Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

29. január 2012

A opäť odmeny. Konkrétne a menovite

Prinášame kompletný prehľad prémií vedúcich zamestnancov magistrátu za uplynulé dva roky. Prednostka si prilepšila o 115 percent.

A opäť odmeny. Konkrétne a menovite

Minulý rok prišla, dnes už končiaca vláda, s iniciatívou, ktorá mala okresať astronomické platy primátorov a starostov. V Hlohovci sa vtedy s novým opatrením vysporiadali po svojom. Namiesto šetrenia si Peter Dvoran ešte polepšil. Poslanci mu totiž odklepli maximálne navýšenie mzdy, aké vôbec zákon v tomto prípade pripúšťa. Zdá sa, že rovnako sa chce primátor zavďačiť aj svojim podradeným na tunajšom magistráte.

Napriek neustálym hospodárskym problémom, ktoré sužujú aj Hlohovec, si na výplatnej páske našlo odmeny za uplynulý rok 60 zamestnancov radnice. Celková suma vyčlenená na prémie predstavovala 50 224 eur, čo je v priemere 837 eur na osobu.

Vysoký priemer do značnej miery ovplyvnili odmeny vedúcich zamestnancov. V porovnaní s predchádzajúcim obdobím si všetci, okrem šéfa právneho oddelenia a vedúcej oddelenia regionálneho rozvoja, polepšili, a to v rozmedzí od 2 do 115 percent. Navýšenie celkovej prerozdelenej sumy čiastočne ovplyvnila aj zmena organizačnej štruktúry, ktorá počet vedúcich rozšírila.

Nemalý podiel na náraste výslednej čiastky majú taktiež odmeny prednostky Evy Lukáčovej. Jej prémie za uplynulý rok vyskočili z predošlých 1 687 na 3 625 eur.

 Vedúci zamestnanec Odmeny v roku 2010 Odmeny v roku 2011 Rozdiel [%]
 Ing. Eva Lukáčová
 prednostka MsÚ
1 687 € 3 625 € + 115 %
 Ing. Ján Husár
 vedúci oddelenia VaŽP
1 114 € 1 314 € + 18 %
 Ing. Zuzana Nosková
 vedúca oddelenia VS
1 076 € 1 098 € + 2 %
 Ing. Zuzana Pacherová
 vedúca finančného oddelenia
1 029 € 1 382 € + 34 %
 Ing. Mária Janičková
 vedúca oddelenia SV
1 079 € 1 480 € + 37 %
 Ing. Miroslav Hudec
 vedúci oddelenia HČ
1 058 € 1 262 € + 19 %
 Ing. Štefan Herceg
 vedúci oddelenia informatiky
-- 1 512 € --
 JUDr. Kornélia Žáková
 vedúca oddelenia RR
1 094 € 1 096 € + 0 %
 Mgr. Ivan Taliga
 vedúci právneho oddelenia
960 € 810 € - 16 %Diskusia k článku (26)


Podobné témy
Radnica vyplatila v júli na odmenách 32-tisíc
Radnica vyplatila v júli na odmenách 32-tisíc
Prehľad platov a odmien vedúcich zamestnancov a primátora.

Hlohovčanom narástli nedoplatky, zamestnancom bytového odmeny
Hlohovčanom narástli nedoplatky, zamestnancom bytového odmeny
Minulý rok Hlohovčanov pobúrilo vyúčtovanie bytového hospodárstva. Spoločnosť si vlani nadelila najvyššie odmeny za ostatných päť rokov.

Prilepšili si všetci zamestnanci mesta
Prilepšili si všetci zamestnanci mesta
Mesto opäť nadeľovalo odmeny. Ich celková výška dosiahla v tomto roku takmer 44-tisíc eur.

Pracovať pod krídlami mesta sa vyplatí
Pracovať pod krídlami mesta sa vyplatí
Milan Domaracký si počas éry v bytovom podniku pekne prilepšil. Za posledné tri roky vo funkcii dostal na odmenách vyše 13-tisíc eur!

Radnica opäť nadelila štedré odmeny
Radnica opäť nadelila štedré odmeny
Na prémiách za uplynulý rok rozdal mestský úrad takmer 50-tisíc eur. Prilepšili si všetci zamestnanci okrem jedného.


Diskusia k článku (26 komentárov) »

26 komentárov


 1. gravatar

  tak toto je teda super!!! vsetci bedakaju, ako je zle v statnej sprave.. jasneeee.... ach! tie peniaze by sa dali urcite vyuzit lepsie, pretoze ti, ktori ich dostali maju isto vela, nepotrebuju este aj odmeny! ale ked sa tak rozhodol, co uz.... nech si to uziju...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Odpoveď na otázku, prečo bolo potrebné zvyšovať dane. Dokedy budeme toto tolerovať?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Mate pocit, ze sa zivot v meste zlepsil za posledny rok o 115%? Ja teda nie!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Čo sa týka primátora, tak nie je pravda, že zarába viac, ako predošlý. K Dlhopolčekovmu platu, vrátane každoročných odmien, sa ani nepriblíži. Neberte to, ako obhajobu primátora, len konštatovanie. Čo sa týka odmien zamestnancov MsÚ, tak to je dosť silná káva, pretože odmeny dostali iba za svoju bežnú prácu. Nech sa primátor spýta svojich kamarátov, podnikateľov, či dali takéto odmeny. Asi ťažko. Ale veď to nie je z jeho vrecka a z cudzieho krv netečie. Asi si nechal poradiť od svojho ľavičiarskeho šéfa, aj takto sa získavajú hlasy pred voľbami...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  A čo Janko Tassy? Ten sa do tabuľky už nevošiel?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Neskutočné, čo si dovoľujú. Najradšej mám tie rečičky, ako nie sú na nič peniaze a nedá sa. Že im nie je hanba!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  To je vrchol. Navrhujem referendum. Raz by to už malo skončiť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Že sa Lukáčová nehanbí zobrať takéto odmeny. Do televízie bude hovoriť, že si môžme dovoliť vyhodiť peniaze za stromček a hneď zvýšia dane. Hanba vám všetkým na čele s primátorom. Klamete nás do očí že nemáte peniaze, ale na nehorázne odmeny sa vždy nájde. Všetkých vás treba povyhadzovať, ale to by ste umreli od hladu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  SKODA SLOV. A VIANOCNE TRHY? OTRAS,HANBA....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Fuuu ozaj silná káva, že 50.224 € vyletelo hore komínom!! Hlavne, keď sa odsúhlasili vyššie dane. Samozrejme tie peniaze mali ísť na iný a najmä viac spoločensky prospešný účel. Na jednej strane to beriem, nejaké odmeny by sa mali dávať a to v každom sektore, no neviem, prečo by malo byť pravidlo, že pri zmene dátumu z 31.12 na 1.1 naši milí úradníčkovia čakajú viac, než si zaslúžia. Viac, než vložili do systému! Odporučil by som v rámci prevychovania každému jednému štátnemu zamestnancovi, aby si okúsil prácu v súkromnom sektore, poprípade, aby si založil vlastnú firmu. Ak by mali založenú vlastnú spoločnosť, rád by som videl to mimoriadne ohodnotenie svojich zamestnancov.... ďalej asi nemusím pokračovať. Vieme aké odmeny by dali... A nechápem ešte jedno! Odmena aj keď je koncoročná je udelená za prácu a snahu človeka navyše. Nie? Čo spravili zamestnanci nášho úradu navyše? Vie mi na to niekto odpovedať? Ráno prídu, na fajron padla a zbohom môj zlatý úrade..Pracujem v jednej súkromnej spoločnosti, veľkosť odmeny mám zazmluvnenú, spravím zisk, viem koľko percent z toho dostanem. A na konci roka neňaťahujem ruku, ooo dajte môj pane. Naši ctení odmenení - spravili ste zisk pre mesto? Spravili ste "niečo" nad rámec svojho všedného a asi aj nudného úradníckeho povolania? Nie, spravili ste škodu! To, že sa niekto za obdobie hádam 15 rokov naučil samostatne pracovať až! vo Worde a zvýrazniť písmo mi na odmenu rozhodne nepríde! PS: Nezabúdajte, že ste tu pre ľudí, nie ľudia pre vás . . . a ak to takto neberiete, mali by ste konečne uvažovať nad zmenou zamestnania, lebo možno čoskoro príde zmena z dola. . . a potom sa asi po*eriete.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Rada by som si už prečítala reakciu tých ktorý sú tu spomínaní.Veď určite to čítajú.Ale asi nevedia a ani nechcú sa k tomu vyjadriť veď už veselo z tých peňazí míňajú.Ozve sa nám aspoň jeden z nich?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Žiadam Vás verejne pani prednostka Ing. Eva Lukáčová ako aj všetkých, ktorí ste si nadelili za rok 2010 a rok 2011odmeny, aby ste ich vrátili do mestskej kasy mesta Hlohovec. Mestský úrad nie je výrobná jednotka, odmeny, ktroré ste si nadelili, sú vlastne dane za našich psov, dane za naše nehnuteľnosti, dane za naše smetie. Uzurpovali ste si naše dane ako odmeny bez vedomia a bez povolenia nás občanov mesta Hlohovec. Mandát ste nedostali, aby ste si dali odmeny z našich daní a zároveň nám občanom mesta Hlohovec zvýšili dane, aby ste mali prichystané odmeny za rok 2012. Ak Vám peniaze ostali, mali byť použité pre mesto, pre deti, mládež, aby neboli v krčmách, ale na ich športovo-kultúrne vyžitie, pre dôchodcov, nie im dávať na posmech múku..., na bezdomovcov, pre handicepované deti a mládež. Ňič ste ani jeden z Vás viacej neurobili, všetko bolo náplňou Vašej práce, za ktorú ste dostávali celý rok každý mesiac nadštandartnú mzdu. Poslaním prednostu, primátora, hlavmného kontrolóra, vedúcich MsÚ je pracovať v prospech občanov mesta Hlohovec a nie obohacovať sa z ich dani. Roštvávate občanov psíčkarov a nepsíčkarov celé roky. Vlastne Vám to vyhovuje..Žiadam, aby ste od roku 2012 použili dane za psov na vybudovanie špeciálnych odpadových košov pre psov so sáčkami po celom území Hlohovca, vybudovanie 6 výbehov pre psov po celom území Hlohovca, zavedenie jedného účtu v účtovníctve mesta Hlohovec pre dane za psa, s 12 podúčtami za každý mesiac. V nich budú vedené konkrétne výdavky z dani za psov /čistenie, hrabanie sekrétov, čipovanie, štepenie, aby to nebolo skryté pod jedným účtom a nečitateľné, aby sa to skutočne aj uskutočnilo/, mesačné kontroly písomene aj cez internet zverejniť občanom. Ak to dokázali iné mestá spraviť, neviem prečo mesto Hlohovec za tie roky, čo vyťahuje dane za psov, nedokázalo vyjsť v ústrety psíčkarom, ale aj tým aj nepsíčkarom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Viete pani Bardiovská, koľko by si za tento Váš nápad pridelili na konci roka odmeny? To nemôžme riskovať :-)

   Príspevok je reakciou na "VIERA BARDIOVSKÁ"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ano takto nejako by to mohlo byt! Doteraz ohladom vyberu dani za drzanie psa a ich pouzitia bola len stroha informacia - rok a minute peniaze na upravu travnatej plochy vo vybehu psov - az v jednom vybehu na cele mesto!!!! . p. Bardiovska ma pravdu, ze pri takomto pristupe, vedenie mesta len stve ludi. No ocividne prijatim odmien si vedenie zacalo stvat ludi taktiez proti sebe. Nerozumiem, nechapem, teraz kvoly VZN ma mestska policia nakazane, a ocividne aj priamo od vedenia mesta, aby BUZEROVALA!!! psickarov. Ohladom osadenia kosov so sackami dava mesto VYHOVORKY!!, ze budu znicene vandalmi. Tak nech sa laskavo uz s tymto problem aj nieco robi, nech pribudnu nove vybehy pre psov, nech pribudnu konecne kose so sackami (v Bratislave som to videl fungovat a tie kose tam stoja!! a nie nejaky ten den! ) a nech sa MsP laskavo zameria na kontrolu vandlaizmu - bohovsky sa mi akoze paci to ich ,,patrolovanie,, ked si ,,poprdkavaju,, na prvom rychlostnom stupni a nazyvaju to hliadkovanim!! Tak nech sa paci vazeni s MsP aj s panom nacelnikom, patrolujte a predchadzajte vandalizmu, aby nam nase nove kose pre psie exkrementy nenicili!!! Takze vua laaa vazene vedenia mesta... som zvedavy, aku primitivnu vyhovorku pouzijete. Na zaklade tvrdenia p. Lukacovej, by to nemal byt problem v peniazoch!!! Sama splechla do eteru, ze sme jedno z najmenej zadlzenych miest na Slovensku, mozme si dovolit vyzdobu stromceka! Tak preco si nemozme my psickari vydobit, aby peniaze z vyberu dani za psa sli na ucel pre nasich 4 honych milacikov? A za dlasi primitivizmus budem povazovat, ak sa napr. nejaka p. Lukacova, vyhovori, ze vyzdoba stromceka bola prefinancovana (aj) zo sponzorskych penazi.

   Príspevok je reakciou na "VIERA BARDIOVSKÁ"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Vážený L.G. veľmi dobrý príspevok. Žiadne urážky iba fakty. Keby sme sa viacej zasadzovali za svoje práva a žiadali kontrolu vynakladania prostriedkov bolo by na veľa dobrých vecí. Žiaľ, vedenie mesta nebola dobrá voľba ani toto volebné obdobie, ale našim záujmom o dianie v meste a hlavne o tok peňazí by sa dalo niečo urobiť. Pani Bardiovská to v podstate myslí dobe, ale je sama. Verím, že diskusia bude taká, že sa niečo pohne k lepšiemu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Včera boli podané predstaviteľom mesta Hlohovec dve žiadosti: 1.Vrátenie odmien za rok 2010 a 2011 do mestskej kasy mesta Hlohovec. 2.Použitie dani za psa/ opakovaná žiadosť, pridaná bola aj kópia z prvej žiadosti z apríla 2010.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Podľa môjho názoru odmeny zamestnancom znamená: - že zamestnanci dokázali urobiť v pracovnej dobe podstatne viac ako im to kážu smernice (asi potom stoja smernice za prd a majú sa sprísniť) - že tak dobre odmenená práca znamená úplnú klientskú spokojnosť hlohovčanov (je to vôbec pravda?) - že úradnícky parazit má stále dojem že sme tu my pre nich a nie naopak ale tiež to znamená že: - po takej informácii nemusí mať už nikto morálne zábrany správať sa voči našim úradníckym šimlom drzo a arogantne (oni to robia denne a bez zábran a dokonca za odmenu) - pri tak dokonalých zamestnancoch by sme mali stav udržať aj tak, že s čistým svedomím a bez zábran akúkoľvek nespokojnosť budeme okamťite ventilovať u nadriadeného a navyše aj písomnou formou, aby nezaspali na vavrínoch - politicky dosadená banda lokálgoríl má stiahnutú prdelku iba tesne pred voľbami a po nich nastávajú podobné orgie - zástupca primátora je totálne nezmyselná funkcia ak si dotyčný pán bez akejkoľvek morálnej zábrany chce ísť privyrobiť ešte aj do parlamentu. Zrejme sa na funkcii nudí a v parlamente plánuje urobiť rovnaké ho......no ako Dlhopolček. Bieda a morálny hnoj miestnych verejne činných osôb je zarážajúca a na vine sme my občania. Kedy konečne začneme pokladať nadutých truhlíkov za našich zamestnancov ? Veď taká je predsa pravda. To že majú kvádro a snažia sa pôsobiť dôležito je jedna vec, to že oni by nám mali ruky bozkávať je vec druhá. Buďme voči nim rovnako ak nie viac arogantní, nadutí, drzí a hlavne kritickí. Drzosť s odmenami a platmi je iba vyústením straty reálneho pohľadu na situáciu a svojvoľná arogancia malej skupiny ľudí, zneužívajúcich možnosť nakladania s našimi spoločnými prostriedkami vo svoj prospech. Dovolím si konštatovať, že v takom malom mestečku ako je Hlohovec by stačili možno iba dve akcie podobné tým v iných mestách a osadenstvo MsÚ by spanikárilo a menilo gaťky aj slipy. K tomu ale treba nabrať odvahu a dať dotyčným najavo ako sa veci majú. Zjavne im to zasa akosi nechce konečne docvaknúť. Vidieť denne na moste po 14-tej pochodovať desiatky či stovky zodratých zamestnancov fabrík, kde ich za štvetinu platu mestského úradníka idú zodrať z kože je niečo poburujúce. A možno práve iniciatíva pani Bardiovskej by mohla byť návodom odkiaľ začať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  ja len toľko, že za zamyslenie stojí zahrnutie "platu mestského úradníka" pod platy vedúcich zamestnancov a vedenia... mestský úrad je samospráva. stačí si nájsť tabuľkové platy zamestnancov v samospráve a garantujem vám, že taký ten "zodratý zamesnanec fabriky" nie že nema štvrtinu platu rádového zamestnanca mestského úradu ( to by zarábal v čistom 125 eur) , ale má minimálne toľko a keď je šikovný, tak aj dvojnásobok.. tak nahádžme všekých do jedného vreca....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   len pre objektívnosť, možno by sa patrilo doplniť zásadné rozdiely medzi radovým (nie rádovým) zamestnancom úradu a zodratým zamestnancom (nie zamesnancom) fabriky: - ten druhý maká ako otrok na smeny už od 6-tej alebo do 22-hej a nie ako úradnícky trtúšik od 8-mej a pekne v pohodlíčku - má nárok na prestávky rádovo v minutách a je pod permanentným tlakom pásu alebo vedúceho ktorý ho za odmenu navyše dokáže ako správny slováčisko utopiť v lyžičke vody -kávičku, čajík a podobne si dá alebo pred smenou alebo po nej a doma a nie na pracovisku -solitér na mestskom PC si zahrá iba doma (na vlastnom), inzeráty na nete platenom z obecného teda aj jeho pridáva a prehliada až doma na vlastnom platenom nete, objednáva si kozmetiku či darčeky na vianoce na portáloch tiež iba po šichte alebo obieha obchody tiež iba po šichte a nie v pracovnej dobe - o sociálnych výdobytkoch zamestnancov verejnej a štátnej správy si môže nechať snívať a nemusí sa báť že jedniná návšteva lekára ho pripraví o bonus za dochádzku - nemusí sa v nádeji na takmer istú odmenu minimálne dvakrát do roka strkať do zadku nadriadenému lebo odmeny sú science fiction No a podstatná vec, ak si spočítate hodinovú mzdu chudiatka úradníka a roboša čo si o sviatku môže nechať snívať tak až potom môžete manévrovať odkazmy na tabuľky. Na rozdiel od vás totiž porovnávam veci ktoré poznám detailne.

   Príspevok je reakciou na "klara"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    svet nieje ciernobiely. Vsetko ma svoje +a- co sa tyka prace. Podme plakat vsetci, lebo vsetci sme nespokojny, vsetci robime za pasom. Mal si sa lepsie ucit, alebo si neschopny. O odmenach sa nebavim, nesuhlasim s nimi, alebo v takej miere. Odmeny ako take mi nevadie, ale nie v takom objeme.

    Príspevok je reakciou na "Pre Kláru"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar
  ...

  toto sú nejaké odmeny za rok....?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Odpoveď primátora mesta Hlohovec pána Petra Dvorana: Vážená pani Bardiovská, odmeny všetkým zamestnancom mesta i voleným funkcionárom za roky 2010 a 2011 boli vyplatené v súlade so zákonom č.553/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov. Kolektívnou zmluvou uzatvorenou medzi zamestnávateľom Mestom Hlohovec a Základnou odborovou organizáciou SOZ verejnej správy pracovníkov MsÚ Hlohovec a Poriadkom odmeňovania mesta Hlohovec. Pri mávrhu odmien bolo zohľadnené vykonávanie prác nad rámec pracovnej náplne a zastupovanie za dlhodobo neprítomných zamestnancov. S pozdravom Peter Dvoran primátor

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Netrepte prosím somariny o psíčkoch! Pozrite sa v akom stave je strecha zámku, a situácia sa zo dňa na deň zhoršuje - čo na to otcovia mesta ? Uvedomujú si havárijný stav ? Ak sa urobí / a udržuje / strecha , zámok vydrží veľmi dlho . Ak sa nechá tak - zničí sa nenavratne historická dominanta Hlohovca ! Čo nato hovoria hlohovčania , lokalpatrioti - niekoľko je aj na radnici a v parlamente ?!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím