Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

24. október 2012

Drahá webstránka je stále nedostupná

Predražený portál o cestovnom ruchu by sa mal objaviť už v najbližších dňoch. Pomôže turizmu v regióne?

Drahá webstránka je stále nedostupná

Internetová stránka tvorí súčasť projektu Via Hlohoviensis, s ktorým mesto uspelo vo výzve Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja pred vyše dvoma rokmi. 220-tisíc získalo z eurofondov a štátnej kasy. Zvyšných 5 percent uhradí z vlastnej pokladnice.

Podľa projektu, ktorý vypracovala Hlohovecká regionálna rozvojová agentúra (HL RRA), už časť zo získaných peňazí samospráva preinvestovala do stratégie cestovného ruchu a spomínanej webstránky. Tá by mala prebudiť turizmus v regióne. Ďalšími pripravovanými aktivitami je niekoľko športových podujatí či výroba propagačných brožúrok a DVD nosičov.  

Kolegovia, rodinní príslušníci a spolužiaci

Zle zinscenované výberové konanie na spracovateľa stratégie a portálu, pripomínalo frašku a nie seriózne hľadanie dodávateľských firiem. Akoby náhodou mesto počas prieskumu trhu oslovilo vzájomne prepojené spoločnosti. V hre sa tak ocitli bývalí kolegovia, rodinní príslušníci a spolužiaci z vysokej školy. Z ponúk na identických tlačivách, s minimálnymi cenovými rozdielmi a rovnakou školáckou chybou vyšla ako víťaz HL RRA. Podľa šéfa Mareka Lietavu mesto oslovilo ich agentúru z dôvodu znalosti regiónu. Záhadou ostáva, do akej miery poznajú tunajšie prostredie ďalšie zúčastnené firmy z Nitry a najmä Oravskej Polhory.  

U nás v Hlohovci fungujú vzťahy na dôvere

Tu sa pochybenia neskončili. Výsledkom zmanipulovaného výberového konania sa stala aj nepodarená zmluva na webstránku za 33-tisíc eur, ktorú vlani v apríli podpísal primátor Peter Dvoran. Potom, ako sme prípad otvorili a upozornili na cenovú nezrovnalosť i ďalšie náležitosti, vznikol dodatok. V obchodnom dokumente chýbalo množstvo detailov, ktoré by mal projekt takéhoto rozsahu a cenovej hladiny riešiť. „U nás v Hlohovci fungujú vzťahy na dôvere,“ vyjadril sa k nedostatkom zmluvy Lietava. Po medializácii mesto sumu, ktorá bola predtým bezdôvodne navýšená o 5,5-tisíc eur, upravilo a doplnilo ďalšie povinnosti spracovateľa.

Agentúra sa zaviazala dodať dielo do 30. septembra tohto roku. Na zhotovenie portálu tak mala takmer 18 mesiacov. Do dnešného dňa (24. október) je stránka nedostupná. V septembri sa na niekoľko dní objavila pracovná verzia webu, ale odvtedy je na internete iba odkaz o jeho príprave.

Na otázku, kedy sa verejnosť  stránky dočká odpovedala 9. októbra prednostka Eva Lukáčová: „3.10. tohto roku, bol starostom obcí, ktoré sú partnermi projektu Via Hlohoviensis, predstavený portál zameraný na prezentáciu regiónu. Podľa vyjadrenia spracovateľa portálu sú v súčasnosti dopĺňané virtuálne prehliadky obcí. Po lehote pripomienkovania (od zajtra cca 2 týždne) bude portál dostupný na stránke www.regionhlohovec.sk.“

Má región čo ponúknuť?

Vo vzduchu však naďalej ostáva visieť otázka, či má región s kolabujúcou dopravou, rozpadávajúcimi sa pamiatkami a absenciou kvalitnej kultúry skutočne čo ponúknuť. Je na zváženie, či by nebolo rozumnejšie investovať získané peniaze do hmatateľnejších aktivít, ktoré by skutočne prilákali turistov. Nevedno, do akej miery tomu pomôže predražená webstránka či plné skrine propagačných brožúrok a DVD.

Nezanedbateľným faktom je aj to, že hlohovecká agentúra si vyslúžila nálepku neprofesionality a dokonca porušovania zákona. V pôvodnej verzii stratégie cestovného ruchu, za ktorý zinkasovala 27 900 eur, totiž použila ukradnuté fotografie. Či v spolupráci s touto spoločnosťou hodlá mesto pokračovať aj naďalej, sa primátor, napriek opakovaným otázkam, doteraz nevyjadril.

Galéria k článku
Diskusia k článku (32)


Podobné témy
Pomôže 120-tisíc brožúr zviditeľniť región?
Pomôže 120-tisíc brožúr zviditeľniť región?
Na propagáciu pôjde 70-tisíc eur. Toľko mesto zaplatí za brožúry, film a obaly na prezentačné materiály.

“Miliónová“ webstránka je stále nedokončená!
“Miliónová“ webstránka je stále nedokončená!
Webový portál stále neponúka to, čo agentúra sľubovala. Gulášpartiu a futbalový turnaj si mesto objednalo za 20-tisíc eur.

Zabudnutý región má presláviť film
Zabudnutý región má presláviť film
Dvadsaťtisíc DVD a niekoľko akcií má prilákať turistov. Ktoré firmy získajú zákazky?

Agentúra zneužila i foto najčítanejšieho denníka
Agentúra zneužila i foto najčítanejšieho denníka
Oliver Pestún spoluprácu s miestnou agentúrou spochybňuje. Od matky šéfa dotknutej firmy sa dočkal nepríjemného telefonátu.

Podpora turizmu alebo divadlo?
Podpora turizmu alebo divadlo?
Výberové konanie na webstránku bolo zmanipulované. Aktérov prezradila školácka chyba.


Diskusia k článku (32 komentárov) »

32 komentárov


 1. gravatar

  Pekný kšeft. Takto sa presúvajú verejné peniaze do súkromných vreciek.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Zaangažovaní chmatáci z úradu aj mestských firiem dostanú ešte aj vysoké prémie. Namiesto padáka.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  :))) http://region.gekon.sk/O_regione

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Sa ešte budeme prizerať tomuto bašovaniu? To naozaj stačí párkrát obísť domovy dôchodcov, spraviť mecheche na mesiac úcty k starším a je vymaľované? Odsťahovať sa?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   počet obyvateľov mesta HC: 1990 - 22 000, 2000 - 20 000, 2010 - 21 000... záhadou ostáva, za čím sa sem tých najmenej tisíc ľudí v posledných 10 r. prisťahovalo (pravdep. za lepšou prácou, alebo mladé rodiny s deťmi), pretože kvôli obľúbenosti čakania v kolónach to asi nebolo... ak sa nič nezmení ani v najbližšej dobe, slušnému človeku neostáva nič než odísť, nedoplácať na gulášo-párkojedov, pivopičov a vatrofúkačov

   Príspevok je reakciou na "Dokedy ešte?"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Tak už to ide. Toto je stránka za 27 500 EUR??? To sa niekto s koňom zrazil? Veď to urobí hocijaký študent za 500 éčiek a ani sa nenarobí. Treba to poslať do Markízy nech vidia ako sa rozhadzujú peniaze.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Zas len obycajna zlodejina. Grafika hodna 20 eur, CMS mozno dobre, no najviac 1500 EUR....prepisanie informacii z archivu.....no dajme 1000 eur aby sa nepovedalo. Domena 20 EUR, hosting 35 EUR. Dokopy 2575 EUR aj z nadsazkou :D 27500 EUR???? hamba Hlohovec, okradaju Vas a smeju sa Vam pri tom do tvare!

   Príspevok je reakciou na "Surfer"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Milý pane, tak tie informácie akože z archívu ste si mohli prepísať sám...drvivá väčšina zverejnených informácií nie je dostupných verejne - sú výsledkom pramenného bádania, mapovania pamiatkových výskumov atď. Ak by ste si dali tu námahu tak zistíte, že cca 35% obcí okresu má monografiu a ak ju má, tak je buď zastaralá, alebo sú v nej povrchné informácie. Ako jediná táto stránka mapuje všetky pamätihodnoti okresu od prícestných stĺpov až po hlohovský zámok alebo pevnosť - čiže bolo treba skutočne ísť do dokumentov rôznorodého pramene, monografie, výpisy z pamiatkových zoznamov, alebo bolo treba hľadať pomätníkov, ktorí povedali viac) a navyše niektoré objekty boli veľmi ťažko identifikovateľné, aby sme ich mohli vôbec sprístupniť - napr. také židovské cintoríny - stavím sa, že ani neviete, že ich je v okrese vyše 10 existujúcich a je to naozaj skvostný kus kultúry nášho regiónu...a takto by som mohol pokračovať donekonečna...kto si to nezažije a nezahĺbi sa do podobnej práce, pod ktorú sa môže s čistým svedomím podpísať, tak nikdy nepochopí a potom nemôže vzniknúť taký príspevok, ako ten, na ktorý reagujem... s pozdravom....

    Príspevok je reakciou na "tri bodky"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Tak ja vám niečo na to poviem. Keby nešlo o kšeft, ale ozajstný záujem priniesť takéto informácie, mohol mestský úrad na čele s Dvoranom urobiť súťaž pre študentov napríklad "Spoznaj svoj región". Študenti by sa mnohému priučili, zhromaždili by rovnaké informácie a dovolím si povedať, že urobili aj lepšiu stránku. Dvoran mal ako viceprimátor na starosti školstvo, tak by na to učiteľov určite získal. Tieto informácie nie sú žiadnym tajomstvom a keby to bolo pod záštitou primátora, všetky zdroje by boli otvorené. Stálo by to zlomok toho, čo teraz a malo by to aj nejaký zmysel. Ale to by potom nezarobili kumpáni okolo tejto búdy. Môžete presviedčať koho chcete, je to od začiatku zlodejina najhrubšieho zrna.

     Príspevok je reakciou na "portalčan"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar
      aaa

      Mesto sa rozhodlo reagovať na výzvu EU, na ktorej sa podieľala spolufinancovaním do výšky 5% - z celkovej sumy získaných prostriedkov to predstavuje necelých 12 000 eur za celý projekt Via Hlohoviensis a na stránku iba desatinu z toho (hovoríme o podiele mesta) - všetko ostatné je z fondov. Súhlasím, mohli sa zapojiť školy atď., no nemyslím si, že by informácie a zozbierané údaje siahali do takej hĺbky a komplexnosti. A navyše tento portál takéhoto druhu je široko ďaleko najlacnejší a spravený po obsahovej i graficko-programátorskej stránke, myslím si, komplexne a dobre. Všimnite si portál cykloportál trnavského samosprávneho kraja, ktorý stál 90 000 eur - stačí porovnanie a budete hneď vidieť rozdiel. Tento typ portálu nenájdete na Slovensku - každé POI má svoju podstránku fotogalérie, niekde aj virtuálnu prehliadku, podrobný popis a objekt je včlenený do niektorého z produktov cestovného ruchu. A tých bodov je na celom území okresu takmer 900 - sú to hodiny práce nielen v teréne, ale aj pri zhromažďovaní informácií zo zdrojov a ukladania a editovania týchto informácii na stránku. Rozhliadnite sa aj ďalej, porovnávajte, alebo nakoniec skúste to sami vyskúšať a uvidíte. No tuším platí príslovie, že, kto nič nerobí, nič nepokazí. Osobne môžem povedať, že portál je naozaj reprezentatívnym miestom pre hlohovský región.

      Príspevok je reakciou na "Nelietava"


      • gravatar
       bbb

       Rozhodnutie zareagovať na výzvu ministerstva stálo mesto ďalších takmer 20 tisíc za projekt Hlohoveckej regionálnej rozvojovej agentúre. Takže za celú túto parádu zaplatí Hlohovec viac ako 30 tisíc eur.

       Príspevok je reakciou na "aaa"


      • gravatar

       Digitálne kino by ľudí aspoň z okolia do mesta priťahovalo. Videla som prírodopisný 3D film v kine. Úžasné edukačné. Študenti a žiaci by preto tiež radi doňho chodili. Na stránke nieje nič pútavé. Už by bolo 30 tisíc k sto potrebným na digitalizáciu.

       Príspevok je reakciou na "aaa"


 6. gravatar

  Ten čo to robil možno aj dostal 2500 EUR. Všetko ostatné zhltol servis okolo výberového konania. Vieš koľko stoja také razítka na cenové ponuky od kamarátov? A niekto to musel vymyslieť a vybaviť. No a niekto to bude musieť ututlávať a vysvetľovať, že aké je to dobré a potrebné a že aj v iných mestách také majú a stálo to možno aj viac. Takže je to všetko v poriadku. A videl to aj starosta z Hornej Maríkovej a tiež by také chcel, ale nemá peniaze, takže nám závidí, že my tu máme takých šikovných ľudí, ktorí to vedia tak lacno vybaviť. Je to búda od začiatku, len aby sa pár ľudí nabalilo. Najhoršie je, že sa nehanbia chodiť po ulici a usmievať sa na ostatných, akí sú oni vážení občania. ČVarga.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Takúto stránku urobí môj syn za týždeň. Dobre sa zas niekto nabalil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   nech sa paci, moze sa o to pokusit a ja vam garantujem ze za tyzden by len tak tak stihol spracovat jednu z mensich obci regionu (napr Tekoldany) a nie cely portal. Za ten cas by nezvladol ani v najmensom identifikovat objekty, naprogramovat stranku, vytvorit grafiku, logo, komunikovat s partnermi projektu, stretavat sa so starostami, ich zastupcami, stretavat sa s odborníkmi na iste oblasti a konzultovat s nimi problemy (historia, piroda), vycihat spravny moment, kedy zachytit fotograficky objekt, aby bol reprezentativny a mohol sa pouzit na stranku, studovat pramene, monografie, pisomne dokumenty a podklady, pamiatkove spravy, navstevovat archivy, overovat si platnosti istych udajov, ktore su a to tie dokumenty nie su na jednom mieste napr. v kniznici - ved len 30% obci okresu ma monografiu a aj tie su casto nepresne, kde potom ziskavat udaje? - jedine zacat vlastny vyskum a prieskum), fyzicky byt pri kazdom z 900 identifikovanych bodov, vytvorit tematicke trasy, vybavit vstup do niektorych objektov, vytvorit virtualne prehliadky, vytvorit popisky k objektom, samotnym obciam, jednotlivym kategoriam, osobnostiam. Podstatnou castou je aj vkldanie informacii, ich redakcia a editovanie na portali co je sakravela času. Jednoducho za ten cas sa neda region zazit ale iba prefrcat. A tento portal podava informacie o zazitej skusenosti priamo z terenu. Vsetko ma svoju atmosferu, vsetko bolo seriozne zaznamenane, zachytene a podane v dobrej voli pre vsetkych zaujemcov celeho regionu nie len Hlohovca.

   Príspevok je reakciou na "Fero"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dávno som sa tak dobre nenasmial. Ako sa voláš Lietava? Žáková? Dvoran? Koho presviedčaš o tom, že táto práca stojí za milión korún? Seba? Nik! Nik! Ešte raz NIK by nezaplatil za takúto stránku milión korún. Iba blbci zo štátnej správy a samosprávy, ktorí budú všetkých presviedčať, aké je to potrebné. Zabudol si dodať, ako náročné bolo vybaviť všetko na ministerstve a zohnať kamarátov na výberové konanie. Dokonca až do Oravskej Polhory ste museli zájsť. Robíte z ľudí blbcov? Keby ste toľko času venovali brigáde na zámku, urobili by ste niečo prospešné.

    Príspevok je reakciou na "AntiFero"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Písem iba o tom, ze stanka sa neda zvládnut ako bolo vyssie deklarovane za tyzden. Ak by ste sa troska rozhliadli, tak zistite, ze stranka tohto typu stala este velmi primerane. Cykloportal TTSK 90 000 eur. Obdobný portál Juhomoravského kraja 400 000 eur, atď. A skuste si porovnat ich úroveň a potom sa takych co zaplatia za stranku najde viac (a zaplatili ovela viac)...Kolko by ste sa tak ohodnotili, ak by ste absolvovali vsetky tie ukony - urobili sme vyse 3000 fotografii, 50 virtualnych prehliadok na 900 roznych bodoch, ktore sme podrobne popisali - uz len zohnat tie informacie bolo v niektorych priapadoch velmi namahave (navstevy odbornych, vedeckych a osvetovych institucii). Štyria ludia stravili na praci cca 1500 človekohodin. Je to 375 hodin na hlavu...tak na kolko si hodnotite hodinu svojej prace....??? Ja s ministerstvom, mestom ani nicim inym nemam nic spolocne, som len nadsenec, mam rad toto mesto a rozhodol som sa prilozit ruku k dielu, tym co viem, co som zistil a comu sa dlhodobo venujem aj odborne so snahou nieco prospesne vytvorit. Skuste sa prezentovat tymto smerom aj vy...napriklad spominanou brigadou na zamku...rad sa pridam, ak to iniciujete.

     Príspevok je reakciou na "Pre AntiFero"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Máš pravdu. Málo ste si zapýtali. Som si istý, že rovnaké hlúposti tárali aj tí, čo si nechali zaplatiť za tie spomínané stránky. Pekne si sa zaradil, ty nadšenec. U mňa ste všetci podvodníci a darmožráči. Tá stránka za to nestojí. Potom by ste nepotrebovali vyhrávať výberové konania podvodom. Ukáž mi jedného podnikateľa, ktorý dal toľko peňazí za takúto stránku a ja vám ju celú preplatím. JEDNÉHO!

      Príspevok je reakciou na "AntiFero"


      • gravatar
       ...

       Mozem pisat iba za svoju cast...venoval som sa zadaniu a ostatne ma nezaujimalo a vyprosim si taketo osocovanie..ukazte nejaku svoju vec, svoj vytvor a mozeme sa konfrontovat...Nebol som sucastou vyberoveho konania a nic o nom neviem, bol som oslovený s konkretnym zadanim a to som plnil...to je vsetko...Ale asi sa kazdy bavime o inej veci...vy o peniazoch ja o obsahu a jeho hodnote...apropos a to tí styria ludia neboli zaplatení z celeho objemu penazi..minus vytvorenie loga, ktoré odsúhlasili vsetci partneri 24 obci, grafika, programovanie, facebook kampan, ktorú mame hotovu a spustime k 900. vyrociu prvej pisomnej zmienky nielen Hlohovca ale aj vacsiny obci v okrese, tvorba virtualnych prehliadok atď.

       Príspevok je reakciou na "Pre AntiFero"


     • gravatar

      Na stránke Dolného Trhovišťa máte chybu. Starosta obce nie je Jaroslav Gubáň, ale Jaroslav Mrváň. Patrilo by sa to čo najskôr opraviť.

      Príspevok je reakciou na "AntiFero"


 8. gravatar

  Načo je nám takáto stránka? Prečo sa nedali peniaze na niečo prospešnejšie? Nejaká stránka predsa ľudí do mesta neprinesie. Keby sa opravil zámok, tak by ľudia prichádzali sami.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  Web

  Nech tu stranku zaplati Dvoran a Lietava ked si myslia ze za to stoji

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Kornélia kráľovná kšeftárstva bez ohľadu ktorá strana je pri moci, by sa mala aj s dcérami pridať k Dvoranovi a Lietave.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  stranka za tie peniaze urcite nestoji, ale paci sa mi. zijem tu uz zopar rokov a o vela miestach som sa dozvedel az z nej. a predpokladam, ze je to tak aj s ostatnymi hlohovcanmi. chcelo by to este na nej popracovat.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Čítal som o tom v Plus 7 dní a je to megapodvod. Humus. Primátor plače že nie sú peniaze ale pre kamarátov sa vždy nájde cesta ako uliať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Ľudia by už mali dostať rozum a prestať voliť dvorných šašov, lietavy a kadejakú čvargu. Potom by boli peniaze aj na dôležité veci a nie iba na zákazky pre kamarátov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.