Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

14. marec 2011

Tesco možno otvoria už v prvej polovici budúceho roku

Podľa developera by výstavba obchodného centra dopravnú situáciu skomplikovať nemala.

Za Váhom vyrastie nové obchodné centrum. Jeho súčasťou bude Hypermarket Tesco, ktorý by mali otvoriť v prvej polovici nasledujúceho roku. Šancu získať prácu tu dostane asi 140 ľudí. Miestni majú obavy, či otvorenie areálu dopravnú situáciu v Hlohovci ešte viac nezaťaží. Podľa navrhovateľa zhoršenie nenastane.

Nákupná zóna vyrastie v susedstve priemyselného parku a frekventovanej štátnej cesty. Celková plocha areálu pokryje takmer 3 hektáre, pričom náklady na výstavbu sú odhadované do 6,7 milióna eur. So zámerom prišla developerská spoločnosť Ardis sídliaca v Žiari nad Hronom. Generálnym projektantom stavby je domáca firma 3MP ateliér pod vedením Miloslava Drgoňa. Drgoň je taktiež hlavným architektom mesta a spolu s kolegom Patrikom Voltmannom aj členom tunajšieho zastupiteľstva, ktoré v princípe dáva zámeru zelenú.

Výstavbu areálu odštartuje Hypermarket Tesco. „Začiatok stavebných prác predpokladáme koncom tohto roku a otvorenie stavby v prvej polovici nasledujúceho roku,“ vyjadril sa Miroslav Vrban, výkonný riaditeľ Ardisu. Možnosť zamestnať sa tu dostane asi 140 ľudí. Ďalšie priestory centra obchodu a služieb by mali pribudnúť v nasledujúcich piatich rokoch. Súčasťou areálu bude aj približne 400 parkovacích miest a malá čerpacia stanica.

Pre blízkosť vyťaženej štátnej cesty sa ľudia obávajú, či výstavba nákupnej zóny dopravnú situáciu ešte nezhorší. Navrhovateľ tvrdí, že súčasný stav pozná a pri plánoch vychádzal zo štatistických štúdií. Taktiež uvádza, že v smere do Hlohovca prerušenie toku vozidiel nenastane. Dopravné napojenie  pôvodne riešil iba v mieste priesečnej križovatky. Vzhľadom na požiadavky kompetentných, ale pristúpil aj k cestnému napojeniu z kruhového objazdu. „Žiaľ, nie je tam ešte zhoda s dopravným inšpektorátom, či vôbec pustí tú cestu bližšie k Tescu,“ uviedol riaditeľ Ardisu.

Začiatok stavebných prác závisí od územného rozhodnutia. Podľa Vrbana navrhované riešenie komplikácie vodičom neprinesie: „Neviem povedať či dôjde k zlepšeniu, ale k zhoršeniu určite nie.“ 

Zámer výstavby TESCO HLOHOVEC 4K+Obchodná galéria

Aktualizované:

Zámer výstavby Obchodného centra ARDIS.

Generálnym projektantom návrhu riešenia je:
3MP ateliér, s.r.o., Stará hora 6, Hlohovec, Ing. arch. Miloslav Drgoň – zodp. projektant

Galéria k článku
Diskusia k článku (24)


Podobné témy
Tesco otvoria už o niekoľko dní
Tesco otvoria už o niekoľko dní
Hypermarket otvoria slávnostným programom a predajnými akciami. Prístupnosť uľahčí MHD i vybrané prímestské spoje.


Diskusia k článku (24 komentárov) »

24 komentárov


 1. gravatar

  Treba si zohnať aktuálnejšie údaje.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Podľa Vrbana navrhované riešenie komplikácie vodičom neprinesie: „Neviem povedať či dôjde k zlepšeniu, ale k zhoršeniu určite nie.“ Tak toto je vyjadrenie odborníka ako hrom. On nevie, ale zároveň aj určite vie. Takto sa môžu vyjadrovať divadelný, filmový, alebo filmový kritik, nie technik. Takže pokus sem, pokus tam a uvidíme, čo to dá. Veď Hlohovčania niečo vydržia - možno aj drevo na sebe rúbať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Ja teda nie som žiadny odborník, ale neverím, že k zhoršeniu dopravy nedôjde. Je to horšie z roka na rok a rozširovanie týmto smerom určite neprospieva. Hlavný architekt má asi iné záujmy, ako zlepšiť dopravu v meste.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  nápad s postavením tesca je určite dobrý-rozšírenie obchodnej siete,väčšia konkurencia,viacej pracovných príležitostí,viacej daní pre mesto,apod.len tá nešťastná doprava cez mesto a problém s ňou je stále niekam odsúvaný-nejako bolo,nejako bude,nevieme či to bude horšie alebo lepšie,apod.normálne začínam mať obavy o jediný cestný most cez váh.ak nebude transfer cez mesto doriešený a vyriešený v prospech všetkých,tak situácia sa bude len a len zhoršovať!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Ako môže niekto napísať, že to dopravu nezaťaží. Mesto by malo v prvom rade vyriešiť ochvat, alebo inak odľahčiť dopravu a nie komplikovať situáciu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Prosím ťa nebuď občan - Vargovčan smiešny.... Vraj dane mestu Hlohovec. Veď mu budú odpustené. A tie pracovné miesta by som radšej nazval 'zdieračskými'.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Vysvetlí mi niekto, ako je možné, že si poslanci niečo naprojektujú a potom aj takto otvorene schvália? To sa môže stať iba vo Vargovci.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Tak sa nám Fraštačania vyfarbujú. Čo ste čakali od človeka, ktorý je poslancom, hlavným architektom a kontateľom v súkromnej firme?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Nedá sa žiaľ nereagovať. V článku je niekoľko chýb, ktoré žiadam opraviť. Sú to chyby, ktorým sa dalo v prípade kontaktovania predísť a nezavádzať ostatných, hlavne keď ide o následné osočovanie konkrétnych osôb. Po prvé – Náš ateliér pod mojím, ani iným vedením, nie je generálnym projektantom stavby Tesca Hlohovec. Toho si môžete zistiť priamo u investora, resp. developera. Generálny projektant stavby dokumentáciu pre územné rozhodnutie už pripravuje – takže sa ho určite o chvíľu dozvieme. Náš ateliér bol spracovateľom urbanistickej štúdie, ktorá riešila organizáciu celého územia vo väzbe na ÚPN mesta a ktorého verejného prerokovania ste mali všetci možnosť sa aktívne zúčastniť. Všetky Vaše pripomienky /ako aj pripomienky ostatných zúčastnených/ boli vyhodnotené, schválené MsZ v Hlohovci a sú prílohou materiálu, podľa ktorého sa teraz spracúva čistopis. Ak mal niekto výhrady, mal možnosť ich uplatniť. Určite by dostal odpoveď. Pre úplnosť – zadanie ktoré bolo podkladom pre spracovanie štúdie bolo schválené v októbri 2009 a prešlo riadnym pripomienkovým konaním (zase aj za účasti verejnosti). Po druhé – odkaz na Zoznam akcií podľa zákona č. 24/2006 Z.z. - časť EIA máte neaktuálny. Je potrebné prekliknúť na „Obchodné centrum Ardis“. Tam by ste sa dozvedeli aktuálne skutočnosti. Dúfam, že ak ste sa zapojili do pripomienkovacieho procesu, pripomienkovali ste aktuálny materiál. Z tohto materiálu je zrejmé, že nie sme generálny projektant stavby, ale návrhu riešenia (urbanistickej štúdie). Na ostatné narážky nereagujem, vznikli len vďaka neochote autora článku preveriť si informácie, ktoré použil. Môžem ale konštatovať, že ide o ojedinelý prístup. S ostatnými médiami sa mi to doteraz nestalo. V rámci fóra nereagujem, lebo sú to anonymné výmysly osôb, ktoré trpia konšpiračnými predstavami. Keď si niekto bude chcieť v budúcnosti preveriť akékoľvek informácie, nech si pozrie kontakt na konkrétnu osobu a preverí si každú informáciu skôr, ako ju pustí do sveta. V prípade všetkých poslancov Hlohovca si kontakt môže nájsť na stránke mesta Hlohovec, kde nájde aj všetky iné aktuálne informácie. Ing. arch. Miloslav Drgoň

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Všetky informácie vychádzajú z oficiálne zverejnených dokumentov a podkladov predložených pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie. 3MP ateliér, s.r.o., Stará hora 6, Hlohovec, Ing. arch. Miloslav Drgoň – zodp. projektant je vedený v zámere 'TESCO HLOHOVEC 4K + Obchodná galéria' ako generálny projektant stavby. Na konkrétny zámer, ako aj pripomienkovanie, upozorňuje oznam mesta (http://www.hlohovec.sk/oznamy.phtml?id6=51&module_action__0__id_info=21939). Vo Vami spomínanom dokumente je 3MP ateliér, s.r.o. označený ako generálny projektant návrhu riešenia. Vaša skúsenosť s inými médiami zaiste vychádza zo skutočnosti, že 'čerstvo' vychádzajúce noviny priamo ovplyvňujete a mestom financované médiá zverejňujú iba informácie, ktoré vyhovujú obrazu (z pohľadu miestnej samosprávy) bezproblémového mesta. Na záver ešte jedna poznámka: V zmysle ústavného zákona 357/2004 o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov je verejný funkcionár, ktorý sa zúčastňuje na rokovaní orgánu o veci, na ktorej má osobný záujem, povinný oznámiť svoj osobný záujem o vec predtým, ako na rokovaní vystúpi.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  ha prist na verejne prerokovanie ..to by obcania museli byt inforovany ze sa bude konat .................. co ste cakali od babok ktorych nite drziz pan V. a pan B. ............a pridruzeny podnikatelia .................. uz len zamery zlikvidovat klzisko hovoria za vsetko.........................teraz obchdne centrum mimo centra hlohovca takto uz centrum mesta je vymrete .........a postavme na okraji mesta obchodne centrum zabime zivot v hc uplne :).........................................................................................gratulujem . inak poslanci citajte : http://podnikanie.etrend.sk/kreativne/jan-gehl-slovaci-ziju-v-automobilovej-puberte.html

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Jedno slovíčko v oprave a desaťtisíce EUR ktoré sa toľko závideli sú niekde preč, ani nevieme kde. Hlavne že bola plodná diskusia. Ale čo tak poinformovať o tej problematickej doprave? Prečo chce investor realizovať len T križovatku, prečo chce ODI napojenie len z kruhovej a prečo mesto obidve. A proti akémukoľvek napojeniu sa nepostavil nikto. Aké má ktoré riešenie výhody a riziká? To som teraz zvedavý na diskusiu. Prajem pekný večer a potom aj deň. Milo Drgoň.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Pan Drgon co by to zmenilo, keby sa niekto ohradil , nic ..Pretoze v Hlohoci je to tak.. A Vam to je sumafuk co si o tom myslia obcania. Vsetci vieme, ze vystavba Tesca a akekolvek riesenie dopravy okrem obchvatu dopravnu situacii len zhorsi, no osobne zaujmy a prachy su dolezitejsie ako obcania Hlohovca, len hrabat a ciciat mestsku kasu na to Vas je, na ostatne kaslete. Luze zalepite Tescom oci, no nie vsetci sme hlupaci a to neviete prekusnut.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Citujem: „Ale čo tak poinformovať o tej problematickej doprave? Prečo chce investor realizovať len T križovatku, prečo chce ODI napojenie len z kruhovej a prečo mesto obidve. A proti akémukoľvek napojeniu sa nepostavil nikto. Aké má ktoré riešenie výhody a riziká?“ No nech sa páči pán inžinier, poinformujte občanov – laikov a vysvetlite im to. Možno to od Vás očakávajú. V čom je problém? Kto iný by im to mal vysvetliť? Len pre Boha prosím, nie tak, ako „odborník“ Vrban: „....navrhované riešenie komplikácie vodičom neprinesie: „Neviem povedať či dôjde k zlepšeniu, ale k zhoršeniu určite nie.“

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Ja by som sa chcel spýtať nášho superarchitekta, keď sa podieľal na tomto projekte, že či si fakt myslí, že výstavba Tesca nezhorší dopravu v meste? Chcel by som to vidieť čierne na bielom, lebo pod také niečo by sa nemohol podpísať nik s rozumom v hlave. Sledujú sa záumy úplne niekoho iného ako občanov a s najväčším problémom sa nerobí nič. Pán Drgoň, čo ste urobili pre zlepšenie dopravy? Načo ste potom hlavným architektom? Aby ste pomáhali súkromným investorom?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  koľko rokov už pracujete z našich daní na tom slávnom mestskom úrade vo vašej pozícii?koľko rokov ste poslancom nášho slávneho zastupiteľstva?koľko rokov ste vy a mestskí poslanci neurobili ABSOLÚTNE NIČ so zhoršujúcou sa dopravou v meste?koľko rokov sa platia z našich daní rôzne návrhy,štúdie a podobné chobotiny na riešenie problémov dopravy v meste?ste na hanbu vy,vedenie mesta a aj poslanci a vaše úbohé 'sypanie si popola' tu na fóre je len zvaľovanie viny na niekoho iného aj keď všetci občania mesta vedia ako to v skutočnosti funguje v tejto diere!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Pán hlavný architekt, rovnako ste postupovali aj pri výstavbe objektov na Podzámskej ulici vedľa daňového úradu. Najprv ste poslancov MsZ presvedčíli o potrebe zastavať priestor, 'chýbala tam hmota'. Potom ste urobili projektovú dokumentáciu na objekty a nakoniec ste si to, čo ste naprojektovali aj schválili. V Hlohovci sa to nepovažuje za konflikt záujmov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Mám pocit, že Ti nejako unikajú časové súvislosti (dúfam, že nie úmyselne, ale iba z neinformovanosti). V čase, keď sa rozhodlo o zastavaní celého toho priestoru na Podzámskej (VÚB, DÚ a ďalšie objekty, až po malé obchodíky na začiatku Podzámskej) - v prvej polovici 90-tich rokov minulého storočia - bol ing. arch Drgoň pravdepodobne ešte študentom architektúry a ťažko mohol o tom rozhodovať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  má už kdejaká dedina, tak prečo nie aj Hlohovec...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Tvoj pocit nie správny. Časové súvislosti mi tiež neunikajú. Vedľa daňového úradu na ľavej strane v smere na námestie (na bývalom parkovisku) sa začali v minulom volebnom období stavať 2 objekty, jeden je dokončený, druhý je len rozostavaný. Pán hl. architekt už bol poslancom MsZ a pôsobil vo funkcii hlavného architekta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Jy by som chcel len pripomenut ze nebavme sa o zhorseny dopravy len v suvisloti s TESCOm. Nezabudajme ze faurecia dokoncuje rozsirenie zavodu, kde bude pracovat nemale mnozstvo ludi. Hned vedla Faurecie sa planuje vystavba dalsieho zavodu AKATECH. Mna by zaujimalo ci na meste rozoberaju zhorsenie dopravy len s tescom, alebo aj s dvoma tymito aspektamy

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Nečítaš pozorne a časové súvislosti ti naozaj unikajú.. Napísal si nasledovné: 'Najprv ste poslancov MsZ presvedčíli o potrebe zastavať priestor, 'chýbala tam hmota.' A ja Ti znova opakujem, že o potrebe zastavať toto územie sa rozhodlo už začiatkom 90-tich rokov minulého storočia, keď bol hlavným architektom mesta ing. arch. Bakonyi a primátorom ing. Brezovský. Vtedy to poslanci (úplne správne) odsúhlasili. Ing. arch Drgoň pravdepodobne vtedy dral nohavice na fakulte architektúry. A keď si ho súkromný investor najal na projektovanie stavby vedľa DÚ, bolo už o tej výstavbe dávno rozhodnuté. On urobil konkrétny projekt na dané územie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Dopravna situacia sa vobec nezhorsi. To ne ch hovoria viete komu. Uz od 8mej rana je pred Hovnovcom kolona az do vecernych hodin. Nehovorim o pondelkoch a piatkoch kedy sa najviac cestuje. Radsej chodievam pravidelne domov cez Piestany pretoze to mam cca rovnako casovo. Ci cakat v zápchce alebo ist poriadnou obklukou. Je to riadna hamba a hambim sa za to ze je mesto v takych rukach akych je. Je to na posmech. Pán Drgoň je taký architekt ako ja astronaut, a jeho projekty stoja za to. Je tam už zo 5storocí a bolo by na case ho vymenit za niekoho mladého a schopného, kto zacne riesit aj dopravnu situaciu. Treba komunikacie odlachcit nie nastavat dalsie hypermarkety a fabriky aby bolo kamionov co ich zasobuju este viac..a domov uz ani chodit nebudem. O kvalite povrchu vozoviek nehovoriac..to co má na starosti p. Kutan je len tiez poriadna fraska kde idu peniaze nevedno kam. Neriesi sa to novym povrchom len sa opravuje kazdorocne stary a lepí sa a lepí. Co z toho ked je to za pár mesiacov rovnake. Je to hanba obcanom mesta ze s tym nic nerobia..a niekolke roky sa stale drzia rovnake firmy na svojich poziciach ako v socializme. Je tu davno kapitalizmus a mnozstvo firiem ktore by mali zaujem o tieto pozicie s ovela schopnejsimi ludmi a sluzbami. Keby som mal moznost odstahovat sa, urobim tak hned pretoze toto mesto je hanbou v celom okoli.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Najprv vyriešte roky trvajuce zapchy až potom riešte tesco ,to čo tu potom už bude!? z leopoldova pojdem hodinu do hlohovca!!!Ale tu nejde o nič ine ako o peniaze a tieto problemy su vedlajšie, hlavne že niektory budu mat peniaze a hlohovec s okolim bude mat akurat tak nervy!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.