Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

14. september 2011

Psíčkari! Zavádzajú sa tvrdšie pravidlá a sankcie

Mesto chce novým nariadením zbaviť Hlohovec agresívnych útokov a psích výkalov.

Psíčkari! Zavádzajú sa tvrdšie pravidlá a sankcie

Nezodpovední psíčkari začínajú byť v Hlohovci obávanou skupinou. Ľudia sa čoraz častejšie sťažujú na agresívne útoky ich voľne pustených štvornohých miláčikov a ulice plné výkalov. Zlepšenie situácie mesto sľubuje zavedením nového nariadenia.

V Hlohovci je momentálne evidovaných takmer 2 200 psov. Skutočný stav je ale zaiste ešte podstatne vyšší. Podľa oficiálnych údajov to znamená, že jeho vlastníkom je zhruba každý desiaty obyvateľ. Žiaľ, nie všetci majitelia “najlepšieho priateľa človeka“ sú rovnako priateľskí aj k svojmu okoliu. Svedčia o tom množiace sa sťažnosti Hlohovčanov, vystúpenia poslancov aj zásahy mestských policajtov.

Koncom leta zavolala na políciu vystrašená pani s tým, že jej vbehol do dvora pitbull a roztrhal dve morky. Na nezodpovedného chovateľa doplatil aj 16-ročný mladík, ktorého napadol voľne pustený pes na železničnom moste. O arogantnom správaní niektorých psíčkarov svedčia aj záznamy o venčení na cintoríne či na miestach, kde sa hrávajú deti.

V zvodkách je zachytené počínanie muža, ktorý uviazal psa o mladý stromček na pešej zóne. Pokiaľ sa on potužoval v pohostinstve, jeho zverenec si krátil čas obhrýzaním kôry. Smutný je aj prípad opusteného psíka, ktorého našli policajti zatvoreného vo verejnom výbehu. Najčastejším prehreškom ľahostajných chovateľov je znečisťovanie mesta. Bezpečnostná kamera zachytila pani, ktorá nechala vyšpiniť svojho miláčika rovno vedľa koša s poučením ako so psími výkalmi naložiť.

Snahy o riešenie problému sa objavili už v predchádzajúcom období. Exprimátor Ján Dlhopolček dal pred štyrmi rokmi vybudovať na Dilongovej ulici výbeh na venčenie. Z mestskej kasy naň padlo takmer 2 600 eur a doteraz sa mesačné náklady na údržbu pohybujú okolo 200 eur. Medzi chovateľmi sa ale nestretol s výraznejšou odozvou. Skôr naopak.

Znečisťovanie časom nadobudlo také rozmery, že o Hlohovci sa už začalo hovoriť ako o meste psích výkalov. „Psíčkari si bez hanby z okolia činžiakov od skorého rána do neskorej noci robia jedno veľké hnojisko,“ vyjadril sa návštevník diskusného fóra. Majitelia zvierat ale oponovali, že im chýbajú koše na exkrementy. Mesto síce špeciálne nádoby neosadilo, ale povolilo využívať na tento účel smetiaky na komunálny odpad. Ani to však situáciu viditeľne nezlepšilo.

Jediné riešenie mohli priniesť iba prísnejšie pravidlá a tvrdšie sankcie. Keďže sa doterajšie nariadenie spred ôsmich rokov ukázalo ako bezzubé, poslanci pristúpili k prijatiu nového VZN-ka. Schvaľovanie návrhu prešlo viacerými zmenami. Zaslúžil sa o to Oliver Pestún pôsobiaci ako veterinárny lekár, čo vedenie a jeho poslaneckí kolegovia patrične ocenili.

Vypustila sa časť prikazujúca majiteľom umiestniť na bránu tabuľku “Pozor pes“, ktorú Pestún označil za šikanóznu. Rovnako sa upustilo od povinnosti, aby všetky psy v zastavanej časti mesta nosili náhubok. „Pes potrebuje “čítať“ nosom a zároveň sa chladiť jazykom. Znamenalo by to pre neho týranie,“ uviedol poslanec. Tento ústupok sa nevzťahuje na nebezpečné psy, ktoré už niekoho bezdôvodne poranili či pohrýzli.

Majitelia by ale nemali zabudnúť, že pri prevoze hromadnou dopravou je náhubok nutný. V opačnom prípade musia použiť prenosný box. V zastavaných verejných priestranstvách je neprípustný voľný pohyb psa a venčenie je povolené iba na vôdzke primeranej dĺžky. Nariadenie pamätá aj na situácie, keď chovatelia nechávajú psa čakať pred obchodom či úradom. To je odteraz minulosťou. „Nikde v mestách to netolerujú. Psík musí byť stále pod kontrolou,“ ozrejmil Pestún.

Mesto si viac posvieti aj na znečisťovanie výkalmi, čo môže vyjsť chovateľa až na 65 eur. Po novom sa musí každý psíčkar preukázať aj vreckom na ich zbieranie. Ak tak neurobí, môže byť ľahší o 33 eur. „Odporúčam ponúknuť majiteľom nejaké sáčky na rozbeh, aby sme ich motivovali,“ navrhol Ján Bedeč. Myšlienka sa ale vzhľadom na to, že ešte nie je zostavený budúcoročný rozpočet, ukázala ako predčasná.

Všeobecne záväzné nariadenie o niektorých podmienkach držania psov na území mesta Hlohovec nadobudne účinnosť 28. septembra tohto roku.

Psy na území mesta Hlohovec : poplatky, priestupky a pokuty
Počet evidovaných psov (k 12.9.2011): 2 163

Daň za psa:
chovaného v rodinnom dome: 6,63 eur
chovaného v rodinnom dome, ak vlastníkmi sú dôchodcovia: 3,98 eur
chovaného v činžiaku: 39,83 eur
chovaného v činžiaku, ak sú vlastníkmi dôchodcovia: 11,61 eur
vlastník je členom kynologického klubu: 3,98 eur
Pokuta do 165 eur:
Priestupku sa dopustí majiteľ, ak neprihlási psa, neoznámi zmenu údajov do 30 dní alebo stratu známky, umožní, aby psa viedla nespôsobilá osoba, neoznámi, že pes bezdôvodne pohrýzol človeka a dopustí jeho voľný pohyb na nepovolených priestranstvách.
Ak ten kto vedie psa neohlási, že bezdôvodne pohrýzol človeka. Taktiež, ak nezabráni útoku, ako aj v prípade, že osobe, ktorú pes bezdôvodne pohrýzol neposkytne svoje osobné údaje, príp. meno a adresu držiteľa psa.

Pokuta do 65 eur:
Priestupku sa dopustí ten, kto vedie psa, ak nepreukáže jeho totožnosť evidenčnou známkou, nerešpektuje zákaz vstupu a voľného pohybu a bezprostredne neodstráni výkaly, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo.

Pokuta do 33 eur:
Priestupku sa dopustí ten, kto vedie psa, ak ho opustí na verejnom priestranstve, uviaže o strom alebo inú drevinu, ktorá je súčasťou parkovej zelene mesta, nepreukáže, že má pri sebe sáčok alebo inú pomôcku na likvidáciu výkalov, poruší zákaz vstupu alebo iný zákaz či povinnosť uvedenú vo VZN.Diskusia k článku (36)


Podobné témy
Policajné hliadky v civile budú kontrolovať najmä psičkárov
Policajné hliadky v civile budú kontrolovať najmä psičkárov
Mestská polícia Hlohovec naplánovala služby policajných hliadok aj v civile. Posvietia si na psičkárov.

Čipy u zvierat skontrolujú i policajti
Čipy u zvierat skontrolujú i policajti
Štvornohých miláčikov je treba začipovať už do konca septembra. Vďaka čítačke preveria zvieratá aj mestskí policajti v Hlohovci.

Štvornohí miláčikovia sú už na webe!
Štvornohí miláčikovia sú už na webe!
Zaujíma vás koľko psov žije v Hlohovci, aké rasy sa tešia obľube a na ktorej adrese bývajú? Mesto zverejnilo zoznam štvornohých miláčikov.

Agresívny pes opäť zaútočil!
Agresívny pes opäť zaútočil!
Hlohovčania sa obávajú nebezpečného psa z ich štvrte, ktorý napadol i človeka. Policajti už prijali opatrenia.

Na špeciálne koše môžu psíčkari zabudnúť
Na špeciálne koše môžu psíčkari zabudnúť
Myšlienka zrušiť výbeh pre psov a kúpiť špeciálne smetiaky sa neujala. Poslanci návrh neodklepli.


Diskusia k článku (36 komentárov) »

36 komentárov


 1. gravatar

  Ja s postihmi súhlasím, len si neviem predstaviť, ako ma môže niekto pokutovať za to, že nemám pri sebe sáčok. Veď 'TO' kľudne môžem zbierať do ruky, alebo do vrecka, alebo do ponožky...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Keby ste neboli lenivi ist ze psom aspon za vah tak by tu nebolo tollko bordelu

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Keby mesto za tie peniaze ktoré povyberá od psíčkarov a to ich nie je málo (hlavne od ľudí, ktorí bývajú v činžiakoch) vybudovalo viacej výbehov, minimálne na každom väčšom sídlisku nemuseli by ste sa sťažovať. Ale mesto si radšej peniaze nechá na svoje odmeny pre zamestnancov... Predsa niekto z Vinohradskej nebude letieť ráno na Dilongovu vyvenčiť psa.... to navrhujem Vám zrušte si záchody a môžete chodiť na mestské WC....

   Príspevok je reakciou na "psickar"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Keby mesto za tie peniaze ktoré povyberá od psíčkarov a to ich nie je málo (hlavne od ľudí, ktorí bývajú v činžiakoch) vybudovalo viacej výbehov, minimálne na každom väčšom sídlisku nemuseli by ste sa sťažovať. Ale mesto si radšej peniaze nechá na svoje odmeny pre zamestnancov... Predsa niekto z Vinohradskej nebude letieť ráno na Dilongovu vyvenčiť psa.... to navrhujem Vám zrušte si záchody a môžete chodiť na mestské WC....

   Príspevok je reakciou na "psickar"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Uz nie je nic horsie, ked je majitel lenivejsi ako pes. Uz len jedna vec je horsia a to ked si lenivy majitel zakupi psa.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  žialbohu,je pravda že sa hovienka po psíkoch nezbierajú!ale všimol som si že ich väčšinou nezbierajú majitelia veľkých plemien pretože sa im to ako si hnusí tú 'kopu' vziať rukami do vrecka a zahodiť!majitelia malých plemien s tým nemajú problém keďže zostatky po ich psíkoch sú omnoho menšie.a zvlášť by som poprosil mestskú políciu aby monitorovala majiteľov veľkých plemien/a zvlášť bojových/,pretože častokrát ich nechávajú voľne a bez náhubku pobehovať po meste a ich psíkovia 'sa trénujú' na malých plemenách psov alebo deťoch!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  a este na bilbord zverejnit meno a bydlisko pripadne velku foto aspon 10 x 15 m toho psickara/-ku. nech je pokoj. mam 2rocne decko a nemoze ist po trave v zadnom parku bez toho aby tam nebolo lajno.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Moja dcéra má malého psíka a keď ho ide venčiť ,berie si zo sebou ,,kostičku'kde sú vrecúška na exkrementy.To,že bude po psíkovi zbierať výkaly a bude mať so sebou dosť vreciek na jeho ,,potrebu' bola prvá podmienka pre zakúpenie psíka.Poctivo ju dodržiava.Aj tak ju však policajti zastavujú.Pritom som denne svedkom,že naozaj majitelia veľkých havkáčov sa pre ich exkrementy akosi neobťažujú zohnúť.Hlavne nie v parčíku pred poliklinikou.No,ale tých páni policajti neobťažujú napomínaním.Vlastne sa tým majiteľom ani nečudujem.Na poliklinike nie je ani jeden kôš na odpadky.Museli by vrecko 1-2 hodiny nosiť v ruke a hlavne v teple to asi nie je nič príjemné.Však? Ale i tak si myslím,že odpratať po psíkovi či veľkom psovi by majitelia mali!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Len aby sa to kontrolovalo. Keď to nebudú policajti kontrolovať je také vzn na dve veci.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Je už najvyšší čas, aby začala riadna kontrola psíčkarov. Majitelia malých psov sa veľmi často vôbec neunúvajú vôbec zohnúť a upratať po svojom psovi. Ich reakcia je, že veď je to iba troška... Psov majú majitelia len výnimočne uviazaných bez ohľadu na veľkosť psa. Včera narazil pes do dievčatka na kolobežke a to spadlo. Majitela nebolo vôbec vidieť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Hlavne ze mesto tu strasne bojuje za poriadok, ale to ze nedaju vrecka a ludia zbieraju exkrementy do igelitovych sackov, to je v poriadku, aj ked igelitove vrecka su este vacsi hnus nez tie exkrementy, pretoze 'hovno'sa v prirode rozlozi za chvilu na rozdiel od sackov. Dalsia vec akoto, ze ked si mi psickari platime za psov nemale peniaze, nemame v HC viac vybehov, ved predsa ked potrebujem rano alebo vecer vyvencit psa tak nebudem utekat na dilongovu alebo za Vah ako tu niekto mudry napisal. Je to cele na hlavu. A okrem toho kolko mam tych sackov nosit pri sebe???ved ked sa pes vykadi a ja zahodim vrecko s exkrementom do kosa a potom ma zastavi policajt, co mu ho mam ist vybrat z kosa?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   presne moja rec.ja mam doma 1 hafana kokrsa a popritom si bravam s utulku do DO havkov aby sa namuseli tlacit s dalsimi dvoma al.troma v koterci.su to vecsinou steniatka ktore potrebuju hned rano cikat.vybehnem aj v pizame pred cinziak.pozbieram a idem domov.to sa mam trepat az na dilongovu????m uz vazne sibe!!!!!!!

   Príspevok je reakciou na "fifo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  je totálny nezmysel. Trápi sa zviera aj človek. Je to nehygienické, otravné, choré.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  tak nos 3 mikrotenove vrecka.urcite ich tolko neminies a ked ich zlozis vojdu sa ti aj do penazenky takze nezaberaju priestor lepsie ako ked maju iny obchadzat alebo stupat po hovnach vasich psov mimo to by mali psov v cinziaku zakazat.pretoze ked zacne stekat lebo zavyjat tak je cely cinziak v pozore alehned sa vynori aspon 10 ludi co budu tvrdit ze ich pez vobec nezavyja alebo ked tak tak to neni pocut,co je nezmysel

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  zaujimave je ze vsade to ide, len v hlohovci maju psickari plno vyhovoriek. Este si nespomenul jadrove elektrarne, plastove flase, cigaretove ohorky :D Uz by konecne s psickarmi v HC mali spravit poriadky, kontroly platenia poplatkov a policajti by mohli zacat s kontrolou na sidliskach, to by bolo pokut :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Zaujimalo by ma preco majitel psika na bytovke je takto diskriminovany a musi platit az skoro 7nasobok dane ako ten co byva na dome.Za to ze je clovek chudobnejsi a nema na ten dom?A ludia povedzte mi,ako mozu byt naklady na jeden hlupy vybeh co je na dilongovej 200€ mesacne?Sacky sa tam vyskytnu raz za rok,kosia to raz za cas,mozem si to dovolit povedat lebo byvam nedaleko a chodievam tam.Co sa tyka tych hovienok je pravda ze najme majitelia vecsich psov robia toto zle meno.No este jedna vec by ma zaujimala ci mi daju policajti pokutu ked si zoberiem na kratke vyvencenie psika 2 sacky,oba ich pouzijem a oni ma stopnu naceste domov ked uz je psik stastne vylozeny,

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar
  B.

  V lete som bola na dovolenke vo Franc. a vsimla som si ako zodpovedne kazdy psickar po svojom psovi vyupratoval.Nedalo mi,aby som sa nespytala,ci vrecko mal z domu,alebo ho dostal z mestkej radnice.Samozrejme,ze z domu a to sa este na mna nechapavo pozeral ako keby som padla z Marsu.A ani platenie za psa nemaju najlacnejsie.1500 eur za rok na bytovke.Staci vam? Vsade su kamery a ak by ho tam nasnimali ako to tam nechal,tak dalsia tiscka je v tahu.Priemerny plat Francuza je 3500 eur.Len nam chyba ich mentalita.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Vy ste dobri trupici, ved do koho ineho sa navazat ked nie do psickarov,plno inych veci je tu ktore by sa mali v tomto meste riesit skor nez psi a to tu nikoho nezaujima. Pre B. to ozaj nas ides porovnavat s francuzmi?tak najprv porovnaj platy a potom si zisti oficialne co sa tam plati za psa, pretoze to 1500eur neni. A pre scip ty si riadny obmedzenec, tebe by mali doma zakazat rybicky, vtacika, alebo cokolvek ine, ked takto rozmyslas, pripadne televizor alebo sex lebo aj to je pocut z bytu! Ja byvam na prizemi a som rad ked mi pes ohlasi kazdeho kto sa k nam snazi dobuchat. Mam pocit ze niektroi tu nerozmyslaju hlavami.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Neviem, kde si bola na dovolenke a kto ti tamto povedal, ale tam kde som bol ja, sme sa už na večer po uliciach brodili v psích výkaloch. A čistili to každé ráno tak, že to splachovali z hydrantom, poprípade jazdili na skútroch a vysávali to. Apropos, včera som bol v zámockej záhrade a naplo ma na tyčku...ale neboli to psie sračky, ale to kvantum komunálneho odpadu (igelit, papier, fľaše, osrané veci, atď)...a okolo činžiakov detto, zberný dvor v Šulekove sa môže skovať...otvorte oči a obzrite sa okolo svojich činžiakov...zatiaľ som len málo koho videl sa zdvihnúť pre nejaký odpad...a tiež málo ktoré dieťa som videl odhodiť smetie do koša...navrhujem, aby občania HC, žijúci v činžiakoch, platili za smetie raz toľko...lebo okolo domov si poriadok robíme a stejne nám to nafúka vietor z okolia tých chlievov...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  ked si hluchy potom si daj urobit zvoncek pre hluchych ktorym blika svetlo a nemusis mat psa ktory zbuntosi celu bytovku a pre tych ktorym vadia sacky.myslim ze 4 mikrotenove sacky sa daju v pohode zlozit do penazenky a ze ked psa vencite 2x denne tak na 1 vencenie vam 4 sacky uplne stacia a ked vencia zeny hodia do kabelky aj cele balenie

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar
  syn

  tebe niekto sedi na kabli, alebo ti nedochadza?ja som nepisal ze potrebujem aby mi pes nahradil zvoncek, ale som rad ze kazdeho ohlasi, pretoze pred rokom som mal necakanu nocnu navstevu a pes ju ohlasil a bolo po zlodejovi, tak si nemyl pojmy!! Ocividne mas 'silne' poznatky o psoch ked sa podla teba vencia psy 2krat za den.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  no ďakujem aj pekne za jeden výbeh na 2 200 psov :D nie som síce psíčkar, ale považujem to za výsmech našich hradných pánov. a povinnosť preukázať sa vreckom, to by mali mať aj HC ožralovia grcajúci kade-tade

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  a kedy budú musieť pri sebe nosiť sáčky aj tí naši hlohoveckí bezdomovci ktorí oščiavajú,serú a grcajú na chodníky,lavičky v parkoch a autobusové zastávky?!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar
  A.

  Naozaj je to len o mentalite,lebo ked tu citam niektore prispevky,tak , naozaj moje zviera ma väcsie IQ ako tito autory ako napr,autor otaznik. To musis mat doma strach a hrôzu,ked chces,aby niekto v meste upratoval po tvojom psovi.A doma ti to kto poupratuje,nehovor ,ze sa mu to este nestalo!A za vodu a smetie platis,aspon dufam! To ti tam asi chodia vodarne a kanalizacie! To musi byt pre vas vsetkych asi velmi ponizujuce sa zohnut a tie ,,dubaky' poupratovat.Ste uboziaci ako vasi chudaci psy zavreti cely den v panelaku.Lutujem aj ich,aj vas.Ale vy to zjavne nikdy nepochopite dovtedy,pokym naozaj nezacnete platit riadne palky.Potom by si kazdy rozmysle,ci bude mat psa,alebo nie.Aky to je rozum,ked niekto chova polovnickeho psa v byte?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar
  B.

  Tvoje 'zviera', zatvorené celý deň v koterci 1m x 1m má zjavne väčšie IQ aj ako Ty sám...už len tým pomenovaním si dal jasne najavo, že sa vyznáš...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  p. Pestun oznacil povinnost mat tabulku oznamujucu, ze je v objekte pes za sikanoznu. skor otazka na pravnikov, ako p. Pestuna,nie je sikanozne dat do VZN povinnost preukazat sa vreckom na exkrementy?? predpokladam, ze idem so psom von, spravi si svoju potrebu, exkrementy odpracem (hodim do kosa - asi aj k tomu by sa mala vyjadrit hygiena) a maly zakomplexovany muzicek z MsP si miesto ,,obcanky,, vypyta sacik :D ...pokial pes nema hnacku nevidim dovod, aby ludia mali pri sebe 100 igelitiek, ale uz vidim ako sa MsP odbavuje a buzeruje. ak to ma fungovat na takomto principe, tak nech sa zavedie aj VZN pre ciganov, aby sa preukazali mydlom (vid. mliecny bar, ked sa nahrnu ku krmelcom, to je smrad, ze by jeden pad)...asi si kupim psa:) a uz sa neviem dockat prveho stretu s MsP, ako pyta sacik a nedajboh, aby mi chceli dat pokutu. toto uz je cisty vysmech.ozaj...a co obcuravanie kazdeho rohu, stromu, domu, lampy??kto najde aj na toto recept?:D a apropo.....do MsP by uz mali zacat konecne robit VYBER a nie NABOR;)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Opatrenia polície sú pre niektorých psíčkarov asi slabé, pretože hná pribúdajú. Možno by pre niektorých pomohlo takéto riešenie: http://www.topky.sk/cl/13/1288294/Cesko-ma-superhrdinuPo-psickaroch-rozotiera-hna-

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Tato panika mi pripada chora, ved si zoberte kolko volne zijucich zierat sa tula po uliciach .. a to nehovorim o mysiach, potkanoch a pod... za tychto kto zbiera vykaly? Pripada mi chore ze niektorych ludi chyta panika ked vidia ze pes len prebehne cez ihrisko ale nemyslia na to ze ten pes je to minimum co znecistuje ihriska alebo pieskoviska. Ja osobne by som pieskoviska zakazala uplne, tym, ze sa tam pes nepriblizi ani zdaleka neznamena, ze je vyrieseny problem (ved niektore psy su cistejsie ako niektori ludia - hlavne tie ktore su v panelakoch). Inak suhlasim so zberanim vykalov, samozrejme hlavne vacsie plemena ale netreba z toho robit taky obrovsky problem. Myslim, ze psickari su uz tak dost sikanovany .. treba si zobrat len dan z drzby psa, nikdy som nepochopila preco ak vlastnim psa musim platit mestu a to niesu male peniaze ... preco niesu spoplatnene ine druhy zvierat .. macky, rybycky, fretky, rozne nebezpecne plazy... a podobne?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Hlavne by mali chodiť na Nitriansku ulicu, čo robia psíčkari za kotolňou a pri detskom pieskovisku.Mám 5 ročnú dcéru a bojím sa ju pustiť na pieskovisko. A aj niektorí majitelia psov sú agresívni, ak sa im niečo povie a sprosto ešte aj človeku vynadajú a v skorých ranných hodinách vykrikujú pod oknami. najmä postarší pán, taký pevný a vykrikuje "Beny ty .... de si ( venčí vždy dvoch psov čierneho ratlíka dosť agresívneho a takého bieleho.Podotýkam, že bez vodítka. na koho alebo kam sa máme obrátiť? ja by som tiež každého nezodpovedného psíčkára vyvesila na mestskú tabuľu .

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Milá jaja a tebe podobný, neberte v zlom môj komentár (nemám v úmysle nikoho urážať), ale skutočne už preháňate tie útoky na psíčkarov a čo mi najviac prekáža že hádžete všetkých do jedného vreca. V Hlohovci máme aj zodpovedných psíčkarov a nie je ich málo!!! A druhá vec na ktorú sa mi nedá nereagovať : poznám to pieskovisko na Nitrianskej o ktorom hovoríš veľmi dobre, mám ho pod oknami a jediné čo na ňom vidím ja sú výrastkovia ktorí ho ničia, buď tým že im pripadá veľmi zábavné sa šmýkať na šmyklavke ktorá podľa mňa nie je vhodná pre deti okolo 14-15 rokov prípadne viac, a potom ho ničia aj tým že tam fajčia a popíjajú nie vždy iba nealkoholické nápoje po ktorých si fľašky neodpracú do smetiaka, čiže tam zostávajú rozbité sklenné fľaše, plastové fľaše a špaky (to nehovorím o hluku ktorí robia a ten slovník...).A pri kotolni detto to isté bordel po ľudoch a nie psoch!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   ja tam tiež bývam a plne s tebou súhlasím, ale výrastkovia sú väčšinou pri kotolni a v lete. Dobre počujem ( zatiaľ ) ako vonku kričia po psoch v skorých ranných alebo neskorých večerných hodinách a celý trávnik je tam od psích výkalov. Od kotolne počnúc. Áno, česť výnimkám. Nájdu sa aj slušní, inteligentní psíčkari . a ak náhodou idú mestskí policajti, tak psíčkari sa upozorňujú, " máš sáčok? idú poliši, poďme rýchlo preč. A zrazu všetci zalezú. To by bolo na veľmi dlhú debatu. Všetko to je o IQ ľudí .

   Príspevok je reakciou na "Zuzu"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar
  lea

  Skúste sa prejsť v poobednajších hodinách poza činžiaky na Nitrianskej ulici. Dvaja z desiatich po psoch výkaly zodvihnú, iní sa tvária akože nič. HROZNE!!! A pri tom je tam veľa detičiek, čo žiaľ do toho i nechtiac stúpia....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar
  Bel

  Ja by som sa hanbila neupratať si po svojom psíkovi a zbierala som po ňom aj pred týmto príkazom. Na Nitrianskej ulici (hlavne pri jej konci a tam, kde okoloidúci ľudia nedovidia a ešte na detských ihriskách, čo je dosť smutné) sa už nedá stúpiť do trávy bez toho, aby sa vám

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.