Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

13. jún 2011

Primátor pravdepodobne zarobí viac

Vďaka novele úsporných opatrení navrhli Petrovi Dvoranovi vyšší plat.

Zákonodarcovia sa rozhodli skresať príjmy starostov a primátorov. V Hlohovci sa s novelou úsporných opatrení vysporiadali po svojom. Namiesto utiahnutia opasku si Peter Dvoran pravdepodobne ešte polepší.

Začiatkom júna vstúpila do platnosti novela zákona o platových pomeroch starostov a primátorov. Jej cieľom bolo znížiť hlavám obcí a miest príjmy, ktoré často dosahovali neúnosnú úroveň. V mnohých prípadoch dokonca tvorili podstatnú časť rozpočtov. Účinnosť novelizovaného zákona sa posunula potom, ako ju prezident vrátil na opätovné prerokovanie do parlamentu. Tlaky Združenia miest a obcí Slovenska príliš nezabrali, takže okrem zníženia odstupného a zrušenia odmien sa zmenila aj tabuľka na určenie základného platu.

Primátor Hlohovca Peter Dvoran momentálne zarába 3703 eur mesačne. O tejto sume rozhodlo zastupiteľstvo na decembrovom rokovaní s tým, že stanovený základ navýšilo o polovicu. Keďže koeficient pre výpočet základného platu sa znížil, za rovnakých podmienok by mal primátor dostávať o 369 eur menej.

Všetko ale nasvedčuje tomu, že na Dvoranovom plate mestská kasa neušetrí. Naopak, post primátora rozpočet ešte o čosi zaťaží. Vyplynulo to z májového rokovania mestskej rady. Jeho zástupca Ján Tassy navrhol zvýšenie základu z pôvodných 50 na 70 percent, čo je maximálny možný limit. Takto stanovenú úpravu podporili všetci prítomní členovia rady a odporučili ju na schválenie mestskému zastupiteľstvu.

Ak 23. júna poslanci návrh na zasadnutí odklepnú, Dvoran si vďaka novele úsporných opatrení paradoxne každý mesiac prilepší o 75 eur.

Podobné témy
Ústretový krok skĺzol do propagandy
Ústretový krok skĺzol do propagandy
Peter Dvoran prišiel s novou iniciatívou. Na pripomienky občanov sa rozhodol reagovať v Hlohovskej televízii.

Za chyby sa v Hlohovci neplatí! U primátora
Za chyby sa v Hlohovci neplatí! U primátora
Peter Dvoran opäť zarobí maximum. Jeho plat sa vyšplhal na 3 956 eur!

Poslanci rozhodnú o plate primátora
Poslanci rozhodnú o plate primátora
Vlani zastupiteľstvo odkleplo Petrovi Dvoranovi maximum. Dostane najvyšší plat i v tomto roku?

Primátor opäť zarobí maximum
Primátor opäť zarobí maximum
Čelní predstavitelia iných miest si vyslúžili kritiku a menšie platy. Peter Dvoran si polepšil na 3 862 eur.

Dvoran: Chcem toľko, ako môj predchodca
Dvoran: Chcem toľko, ako môj predchodca
Lepší plat primátorovi poslanci odklepli.