Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

9. august 2012

Za pomoc sľubuje otec nezvestnej Natálky odmenu

Pátranie pokračuje. Polícia už hľadá aj matku nezvestnej, ktorá sa ukrýva s dieťaťom na neznámom mieste.

Za pomoc sľubuje otec nezvestnej Natálky odmenu

Už opakovane sa polícia obracia na verejnosť s prosbou o pomoc pri pátraní po nezvestnej Natálii Nováki. Najnovšie už nehľadá iba 5-ročné dievča, ale aj jej matku Jaroslavu z Kľačian. Otec po vzájomnej dohode odovzdal dieťa svojej manželke ešte 20. mája. „Vzhľadom k okolnosti, že predbežným opatrením Okresného súdu v Žiline bolo zverené do jeho starostlivosti, mala matka dieťa 22. mája vrátiť,“ uviedla krajská hovorkyňa polície zo Žiliny Jana Balogová. To sa však do dnešného dňa nestalo.

Rozhodnutie súdu Jaroslava nerešpektuje, opakované výzvy polície ignoruje a už vyše 2 mesiacov sa ukrýva aj s dcérou na neznámom mieste. „Netuším, kde môžu byť. Nedarí sa mi s ňou skontaktovať, stále má vypnutý mobil,“ uviedol jej manžel Patrik Nováki. V médiách sa objavili informácie, že rozruch je neopodstatnený. Matka sa vraj o dieťa príkladne stará. Potvrdiť to mali samotní obyvatelia Kľačian. Podľa otca Natálie je všetko inak. Jeho manželka údajne výchovu nezvládala.

Ako ďalej informoval Nováki, otec Jaroslavy ešte prednedávnom policajtom tvrdil, že dcéra je aj s Natáliou na dovolenke. „Oni sa rozvádzajú. On jej uniesol dcérku. Vnučku sa nám podarilo vrátiť a zatiaľ teda je, na ktorom mieste je,“ vyjadril sa najnovšie Jaroslav Banák. Aj keď o celoštátnom pátraní bývalý starosta Kľačian vie, miesto kde sa nachádzajú neprezradil. Napriek tomu funguje ako prostredník dcériných vyjadrení pre novinárov. Podľa informácií, ktoré priniesol denník Plus 1 deň, chce vraj Jaroslava s úradmi spolupracovať. To však iba pod podmienkou, že jej dieťa nevezmú.

Patrik Nováki sa už rozhodol pátrať aj na vlastnú päsť. Za informácie o tom, kde sa jeho manželka s dcérou ukrývajú sľubuje finančnú odmenu.

Popis osoby Ing. Jaroslava Nováki:

 • výška 160 – 165 cm,
 • postava plnoštíhla
 • oči modrozelené
 • vlasy plavé

Opis oblečenia: nie je známy


Popis osoby maloletej Natálie Nováki:

 • vysoká 105 cm,
 • štíhla postava,
 • hnedé rovné  vlasy dĺžky po plecia,
 • oči hnedé,
 • zvláštnosti: na čele medzi očami pigmentová škvrna veľkosti jedného eura

Opis oblečenia: naposledy mala oblečené modré rifle, tričko s dlhým rukávom nezistenej farby, botasky ružovej farby.

20.9.2012 bolo pátranie odvolané. Matka sa prihlásila na polícii a dievčatko bolo odovzdané otcovi. Viac v policajnej správe.

Galéria k článku
Diskusia k článku (18)Diskusia k článku (18 komentárov) »

18 komentárov


 1. gravatar

  Neverím že ju nemôzu tak dlho nájsť. Určite ju policajti kryjú keď tam je exstarosta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Čo je to za matku, ktorá dva mesiace nechá dieťa niekde zavreté bez kamarátov a rodiny? Rodičia by si mali svoje problémy riešiť mimo detí a nevyužívať ich ako rukojemníkov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Nechutný prípad keď sa matka schováva za ego jej otca. Ako môžu vychovať dieťa ľudia, ktorí sa povyšujú nad ostatných a nad zákon? Takáto matka môže vykrikovať koľko chce, že jej ide o dieťa a nik jej neuverí. Je to prípad pre psychiatra.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  To má v Klačanoch bývalý starosta takú silu, že sa nikto v dedine nenájde kto by povedal, kedy je jeho dcéra u nich doma ???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  „O Natálku som sa staral iba ja, manželka nemala záujem. Pila a niekedy dcéru udrela, hnusne jej nadávala. Často nás vyháňala z domu. Dvakrát to dokonca urobila,“ vysvetlil Patrik. Tak preto dali dieťa jemu. http://www.pluska.sk/krimi/domace-krimi/rodicia-biju-dceru-natalku.html

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Nech je pravda kdekoľvek, nerozumiem, ako ich policajti nemôžu tak dlho nájsť? Hlavne, keď bývalý starosta vie, kde sú. Niekto ich musí predsa financovať. To je polícia taká neschopná, že nevie Banáka pritlačiť, aby zaspieval? Celé je to podozrivé a smrdí to známosťami.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Počul som, že už predávajú dom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Ja si tu pani pamätam z T-centra na pešej zone (Štefanikova ulica) ako milu a ochotnu poradkynu (majitelku) . Neviem aka je a aka bola ,ale ja som mal z nej vždy dobrý a prijemný pocit ....preto moc neverim klebetam o chlaste a udreti ... . Toto je podla mna nechutny rozvodovy boj o majetok ....a dieta je rukojemnikom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Ktovie kde už sú za hranicami, majú dobrého sponzora. Dedko zafinancuje všetko, veď má určite z čoho....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  To ich ešte stále nenašli? Čo robí polícia???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  toto sa tu už nedá čítať tie vaše komentáre veľa ľudí vie ako to skutočnosti je aký bol otec Natalíí,a pod. Vôbec si nemyslím že matka to urobila naschvál .Veľa ľudí vie ako to je bolo !!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.