu nepripustil.

Milan Domaracký v kresle šéfa bytového hospodárstva končí. Jeho odvolanie spečatili poslanci na návrh primátora, ktorý mu vyslovil nedôveru. Peter Dvoran diskusiu nepripustil. Vedúce miesto vystrieda Peter Ulík, manažér zo Zentivy. Domaracký vidí svoj vyhadzov politicky. 

Po ôsmich rokoch v Bytovom hospodárstve Hlohovec opúšťa Milan Domaracký post konateľa mestskej spoločnosti. Jeho nedobrovoľný odchod z funkcie inicioval primátor Peter Dvoran, ktorý taktiež nariadil vo firme audit za takmer 2800 eur. Dôvodom odvolania sa stala strata dôvery. Tá podľa Dvorana spočívala v skutočnosti, že ho Domaracký o dianí v podniku dostatočne neinformoval. K návrhu, rovnako ako pri schvaľovaní svojho platu, nepripustil diskusiu. Odvolal sa pritom na výhradné zastúpenie vo valnom zhromaždení a požiadal komisiu o vykonanie tajného hlasovania.

Vzápätí sa z poslaneckej lavice ozýva Milan Domaracký: „Aj odsúdený na smrť má právo vyjadriť sa.“ Dvoran výstupu nevenuje pozornosť a prosí komisiu o rozdanie hlasovacích lístkov. Poslanec opäť žiada priestor na vyjadrenie. „Je v mojej právomoci nedať rozpravu,“ reaguje primátor. Odvolávaný konateľ sa nevzdáva a popiera fakt, že by ho dostatočne neinformoval: „Tak to nie je. Valná hromada môže kedykoľvek vstúpiť do spoločnosti...“ Dvoran ale jeho snahy ignoruje. V podobnom duchu sa poslanec snaží vybojovať slovo aj v nasledujúcich okamihoch. Bezúspešne. Napätie vrcholí tým, že situáciu prirovnáva k diktátu: „Toto sa nestalo ani v päťdesiatych rokoch.“ Výsledok hlasovania definitívne potvrdí jeho konečnú vo funkcii. Za odvolanie je 16 poslancov, 5 hlasovalo proti a 2 lístky sú neplatné.

Zvukový záznam z odvolávania Milana Domarackého

Priebeh udalosti možno porovnať s voľbou konateľa do inej mestskej spoločnosti - Nemocnice s poliklinikou Hlohovec, približne pred dvoma rokmi. Poslanec Emil Kuruc (Smer) vtedy v rozprave navrhol namiesto tajného aklamačné hlasovanie, čiže zdvihnutím ruky. Tým sa zabezpečil dokonalý prehľad od koho Štefan Masaryk Koóš získal hlas. Pri odvolávaní Domarackého nikto priestor na prípadné výhrady nedostal. Primátor tak, okrem šance na obhajobu, zabránil aj možnému návrhu verejného hlasovania. Obe situácie sú učebnicovým príkladom, ako si časť vedenia prispôsobuje pravidlá podľa toho, ako jej práve vyhovuje.

Odvolávanie poslaneckého kolegu z vedúcej funkcie je chúlostivá záležitosť. Navyše, Dvoranove argumenty boli nedostatočné. Primátor, ktorý koná v kompetencii valného zhromaždenia, môže kedykoľvek do mestskej spoločnosti vstúpiť a potrebné informácie si vyžiadať. Faktom taktiež je, že v tom čase nemal k dispozícii ani záverečnú správu auditu. A práve tajné hlasovanie zaručilo požadovaný výsledok bez rizika odhalenia akýchkoľvek politických dohôd. Samotný priebeh tak iba potvrdil Domarackého vyjadrenia, ktorý vidí za svojím vyhadzovom vplyv Smeru. 

Poslanci schválili, že konateľom bytového podniku sa stane stavebný inžinier Peter Ulík, manažér zo Zentivy. Na rozdiel od svojho predchodcu sa Ulík, rovnako ako Masaryk Koóš, dostal na miesto bez výberového konania.

Milan Domaracký, ktorý nakoniec vystúpil v bode pre občanov, hodnotí svoje osemročné fungovanie v mestskej spoločnosti ako úspešné. Každá výročná správa dopadla, podľa jeho slov, pozitívne. Domnieva sa, že celú záležitosť bolo možné riešiť inou, demokratickou a inteligentnou formou. „Nielen priestorovo, materiálne, ale aj personálne je podnik dobudovaný,“ uvádza k svojmu pôsobeniu vo vedení. „Ale bohužiaľ, politická vôľa je taká,“ dodáva bývalý konateľ.

Video zo zasadnutia MsZDiskusia k článku (36)


Podobné témy
Až 90% domácností dostane naspäť preplatok
Až 90% domácností dostane naspäť preplatok
Vyplynulo to z vyúčtovania nákladov spojených s užívaním bytov za rok 2014, ktoré v uplynulých dňoch doručilo do hlohovských domácností Bytové hospodárstvo.

Bytové reaguje na nespokojnosť stanoviskom
Bytové reaguje na nespokojnosť stanoviskom
Hlohovčania sa búria proti vysokým nedoplatkom. Bytové hospodárstvo prišlo s oficiálnym vyjadrením.

Vyúčtovanie sa vlastníkom bytov nepozdáva
Vyúčtovanie sa vlastníkom bytov nepozdáva
Viacerí obyvatelia sú nemilo prekvapení. Vyúčtovanie bytového podniku sa im zdá privysoké.

Mestský strašiak dostane novú fasádu
Mestský strašiak dostane novú fasádu
Dom služieb čaká rekonštrukcia. Podnikateľom hrozil poplatok za reklamné stojany, ktorý mohol dosiahnuť i desiatky eur.

Poplatná kontrola alebo zlodejina?
Poplatná kontrola alebo zlodejina?
Kontrola v slobodárni odhalila pochybné praktiky. Milan Domaracký hovorí o tendenčnosti, Oliver Pestún o zlodejine.


Diskusia k článku (36 komentárov) »

36 komentárov


 1. gravatar

  Tak nám zastrelili Ferdinanda... Čo na to povedať? Dlhopolčekova garda zaznamenáva citeľné straty. Dvoran ani nevie poriadne prečítať to, čo mu napísali druhí. Pochybujem, že tomu vôbec rozumie. A nerobil náhodou Varga niekedy v Zentive? Aspoň vidno odkiaľ idú nitky. Je to celé bábkové divadlo...

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Primator pustil do gati a slepo posluchol čo mu nariadil pseudoobčan Varga.Bol tápny pri čítaní rozsudku.Vyzera to ako návrat ŠTB,kde nie je prípustná oponentúra,preto asi Dvoran nepripustil rozpravu.Ide ako slepý kôň,tam,kam mu Varga prikáže.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar
  HC

  ako som raz už napísal hahahahahhahahhahahhahahahahahahahahha... a či aspon tolko bytov koľko rokov tam bol dal mladým .........mlyny mlyny hahahahahahahahahahahahahahahahahhahaha uz led dufat ze ten nástupca bude lepsí

  Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Varga postavil bytovku tak nech sa páči. Môžeš si ísť kúpiť byt tam a zbytočne budeš čakať na nejaké sociálne. V tomto meste ti ich nik nepostaví, lebo najskôr treba zaplniť tie na kšeft. Dôchodcovia už majú o bývanie postarané, tak sa im môžeme všetci poďakovať a tiež ostatným, ktorí neboli voliť. Vitajte vo Vargove.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  tak,a máme to tu.vargistanizmus vo vargovci-hlohovci sa rozkrútil naplno pod dohľadom najväčších kresťanov v okrese!aj keď niektorí si to zaslúžia pocítiť túto ideológiu na vlastnej koži.ale mimoriadna 'vďaka' za celý marazmus tohoto mesta ničiaci toto 'mesto ruží' už pekných pár rokov patrí našim dôchodcom za ich aktívnu účasť vo voľbách a ich rozhodovanie!a všetkým ostatným ktorí sa volieb nezúčastnili patrí hanba!

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Peter ja som voliť bola, aj celá rodina a práve preto aby sa nestalo to, čo sa stalo...varga , teda dvoran...vyhral. To odvolanie p.Domarackého bolo teda ozaj úbohé a neprofesionálne. Domaracký bol dobrý riaditeľ, nerobil žiadne chyby, viedol to ako sa má, preto také ubohé odvolanie, bez adekvátneho dôvodu. Bolo mi lúto ked nevyhral volby, ale z tohoto som znechutená, aj ked sa to dalo samozrejme cakat. Dvoran teraz bude pchat vsade svojich debilov s prazdnymi hlavami, ktori budu len peniaze brat a tak to tu zas aj bude vyzerat v tom posratom HC, rychlo prec, co najdalej!!!

  Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  P. PRIMÁTOR, URČITE STE ČLOVEK S 'NEJAKOU TOU' INTELIGENCIOU :)) PROSÍM VÁS O ZVEREJNENIE ADNEKVÁTNEHO DOVODU ODVOLANIA MILANA DOMARACKÉHO Z FUNKCIE. AK JE TO STRATA DOVERY, POTOM JE ZAUJÍMAVE ZE TAM TOLKO SPINAVCOV ZOSTALO...!!!

  Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  IM

  Veď ten náš primátor nevie ani čítať... Ko ko kopetencie... Preboha to čo je za človeka? A už sa mohol za ten čas, čo tam spolu sedia naučiť, že Milan je DomAracký. Ideálna maňuška v rukách niekoho druhého. Keby aj chcel oponovať, tak to nedokáže prečítať.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  www

  Veľmi by ma mrzelo, keby teraz na základe neprofesionálneho postupu maňuškového primátora a teraz už hádam ani neskrývaného ťahu na bránu v podaní miestneho zemepána Ivana, bol pán Domaracký zobraný na milosť alebo dokonca postavený do role martýra. Vôbec nesúhlasím s tým, že pán Domaracký Bytové hospodárstvo s.r.o. viedol dobre. Stačí ak si spočítate 1+1 a nemôžete to nevidieť. A keďže iné rukolapné dôkazy takmer nie sú k dispozícií a nechcem argumentovať klebetami, každý si môže ísť skúsiť osobný kontakt so zamestnancami uvedenej mestskej s.r.o. a zažije na vlastnej koži výsledky 'kvalitnej' práce pána Domarackého. Ak ste sa pokúšali v poslednom niekoľkoročnom období robiť niečo na baráku, kde bývate, a ktorý je v správe uvedenej s.r.o., mohli ste prísť k ďalším, vždy 'veľmi pozitívnym a ústretovým' skúsenostiam s jednaním zástupcov uvedenej s.r.o.. Moja skúsenosť je taká, že ak chcete čokoľvek iné, ako zaplatiť im svoje peniaze, nemáte inú možnosť ako podpísať prevod svojich peňazí do siete vopred dobre vybraných dodávateľských firiem. A presne toto pre vás urobí mestská sro. Kvalita práce, termíny, cena za prácu, spokojnosť obyvateľov bytového domu - to všetko je až v treťom rade. V prvom rade je spokojnosť pána Domarackého (rozumej vaše peniaze na správnych účtoch), v druhom rade mzda zamestnancov mestskej s.r.o. a keď sa zadarí, tak potom ste na rade vy, platiaci obyvatelia, ktorí hradia nielen opravu v plnej miere, ale aj spokojnosť mocipána, zisk dodávateľa, platy zamestnancov s.r.o.. A presne toto vybudoval pán Domaracký. Zdôrazňujem, že nemám najmenší záujem schvaľovať jednanie Vargovej úderky. Nerobme však z Domarackého schopného manažéra, ktorý urobil niečo pre nás, obyvateľov hlohoveckých bytov, či pre mesto všeobecne.

  Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Bohužiaľ, Hlohovec si zvolil p.Dvorana. Je to doslova spiatočnícky človek, ktorý sa systematicky posúva dozadu a aj práve preto sa dejú v Hlohovci také ' čudné veci ', ako je odvolanie p.Domarackého, čo je vrcholom nedemokracie. Mesto ruží spí a bude spať minimálne do ďalších volieb, čo je obrovská chyba.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Nepoznám prácu Domarackého, ale tento spôsob odvolávania je ako za komančov. Dvoran u mňa klesol na úplné dno a kým som ho vnímal aspoň ako čestného človeka, tak týmto u mňa skončil. Mesto jeho zvolením urobilo veľký krok späť.

  Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Nuž pán Dvoran má na ľudí dva metre. Nedá mi nezareagovať. Veľmi ma prekvapilo, že dokázal odvolať p. Domarackého za veci, ktoré ľuďom ani nevysvetlil. Veď sme sa ani nedozvedeli poriadne za čo. Padlo to ako blesk z jasného neba a ešte akým nedôstojným spôsobom. Poznám pána Domarackého ako slušného človeka, ktorý sa snaží každému pomôcť a bez čakania na odmenu. Niekto odvolaný môže byť zo dňa na deň a niekto ani po jasných dôkazoch nie - viď. kauza Ježková. Nuž asi má p. riaditeľka lepšie zbrane na p.primátora. Je toto vôbec nejaká spravodlivosť??

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Vážení, prekvapuje ma že ešte stále všetci obviňujete 'kváziprimátora' Dvorana. Veď si uvedomte, že je takisto dosadený panáčik náčelníkom Vargom a rovnako všetkých podpanáčikov dosádza Varga. Dvoran ledva-ledva prečíta čo má nakázané a vyplňuje do bodky príkazy. Podľa mňa je ľahko možné, že nevyšetrovanie káuz okolo Dvorana, ktorý bol mimochodom z Bytového vyhodený pre pekné prehmaty a podvody, je robota jeho šéfa Vargu, ktorý mu pomáha ututlávať všetko pod koberec. Len sa stále čudujem, že toto nerieši protikorupčný úrad.....

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Ja dávam do pozornosti občanom Hlohovca, výsledky práce všetkých konateľov obchodných spoločností, ktorých zakladateľom je mesto Hlohovec. Prečo sa páni konatelia bránia zverejňovať výšky svojich platov a poskytnutých odmien? Ani pán Domaracký nie je iný ako ostatný konatelia hoci ho na fóre mnohý obhajujú. Všetci sú prisatý ako pijavice ku zdroju peňazí a čerpajú čo im mesto dovolí. Ostáva len dúfať že po výmene možno niie posledného konateľa sa raz dozvieme z úst primátora Dvorana aj tieto údaje.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  P. Dvoran má naozaj na ľudí dvojaký meter. Pri 'kauze Ješková' neuplatnil svoju právomoc a i keď dokázateľne boli v tomto prípade porušené zákony, nič neurobil a iba sa s úsmevom prizeral. Nie som zástancom p.Domarackého, ale spôsob odvolania sa mi zdá minimálne nespravodlivý.Bolo veľkou chybou , že sme si zvolili primátora totálne nekompetentného, s narušenou komunikačnou schopnosťou. Čo sa bude diať v našom meste ďalej, uvidíme.

  Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Neviem kde žiješ kamarát. Nemyslím že tu niekto obhajuje Domaradského. A už vôbec nie je zaujímavé vedieť kto a koľko zarábal. Podstatné je vážený Zorko, že žiadne nové informácie sa od Dvorana nedozvieš. Iba také ktoré mu dovolí zverejniť Varga, lebo to je momentálne šéf Hlohovca. Pokiaľ si si to ešte stále nevšimol, tak ťa ľutujem. Mne je celý tento Hlohovecký cirkus, ktorý sa inak nazýva aj Mestský úrad na smiech, lebo ako štátny úrad, ktorý má byť nezávislý utiera slinky a poklonkuje sa pánovi nenažranému. Pokiaľ nemáš informácie, tak si pozri aké krásne bytovky si pán poslanec národnej rady postavil. Myslíš, že na to aby ich rozdal chudobým? Bohužiaľ práve takíto slaboduchí ľudia sa dajú ovplyvniť a preto je Slovensko na dobrej ceste k ekonomike Maďarska. Ešte dlho potrvá kým komunistickí zlodeji ktorí si nakradli zo Zentivy narazia na niekoho kto bude pažravejší a odstaví ich tak ako si zaslúžia...guľu do čela a hodiť do Váhu...

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Len tak na pripomenutie Bytové hospodárstvo spravuje majetok vlastníkov bytov.Skúste tam ísť dačo vybaviť ide im to tam ako v lete na saniach a to žijú z našich peňazí /a nie malých/ .Na pohotovosť na opravu výťahov v prípade poruchy vybrali firmu ,ktorá neopravuje cez víkend čiže úprimnú sústrasť dôchodcovia na vyšších poschodiach a je tam viacej takýchto chuťoviek.Treba sa spýtať bytových dôverníkov. - to len na margo dobrého fungovania majú tam taký malý socík. To však nezatracujem ani neblahorečím nešťastne-politicky dosadeného direktora.Len mi zostáva pevne veriť, že babky nebudú musieť chodiť peši po schodoch cez víkendy počas poruchy výťahu.

  Hodnotenie (-60%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Ferinko, znalý pomerov, určite poznáš všetkých? Nie všetci sú ako Varga. Skôr by si mal kritizovať súčasné pomery, kde pán Augustín D.(schválne neuvádzam celé meno) absolútne nezvláda svoju funkciu a drží sa svojho poslania - hrobník chémie (a možno aj celej Zentivy). Jemu sa treba potom poďakovať.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  A ešte - ak sa nakradlo a máš dôkazy - ako občan si povinný nahlásiť spáchanie trestného činu. A priať niekomu guľku je úbohé a detinské. Pozeráš veľa amerického braku, kde sa to možno tak rieši. Realita je však úplne iná.

  Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Ivan rozhodol,Peter vykonal,riťolízači schválili.nie je milana ľúto,viem prečo,zaslúžil si to.ľúto to mi je tej formy:kresťansko-katolícke úderky vedené a riadené boľševikom-hanba tohoto mesta!

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Nuž ako vidím, stále reagujete ne úplne nesprávnu časť toho na čo som sa snažil poukázať. To že niekto kradol za komunistov by niekto chcel dokázať? Tak toho frajera by som chcel vidieť. Rovnako aby som chcel vidieť machra ktorý by dokázal zmanipulovanie volieb v Hlohovci, pretože zmanipulované boli, na čom sa zúčastnení dobre bavili. Ja som sa snažil poukázať na to, že sa stále vyskytujú jedinci, ktorí si bohužiaľ myslia, že takto má samospráva fungovať. Neobhajujem nikoho, samozrejme, že všade sú chyby...ja som pracoval nielen na Slovensku ale takisto dlhodobo v zahraničí, stretol som hromadu ľudí a predstavte si, všetci mali chyby. Preto nemyslím, že môžteočakávať, že nejaká spoločnosť a už vôbec nie úrad bude fungovať podľa predstáv občanov. Ale od toho má byť práveže primátor aby na pravidelných besedách s občanmi takéto veci riešil. A tu sa dostávame k podstate...vie si niekto z vás predstaviť ako tento pajác Dvoran dokáže zastávať názory obyvateľov Hlohovca, pokiaľ tými obyvateľmi nemyslím skupinu Vargových riťolezov? Ja teda určite nie. Či by tam bol vhodný Domaracký? (pre pána primátora DOMORADSKÝ :o) ) To nikto z nás takisto nevie. No žiadny primátor ktorý je neschopný samostatne reagovať, vôbec nedokáže komunikovať je zaviazaný človeku ktorý nemá povesť práve najlepšiu a je nútený počúvať príkazy miestneho podnikateľa...nehnevajte sa ale toto nie je funkcia primátora. Primátor koná protiprávne pokiaľ funguje takýmto spôsobom a to je dokonca obsiahnuté aj v zákone. A toto je problém slovákov. Všade vo svete by ľudia protestovali a žiadali odstúpenie takto skompromitovaného a skorumpovaného človeka z postu primátora. Tu všetci vidíte čo je zle na našom meste, ale prečo to nedáte najavo? Máte na to právo. Z vašich peňazí si pán Varga pomastí brucho a Dvoran pôjde rovnako po použití prasačím krokom predpokladám... Pokiaľ sa sťažujete na bytové hospodárstvo, ja som tam problém nemal nikdy a to nepoznám nikoho z nich keďže v Hlohovci síce žijem ale pracujem inde a tých pár krát čo som niečo potreboval, som si v prvom rade telefonicky zistil čo budem potrebovať napríklad k prerábke bytu a neuveríte, po tom ako som priniesol to čo bolo potrebné, som nemal viac žiadne iné požiadavky z ich strany. Samozrejme ak tam príde inžinierko, ktorý si myslí že zhltol všetku múdrosť sveta a myslí si že luskne na úrade prstom a všetci sa s prepáčením pos..ú, tak takto to nefunguje.... Niektorí žijete stále v minulosti....doprial by som vám vybavovanie v Rakúsku, Holandsku aby ste videli čo je byrokracia a potom by ste si vážili to čo máte. Nuž tak toľko na vysvetlenie, síce vo veľkom,ale pevne dúfam, že tí ktorí ste sa pýtali a reagovali na moje príspevky, ste pochopili o čom vlastne píšem. Pekný deň Vargovec...

  Hodnotenie (-60%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  do Leopoldova a možno by sa začal čistiť augiášov chliev. Lebo to izé padá zvrchu... poslanec Vargas by bol medzi nimi.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Len zopár faktov - mesačný poplatok za byt v bytovom hospodárstve činí cca 120 €, za rovnakú plochu v bytovom družstve dáte necelých 70 € mesačne - v diskusii bol spomenutý výber spoločností na opravy a zatepľovanie bytových domov - ak sa súčasný primátor správa arogantne a nedemokraticky, čo tak ho napodobiť? Kopec vyspelých štátov by nám malo byť príkladom ako sa má občan správať - bývalý primátor totálne ignoroval občanov, do všetkých mestských rekonštrukcií a následných dodatkov presadzoval spoločnosť Staveko Nitra, ktorá mu „náhodou“ rekonštruovala dom na Bernolákovej, na ktorom bol pravidelne počas pracovnej doby kontrolovať postup prác. A napriek tomu namiesto postihu dostal záverečné odmeny - zdevastovaný Zámocký park dostane do správy na ďalšie 4 roky firma ktorá ho do tohto stavu doviedla - všetky mestské spoločnosti a podniky sú prideľované po straníckej línii - vďaka nám všetkým je Hlohovec vymierajúce, zdevastované a skorumpované mesto Pre Ferina - je omnoho ťažšie sa presadiť v zahraničnej firme pôsobiacej na Slovensku a robiť odbornú kvalifikovanú a slušne platenú robotu s výjazdami do zahraničia (podmienkou je väčšinou štátna skúška z cudzieho jazyka a vzdelanie VŠ) ako robiť pomocné roboty v zahraničí a radiť tým doma pretože situácii rozumiem lepšie ako tí čo tu zostali...

  Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Prosím Vás môže mi niekto povedať za 'ČO' ďakuje už 3 mesiace po voľbách J.Behúl na bilborde neďaleko Kauflandu. Že by sa tu niečo chystalo?! Alebo zostaneme, chvála bohu, len s jedným viceprimátorom?!

  Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Čo ti vadí na tom, že sa vie niekto aj poďakovať? Ak bude majiteľ plochu potrebovať tak to prelepí.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Nepoznám Domarackého a neviem kto je Varga.Dvorana poznám a veľmi,veľmi som sa čudovala,že mu chýba pud sebazáchrany a .sebakritiky.Ja viem,peniažky sú aj u tak ,,veľkého kresťana' zlatým teľaťom.Ale nechať si seba používať tak,ako medveď toho zajaca a potom ho odhodiť...Nuž čo.Náš Absurdistan je naozaj jedinečný.Taká mrňavá krajinka a toľko ,,učenlivých' a politicky ,,schopných' ľudí,tak to sa hneď tak nevidí.Nech žije demokracia a sloboda na Slovenský spôsob! Hanba nám!!!

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  v nasom meste mame jednu z najlacnejsich cien za teplo na Slovensku. snaha 'pana - sudruha Vargu' smeruje k sprivatizovaniu tepelneho hospodarstva v nasom meste. pokial vieme, kazda privatizacia strategickeho vyznamu znamenala vzdy zdrazenie ceny produktu! expremier pan Fico, predseda strany SMER, zdoraznuje neprivatizovat tepelne hospodarstva v mestach na SVK z dovodu zdrazovania. a preto sa Vas pytam 'pan sudruh Varga', preco porusujete tento zamer Vasho predsedu?! pan primator Dvoran, lutujem Vas, ze ste stali babkou v rukach 'pana sudruha Vargu'. ! ! ! hlohovcania pozor ! ! ! - na aktivity 'pana sudruha Vargu' ! ! !

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Nešťastný človeče. Vargu oslovuješ pán súdruh a Fica pán. Je to bolševik ako vyšitý, súdruh súdruhovatý, ktorý nič bolševické nezabudol a nič múdre sa nenaučil a ty sa budeš na neho odvolávať ako na spasiteľa, ktorý nás mal ochraňovať pred nejakým zdražovaním? Prd takému človeku záleží na nás a na našej cene za teplo. Jemu ide len o jeho plný gágor a blaho jeho mecenášov. A ešte si dáš nick 'pamat' (pekne fraštacky) a uvedieš sa ako 'svedomie mesta'. Bléééé.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Nie som prívrženkyňou p.Fica,ale chcela by som sa ťa spýtať: keď ' jemu ide len o jeho plný gágor a blaho jeho mecenášov', o čo ide tejto vládnej garnitúre ?

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  je mi vás všetkých veľmi ľúto,p.Dvoran veľa,veľa trpezlivosti prajem,lebo občania Hlohovca kydajú ako len môžu a na nič iné sa ani nezmôžu,máte môj obdiv,klobúk dolu....

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  Pozrela som si prispevok v hlohovskej Tv. Spôsob odvolania bol hrozny. Pri vyslovení výsledku hlasovania clovekom, ktorý nemá chrbtovú kost mi bolo zle. Je hrozne, ze mesto zavisi od jedneho cloveka a vacsina hlohoveckeho parlamentu skace ako on piska. Ako mozu ludia bez vlastneho nazoru, ktori poklonkuju riadit mesto. Myslela som , ze sa to zlepsi, pojdeme dopredu. To co sa udialo v nasom parlamente nema obdobu . Uvidime, co bude dalej? Kto bude na rade. Nenasytnost vladcu sa stupnuje a ludia sa bezmocne prizeraju. Vratil sa komunizmus.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  p,Behul dakuje, ze zostal vo velkej politike. Ma spravnu stranu a povahu.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  pre zhnuseného spoluobčana: Ospravedlňujem sa ak som absolútne nepochopil o čom vlastne ten príspevok bol, ale po poriadku: Ak máte poplatok za byt, tak určite nie podľa toho ako si nejaký pán riaditeľ zmyslí. Preštudujte si zmluvu a zistíte, že tieto poplatky sú taksito spojené aj s fondom opráv a zálohovými platbami ktoré si stanovuje veľakrát spoločenstvo bytového domu. Aby tu nedochádzalo náhodou k dezinformácii ostatných. To čo tu píšu poniektorí o nebezpečenstve zdraženia tepla je reálna vec, nie poplatky za byt. Ale bohužiaľ tieto súvislosti pochopia občania až keď im to príde na platbu a budú nadávať na nesprávnych ľudí. No a k tomu dodatku o práci u nás a v zahraničí-plne súhlasím pretože som vyskúšal aj jedno aj druhé a veľakrát nejaký pomocný robotník na stavbe na Slovensku sa má lepšie ako manager vo firme so zahraničnou účasťou sídliacej u nás. Ale vonku je to podobné, s tým rozdielom, že ak trafíte prácu kde si vedia vážiť šikovnosť a pracovitosť, tak aj odmena je podľa toho náležite prispôsobená. Ale to je asi téma do inej rubriky. A podľa mňa ani niet slov na hodnotenie situácie v meste Hlohovec, aj keď s úžasom čítam ľútosť 'LULU' nad pánom Dvoranom. Vedel do čoho ide, vedel že bude musieť poslúchať a keď sa mu oplatilo spraviť zo seba opovrhnutiahodného otroka Vargu, tak nech si to vyžerie. Ja ho neľutujem, pretože ja by som za žiadne peniaze nerobil niekomu onuce. Mám svoju hrdosť. Ak by som mal byť na pozícii niekoho ako primátor, tak jedine vtedy ak by som mal okolo seba normálne a hlavne apoliticky zmýšľajúcich poslancov, ktorí by dokázali diskutovať, oponovať primátorovi, dávať návrhy atď. skrátka vykonávať svoju funkciu ako sa má. Pretože to čo tam je teraz mi pripomína také obľúbené postavičky pinguinov alebo psíčkov ktoré bolo vidieť veľmi často vidno pod zadným oknom žigulíkov a kyvkali hlavičkami bez rozmýšľania... A stačí, táto zberba z mestského úradu a spol. mi nestojí za dranie klávesnice.

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  Hlohovčania ťa nepochopia z jediného dôvodu - IQ nepustí...

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 35. gravatar

  sa tam dostal nový šéf

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 36. gravatar
  Ja

  Teraz ste všetci šťastní čo ste si tu popísali a ako ste prejavili svoj názor a držíte sa pri srdci ako ste Vargovi, Dvoranovi či Domarackému 'dali'. Tu vyššie jeden trapko píše o tom, že by nerobil otroka, ak ty dostaneš balík a budeš ho dostávať pravidelne tak, že po skončení obdobia nebudeš musieť robiť, tiež budeš robiť bábku, tak sa tu neponižuj, ktovie čo si kde robil a robíš. Ostatní nespokojní a obviňujúci, máte rukolapné dôkazy? Použite ich. Skrytí ste za svojimi Nickmi a dobre viete, že nik nevidí čo píšete, veď sa prejavte inak a dajte všetkým tie dôkazy, ktoré potvrdia vaše trápne podozrenia. Všetci by ste chceli byť hore, no žiaľ to vždy nejde, za minulého primátora bolo na dve veci... aj toho ste si zvolili/nezvolili, tento je síce postavičkou, ale hodnotiť môžeme až vtedy, keď po čase uvidíme čo sa zmenilo a nie na začiatku. Ste len typickým príkladom neschopných nevzdelaných hlupákov, ktorí trpia nedostatkom sebavedomia aby niečo dokázali. ČESŤ VÝNIMKÁM!!!!!!! jednoducho, hodnoťte až vtedy ak je čo hodnotiť a vyvodzujte závery, ktoré sú podložené, pretože bez dôkazov robíte zo seba hlupákov, ktorí mávajú vo vzduchu zdrapom čistého papiera tváriac sa, že ste schopní, no dobre viete a to Vás žerie, že opak je pravdou. A k tomu absurdistanu a vyspelosti iných krajín, taký istý absurdistan ako tu je aj inde, či je to Nitra, Trnava, Bratislava, alebo sú to mestá v zahraničí, hlupáci ktorí tvrdia, že je to inak tam pravdepodobne pracovali, teda 'pracovali' a skutočne nežili, lebo ak by ste tam žili, až potom by ste zistili čo je to skutočná byrokracia. Pracovať niekde a nežiť ako občan mesta neznamená skutočnú skúsenosť, lebo mnoho z úkonov ako tam žijúci občania nerobíte. Tak sa zobudte, riešte svoje problémy, čo sa tu deje aj tak neovplyvníte, ako ani nikde inde na svete, vždy tu budú záujmové skupiny, ktoré to majú na starosti, tak si robte svoje veci, do ktorých sa rozumiete a ak skutočne chcete niečo tvrdiť, niečo si o tom naštudujte, lebo inak vyzeráte ako hlupáci, pekný deň prajem všetkým bez ohľadu nato, či ste PRO alebo ANTI Dvoranovci :)

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.