Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

29. máj 2011

Poslanec zvozil pracovníčku radnice

Juraj Šiška skritizoval referentku oddelenia výstavby. Silným slovám chýbala úroveň aj argumenty.

Poslanec verejne vystúpil proti pracovníčke radnice s tým, že hádže polená ľuďom pod nohy a drží zákon vo vlastných rukách. Stanovisko mestského úradu je jednoznačné. Rozhodnutia referentky majú oporu v predpisoch a žiadnu oficiálnu sťažnosť na jej adresu neeviduje.

Medzi Hlohovčanmi vraj narastá nespokojnosť s prácou oddelenia výstavby a životného prostredia. Výhrady údajne padajú na hlavu Gabriely Danišovičovej z úseku územného plánu a urbanistiky. „Ja stále od ľudí počúvam, že čo to tam máme za pani inžinierku,“ vyjadril sa poslanec Juraj Šiška počas ostatného rokovania zastupiteľstva. „Je deväť dôvodov ako to nejde a jeden ako to ide,“ dodal. Zástupca občanov ostrú kritiku nepodložil žiadnymi konkrétnymi dôvodmi. Zároveň priznal, že od ľudí počul rôzne verzie.

Radnica zabezpečuje činnosti spojené s ohlasovaním drobných stavieb, stavebných úprav a povoľovaním reklamných a informačných zariadení. Kompetencie v oblasti územného a stavebného konania spadajú pod Spoločný obecný úrad v Hlohovci a vodné stavby rieši Obvodný úrad životného prostredia Trnava. „Mestský úrad postupuje podľa príslušných právnych noriem,“ informovala prednostka Eva Lukáčová. Poslanec Šiška je však presvedčený o opaku. „Tam je zákon vo vlastných rukách,“ pritvrdil a naznačil, že Danišovičová hádže polená pod nohy aj tým, ktorí sa angažujú pre mesto.

Podľa prednostky sa všetkým žiadostiam venuje patričná pozornosť. Ako ďalej ozrejmila, nie každý vlastník pozemku, developer alebo iný záujemca o výstavbu, je s informáciami vyplývajúcimi z platnej územnoplánovacej dokumentácie spokojný. Ide najmä o prípady, ak príslušný zámer nie je možné v danej lokalite uskutočniť.

Pre občana ale takéto stanovisko nemusí znamenať konečnú. Prípadný rozpor je totiž možné riešiť v rámci zmien a doplnkov, o ktorých rozhoduje zastupiteľstvo. Na pripomienkovaní sa môžu formou verejných prerokovaní podieľať aj samotní Hlohovčania. Schválená časť je potom záväzná.

Náplň práce Gabriely Danišovičovej súvisí s agendou územného plánu a urbanistiky, na ktoré má zodpovedajúce vzdelanie a prax. „Mesto Hlohovec neeviduje žiadny podnet, resp. sťažnosť na kvalitu práce inžinierky Danišovičovej,“ uviedla prednostka. Naopak, vedenie oceňuje nielen jej kvalifikovaný prístup, ale aj zodpovednosť pri dodržiavaní územného plánu a právnych noriem.

A práve tie sa nemusia vždy zhodovať s predstavami jednotlivcov. Nedávnym príkladom je aj Danišovičovej nesúhlasné stanovisko s výstavbou medzi Hlohovcom a Koplotovcami. Napriek jej argumentom, ktoré sa opierali najmä o územný plán a prebiehajúci generel dopravy, poslanci žiadostiam Mareka Lietavu a Jozefa Kubičku vyhoveli.

Pohľad laickej verejnosti je často iný, o čom svedčia aj Šiškove výhrady. „Mne ešte nič nespravila. Len ľudia apelujú, že čo to tam je,“ vyhrotil svoje vystúpenie najmladší nováčik hlohovského parlamentu.

Galéria k článku
Diskusia k článku (30)Diskusia k článku (30 komentárov) »

30 komentárov


 1. gravatar

  A čo keby mu niečo spravila? Sopliak nemá ani na to, aby zaplatil dlh v sociálnej poisťovni, ale bude vyskakovať. Nech len povie, za koho kope a bude jasné o čo ide...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Pán Šiška len jasne povedal, čo je jasná pravda. Všetci vedia že je Danišovičová úplne mimo...a robí len zle...a mimochodom je to človek čo sa snaží...a máka... A na margo pána Mira....za koho kopeš ty?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar
  ja

  A co take ten tvoj Siska dokazal? Bez vzdelania a bez skusenosti je len obycajny drzy sopliak, co sa dostal do zastupitelstva rovnako ako Bobak a podobni.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Pán..akože 'Ja'...otazne je že čo ste dokazal vy....a čo ste urobil pre mesto Hlohovec..., ak ste taký silný geroj...mal ste kandidovať a dostať sa do zastupiteľstva...a nemať tu siné reči oničom...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  R

  vysvetlite mi prosim tento argument: 'Všetci vedia že je Danišovičová úplne mimo...a robí len zle' , aby som bol mudrejsi. dakujem

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Najviac sa mi pači ako jedinec svoj nazor skova pod slovičko RED to si sa aspon nemohol podpisat pan redaktor

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  sal

  RED sa mysli redakcia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  Ivo

  Nechápem ako sa do Zastupiteľstva mohol dostať niekto ako Šiška. Potom sa nemôžme čudovať že naše mesto takto vyzerá. Čo čakáte od takýchto ľudí?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Ivo poznáš riaditeľa p. Ing. Šišku??? ten mimochodom nekandidoval, čo mnohí nevedeli a volili ho napriek tomu...takže omylom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  Ivo

  Tak to by vysvetľovalo jeho prítomnosť v Zastupiteľstve. S takýmto prístupom k voľbám si ľudia iného ani nezaslúžia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Už len tato osoba by chybala v zastupitelstve ved je uplne mimo a jeho 55 ročne krestanske nazory nezaujmaju mladu generaciu

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar
  asd

  Najväčšie fo-pa podľa mňa, Danišová spravila, keď zaradila do územného plánu veterné elektrárne, ktoré poslanci hlasovaním zamietli. Pán poslanec Bedeč nato prišiel aj sa na zastupiteľstve ohlásil a vtedy to exprimátor zľahčil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Keď sa tak tváriš, že tomu rozumieš, tak by si to mohol napísať celé. Do schvaľovania zmien a doplnkov územného plánu bola zahrnutá koncepcia a zámer rozvoja energetiky, ktorá vymedzuje priestor pre výstavbu veterných elektrární. Poslanci najskôr niečo schvália, potom sa im zdá, že by niekto mohol na tom zarobiť a nie je to ich známy, tak to zamietnu. Poslanci zamietli konkrétny návrh výstavby veternej elektrárne, ale nie koncepciu, ktorá musela byť zapracovaná do ZaD ÚPN. Takže na koho strane je to tvoje fau paux? Mimochodom, práve pre pribrzdené názory niektorých poslancov mesto prišlo o kažoročnú dotáciu na šport z výnosov tejto elektrárne a neboli to malé peniaze, takže týmto rozhodnutím by som sa veľmi nechválil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  V tomto meste je banda starych zakomplexovany panov poslancov, čo len rozmýšľajú, kde čo ukradnú. každý kto je mladý a má záujem o rozvoj mesta je konfrontovaný s nevôlou mesta a nejakým zvláštnym spôsobom vznikajú nečakané problémy. A ked pride niekto ako Šiška, to sa im nepáči....ja som s jeho robotou spokojný....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar
  sal

  A co uz spravil, ze si spokojny s jeho robotou?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar
  kl

  asi mu pokosil trávnik, čo iné...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  V blízkej budúcnosti by chcel kosiť aj vybrané časti mesta. Len tak bez výberového konania, bez zmluvy. Na základe priameho zadania. Veď je poslancom MsZ.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  ak pokosí podnikatelom dvor firmy tak nech to nevozí na zberný dvor ako občan /je to verejné tajomstvo/. nach si zaplatí skládku to je mladý pán poslanec!!!! tak potom môže kosiť celé mesto budeme menej platiť dane on to pokosí zadarmo

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Ale, ale pan Kutan, tusim sa bojite o robotu. A co Vase kompostovisko? Je v poriadku? Uz Vam asi chybaju cervene pondelky s duom D+D...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Ludia hambim sa za Vas, aj zato ze tu zijem medzi takymito tupcami. Sa spamätajte, Juraj aspon nieco robi pre tento Hlohovec, co robite VY? hm? Je mlady a to je len dobre nepotrebujeme tu pocuvat 80 rocne nazory treba sa niekam posunut a Jurajovi drzim moc palce, pretoze je velmi sikovny. Vela toho veru nevidite co clovek pre Vas robi, resp. nechcete vidiet, ba dokonca si to ani nepostrehnete a to nie preto, ze by to nebolo ale preto ze ste obycajni tupci povrchni, co je pre Vas vsetko samozrejme. A co sa tyka p.Danisovicovej k tomu nemam ani patricny komentar takze tak.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  V prvom rade sa haNbi za svoje 'haMbim'. A potom, keď sa odhanbíš, skús nám vymenovať, čo také ten Tvoj superman (alebo si to priamo Ty? Babočka junior?) doteraz vykonal pre Hlohovec. Skús prosím, aspoň tri veci, keď už sme takí povrchní a nevšímaví. Viacerí Hlohovčania Ti budú vďační, keď im rozšíriš obzor. Prácu pani ing. Danišovičovej naozaj radšej nekomentuj, pretože tým veciam zjavne nerozumieš, podobne ako pán poslanec Šiška a veľa ďalších členov MsZ (MUDr.-ov, JUDr.-ov a pod). A keď už tak pohŕdaš 80-ročnými názormi, skús si aj svoje vstupy na fórum pripravovať tak, aby nevyzerali ako hybrid názoru senilného starca a nevedomého dieťaťa. Dobrú noc.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  :D akože ludkovia keby ste sa rozpravali medzi sebou priamo v tvari tvar bol by som zvedavy kolko zvas by bolo takych mudrych a vyrečnych najlepšie je anonymne tu kecat a na margo juraja šišku uwedomte sa hlohovec potrebuje mladu krv

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Ak má byť znakom mladej krvi Tvoje formulovanie myšlienok, štylistika a gramatika, tak to ďakujem pekne. V takom prípade by som pri transfúzii uprednostnil niekoho staršieho :-)).

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  inú prácu nemáte len ohovárať a písať hlúposti! Hlohovec - údolie dutých hláv zobudte sa!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Úplne by som s tebou nesúhlasil, ale z tvojho prejavu chápem, že to môžeš takto vidieť. Ešte k tej mladej krvi. Je dosť povrchné posudzovať kvalitu komunálneho politika podľa veku krvi. Hlavne, keď poslanecké grémium na čele s primátorom je zložené z ľudí s krvou skupiny I.V. pozitív. A nezachytil som, že by pre Hlohovec padla jediná kvapka z krvi poslanca Šišku. Skús ma, prosím, vyviesť z omylu, aby som sa mohol konečne uvedomiť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar
  :D

  Zakladna otazka: Ake ma byt dobre medium? NESTRANNE? Krasne ste si vypoculi stanovisku Mestskeho uradu, div ze tu nebol chvalospev. Ist do ulic a spytat sa obcanov, alebo priamo p. Šišku? Zle, mila redakcia, velmi zle.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Poslanec Šiška sa verejne vyjadril na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Keďže pani Danišovičová v tom čase už nebola prítomná na rokovaní, dodatočne sme ju požiadali o stanovisko. Podľa pravidiel komunikácie úradu nás odkázala na prednostku MsÚ a jej reakcia je obsiahnutá v článku. Poslanec neuviedol žiadny konkrétny prípad ani konkrétneho občana, ktorý mal v minulosti problém s dotyčnou pracovníčkou. Radnica taktiež žiadnu sťažnosť na referentku úseku územného plánu a urbanistiky neeviduje. Občania sa môžu vyjadriť v diskusii.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  je to len zviditelnovanie sa pana poslanca za kazdu cenu...poslanca, ktory na tuto funkciu nema dostatocne inteligencne a ani vyjadrovacie kompetencie...uroven jeho prejavu je na urovni studenta specialnej skoly, tak co taky clovek urobi pre obcanov?...ziadne podlozene argumenty, len napadnutie a osocovanie cloveka, ktory prave odisiel...tomuto hovorite, ze mlada krv nieco urobila pre Hlohovec???...myslim, ze cirkus si prave nasiel noveho klauna pre pobavenie...ak tento pan niekedy nieco dokaze urobit na tomto poste, tak ja spasiem travnik po oboch stranach cyklotrasy...jedine tak pre seba, mozno za chvilu bude kosit Zamocku zahradu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar
  oci

  ten chlapec sa z pomocného robotnika vypracoval na pána záhradníka, samozrejme že kosí aj podnikatelom alebo má kosiť bezdomovcom??? prácu poslanca zhodnotíme v dalších volbách, v terajšej dobe akurát len nechápavo krútia hlavami do čoho sa to dostali. a dlho ešte s tými hlavami im niekto bude krútiť. cau

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  asi len v hc sa moze stat poslancom clovek co stale dava travu (nie len ju kosi ale aj fajci) a k tomu ho volaju kolesar (okrem na bicykli si jazdi aj na Ecku). tomu zodpoveda aj jeho vystupovanie a spravanie sa. kto ho stretaval v "rokaci" vie o com pisem. proste MEGAFAIL

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.