Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

25. júl 2011

Miliónová zákazka

Mesto pripravuje webovú stránku o cestovnom ruchu. Za 33-tisíc eur.

Mesto Hlohovec chystá spustenie internetovej stránky, ktorá má prebudiť cestovný ruch v regióne. Portál za 33-tisíc eur bude financovaný najmä z eurofondov. Zákazku dostala spriaznená agentúra bez výberového konania.

Minulý rok vypracovala Hlohovecká regionálna rozvojová agentúra TTSK (ďalej HL RRA) projekt zameraný na cestovný ruch v okrese. Združenie, ktorému šéfuje Marek Lietava zinkasovalo za prípravu materiálu 19 500 eur. Predložený projekt na ministerstve uspel a mesto dostalo vyše 220-tisíc z fondov Európskej únie a štátnej kasy. Zvyšných päť percent uhradí z mestského rozpočtu. Súčasťou zámeru je aj zriadenie internetovej stránky za 33-tisíc eur.

Výberové konanie sa nerealizovalo žiadne

Zmluvu o vytvorení portálu podpísal primátor Peter Dvoran. Lukratívnu objednávku opäť získala HL RRA. „Výberové konanie sa nerealizovalo žiadne,“ informovala prednostka Eva Lukáčová, pričom sa odvolala na zákon o verejnom obstarávaní pri zákazkách s nízkou hodnotou. O dodávateľovi rozhodol prieskum trhu. Okrem tunajšej agentúry mesto oslovilo aj podnikateľa z Oravskej Polhory a firmu z Nitry. „Informačný portál vytvorí naša agentúra v spolupráci s jej zmluvne poverenými projektovými manažérmi,“ uviedol Lietava. “Miliónovú“ zákazku tak dostalo združenie, ktoré touto prácou nakoniec poverí ďalšie firmy.

Samotná zmluva o vytvorení portálu je zostavená veľmi všeobecne a nejasne. Pri objednávkach v tejto cenovej hladine je bežné, že si klient vyberie návrh z niekoľkých variantov. Takáto možnosť tu chýba. V dokumente sa nehovorí ani o jazykových mutáciách, napriek tomu, že ide o sféru cestovného ruchu. Ďalej nerieši množstvo obsahových a technických detailov, ktoré sú pri zadávaní tvorby stránky tohto rozsahu úplnou samozrejmosťou. Naopak, v obchodnej zmluve je zaradená aj bežne dostupná bezplatná služba.

Zjednodušene povedané, na základe tohto dokumentu vôbec nie je možné zistiť, či je stanovená suma adekvátna. „Cena vychádza z náročnosti a rozsahu webového riešenia zahŕňajúc viacročnú marketingovú kampaň a serverhosting,“ vyjadril sa riaditeľ agentúry s odvolaním sa na obsah zmluvy. Faktom ale je, že citované aktivity zmluva vôbec nerieši. Čiastka za zhotovenie portálu pritom tvorí len zlomok nákladov, ktoré zabezpečia úspešnosť projektu.

Absurdné je aj široké časové rozmedzie, ktoré má dodávateľ na vytvorenie diela. S jeho odovzdaním sa počíta až v septembri budúceho roku. „Termín je stanovený vzhľadom na prípravu aktivít, zberu údajov a partnerov projektu,“ uviedla prednostka.

Možno si treba položiť otázku, či v tomto prípade išlo skutočne o amaterizmus, alebo dobre premyslený účel. Nedokonalosť zmluvy totiž otvára priestor pre rôzne dodatky a s tým spojené ďalšie náklady.

Istú príbuznosť s týmto zámerom nebolo treba hľadať ďaleko. Susedná župa si dala v roku 2009 vytvoriť portál www.regionnitra.sk zameraný na cestovný ruch. Model aj cena sú obdobné ako v Hlohovci.

Za zhotovenie stránky zaplatil kraj agentúre vyše 30-tisíc eur. Pol roka od podpísania zmluvy vznikol dodatok týkajúci sa jej údržby. Za dopĺňanie fotiek a článkov, sledovanie pošty a kontrolu diskusného fóra si agentúra mesačne účtovala približne 1 600 eur, čiže viac ako 50 eur denne. Výsledkom je stránka vytvorená v upravenom bezplatnom redakčnom systéme, ktorá má do dnešného dňa iba pár desiatok fanúšikov a úplne prázdne diskusné fórum.

Pre porovnanie, oficiálna stránka Hlohovca stála aj vrátane nedávneho redizajnu necelých 3 300 eur. To je presne desatina zo sumy, za ktorú vyvolená agentúra vytvorí portál o cestovnom ruchu v okrese.
Diskusia k článku (29)


Podobné témy
Pomôže 120-tisíc brožúr zviditeľniť región?
Pomôže 120-tisíc brožúr zviditeľniť región?
Na propagáciu pôjde 70-tisíc eur. Toľko mesto zaplatí za brožúry, film a obaly na prezentačné materiály.

Zabudnutý región má presláviť film
Zabudnutý región má presláviť film
Dvadsaťtisíc DVD a niekoľko akcií má prilákať turistov. Ktoré firmy získajú zákazky?

Drahá webstránka je stále nedostupná
Drahá webstránka je stále nedostupná
Predražený portál o cestovnom ruchu by sa mal objaviť už v najbližších dňoch. Pomôže turizmu v regióne?

Podpora turizmu alebo divadlo?
Podpora turizmu alebo divadlo?
Výberové konanie na webstránku bolo zmanipulované. Aktérov prezradila školácka chyba.

Turizmus má prebudiť webstránka, tisíce brožúr či DVD
Turizmus má prebudiť webstránka, tisíce brožúr či DVD
Nejasnosti okolo 33-tisícového portálu pokračujú. Mesto zatiaľ zmluvu neobhájilo.


Diskusia k článku (29 komentárov) »

29 komentárov


 1. gravatar

  Ďalšie zbytočne vyhodené peniaze. Za všetky tie projekty a štúdie sa už pomaly mohol postaviť nový zámok. Kedy sa už konečne začnú dávať peniaze na užitočné veci? Veď najskôr treba niečo pre turistov vybudovať a potom ich tu pozývať. Ukážte mi turistu, ktorý niekedy náhodou zablúdil do Hlohovca a rozmýšľa sa tu vrátiť...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  Max

  A čo budú turisti v Hlohoveckom regióne pozerať ? Schátralý zámok a zdevastovanú Pánsku záhradu ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  aj ja cem nizkorozpoctovu zakazku pre mesto za 33000e kamos mi tu stranku urobi za 3 a ja zhrabnem 30 :D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Kua to koľko si zapýtal človek z Oravskej Polhory? Neviem, či tomu rozumiem dobre, ale tá agentúra najskôr pripavila projekt a potom dostala aj zákazku na stránku z toho projektu? A prečo sa to dávalo nejakej Hlohoveckej agentúre a nie reklamnej firme, čo robí webstránky? A prečo Lietavovi odsúhlasili pozemky na výstavbu a Strižincovi nie? A prečo je ten Hlohovec stále v riti?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  Ja

  Na to zabudni. Takéto zákazky dostávajú iba vyvolení a už pri projekte je jasné kto to bude. Väčšina zákaziek z EÚ je predražených a hlavne zbytočných. Mestu by pomohlo úplne niečo iné, ale to by sa tie peniaze museli reálne preinvestovať a nie utopiť. Hlavne, že budeme mať spoplatnené parkovné a primátor vyšší plat.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Tak takyto portal sa robi za max. 5000 eur a to vyzera deluxe! 33000e???? Banda zlodejov!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Máš pravdu, ale to by zarobila iba jedna firma.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Cestovný ruch? Dobre čítam? V Hlohovci? Nepomýlili sa? A čo sa sem budú chodiť turisti pozerať na mesto priechodov pre chodcov alebo osraté trávniky od psov a na zápchy pred mostom alebo ritné zápchy na 'magistráte'? Vyasvaltované hlavné námestie Sv. Michala? Chcelo by to konečne založiť združenie 'Mŕtvy Hlohovec' a chodiť na tie ich zasadnutia do kulturáku a vždy ich tam vypískať až kým sa nespamätajú a nepália všetci do riti.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  sal

  Portal ma byt ohladom cestovneho ruchu v REGIONE teda nielen v HC.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  A mozes nam prosim ta povedat, ze kam by teda turisti v 'REGIONE' chodili? lebo mi sme tu vsetci sprosty. Basa Leopoldov alebo schatrane kasino v Bojnickach?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Neverím.....prečo to nevyhrali kapustné hlavy,veď skúsenosti s euro fondami majú.Skúste to prehodnotiť,veď ony sú tu vyvolení.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  My chceme naozaj niečo spraviť pre Hlohovec a dokázali sme spraviť webstránku zadarmo. áno nevyzerá síce úplne luxusne ale je zadarmo www.hc-region.webnode.sk a keby chceme tak nás výjde na nejakých 20 eur ročne aj s vlastnou doménou. Ja sa pýtam či počítač ktorý bude túto stránku administrovať bude zo zlata???? za 33 000 eur musím spraviť projekt z ktorého sa po*erete. Preboha webstranka za 33 000 eur je choré. Toto je možné iba v skazenom Hlohovci je mi z Vás zle !!! o ľudí sa nezaujímate iba o biznis - HOVADA - fuj hnus a čudujte sa prečo strácame obyvateľov kto by tu chcel bývať ?? skorumpované hnusné prehnité mesto na grc mi je!! Za 33 000 eur máte nie len projekt ale aj kampaň a nie po*ratu webstranku

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Celé to je ešte biznis HZDS, teda Dlhopolčekov a Domarackého, mimochodom ešte aj Lietava kandidoval za HZDS. Pekný zlatý padák si pripravili...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Dlhopolček? Domaracký? Tí keď brali pre seba, tak brali aspoň potichu. Ale Dvoran? Jasné nepremyslené prechmaty do svojich vreciek, ktoré provokujú obyvatelov tohto mesta. A okato. Že sa nehambí on aj jeho dvorania. Nech žije 'šikovný' šašo primátor Dvoran!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Vážení,to nemyslíte vážne s tým webregionom za 33 tácov ? Suma síce podstatne nadsadedená hovorí sama za seba,avšak treba správnym kľúčom prerozdeliť osoby a obsadenie podieľajúce sa na celej tej srande. Výsledný efekt je jasný, iného víťaza niet - nebolo ho treba. Nejde mi ani tak o peniaze daňovníkov ako o to,čo daný web chce ponú-kať ako turistické atrakcie,lákadlá pre domácich a nedajboh zahraničných turistov. To,čo niekedy robilo Vaše / aj moje / mesto hodným povšimnutia a záujmu je už nenávratne preč, v zabudnutí. Z mesta sa stala stoka hanebnosti,žumpa skorumpovanosti,sídlo mafie a výpalníkov, diera na mape. Ponúkať na webe môže mesto akurát prehliadku romomajera,zhumplovaného zámku s jeho opilým kastelánom, nespočetné množstvo šenkov,vietnamských 'butykov', otrasné parkovanie, sôdržnosť mestských papalášov, nečinnosť MSP a iné kuriozity. Pozvánka na zasadnutie mestského parlamentu by nemala chýbať ako záruka dobrej zábavy a aj kurz prospechárstva a ziskovosti mocipánov. Hlohovec,ako bývalé mesto ruží a športu už pradávno stratilo tieto výsady, lesk a aj nádej na ich znovu získanie. Kultúrne akcie sú na bode mrazu,pretože sem tam niečo a aj to len pre vyvolených je úbohosťou vedenia kultúrneho centra pod vedeniím súdruha Kratochvíla. HcTv je ideologickou ostudou po palcom človeka bez akéhokoľvek morálneho práva - magr. Libanta. Naozaj niet čo ponúkať na webe za 33 tácov. Judáš predsa ponúkol hodne viac - Ježiša a len za 33 striebornia-kov. Nuž neostáva nič iné , len sa tešiť a sledovať 'drahý web' čo nám to len bude ponúkať za lákadlá a kuriozity. Karty sú rozdané,provízie tiež, tak sa národ teš!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar
  Ja

  Primátor by mal zodpovedať za účelnosť vynaložených finančných prostriedkov. Keď sa preukáže, že efekt z investovaných peňazí nebude žiadny, mali by ho vyhodiť za nekompetentnosť. A na to, že takáto stránka bude mať efekt ako dojiť mŕtvu kravu, dám krk. Dvoran ako primátor je jeden veľký omyl!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar
  Max

  Čo sa robí v našom meste je už naozaj nehoráznosť, do neba volajúca absurdnosť. Čo sledujem po okolitých dedinách, mestách (z pracovného hľadiska cestujem po celom okrese), ako sa všade buduje,stavia,doslova sa pred očami menia centrá, námestia miest a dedín a Hlohovec ?.Stagnuje, z dosluchu viem, že už minimálne 30 rokov je stále rovnaký, žiaden pokrok. A ani žiadny nebude (pri tomto vedení mesta). Peniaze na modernizáciu mesta končia v súkromných vreckách ! ! !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  .....to je ono to je ono... aj ja ch chcem melón za stránku, chcel by som vediet ktorý múdry človek to odklepol a podpísal lepšie povedané, ktorého sme si zvolili do parlamentu mestkeho... toto je hamba hamba , ale šak krásna dovolenka ps: nezabudnite na objazd okolo mesta a iné veci čo ste slúbili a nedodržali papa

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Uz sa konecne ludia zobudte. Mozete tu nadavat a hryzdat na primatora a 'akoze' poslancov. Toto je mesto jedneho cloveka. Cloveka menom Ivan Varga(Smer-SD). A takychto smradov volite do parlementu z celoslovenskou podporou 40% a tym im davate neobmedzenu moc a potom sa necudujme, ze takto funguje samospravy respektive cela krajina.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Tento pán trafil klinec po hlavicke. Ale lepsie by bolo toho pana I.V . so SMERU vyhnat z nasho mesta, aby tu neotravoval zivot slusnym ludom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar
  PN

  Pozeral som si zmluvu a takto špecifikovaný predmet zmluvy mohol robiť iba úplný idiot a ešte väčší to podpísať. Chcem sa spýtať pána Dvorana, že či keď si pôjde kúpiť auto, tak príde do prvej predajne (pardon tretej - prvá bola v Oravskej Polhore) a povie: Chcem od vás nejaké auto, aby malo kolesá (ventilky, šróbik, atď.), dvere (sklo, kľučky, atď.), sedačky, nejaký ten volant a nejaký ten motor. Po auto sí prídem o rok a pol, ale zaplatím vám 40% dopredu. Mám síce autobus a neviem, čo v tom aute budem voziť, ale už teraz sa dohodneme, že vám za to auto zaplatím 33-tisíc eur. Tak asi takúto výhodnú dohodu uzavrel náš pán primátor. Blahoželám a prajem kľudný spánok, nech sa ďalej vydržíte pozerať ľuďom do očí.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar
  m

  Mňa by zaujímalo, či Dvoran chodí na túto stránku. Mal by ! ! !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  ....aby kazdy z Vas zasiel na najblizsie zastupitelstvo a poprosil kompetetnych....aby jednoducho odstupili... Preslo 9 mes... a nic...ziadna zmena...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Urobte to ako Islanďania,jednoduchou defenestráciou. A budete mať znovu všetko vo svojích rukách. Obráťe ten chliev hore nohami,vytraste a vyprášte všetku špinu,dezinfikujte každý kút.Potom si dobre rozmyslite,koho budete voliť a vpustíte ho tak do čistého domu. Spomeňte si na predošlé vedenia Brezokléru,Dlhopalčekovania,Dvoranstanu a hlavne zemepána poslanca Ivana. Je to dostatočný súhrn dôvodov na vykonanie zmeny pomerov a vytvorenie začiatku novej éry mesta Hlohovca. Inak sa naozaj stanete len mestom-absurdistanom,vietnamsko-mafiánskou žumpou . Držím palce!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Stránka za 33000 eur je už silná káva. Treba si počkať, keď sa primátor bude obháňať nedostatkom peňazí na iné veci a toto mu chrstnúť do tváre. Mali by mu to strhávať z platu!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Vážený priatelia. Nehovorim, ze máme v Lepáku naj primátora ale trochu sa posnažil a vybavil 1 000 000 € na rekonštrukciu námestia a opravu chodníkov. Prídite sa pozrieť aké má Lepák námestie a porovnať aké má HC. Pochopíte, že ten truľo v HC je tam len na plat ktorý berie. V HC treba len otvárať nové šenky a čínske obchody aby sa malo aspoň v médiách písať. Pamätáte sa na reportáž z pred niekoľkých rokov? Mesto HC je mesto naj šenkov na Slovensku. Aj to o niečom svedčí. Mesto opilcov a bezdomovcov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar
  max

  Všade sa niečo robí. Pozrite sa na Leopoldov, Madunice.Také námestíčko nie je ani v mestách. Ale tam aj starostka voľačo robí a nespí na vavrínoch, aj keď plat má tiež kráľovský.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Zda sa ze bačovia mesta su nepoučitelní. Všade kríza, všetko sa rúca a oni idú vyhadzovať do luftu peniaze. Ked to takto pôjde ďalej, všekto sa pozatvára, lebo na nič nebudu peniaze. Vrátime sa na stromy a budeme mlieť múku ako na 'farme', lebo nebude ani čo jesť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Som zvedavý, kto robil tiež stránku Hlohovca, lebo podobný design sa robil tak 15 rokov dozadu :D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.