Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

28. január 2013

Zabudnutý región má presláviť film

Dvadsaťtisíc DVD a niekoľko akcií má prilákať turistov. Ktoré firmy získajú zákazky?

Zabudnutý región má presláviť film

Ďalšie desaťtisíce eur už pravdepodobne čoskoro pôjdu na podporu cestovného ruchu. Mesto aktuálne hľadá dodávateľa filmu a spoločnosť, ktorá usporiada niekoľko akcií. Propagačné DVD a podujatia zastrešuje projekt Via Hlohovensis. Ten má ambíciu pritiahnuť do tunajších končín turistov. Aktivity sa darí realizovať najmä vďaka eurofondom.

Ani spoluúčasť mesta však nie je zanedbateľná. Doteraz z obecnej kasy padlo na tieto účely vrátane projektu vyše 22-tisíc eur. Spolufinancovanie navýšia i aktuálne výzvy, ktoré sa pred niekoľkými dňami objavili vo vestníku. K plánovaným počinom treba ešte pripočítať výrobu tisícok informačných brožúr. 

Vyše hodinový film má byť akousi reklamou na prírodné a kultúrne skvosty regiónu. Propagačná snímka v HD kvalite zmapuje partnerské mestá a obce projektu. Distribuovaná bude na 20-tisícoch DVD. Cena zákazky je odhadovaná na 39 900 eur a film by mal vzniknúť do šesť mesiacov od podpísania zmluvy. 

Zviditeľnenie regiónu si mesto sľubuje aj od rôznych športových, kultúrnych či gastronomických podujatí. Minimálne deväť jednodňových akcií by sa malo konať od mája do konca decembra tohto roku. Verejná súťaž zákazky predbežne vyčíslenej na 96 870 eur prebehne elektronickou aukciou. Otváranie ponúk je naplánované koncom februára. O úspešných uchádzačoch má rozhodnúť najnižšia cena.

Doteraz už v rámci spomínaného projektu vznikla stratégia a webstránka s cieľom zmapovať možnosti lokálneho turizmu. Zákazky získala Hlohovecká regionálna rozvojová agentúra. Ide o spoločnosť, ktorá sa zaslúžila i o samotný projekt pre ministerstvo. Agentúra pod vedením Marka Lietavu uspela v prieskume trhu.

Vysvitlo, že celý proces prebehol iba naoko. Všetci aktéri, ktorých mesto oslovilo, boli vzájomne prepojení. Usvedčila ich rovnaká chyba v ponukách. Navyše, pochybenia sprevádzali i stratégiu cestovného ruchu a internetový portál. V prvom prípade išlo o použitie ukradnutých fotografií. V druhom o nepodarenú zmluvu s nafúknutou sumou a chýbajúcimi náležitosťami. Po medializácii agentúra i mesto dokumenty upravili.

Škandál prehrmel a bez vážnejšej ujmy mesto ustálo i previerku Najvyššieho kontrolného úradu. Kontrolóri si posvietili na niekoľko náhodne vybraných dokumentov. Medzi inými aj na obstaranie stratégie. Žiadne závažnejšie nedostatky nezistili. Je otázne, či by to dopadlo rovnako, keby preklepli i doklady týkajúce sa webstránky. Potom by im pravdepodobne neuniklo, že obe výberové konania boli iba formálnou fraškou.
Diskusia k článku (67)


Podobné témy
Pomôže 120-tisíc brožúr zviditeľniť región?
Pomôže 120-tisíc brožúr zviditeľniť región?
Na propagáciu pôjde 70-tisíc eur. Toľko mesto zaplatí za brožúry, film a obaly na prezentačné materiály.

Drahá webstránka je stále nedostupná
Drahá webstránka je stále nedostupná
Predražený portál o cestovnom ruchu by sa mal objaviť už v najbližších dňoch. Pomôže turizmu v regióne?

Podpora turizmu alebo divadlo?
Podpora turizmu alebo divadlo?
Výberové konanie na webstránku bolo zmanipulované. Aktérov prezradila školácka chyba.

Turizmus má prebudiť webstránka, tisíce brožúr či DVD
Turizmus má prebudiť webstránka, tisíce brožúr či DVD
Nejasnosti okolo 33-tisícového portálu pokračujú. Mesto zatiaľ zmluvu neobhájilo.

Miliónová zákazka
Miliónová zákazka
Mesto pripravuje webovú stránku o cestovnom ruchu. Za 33-tisíc eur.


Diskusia k článku (67 komentárov) »

67 komentárov


 1. gravatar

  Nezabudnite natočiť v akom stave je naša doprava, takisto prázdne ambulancie na poloklinike s tromi lekárňami, psie výkaly na uliciach, prázdne platené parkovisko pri poloklinike, stav Hlohovského Zámku, 160 šenkov na obyvateľa, zvädnuté ruže, nechvalne známu osadu Majer, najkrajšiu pešiu zónu na Slovensku .............................. A na konci dokumentu dajte tvár nášho primátora bojovníka za plaveckú gramótnosť obyvateľov Hlohovca ! Určite prilákame množstvo turistov, ktorí nám naspäť vrátia investíciu vo výške 96 870 € aj viac.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  A nezabudnite pridať tabuľku s odmenami, aby aj ďalšie generácie videli ako sa dobre žilo darmožráčom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  20000 DVD? Sú oni normálni? To by som chcel vidieť pokope keď to bude uskladnené. To nikoho v tých múdrych hlavách nenapadlo, že už máme internet? Stačilo tých DVD 200 a zavesiť to na web za tretinu ceny. To by ale niekto nezarobil, že?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Dvd?? Vacsina Europy a povedzme si otvorene aj celeho sveta uz takuto zastaralu techniku nepouziva..Je to len lepic na prach co uz vacsina domacnosti odstranila zo svojich pribytkov..A budme svetovy za svetove ceny - strih.zvuk a nahravky podla svetla a za 200 ecek film kvalitativne porovnatelni s discovery channel je na svete.. Komu treba privyrobit? Velmi rada by som si tuto tragi komediu pozrela :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Neviem co je na meste Hlohovec take lakave. Co by mal podla mestskeho zastupitelstva turista vidiet? Zamok ktory sa zacina podobat na zrucaninu? Alebo pansku zahradu ktora je skor ako divocina? Kostol ktorych je v nasich mestach neurekom Trnava/Bratislava /Kosice atd. Ci Cinske obchody z novodobej kultury mesta? Este draho vyzdobeny vianocny stromcek. Myslim ze uz viac sa ani napisat o samotnom meste neda. Okolita priroda je fascinujuca ale co by tu taky turista asi robil? Ziadna putava atrakcia pre turistu tak ako aj pre domacich. Je to len jedna z dalsich zbytocnosti tohoto mesta kedy chce dat zarobit niekomu dost blízkemu. Dokazal by som si predstavit turizmus na zaklade kampingoveho miesta niekde v okoli mesta. S moznostou plavby na rieke, vodny park, zabavne centrum. Pre mesto by to chcelo riadnu atrakciu aby mal zaujem sa nechat zlakat turista do Hlohovca.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Komplexný internetový informačný portál (interaktívna mapa, audio/video galérie, blog, dotazník, kalendár aktivít v regióne, e-shop modul produktov CR, marketing a reklama portálu, serverhosting, základ stránky -anglický preklad) a za toto chcu 33 000 eur??j To co je za a nechcem byt vulgarna piii....nu?? hosting, domena plus pleklad? e-shop ceskej republiky? a My Slovensko ? Je mi zle ked to citam..(google VIA HLOHOVIENSIS aka ASTA LAVISTA HLOHOVECSVINS

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  22 tisíc vyhodilo mesto,39 9OO bude stáť propagačná snímka,96 tisíc ďalšia somarina. To sú túžby zlodejov.Myslíte si,že niekto bude pozerať na DVD ? Oháňať sa kontrolou Najvyššieho kontr.úradu neobstojí,ale svedčí pre diletantstvo tohto úradu.Dokazuje,že je zbytočný. Budú však o tom informované média,nech sa to dostane aj do EU.Tam tiež nie sú anjeli, ale aspoň zistia,na čo idú peniaze aj počas krízy.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Toto je nový spôsob sprenevery. Už nie je čo rozkrádať ako po prevrate. Teraz sa kradne z peňazí daňových poplatníkov!!! Síce v menšom ale stačí keď kvapká... Ide len o to kedy sa bežný ľudia zamyslia nad týmto systémom a prestanú byť ochotný vykrmovať haldy rómov (rozumej cigánov) a prestanú tolerovať rozkrádanie daní ktoré naberá na intenzite. Dane sa zvyšujú ale dlh verejných financií rastie. Ako je to možné? Zadávaním zakázok ako je táto...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   VIA

   Presne si to vystihol. Zadávajú si robiť hlúposti za obrovské peniaze aby si ich rozdelili. Potom si ešte dajú za to odmeny. Pozrite sa koľkí dostali odmeny za VIA HLOHOVENSIS. To je kšeft storočia všetci na tom zarobia, len nikto nevie na čo to je dobré. Občan z toho nebude mať nič akurát to zaplatí.

   Príspevok je reakciou na "Michalu"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Drahí moji spoluobčania,fraštačania a aj "hlohovčania". To čo má symbolizovať a charakte-rizovatˇ naše mesto by naozaj malo mať niečo spoločné s mestom. Historia mesta je dosť bohatá na to aby sa vybral adekvátny symbol. No to,čo má na oficiálnej známke symbolizovať a tým aj ctiť naše mesto, je prapodivný paškvil ukazujúci trpazlíka-ostarka nesúceho nepotrebné veci do kovošrotu a ešte aj s prehodeným vtákopérom cez plece. Toto naozaj nie je obraz hodný empírového divadla a nášho mesta vôbec. Je to paškvil toho najhrubšieho zrna a neúcta k obyvateľom. Pán "umelec" asi toho o našom meste vie pramálo a možno nič. A možno si len chcel urobiť srandu s nás. Je to však celkom iste veľmi dobre zaplatená robota,keď to riskol a nebál sa. Miesto toho ostarka tam už naozaj mohol dať aj foto cigánskeho vajdu alebo miestneho kastelána zo zámku. Ľudia ich poznajú,lebo patria k mestu a nie to čudo čo je na známke. Ja osobne by som ju nechcel ani zadarmo ,nieto za takmer euro. Mal by som problém s tým, na ktorú stranu napľuť. Je ostudou mesta mať toto ako oficiálnu známku, je hanbou prezentovať mesto takýmto nehoráznym gýčom. Na druhej strane reprezentuje súčasných mocipánov a miestodržiteľov Hlohovca. O sume vyplatenej za toto dielo sa asi nikdy nedozvieme, ale celkom iste to nebolo sponzorské a už vôbec nie z lásky k mestu. Bolo by prekvapenim ak by sa kompetentnej osobe uráčilo zverejniť tzv.hodnotu diela,výšku provízie a nakoniec aj miesto kde sa dá to strašidlo čo stálo ako model aj nájsť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Súhlasím tu s vami ľudia!!!....všetci mate pravdu, ale čo keby namiesto tárania na internete, nadávania v krčmách ( na ktoré každý zvysoka ser....) by sa ľudia už KONEČNE ZOBUDILI a niečo stým aj verejne robili? my ich volíme , my ich tam nechávame......tak prečo nadávame?.....nie je načase tu konečne dať do mesta ľudí ktorí chcú niečo urobiť pre občanov? ale nie len táraním a prihadzovaním si peniažkov a pozemkov do svojej kapsy?....tak poďte niečo stým robiť......treba ich verejne poslať ......a začať makať na tom aby tu pri komunálnych voľbách vyhrali radšej ľudia obyčajný, ktorích poznáme a zdravíme sa spolu a nie volebne sľuby blbov za SUPER slovenske strany ktoré nám ničia nielen mesta.ale aj celý štát?????? neni čas už aj niečo robiť?......ak mate taký pocit....tak podme...treba sa dat dokopy

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   a s kým sa chceš dať dokopy s tými 30 ľudmi, ktorí toto čítajú?? potrebuješ peniaze na kampaň, potrebuješ tím, potrebuješ človeka,ktorí je čistý, nie je vydierateľní /že naňho nemôžu nič vytiahnuť/ a musí to byť človek, ktorý má vyššie ciele, zmysel pre spravodlivosť a bude ochotný bojovať proti chobotnici, resp. bojovať s veternými mlynmi a nebude ovplyvniteľní žiadnymi peniazmi, vyhrážkami ani ničím. keď takého človeka nájdete - spravte mu promo a verte, že bude zvolený. ale v prvom rade treba, aby tu ľudom na niečom záležalo a pri tých komunálkach a počte voličov, vs. tých ktorých boli voliť sa mi to zdá ako zo sci - fi. pokiiaľ stačí na primátora pochodiť domovy dôchodcov s koláčmi tak toto mesto nemá šancu...a tak to tu aj vyzerá. progres žiadny, nič tu nie je a ľudia odtiaľto odchádzajú..myslím tých šikovnejších, mladých, vzdelaných a tak ďalej. proste to tu upadá a keď vykapú tí socialistický dôchodcovia aka komunista zrazu SDKU Balla, dvoranova kresťanská úderka a smerácke socialistické kádre prejdú roky a pretečie ešte veľa vody vo Váhu. moc majú ľudia, ale tí keď rezignujú tak ako to vidíme, tak nie je absolútne žiadna šanca na zmenu...

   Príspevok je reakciou na "Peto"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  absolútny súhlas, ja navrhujem aby sa snažili ľudia chodit na mestské zastupiteľstvá tam verejne aj vystupili a povedali do očí poslancov čo si myslia a čo chcú zmeniť. A najväčša zmena musí prísť pri najbližších volbách ! tri stvrte poslancov co su tam teraz tam viac už nikdy nemôžu sediet. Toto sú ľudia, ktorí tam podľa mňa nemajú čo robiť: Mgr. Ján Libant, PhDr. Ján Dlhopolček, Ing. Milan Domaracký, Ing. Ján Tassy, Ján Bedeč, Ing. Jozef Hviezdarek, Mgr. Jozef Behul, JUDr. Emil Kuruc, Ing. Roman Drgoň, MUDr. Elena Ďurišová, Tibor Wesolowski, Ing. Martin Balla, Ing. Miroslav Začko, Ing. Miroslav Dzurech, PaedDr. Alžbeta Lekárová, Silvia Rybnikárová. Veľa z nich sú zamestnancami mestkých s.r.o., riťolezi a nič pre mesto nerobia iba posluchajú čo majú robiť. Príklad Hala kde všetci týto ľudia zahlasovali aby sa nedostala zmluva ani do zastupiteľstva a v decembri ju zase všetci schválili. Títo ľudia tam nemajú čo robiť ! Ja budem voliť niekoho z Fraštačanov a plánujem sa k nim aj pridať. Sú to rozumní a úspešní ľudia a páči sa mi ich filozofia že chcú spájať šikovných hlohovčanov ktorí tu žijú a vyrastali a chcú vybudovať krásne a prosperujúce mesto. PS: toto nie je reklama ale môj názor na vec a zároveň môj názor kto v tomto meste stojí za to aby som mu dal volebný hlas. Libant, Hviezdárek, Kuruc, Behúl a takíto nič pre mesto nespravili len pre seba a svojích lokajov z politických strán !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Fraštačania :-) boli "vytvorena skupina" mecenášom smeru I.V., práve preto, aby vzali volebné hlasy iným kandidátom a aby mal Ivanko oveľa viac podporovateľov/panáčikov v mestskom zastupiteľstve. Pokiaľ by sa s Ivankom nerozhádali (Maynet), sedeli by doteraz mlčky v tom mestskom zastupiteľstve a nič by sa nedialo... Veď sú tam tiež postavičky priamo napojené na mestský rozpočet a zákazky, teda ľudia, ktorým ide len o vlastný prospech a nie o prospech mesta. Rožky začali vystrkovať, až keď im chceli zobrať vlastnú hračku (halu). Takže nie je všetko zlato, čo sa blyští... :-) Pekný deň všetkým.

   Príspevok je reakciou na "angelo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    a co tak sa zamysliet nad ich myslienkami, napadmi, viziami a konkretnymi rieseniami a nehladat zas nejake konspiracne teorie len preto, ze sa hlasis k tym pohrobkom, ktori tam uz bacuju roky, desatrocia a niektori posobia ze aj storocia! v tomto meste je moderne odsudzovat tych, ktorym ide o dobru vec a protezovat tych, ktori pre toto mesto za tie roky nespravili nic, ale naozaj vobec nic prospesne bez toho, aby sa sami pri tom co len trosku neobohatili. ziadny projekt, ziadna zakazka, jednoducho absolutne nic sa tu nerobi bez toho, aby za tym neboli spinave obchody a zaujmy istych (a podotykam, ze vacsinou stale tych istych) parazitov, ktori sa vlastne obohacuju na ukor nas vsetkych. a v podstate vlastne nepriamo kradnu nase peniaze. nad tymto treba rozmyslat a zvazit, ci naozaj chceme, aby toto bezbrehe zlodejstvo v nasom meste pokracovalo aj nadalej, alebo ci sa konecne zobudime a vo volbach dame sancu tym, ktori sa budu snazit toto mesto povzdvihnut a nebudu pri tom pozerat len na svoje vlastne vacky tak, ako tie obstarle struktury tvariace sa, ze zozrali vsetku mudrost sveta a mysliace si, ze bez nich to nepojde. treba im uz konecne vystavit ucet nech sa pracu tam, kde uz davno mali byt!!!

    Príspevok je reakciou na "RE: angelo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Tvoja reakcia mi pripadá ako keby som stúpil nejakému "Fraštačanovi", ktorý sa v tom texte spoznal, na otlak :-) Odkiaľ si zobral, že patrím k tým pohrobkom a protežantom? Ja to v tom texte nikde nevidím, že by som ich obhajoval. Ty áno?. Trošku sa treba ukludniť:-) a pozerať sa na vec z oboch strán. Ja som len napísal o "nezávislých Fraštačanoch", ktorý boli až veľmi závislí.... Volil som úplne iných ľudí, ktorí nemajú nič spoločné s protežantmi... Vízie, nápady a myšlienky má hockto, ale ukáž mi tie konkrétne riešenia a ich realizáciu čo priniesli Fraštačania?

     Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      tak odpoviem ti asi takto: ano, poznam frastacanov, suhlasim s ich myslienkami a hlasim sa k nim a vobec sa za to nehanbim, skor naopak. a ze boli zavisli? no samozrejme, ze boli. boli zavisli na spravnej myslienke, bojovali za nieco, co toto mesto zviditelnuje v tom dobrom slova zmysle (a treba dodat, ze ako jedine v tomto meste aj funguje) a boj vyhrali. toto im chces zazlievat? tak to mi ta je luto. a k tomu presadzovaniu vizii a napadov - ked vies aspon trosku ratat a vies, kolko je v zastupitelstve poslancov a kolko je z nich frastacanov, tak si mozno dokazes odpovedat sam. a prave preto by sa mali ludia v tomto meste konecne vyhrabat zo svojich ulit a prist volit tych, ktorym zalezi na tomto meste a ktori dokazu priniest pozitivnu zmenu tomuto mestu a to po kazdej stranke.

      Príspevok je reakciou na "RE: lokalpatriot"


      • gravatar

       Presne túto odpoveď som od Teba očakával. Jediné čo spravili, je "vyhratý" boj o halu. Vidieť, že si zanietený fanúšik - hádzanár a pozeráš sa na nich týmto pohľadom. Tiež mám rád šport a chodím aj na hádzanú, ale vieš o tom, že peniaze z Eurofondov by potom museli vrátiť, ak by prišli o halu? Takže to znamená presne to, čo si napísal. Áno boli závislý - na peniazoch, vlastne je to len o tej ich hračke. Fraštačania v zastupiteľstve sú priamo s tým spojený. Preto hovorím, že treba mať otvorené oči a nie slepo dôverovať každému!

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Zopakujem znovu-blbec mozno pochopi,ked mu to vysvetlis,ale zaujatemu blbcovi nevysvetlis nic.A uz toboz nie takemu,ktory je proti vsetkemu pozitivnemu,o co sa snazi niekto iny.Asi sa citis ohrozeny,ze?!

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


    • gravatar

     Toto nie sú konšpirácie, to su holé fakty .Fraštačania neboli nikdy nezávislí, skôr závislí či na jednom a po rozpade priateľstva na druhom pánovi .Fraštačania by teraz chceli prevziať moc v meste, no boh nás opatruj od týchto ľudí. Doteraz tu bolo jedno veľkě ništ a potom by bolo totálne ho..o.Tu platí ja na bráchu, brácha na mne.

     Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      hm, takze tebe vyhovuje stav, aky tu je? zjavne ano. a ku ktoremu klanu patris? ako si sa ty pricinil na skvalitneni zivota v tomto meste? a nemyslim ten tvoj...

      Príspevok je reakciou na "re Lokál Patriot"


      • gravatar

       Ked mi vymenuješ tvoje prínosy pre toto mesto , okamžite sa ti pochválim s mojimi .

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       uprimne ti poviem,inu odpoved som od teba ani necakal.a prvy prinos je ten,ze tu poukazujem na ten bordel,aky v tomto meste je.dalsi bude ten,ze sa budem/e snazit tento bordel upratat a zasadit sa o to,aby sa tu uz viac nerobil. no a pevne verim,ze o dalsich prinosoch a krokoch budes pocut. to ti garantujem.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       To nie je odpoved , to je otázka zjavne si to nepochopil /i/.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Ako som povedal, je mi ta luto. Ked sa nevies vyjadrit, tak mlc. Lebo to je niekedy zlato. A cisto z gramatickeho hladiska, ked teda neodpovedas, ale kladies otazku, tak na konci treba dat otaznik, ty Einstein. Aj ked tu ide skor o to, ze hlupak mozno pochopi, ked sa mu nieco vysvetli, ale zaujaty nie. A to je tvoj pripad.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Ked nie su argumenty ,zameriam sa na gramatiku , ale nie o to tu ide i ked i o tvojej gramatike sa da pochybovat. Teda este raz vymenuj tvoje /vase/ prinosy pre mesto, skus , okrem upratovania bordelu a vyhanania carodejnic z mesta.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Neohanam sa gramatikou,ty tu blaboces,ze som nepochopil tvoju zmysluplnu odpoved.A ja uz som ti nejake prinosy naznacil,len ty nejako o tych svojich mlcis a pytas dalsie odo mna.No nic,aspon viem,s kym mam tu cest.Ale neboj,tych prinosov bude este vela,len to predpoklada nahradit tych tebe podobnych.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Prosim , nikto ti nemoze tolko dat, co lokalpatriot slubit v tomto zmysle sa tu vyjadrujes. Uz sa tesime, kedy nam predstavis projekt obnovenia ciest v Hlohovci , vyriesis dopravnu situaciu v meste ,dosadis si primatora na MsÚ a polovicu administrativy zrusis.Zveladis zamok i ked by to mala byt starost statu , ale budu tu kuzelnici co maju riesienia lebo dnesne vedenie je skosnatele , uz aby boli volby tesime sa. Nie som povinny ti hovorit co som spravil alebo nesparavil pre mesto ,nakolko tu nekritizujeme vsetko ako ty ,iba teba ,ze si zo vsetkym nespokojny a asi aj s tym ,ze rano vstanes. Inak hlupemu vysvetlis pochopi, zaujatemu nie, to som tu uz pocul ,ale na tvoju adresu .Usmev ako dar !!!

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       No to mas teda pravdu,nie si povinny tu menovat tvoje prinosy,hlavne ked ziadne nie su.A ano,kritizujem a budem kritizovat kazdu blbost,kazdy tupy vyplod a kazdu zlodejinu,ktora sa zrodi v hlavach tych tebe podobnych.Neschopnost riadit toto mesto ste uz dokazali vela krat.A len tak na okraj jedno male riesenie tych spomenutych ciest-kolko islo na nezasluzene odmeny?Kolko ma primator,ktory vlastne ani nie je primator plat?Kolko dostane ta tendencna brakova hlohovska tv z rozpoctu?Kolko ide na nepotrebnu webovu stranku?Kolko bude stat to mnozstvo dvdeciek na ze vraj propagaciu hc regionu?No tak vsetky tieto peniaze sa mohli pouzit v prospech obcanov tohto mesta napriklad opravenim ciest a nie v prospech par vyvolenych.Ale s tym ty urcite nebudes suhlasit,nakolko ty nechces riesit a upratovat vas bordel,pretoze si jednym z jeho povodcov.Zaverom len tolko,ze by som chcel vidiet ten tvoj sladky usmev ako ti po volbach skysne ;)

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Veď si otvorte na fóre diskusiu, tam si môžete ukazovať kto má väčšieho. Tu len spamujete....

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


   • gravatar

    Úplne súhlasím. Klasický model moderného europodnikania. Treba nájsť v meste niečo, na čo sa prideľujú eurofondy - napr. šport, zdravotníctvo. Potom treba ovládnuť orgán, ktorý dokáže o niečom konkrétnom rozhodovať - mestské zastupiteľstvo, mestský úrad. Potom navštíviť niekoho, kto dokáže na to niečo konkrétne vybaviť pridelenie eurofondov - Ivan. No a na koniec všetko realizovať pomocou vlastnej firmy - tu si môže doplniť názvy každý sám. Na úplný koniec, ako čerešnička na torte, všade vykrikovať, že to robíme pre ľudí a mali by nám ruky nohy bozkávať a nie hádzať polená pod nohy. Nech žijú Fraštačania, poliklinika, mosty, akvaparky, webstránky, rekonštrukcie škôl, futbalové ihriská...

    Príspevok je reakciou na "RE: angelo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Podpíš sa svojim menom pod svoje tvrdenie a možno Ti to niekto spapká :-) Za seba ! Ivana Vargu som osobne nepoznal , nepoznám a ani netúžim osobne spoznať !

    Príspevok je reakciou na "RE: angelo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vec názoru.koľko ľudí, toľko chutí. Mne vadí jedine mestský architekt Miloslav Drgoň. Ako poslanec, aj ako mestský architekt.

   Príspevok je reakciou na "angelo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Neviem čo máš proti M.Drgoňovi.Mne sa zdá šikovný a rozumný Kedˇže je ing.arch.musí sa živiť i svoju rodinu,robí čomu rozumie. Neviem čo si myslel,no ja si myslím,že nech dostávajú zákazky naši ľudia, pre mesto,nie až kdesi z východu / vid okná na jednej zo škôl/.

    Príspevok je reakciou na "čo milo"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Je šikovný. Dokáže k stene pritlačiť aj naboba. A to naše mesto, akú má úžasnú koncepciu rozvoja a stvárnenia zástavby... Sú bijúce do očí skvosty, ako všetky tri námestia, či pešia zóna, kde mu bývajú rodičia ale aj také, čo pijú krv iba informovaným, ako severný obchvat mesta s dvoma cestnými mostmi, jedným dlhočizným nad Leopoldovskými štrkoviskami a ponad Váh. Pritom už roky nedokážeme postaviť nový most, či lávku na existujúcej dopravnej trase. Zo Zámockej záhrady, ktorá bola spoločenským a oddychovým centrom, zmizla reštaurácia s pódiom, tanečnou plochou a mini korzom s lavičkami. No máme šenk na amfiteátri. Od vtedy začali ustávať aj folklórne podujatia. Koľko je rokov poslancom a mestským architektom? Žiaľ má silnú podporu v zastupiteľstve, a to nielen v bratovi. Koho sme si zvolili - číry charakter, prebehlíka do inej partie - toho máme. Mestský architekt je významne naviazaný na rozvoj mesta a preto by nemal byť poslancom. Poslanci majú takéto zložky kontrolovať! Vidíme kam to dotiahlo Bytové hospodárstvo za riaditeľovania poslanca Domorackého, a kde je mestská televízia za riaditeľovania poslanca Libanta.

     Príspevok je reakciou na "ad co milo"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Tak nech robí čomu "rozumie", architektúra mesta sa nedá robiť s jednou rukou v.....i ani tomu čo tomu rozumie

     Príspevok je reakciou na "ad co milo"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  ved práve v tom je problém ....mladí ľudia nechodia volit....a prečo? pretože si myslia že je to k ničomu...nikto ich nevedie a neučí načo volby vôbec sú!!!...myslia si že sa tu nič nezmení....a v podstate majú pravdu, pretože viac ľudí sa o tom rozpráva ako koná.Ludia boli ste v poslednom čase v Galante? čo sa tam za posledných 15rokov vybudovalo?....to je nehorázne...ale nie my sa tu budeme búchať do pŕs že sme najmenej zadlžené mesto na slovensku, ani sa nie je čomu čudovať, keďže sa tu za 20rokov nič neurobilo. pozrite sa na naše úbohe male námestie!!!! je zneho parkovisko namiesto peknej pešej zóny!!!!.... mesto tu akceptuje požiadavky pár podnikateľov a na ostatných ser....ostatní nemajú nárok sa k ničomu dostať......a načo by sem potom chodili turisti?...pozerat sa na zničený zámok? alebo budeme dookolo omielat ako sa urobila pánska záhrada!!! ale ludia to už je 20 rokov za nami...keby nebolo pána ing.Jalakšu, tak máme z pánskej hnoj!!!! .....a z amfiku namiesto aby sa renovoval je kaviaren, ale neviem pre koho........ ešte k tým peniazom na kampaň...myslím si že nepotrebuješ milión plagátov, a iných zbytočností, treba osloviť mladých ludí a tých prehovoriť ich nech idú voliť a slúbit im dynamickú budúcnost tohto mesta, pretože tu za chvilu toto mesto skape. Nie je tu nič okrem podnikov , nič čo by sme turizmu alebo mladým ponúkli......návrhov je veľa....myšlienok tak isto.....len musia ísť do mestského zastupiteľstva ludia ktorí majú radi Hlohovec...to je všetko

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   súhlasím, ja voliť určite pôjdem a budem sa snažiť čo najviac mladých prehovoriť aby prišli tiež. Každý poznáme vo svojom okolí veľmi veľa mladých a šikovných ľudí tak privedte ich zo sebou k volebným urnám !!!

   Príspevok je reakciou na "Peto"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Angelo,plne s Tebou súhlasím,staré šerble nemajú čo v MZ už robiť,len všetko brzdia, schvália zlý rozpočet mesta - možno pre jednotlivcov dobrý,schvália odmeny vedeniu mesta,zvýšia plat najlepšieho promátora pod slnkom,miesto toho,aby rozpočet neschvá - lili a nariadili tým umelcom ho prepracovať hoci po sobotách a nedeliach,hoci aj viackrát, pokým sa im konečne niečo normálne podarí scápať,pretože sú neschopní,len ničia toto mesto.Po volbách by všetci tí vedúci na MÚ do jedného mali vypadnúť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Fraštačania boli, sú a budú nezávislí ! Nič nespravili ?! bohužial zatial je ich len 5 v mestskom zastupiteľstve a to je malé číslo na to aby niečo presadili. Ale sú aktívny a ľuďom pomáhajú ak neveríte stačí si pozrieť ich stránku kde majú rozpísané komu a ako pomohli. A podotýkam pomáhajú z penazí ktoré dostávajú ako poslanci a nenechávajú si ani cent. Samozrejme hádzať špinu a výmysli vie každý ale urobiť niečo pre mesto alebo ľudí to dokáže málokto že ?! Poznám ich a viem že sú to neni žiadny zlodeji, ritolezi ako ľudia typu Behúl ( ktorí sa ukázal v pravom svetle a jeho prejav na poslednom zastupiteľstve bolo čisté divadielko a ukázal sa ako posledný mohykán brániaci Vargove záujmy ) ale naopak sú to rozumní, úspešní ľudia ktorí v tomto meste vyrastali a chcú naďalej žiť ! Podotýkam žiť nie živoriť ! Pýtam sa kto z Vás čo ich tu osočujete sa normálne aspoň s jednym z nich rozprával ? Trápne ohováračky a ešte trápnejšie "pravdivé" fakty ktoré tu podsúvate nás neodradia od toho aby sme tu špinu vykopali z mesta. Považujem sa za nezávislého a slobodného občana ktorý chce svojim deťom prenechať Hlohovec taký aby v ňom žili ešte aj ich deti a deti ich detí. Pretože ak sa to nezmení tak toto mesto zakape naveky budeme tu mať akurát hotel jeleň a pár starcov v klobúkoch čo sa nazývajú poslanci si pri vínku budú gratulovať akí sú úspešní pritom je to len komunistická banda ktorá vie len prezliekať kabáty a strkať sa do tých správnych zadkov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Reakcia na príspevok lokalpatriot 4. 2. 2013 21:00:18 Ďakujem, že si sa predstavil skutočným menom v tom príspevku, aspoň viem, s kým mám tu česť. Takže, "blbec" - tak ťa volajú, správne som to pochopil? Prosím ťa, čítaš vlastne tie príspevky na ktoré reaguješ, alebo keď vidíš, že niekto má niečo proti tým "najlepším" v HC, tak sa ti vzbúri krv a zabudneš o čom si čítal? Povedz mi kde, v ktorom príspevku, alebo v ktorej vete, čo som sem napísal, obhajujem toto vedenie mesta! Kde píšem, že som proti všetkému pozitívnemu? Prečítaj si ešte raz tie príspevky a možno, keď nebudeš zaujatý, pochopíš o čom som písal. Ja nie som napojený na vedenie mesta ani na Fraštačanov, necucám z tohto mesta peniaze, ako si Ty myslíš, a preto sa vôbec necítim ohrozený. Sledujem dianie na jednej aj druhej strane s otvorenými, nezaujatými očami a zdravým rozumom...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Staci citat medzi riadkami a hned si kazdy spravi na teba usudok.Viac ta riesit nemienim,nema to vyznam.A inak je velmi zaujimave,ze nereagujes na moj posledny prispevok,ty pan nezaujaty?!

   Príspevok je reakciou na "RE: lokalpatriot"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Zabudol si zamavat na rozlucku , neublizil som idem od vas spanom bohom ...ty co citas medzi riadkmi,ty koprfild...

    Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     :))) veeeelmi trefne,takto si budes moct zaspievat po volbach spolu so svojimi spolupartajnikmi.Len tam nedavaj tu stat "neublizil som ziadnemu z vas",lebo by to nebola pravda.Toto vedenie ublizilo Hlohovcu a jeho obyvatelom viac nez dost. A to citanie medzi riadkami,neboj,aj ty sa to raz mozno naucis,ved nie kazdy je hned inteligentny. Papa

     Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      No schvalne, co bolo napisane medzi riadkmi v poslednom mojom prispevku.Daj koprfild nech sa zabavime , nech je to tu veselsie ,

      Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       presne ti to poviem,ked ty uz konecne vymenujes tie tvoje prinosy pre mesto.no co ty smejko,dockame sa ich uz konecne?

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       Som sklamany, nedokazes citat ani medzi riadkmi , nedokazes ani precitat , ze si vsevedko .Takze nie si ani koprfiild...

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       si ty iny partizan,nedostanem z teba tusim fakt nic.ale nevadi,aspon sme si pokecali.

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       Nesnaz sa to hodit do autu, ja tu neznamkujem takmer kazdeho uradnika na urade a v meste to robis ty . Mame pockat , ze uz to pride tie zmeny ,ale kedy, to ty budes novy primator a poslanec ,uz sa tesime a neutekaj a odpovedaj, to nie ja mam odpovedat co som urobil pre mesto to ty tu kritizujes v kazdej teme aj tmu v noci...Co si ty za podnikatela ked si cele dni zaveseny /a/ na nete ,zeby priprava na MsÚ...tesime sa.

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       Hm,ako chces.Ako obcan tohto mesta mam pravo kritizovat to,co povazujem za zle,zvratene a zlodejske.Mam pravo znamkovat tych,ktori maju sluzit obcanom tohto mesta a vychadzat im v ustrety.Mam pravo dozadovat sa transparentneho a rozumneho nakladania s verejnymi,cize aj mojimi financiami.Na druhej strane ty nemas ziadne pravo dozadovat sa odpovedi odo mna ako obcana a obyvatela tohto mesta,nie som verejne cinny.Je ta prd do toho,co,kedy a ako robim.A mas pravdu v dvoch veciach.Ty nemusis vobec odpovedat na to,co si urobil pre mesto,ved uz si odpovedal (medzi riadkami ty umelec).A druha vec,v ktorej sa nemylis je,ze sa ty a tebe podobni mate na co po volbach tesit.Ale nemaj strach,vsetko len v tom pozitivnom vyzname.Tolko k tebe ty "inteligent".

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       Tvoje vyjadrenia maju len jednu chybicku , nesmies vystupovať anonymne ,toto vsetko mozes ziadat ako obcan tohoto mesta pod svojim pravym menom a na zastupitelstve mesta. Ak mas podozrenia o zlodejstvách treba to oznámit policii alebo prokurature su povinni konat .Tomuto fandim ,ale nie tu strielat slepymi nabojmi a ozaj ak mas dokazy daj ich na net aj na zaklade toho sa da nieco riesit , nie len tlachat , naber odvahu Ivanhoe / citaj ajvenhow/, mily lokalpatriot ...

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       Velmi sa mylis. Ja mozem vystupovat anonymne a poukazovat na co chcem, aj ked ta rozdrapi. Na mestskom zastupitelstve mozes ziadat, poukazovat, dokazovat a neviem co este, no aj tak ti to bude figu platne, lebo ta vacsinova masineria na cele s akoze primatorom si aj tak spravi po svojom. Tak ja budem radsej otvarat ludom oci tu, aby vedeli a uvedomili si, ako vo volbach hlasovat a nestalo sa to, ze tam tieto zmyje budu sediet opat. Na podanie trestneho oznamenia nemusim mat dokazy (aj ked existuju), staci podozrenie. Dokazy su povinne hladat organy cinne v trestnom konani. A Ivanhoe, Janosik, ani Robin Hood (citaj "húd") nam nepomozu. My potrebujeme nieco podobne, co sa udialo nedavno na Islande (o tom ty asi ani netusis, ak vobec vies, co a kde je Island) doplnene o defenestraciu. Ty asi nebudes vediet, co je defenestracia, tak tu si to mozes nastudovat: cs.wikipedia.org/wiki/Pražská_defenestrace

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       A este nieco - ked chces dokazy, staci si pozriet vystupenie pana poslanca Bobaka na poslednom mestskom zastupitelstve ohladne polikliniky a precitat si clanok v najnovsich Frastackych novinach o jeho odvolani z dozornej rady. Staci? Ci to nie su pre teba dokazy, lebo ich predlozil niekto z Frastacanov? A samozrejme ucelovo, ze?! Sa uz konecne uvedom, otvor oci a prestan mlet dve na tri!!!

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


      • gravatar

       No a opetovne ti nerozumiem , splietas tu defenestráciu a Island a mozno tomu ani ty sam nerozumies .Na Islande neviem co mas na mysli ci nedostatocne striekanie gejzirov, ci predaj alkoholu iba v specializovanych obchodoch , ci znarodnenie niektorych bank pri vzniku krizy v roku 2008... neviem na co ti mam odpovedat .Vyhadzovanie ludi z okien ak mas to na mysli , tak na to nemas odvahu a mozno by si chcel len poburovat ludi ,ako vlastne vo vsetkych tvojich prispevkoch.K poslednemu len tolko , rodinne noviny necitam ,nakolko ma zivot v inych rodinach nezaujima.Trestne oznamenie ak podas na prokurature aj anonymne su povinny vo veci konat a ak sa trestne ciny stali v nemenovanych organizaciach , davno sa to malo setrit a ked sa tak nedeje su to len vase dohady a frastacky bulvar pozbierany z internetu a klebiet .

       Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"


 16. gravatar

  Fraštačania sú predsa pôvodní obyvatelia a ich potomkovia žijúci následne v HLOHOVCI. Hlohovčania sú privandrovalci s okolia po zamestnaní sa a pridelení bytov,niečo podobné ako tzv, bratislavčania s východu. Nemá to s politikou noč spoločné.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Admin, mohol by si prosím , vrátiť naspäť príspevok lokalpatriotu, čo teraz napísal deň 07.02.2013 21:03, teraz pred chvíľkou si to vymazal, nestačila som si jeho príspevok prečítať do konca. Ďakujem. Vierka

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  mily lokal Patriot, aby sme tu zbytocne nezaberali priestor a tato diskusia nebola len o nas dvoch, tu je moj e-mail: [email protected] ked mas odvahu diskutovat, posli mi tvoj e-mail a mozme pokracovat v nacatom. tymto som tu s tebou skoncil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.