Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

7. február 2013

Dočkajú sa Hlohovčania dôstojnej stanice?

Cestujúcich bičuje vietor a dážď. Autobusová stanica v Hlohovci nemá ani základné vybavenie.

Dočkajú sa Hlohovčania dôstojnej stanice?

Nehostinná a bez potrebného vybavenia. Taká je dnes autobusová stanica v Hlohovci, ktorá len pramálo pripomína svoj účel. Človek nadobúda pocit, akoby bol niekde v Albánsku. Cestujúcim chýba čakáreň, prístrešky i lavičky. Prakticky tam nie je zhola nič.

Majú cestujúci šancu?

„Majú cestujúci šancu, že tam bude niekedy niečo, kde sa ukryjeme pred zlým počasím?“ obrátil sa na jedného z poslancov Miloš Charvát, ktorý cestuje do Hlohovca za prácou. V minulosti boli na stanici prístrešky. Ich údržbu zabezpečoval prevádzkovateľ autobusovej dopravy. Zhruba pred dvoma rokmi ich museli so súhlasom mesta odstrániť. Dôvodom bol zlý technický stav. Odvtedy nastali cestujúcim krušné časy. V zimných mesiacoch sa nervozita ešte stupňuje.

Rozsah bude prispôsobený rozpočtu

Mesto chce situáciu zlepšiť. „Stavebné úpravy budú spočívať v odčlenení pásu pre autobusové zastávky, ktorých bude sedem, a osadení dvoch prístreškov,“ informovala prednostka Eva Lukáčová, s tým že jeden z prístreškov už na základe opakovaných žiadostí obyvateľov osadili. Projektová dokumentácia taktiež zahŕňa rozšírenie chodníka, nové vodorovné a zvislé dopravné značenie, ako i odvodnenie plochy. Ďalšiu časť pozemku upravia na parkovisko. „Rozsah prác bude prispôsobený rozpočtu vyčlenenému na tento účel, resp. upravenému rozpočtu mesta,“ dodala prednostka.

Počíta s úpravami staničných zariadení

Platný územný plán mesta výhľadovo počíta so spoločnou výpravnou budovou pre železničnú a autobusovú dopravu. Súčasťou riešenia je i nadchod pre peších, ktorý by spojil stred mesta so severnou časťou. „Železnice SR k dnešnému dňu nemajú k predmetnej spoločnej budove informácie,“ uviedol Ľubomír Mitas z komunikačného oddelenia ŽSR. Nádejou na zlepšenie môže byť plánovaná elektrifikácia trate v tunajšej lokalite. „Elektrifikácia počíta s úpravami traťových a staničných zabezpečovacích zariadení,“ ozrejmil hovorca.

Mesto pravidelne nadeľuje svojim zamestnancom tučné odmeny. Preslávilo sa luxusným vianočným stromčekom. Nemalé peniaze platí za rôzne dokumenty končiace v zásuvkách a zviditeľnilo sa i predraženou webstránkou. V porovnaní s týmito investíciami vyznieva 30-tisíc eur, ktoré aktuálne odsypalo z obecného mešca pre autobusovú stanicu ako almužna. A pritom ide o miesto, ktoré je často tou úplne prvou vizitkou Hlohovca.

Najnovšie mesto vylepšuje svoj imidž. Už má i logo a poštovú známku. Kedy kompetentní pochopia, že ľudia nestoja o takéto pozlátka? Na začiatok postačí, aby tu fungovali elementárne veci.  
Diskusia k článku (29)


Podobné témy
Vynovená autobusová stanica má slabiny
Vynovená autobusová stanica má slabiny
Hlavný architekt rekonštrukciu skritizoval. Chýbajú stromy aj toalety!

Cestujúcim konečne svitá na lepšie časy
Cestujúcim konečne svitá na lepšie časy
Autobusová stanica dostane dôstojnú podobu. Na jeseň sa už cestujúci schovajú pod prístreškami.


Diskusia k článku (29 komentárov) »

29 komentárov


 1. gravatar

  Načo nám je autobusová stanica? Treba akvapark!!!! Toto mesto je postavené na hlavu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  A co takto obchvat? A porobit cesty. Ked pojdete na Sihot, tak si za chvilu budete musiet kupit tank. Ale aspon v niecom ma Hlohovec prvenstva- Najhorsia kulturna pamiatka (Hlohovecky Zamok) a odmeny mestskych poslancov. Tí by mali peniaze este vratit, nie si nadelit odmeny...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Na čo by pánovi primátorovi bol obchvat nebiete mi povedať? veď on ked bude chcieť ísť z mesta tak si dá prerobiť strechu na mestskom úrade kúpi si helikoptéru a na nej sa bude prepravovať z mesta a do mesta. a keď sa nebude dať presť aj knemu domov tak si upraví cestu aj na činžiaku a bude mať pokoj čo koho zaujímajú nejakí ľudia ktorým cesta domov z práce v mest trvá 20 minút však od Hlohovca do trnavy sa dostaneme skôr ako z mesta na Novú štvrť. A ôbec načo obchvat? Veď neni treba mať voličov a načo počúvať ich problémi a snažiť sa ich riešiť. Ich plné vačky sú dôležitejšie veď si berú príklad z našej vlády ktorá si ich pakuje rovnako a ešte viac

   Príspevok je reakciou na "kahut"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Vážená pani prednostka, to myslíte vážne? Sedem zastávok a dva prístrešky. Zaslúžia si vôbec obyvatelia Hlohovca takýto luxus? Až 30 litrov euráčov chce mesto na to oferovať? To je sen! Veď to je skoro polovica zo sumy, ktorú dávali komančovia na akciu Z! To je teda pecka! Snáď len nechcete nechať mesto finančne vykrvácať? Snáď by sa tie peniaze, zbytočne vyhodené za staničný komfort, dali využiť aj zmysluplnejšie? Napríklad na nejakú štúdiu, prieskum, propagačné materiály, nové žiarovky na krispán a pod. Čo si zrazu cestujúci od tej nevídanej – neslýchanej dobroty počnú? Nedajbože ich ešte od nej rozbolia bruchá. Alebo to bude bolesť brucha od smiechu. Cez slzy.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Mesto planuje postaviť plaváreň za 6 miliónov pričom takú istú ide postaviť aj Bratislava za 2 milióny eur. Naštastie ešte to neschválili. A čo sa týka obchvatu, už by sa dávno staval, však euro fondy sú už koľko k dispozícii, len ide o to že sú tam prísne kontroly čo sa týka toku peňazí, takže by si nemohli prilepšiť to je celý problém a obchvat by bol za nie mestské peniaze. Keby vypracujú projekt z euro fondov potom by som aj prehrýzol ich odmeny, ktoré teraz dostali za robotu, ktorú už dostali raz zaplatené a nie za nadštandardne vykonanú prácu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Stromy a zeleň žiadna ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Stromy a zeleň sú v tomto meste už iba na obtiaž.Neviete že na jeseň zhadzujú lístie? Koľko to špiny !! Miesto výsadby radšej výruby,pílenie,trávnate plochy / tie treba kosiť !!/ likvidované.Aké tisíce eur mesto platí za výruby !!! A odbor výstavby a život.prostredia bez rozmýšľania povoľuje tento vandalizmus.Vedúci /p.H./ mi na otázku prečo,odpo - vedal tak,že majiteľ / alebo niekto iný / o to požiadal,tak to povolili.Správajú sa na tom odbore život.prostredia ako v ťažobnom lesnom závode a nie ako tí.čo majú životné prostredie chrániť.Zato asi si zaslúžili tie odmeny.

   Príspevok je reakciou na "Maato"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Aha, jeden prístrešok pred zlým počasím už osadili. A majú tam stáť dva. Takže tam budú dve čakárne. Aha. Super. Pre toľkých ľudí. Logické myslenie mestu Hlohovec zrejme chýba. A načo nám je autobusová stanica? Videl si už mesto bez autobusovej stanice ? Akvapark.. Smiešnejšie jak smiešne. Ale pri takomto zmýšľaní kompetentných by som sa asi ani nečudovala..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Jasne, že nebudem chodiť do akvaparku. Starostlivosť mesta o občanov mi to neumožňuje. Keď nechcem byť chorá z nachladnutia pri čakaní na autobus, musím míňať éčka na benzín a voľný čas na čakanie v kolónach cez most. Taká balneoterapia nezaškodí ani relatívne zdravému, ako prevencia a malý rodinný výjazd utuží rodinu. Lenže v našom Hlohovci s 22 090 obyvateľmi je jediný luxus mestský úrad s platmi zamestnancov, akoby sme boli rozkvitajúce mesto so 49 999 obyvateľmi. Teraz im pribudnú nové priestory starej osvety, ktoré sa budú rekonštruovať. Čo to znamená? Idú sa rozširovať ich rady? Vysoké dane, ktoré na zastupiteľstve prednostka Eva Lukáčová obhajovala, že mesto nemá pôžičky a dobré by bolo taký stav udržať a nebude sa treba k daniam niekoľko rokov vracať. Zvýšili ale cenu vodného a stočného, ale i daň za psa... Ožobračovanie mesta a obyvateľov je zjavné, zachviľu aj my budeme chodiť do kostolov, ale nie ako Dvoran a spol. pre politickú podporu, ale pre výpomoc od charity.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  A načo sú mestu autobusové prístrešky,ved naši poslanci na nich nečakajú v daždi,vetre fujavici,majú služobné autá.Vy nespokojný občania,čo by ste ešte nechceli,pekne držať ústa? Tak to teda NIE.Vymeniť celý Mestský úrad,kompletne.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  A načo nám je vianočný stromček,ktorý svieti 2 mesiace? radšej nech ľudia po odrobenej manufaktúre čakajú v daždi a vetre a slnku atd,Ďakujeme,odídte.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Nepíšte,prídite svojou účasťou vyjadriť svoj nesúhlas s tým ako je Hlohovec vedaný,riadený a okrádaný na MZ do kult.domu 14.2.o 13 hodine.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  príklad: Lučenec http://www.busportal.sk/modules.php?name=article&sid=7265 hanba našim za 2 malé sklenné prístrešky

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Prioritu primátor dal oprave budovy za mestským úradom.

   Príspevok je reakciou na "DelPiero7"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    len aby nespravil spoplatnenu stanicu ako polikliniku a budeme chodiť na autobus cez turniket, ako poplatok za stanicu

    Príspevok je reakciou na "poradie"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Zasa tu robite tragediu z uplneho nezmyslu.Kolko ludi chodi autobusom? Kolko minut pred odchodom autobusu pride cestujuci k zastavke ? Hlohovec vobec nie je dopravnym uzlom ,aby sa tu stavala autobusova stanica s vykurenymi cakarnami .Pokial budete vsetci suhlasit s riesenim aby vsetky autobusy mali nastupne a vystupne zastavky pri zeleznicnej stanici ,tak potom suhlasim s tym aby ste tu nadavali na vsetko a na vsetkych .Naco nam su autobusove zastavky na uliciach Hlohovecj,SNP, Dukelskej ,aby ludia neboli pohodlni ? V Bratislave mate jednu stanicu a nie v takomto malom meste, cudzinec aby mal navigáciu kde stoji autobus do Nitry a kde do Serede,Piestan...

     Príspevok je reakciou na "DelPiero7"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Ty asi nebudeš "cestovateľ" autobusom. Skús sa prísť pozrieť ráno, keď je vietor a dážď, na zastávky autobusov smer TT, PN, NR, kde dochádzajú ľudia do práce a uvidíš, že ani 3 minúty čakania na tej stanici, bez možnosti skrytia čo len hlavy, nie sú dvakrát príjemné. Rovnako to platí na tých zastávkach popoludní, pri cestovaní z práce. No a o tej Bratislave vieš málo. Pozri si CP a zistíš, kde všade v uliciach BA majú zastávky prímestské spoje, ktoré vychádzajú z AS BA (napr smer Sv. Jur, Rovinka, Stupava, atď).

      Príspevok je reakciou na "cestovateľ"


 12. gravatar

  Mily cestovatel, tak prid sa rano od pol siedmej pozriet kolko ludi chodi autobusom zo stanice a potom zistis aka je vytazenost stanice.Urcite by si nenapisal,takuto hlupost.Staci zratat kolko studentov chodi do Trnavy ci Piestan, kolko ludi dochadza z dedin a cakaju na dalsi spoj.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Nikto tu nepíše o vykurovanej čakárni. Ale vyčleniť 2 malé kryté búdky pre taký počet spojov a cestujúcich je výsmech. Tých ľudí, ktorí chodia každý deň diaľkovo autobusom je vyše tisícka. Len na Trnavu samotnú ide doobeda 17 autobusových liniek a ranné autobusy bývajú aj preplnené, že sa nedá sadnúť, t. j. vyše 50 cestujúcich. K tomu treba prirátať Piešťany, Nitru a niektoré spoje do Bratislavy cez Sereď. Len človek, ktorý v živote nebol v Bratislave môže napísať takú hlúposť a človek, ktorý necestoval z Hlohovskej stanice napíše, že netreba jej zlepšenie pre cestujúcich, alebo takú myšlienku kritizuje. Ďalšie množstvo chodí vlkakom a tisícky osobným autom. Keď mesto nevie vytvoriť či udržať pracovné miesta v regióne, malo by myslieť aspoň na dôstojnosť cestovania svojich občanov a nie nadeľovaním si odmien zvyšovať dlh mesta!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Pokial dobre citam , prevadzkovatel so suhlasom mesta rozobral stare pristresky , nakolko boli roky neudrziavane , ale co s tym ma mesto okrem toho , ze asi poskytlo pozemky pre SAD.Znova hvorim , naco nam je niekolko autobusovych zataviek roztrusenych po celom meste a len blokuju aj tak katastrofalnu premavku Hlohovci.Len na ulici Duklianskej su styri a z toho tri kryte...pokial bude jedine miesto na nastupovanie do autobusu nech sa vybuduje aj cela prekryta stanica .Rano to vypada na Ul. Hlohovej ako na trhu v Turecku , ludia prebehuju po ceste ,plno autobusov do toho od Topolcian plno aut , dalsi idu kupit rozky do pekarne,dalsi idu na ranajky do vyvarovne, dalsi ide k lekarovi alebo do lekarne parkuju ako husi , potom si autobusar odstavi autobus pri pekarni a vybehuju poza neho ludia co idu na poslednu chvilu k autobusom. Zlaty klinec programu ,ked privezu tovar do obchodikov na Hlohovej ,zasobovac odparkuje v strede cesty...Jedna autobusova stanica pri zel. stanici je jedine normalne riesenie , tam mozu aj autobusy odstavovat pocas prestojov a nie na Hlohovej...na stanici mozu postavit aj tribunu ako na futbale ,aby ste nemokli... Prosim , neporovnavat Hlohovec s Bratislavou cca 300 tis obyvatelov a pocas pracovneho tyzdna mozno aj 500 tis. obyvatelov teda 200 tis len za pracou...

   Príspevok je reakciou na "že "cestovateľ&"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Koľko ľudí nastupuje na Duklianskej a koľko na autobusovej/železničnej stanici? Myslím, že je riadny nepomer v tom, koľko ľudí tam nastupuje k pomeru, koľko je tam tých krytých búdiek. Ale to bude asi daň za luxus, že časť Petra a Novej švrte postavili komunisti, ktorý vykrádali Drôtovňu. Teraz sú z nich veľkí páni a spolu s obyvateľmi z kopernikovej a Pánskych Nív určujú, kde čo bude stáť... Do tých búdok sa mestí max. 10 ľudí, keď je zlé počasie, ostatní stoja vonku, takže ten ruch na Hlohovej nijak nesúvisí s tým, že sú tam zastávky - jedine, že by jediné zastávky boli na stanici a v meste nič, za čo by bolo určite veľa z reálnych cestujúcich "vďačných". Ze nejaký zásobovač odparkuje v strede cesty má riešiť polícia. Pod. fotiek je na tomto fóre kopec.

    Príspevok je reakciou na "cestovatel"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Na odmeny sa vždy nájde a my môžme mrznúť. Mal by sa tam postaviť primátor.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.