Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

15. júl 2012

Hlohovčanom dochádza trpezlivosť

Ľudia sú nespokojní so spravovaním mesta. Rozhodli sa verejne prehovoriť.

Hlohovčanom dochádza trpezlivosť

Čelní predstavitelia Hlohovca dostali nelichotivé vysvedčenie. Postarali sa o to Michal Hauliš a Viera Bardiovská, ktorí sa ujali slova počas júnového rokovania zastupiteľstva. K vystúpeniu dohnala obyvateľov dlhodobá nespokojnosť. Vedenie čelilo paľbe kritiky najmä za nakladanie s verejnými peniazmi. Hlohovčanom sa nepozdávajú ani rozhodnutia poslancov a objavil sa aj nesúhlas s personálnym obsadením na vedúcich postoch. To všetko sa neobišlo bez silných slov a emócií.

Toto šafárenie svedčí o nemorálnosti

Hneď v úvode Michal Hauliš vytkol štedré nadeľovanie odmien, zvýšenie platu primátora aj mediálne preslávenú výzdobu vianočného stromčeka. „Toto šafárenie svedčí o nemorálnosti, o žiadnej solidarite s chudobou a vôbec sa nezhoduje s tým, čo sa vo svete deje,“ uviedol s obavami o budúcnosť mesta. Podľa neho sú tunajší poslanci rozdelení na dva tábory a medzi nimi nezávislí. Pokým si presadzuje záujem jedna skupina, tá druhá sa zdrží hlasovania. „Pripadá mi to ako stádo hlupákov, ktoré nemá názor, tak je radšej ticho. Alebo má názor, ale poslúcha príkazy,“ dodal.

Hauliš zároveň poukázal na rôzne revízie, plány a generely, ktoré si dáva mesto vypracovať. Domnieva sa, že v konečnom dôsledku sú to vyhodené peniaze, keďže v praxi sa aj tak väčšina z týchto výstupov nerealizuje. Aktuálne sa zaujímal najmä o nedávny audit verejného osvetlenia, z ktorého vyplývajú mestu ďalšie nemalé výdavky. Uviedol, že oveľa horúcejším problémom Hlohovca je havarijné vodovodné potrubie.

Servítku pred ústa si nedávala ani Viera Bardiovská, ktorá nie je na rokovaniach poslancov žiadnym nováčikom. Aj tentoraz apelovala na vedenie, aby dane za psov vyčlenilo výhradne na starostlivosť o zvieratá v meste. S argumentom radnice, že jej táto povinnosť zo zákona nevyplýva, sa nestotožňuje. Taktiež je nespokojná s čistením verejných priestranstiev a upozornila na nedostatok miest, kde by sa mohli hrávať deti. „Nech Varga, ktorého spomínajú vo fóre, vybuduje aspoň päť ihrísk,“ vyjadrila sa.

Zaslúžite si odmeny, keď budete robiť čestne

Rovnako ako jej predrečník, ani ona netajila hnev nad prerozdelenými prémiami a ohradila sa aj voči maximálnemu platu Petra Dvorana. „Potom si zaslúžite odmeny, keď budete robiť čestne,“ dodala a zazneli aj slová o korupcii. Vo vyjadreniach neobišla dlhoročné pôsobenie niektorých funkcionárov na vedúcich miestach a odporučila ich nahradiť mladšími kvalifikovanými odborníkmi.

Toto je zastupiteľstvo, nie krčma

Atmosféra v dome kultúry hustla natoľko, že primátor začal odpočítavať sekundy do konca prejavu. Krátko nato zareagoval zvýšeným hlasom aj Ján Libant: „Majte v sebe súdnosť! Toto je mestské zastupiteľstvo, nie krčma!“ Poslancovi stúpol adrenalín potom, ako Viera Bardiovská poukázala, že Hlohovskej televízii šéfuje už dvadsať rokov a na jeho miesto by bolo treba vypísať konkurz. Ostrejšie a adresne mierené pasáže z jej vystúpenia sa do oficiálneho zostrihu lokálnej televízie nedostali.

Nezostrihaný záznam vyjadrení Michala Hauliša a Viery Bardiovskej na zasadnutí MsZ v Hlohovci 28.6.2012.


Diskusia k článku (31)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Prenos budú môcť občania vidieť vo štvrtok 19. marca 2015 od 14:00.


Diskusia k článku (31 komentárov) »

31 komentárov


 1. gravatar

  Ja by som im naložil ešte viac. Všetko je pravda a nič si nezaslúžia nie ešte odmeny. Hanba primátorovi nič neurobil iba rozhadzuje peniaze na odmeny a nezmysly. Ten jeho prejav je ako keby dokončil ledva trojročku. Hlavne, že sa pchajú aj s Dlhopolčekom a Domarckým do VÚC. Čo pre Hlohovec urobili? Tassy je tam sto rokov a na čo? Libant poslušne skáče ako mu kážu a je jedno či to je HZDS, alebo akurát KDH. Keby tam bol aj sám čert s diablom, tak mu bude slúžiť. No a všetko riadi veľý Ivan a smeje sa akí sú tu všetci blbí, že mu to zjedli aj s navijákom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   tak nehovor v podmienovacom sposobe, zober sa a prid na buduce zastupitelstvo. ale nielen ty, ale my vsetci sa uz konecne zobudme a podme ich odtial vyhadzat!!! aj ked mozno nie vsetkych, pretoze su medzi nimi aj taki, ktori to myslia s mestom uprimne a bez postrannych umyslov. no a pokial ide o tu sudnost, tak keby jej mal libant co i len stipku, tak si zarazi ten klobuk co najviac do cela, zbali si do igelitky tych par svestiek a odide na smetisko dejin. nic lepsie sa hlohovskej televizi nemoze stat!

   Príspevok je reakciou na "Laco"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   ten prejav a úsmevy

   Príspevok je reakciou na "Laco"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Najhorsi primator akeho pamatam. Usmieva sa na ludi, ale je to vysmech.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Co sme si zvolili to mame. 20 rokov Hlohovcania konstatuju, ze sa tu nic nerobi a 20 rokov su v MZ a na HC uradoch ti isti ludia. Sudnost chyba nam Hlohovcanom. Aki su ludia v meste, take je aj MZ ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Vierka je the best, keby mam viac casu, nepracujem a nestudujem aj ja by som im nalozila, roky nic pre nase mesto nespravili, to tam ozaj moze ist kazdy si sadnut...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Najskorumpovanejšie mesto na Slovensku. Ta banda hajzlov tam nič nerobí len míňajú peniaze na odmeny, hovadiny a na občanov pomaly ani nemyslia, hlavne že hrabú pre seba. Bodaj by im tam chodilo čo najviac takto nahnevaných ľudí aby sa tí špinavci uvedomili. A pán Libant nech sa uvedomí.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Libant tam už dávno nemá čo robiť. A keď bude zhasínať svetlo, nech zavolá aj Janka Tassyho. Títo ľudia so svojou gumenou chrbticou prežijú každé vedenie a blbí Hlohovčania ich volia zas a znova. Potom sa nesťažujte, že sa 20 rokov nič nezmenilo, keď tam 20 rokov posielate rovnakých ľudí. A nezabudnite zasa voliť Dvorana. A aj do VÚC. Veď my si to môžme dovoliť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ako vyplynulo zo správy HTV pre MsZ, požiadal Libant o licenciu na televízne vysielanie. Tak od augusta, alebo septembra bude mestské info zase iba na ňom. Licencia sa vydáva na osobu. Vláda ešte mnohé zákony nestihla zmeniť. Tak elektrikársku učňovku, jemu "vyštudovanému" sociálnemu pracovníkovi znova uznajú za technické vzdelanie a môže nasledujúcich 10 rokov vyháňať novinárov zo zastupiteľstva, ako onehdy; za Dlhopolčeka. Tiež pokračovať v tuneloch. Ako poslanec, člen mestskej rady, kultúrnej komisie... a zároveň riaditeľ mestskej firmy sám sebe a spolutunelárom navrhuje a odsúhlasuje od mesta dotácie.

   Príspevok je reakciou na "Občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  Ixo

  Libant von !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Vy majte v sebe súdnosť, pán Libant. Ste poslanec a zároveň riaditeľ a konateľ mestskej spoločnosti!!! Vy si schvaľujete rozpočet a teda aj plat a koľko bude na odmeny. Sa uvedomte a prestaňte bliakať po ľuďoch, ktorí vás živia. Keby ste sa mali uživiť vlastnými rukami, tak zomriete od hladu. Za tú robotu by vás v súkromnej firme nenechali ani dýchať ich vzduch a nie že ešte platili. Hráte sa na veľkých pánov poslancov, ktorí o všetkom rozhodujú a majú moc. Ako malí chlapci v bande na sídlisku. Ja som v Dvoranovej bande, tak pozor na mňa! A všetko to ešte zabalíte do kostolného a pridáte falošné úsmevy. Toľko farizejstva pohromade som v živote nevidel. A vy máte tú drzosť otvoriť si ústa a vykrikovať niečo o súdnosti?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  banda farizejov

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Vypočul som si komentár p. Bardiovskej na mestskom zastupiteľstve. So všetkým súhlasím. Pridal by som - čo to "budujú" na amfiteátri??? Zasa "krčmu"? Prečo neobnovili amfiteáter? Prečo nie je pravidelné funkčné obdobie na funkciu riaditeľ mestskej televízie, viceprimátora, prednostu mesta...? A tie ich odmeny??? Všade sa ukazujú, všetkého sa zúčastňujú, ale nič dobré pre mesto nerobia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   ha keby len odmeny zabezpečili si svoje rodiny, členom výhodne popredali pozemky mesta, prenajali priestory v objektoch mesta a čo všetko nevidíme a nepočujeme to nás nebolí .....stačí pátrať poprípade na www.katasterportal.sk prelustrovať ich členov rodiny koľko majú toho ... :o)

   Príspevok je reakciou na "pozorovateľ"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  všetci su tam skorumpovani .pan primator ma nadštandartne vztahy z jednou nemenovanou firmou z bojničiek .tato pofiderna firma nema nič v poriadku ale zamestnava primatorovho brata a nepisany šef firmy chodi k panovi primatorovi na vinko a dostava stale viac zakazok.budeme vľetko toto aj medializovat len počkame do volieb primatora

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   RE.

   Pan nespokojny obcan, najskor sa naucte gramatiku, ked chcete nieco pisat. A po druhe, zasa sa ozyva niekto, kto samozrejme si mysli, ze vie vsetko. Na Vasom mieste by som si najskor zistil ako to v skutocnosti je a potom s prepacenim drbal na niekoho ineho. To,ze sa v meste nic nerobi je prvom rade vinou mestskej rady a nie primatora. A o tom ci ma dana firma vsetko v poriadku alebo nie viete velke gulove a zjavne zavidite tie "nadstardnatne" vztahy. Velmi dobre sa niekomu kritizuje a hadze spina na niekoho a nieco o kom a com absolutne nic netusi.

   Príspevok je reakciou na "nespokojny občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    fuuuuuuha,tak tomuto sa povie ze "trafena hus zagagala"! pocuj RE., ved nespokojny obcan nikoho nemenoval,ale zjavne to budes ty ta pofiderna firma?! ty budes asi ta firma,co postavila tie "super kvalitne" garaze pod kopcom,do ktorych zatekalo (mozno stale zateka) ako besne?! a tusim sa chystas postavit nieco podobne len tot kusok vedla...ja len verim,ze ludia v hc nie su sprosti a podla toho bude aj taky zaujem o tie parkovacie miesta.

    Príspevok je reakciou na "RE."

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Veru tak, napísať "...firmou z bojničiek..." s malým "b" je chyba. Treba napísať "..firma z Banskej Belej.." - tam sú 2 veľké "B" a to by už nemusela byť chyba.

    Príspevok je reakciou na "RE."

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    nauč sa pravopis lebo pišeš bez interpunkčnych znamienok.tu kritizuješ a sam vieš velke h....ja pišem preto tak že nie si hoden aby som klikol o niečo viac na klavesnici ale ved aka firma taky prejav.ty vieš dobre čo si posral len tažko ti je to priznat.

    Príspevok je reakciou na "RE."

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  viac angažovaných občanov je nutnosť na mestskom zastupiteľstve, keby tam mali takéto vyjadrenia nespokojnosti báli by sa si odsúhlasovať odmeny a šafáriť s našimi peniazmi. dokedy budeme akceptovať zvyšovanie poplatky za TKO ??? psov ?? dane??? Nič sa tu za tie roky nemení okrem pletiva okolo kontajnerov.... a aj tak stále chýbajú smetné koše.... Bolo by vhodné zabezpečiť spoločnosť pre Mestský úrad vybranú občanmi mesta HC, ktorá by zhodnotila efektivitu vytvorených pracovných pozícií ako si dávajú súkromné spoločnosti, či nezamestnávajú nadbytočne zamestnancov. Veď tých všetkých platíme !!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  veru,veru mali by ste tam prist ,a nie len mat silne reci cez PC ...Ja tam obcas chodievam ...a je tam so mnou 6-dochodcov .... cakam vas ....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  No pekne ste to popísali, tiež dávam plne za pravdu pani Bardiovskej a pánovi Havlišovi, ale dvaja z celého mesta sú veľmi málo alebo aj ako nič. Nadávame doma, kritizujeme, ale na verejné zastupiteľstvo nejdeme lebo....?čo ak náhodou pre istotou. Nie som rodená hlohovčanka, bývam tu, ale teda"co se tady u nás děje, to ani v televizi nevymyslý", takže ak to takto pôjde ďalej tak budeme len platiť tie dane, poplatky a nič za ne. Volila som, ale nie tých čo sú tam. Ešte to chvíľu vydrží ešte niečo zostalo na predaj, prenájom za 1 EUR a potom už budeme na rade len my občania, aby sme prispeli. Tí čo majú nedajú len berú. Hlohovec je "jedna veľká rodinkárska farmička na ktorej sa dobre bohatne z cudzieho" je to tak už dlhé roky a nič sa nezmenilo. Ešte sa pridali aj silné "trojky", ktoré vládnu "svetu" teda Hlohovcu a ostatní sa ticho vezú....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Pan Havliš a p.Bardiovska skončite ako p.Domaracky odvolaju vas bez obrany a nenechaju vas ani branit sa ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  presne trafena hus gaga ked toto všetko vytiahneme pred volbami myslim medialne markiza a jojka.ti si na tom zgustnu to si pište tak potom sa uvidi či to je pravda.toto čo pišem možem odprisahat aj pred sudom a počul som to všetko na vlaste uši a nebol som pritom sam.je nas viac svedkov.už je načase to všetko vymenit a aj zredukovat. ked na 4000tisicovej dedine je uradnikov na obecnom urade dokopy 5 tak v 20000 hlohovci kolko?vyratajte si samy pomer.ked v hlohovci nakopu polovicu mestskeho uradu do ..... tak ich tam bude zhruba akurat

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  toto je nejhoršie mestské zastupiteľstvo asi v dejinách Hlohovca, väčšina ľudí tam sú arogantní, hamtaví a hlavne pána Taššyho by mali už odtiaľ vykopnúť. To je fosília z dôb komunizmu. Pán primátor tiež dokazuje, že sa tam dostal omylom a je nekompetentný. Čo dokázali za posledné obdobie? Nadelili si veľké odmeny a nám zvyšujú každý rok dane. Chudáci, ktorý sa ťažko pohybujú sa nedostanú na polikliniku bez toho, aby nemuseli platiť za vstup autom. To je nonses čo sa tu robí v tomto Vargove.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Všetko je to pravda,sú to psi,ktorý idú,len za peniazmi!!!Primátorou plat?Začo?A to sa týka všetkých.....,ale o mesto nemajú záujem.....HLOHOVEC JE Smetisko,aj s poslancami!!!!! HANBA VAAAAAAAAAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.