Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

7. marec 2013

Trápi vás skládka Vlčie hory? Pýtajte sa!

Na vaše otázky je pripravený odpovedať Marek Bezák poverený spoločnosťou Plastic People, ktorá skládku prevádzkuje.

Trápi vás skládka Vlčie hory? Pýtajte sa!

Sporná skládka Vlčie hory sa stáva jedným z najhorúcejších problémov Hlohovca. Občianski aktivisti sú presvedčení, že prevádzkovateľ nerešpektuje pravidlá a s rozšírením smetiska nesúhlasia.

Primátor Peter Dvoran ešte vlani prisľúbil verejné stretnutie so zástupcami dotknutej firmy. Doteraz sa neuskutočnilo.

My vám prinášame možnosť zapojiť sa do diskusie priamo s povereným hovorcom spoločnosti Plastic People, Markom Bezákom. Hovorca bude na vaše otázky v diskusii odpovedať v rámci časových možností, i vzhľadom na nutnosť overenia niektorých odborných informácií.
Diskusia k článku (258)


Podobné témy
Stanovisko mesta k tlačovej správe Plastic people
Stanovisko mesta k tlačovej správe Plastic people
Radnica reaguje na článok „Odpad na Vlčie hory voziť môžeme. Primátor zavádza.“

Miestny lekár: Lieky už nezaberajú
Miestny lekár: Lieky už nezaberajú
U niektorých pacientov v Hlohovci dýchacie problémy neustupujú. Vyplynulo to z vyjadrení alergológa na verejnom prerokovaní o skládke.

Verejné zasadnutie sa zmenilo na frašku
Verejné zasadnutie sa zmenilo na frašku
Hlohovčania bojovali proti rozšíreniu smetiska Vlčie hory. Primátor odišiel venčiť psov.

Chystá sa verejné prerokovanie o skládke Vlčie hory
Chystá sa verejné prerokovanie o skládke Vlčie hory
Aktivisti apelujú: Príďte vyjadriť svoj názor k rozšíreniu smetiska!

Poženie Plastic People mesto pred súd?
Poženie Plastic People mesto pred súd?
Mesto už s ďalším rozšírením skládky nepočíta. Prevádzkovateľ sa zrejme bude domáhať náhrady škody.


Diskusia k článku (258 komentárov) »

258 komentárov


 1. gravatar

  Mohli by ste v pravidelných intervaloch informovať o stave skládky, látkach ktoré tam sú a pustiť tam aj na návštevu nepovolané osoby - ako trebárs mňa? Ako je zabezpečené upozornenie očanov keď tam sa niečo napr. zapáli a potom to vietor rozfúkava? Pýtate sa, alebo zisťujete od občanov ich zdravotný stav, zvýšenie dýchacích či iných ochorení a ako zdravotne reagujú na skládku. Čo spodná voda? Ako ohrozuje skládka vodu?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň, chcel by som najskôr poďakovať portálu hlohovecko.sk za zaujímavý nápad a rád by som reagoval na otázky. K tým vašim: - Spoločnosť Plastic People v pravidelných intervaloch informuje presne podľa zákona, koho informovať má, či ide o kontrolné merania, podávania výkazov alebo čohokoľvek... Existujú na to presné pravidlá, ktoré musia dodržiavať všetky spoločnosti, ktoré podobné skládky prevádzkujú - Na návštevu nepovolané osoby pustiť nemôžeme najmä kvôli bezpečnosti, ale aj kvôli tomu, že nepovolaná osoba by pravdepdoobne nevedela posúdiť skutkový stav - Záleží na tom v akej miere sa niečo zapáli a v akej miere to vietor rozfúka, ale o rizikách pre občanov rozhodujú vyššie inštancie, ktoré vyhodnocujú, či ide o riziko pre obyvateľov, alebo nie... v princípe ale bežný požiar nemá byť prečo rizikový pre obyvateľstvo a doteraz žiadne meranie, ktoré bolo pri požiaroch realizované nikdy ohrozenie pre obyvateľstvo nenameralo - Nie, na zdravotný stav sme sa občanov nepýtali a neviem si predstaviť, ako by skládka mohla niečo takéto ovplyvniť a ako by sa to meralo, nemáme vedomosť o tom, že by niekto z občanov mal horší zdravotný stav kvôli skládke - Spodná voda je chránená hneď niekoľkými opatreniami: 1. ochrannou fóliou/geomembbránou, ktorá je pod celým telesom skládky (v kvalite, ktorá prevyšuje sk normu) a upraveným podložím, ktoré zabezpečujú, že skládková voda sa nedostane do pôdy (pričom teleso je na priesaky monitorované goelektrickou mriežkou), 2. upravou odtokových kanálov skládkovej vody tak, aby sa nedostala do kontaktu s nekontaminovanou a celý čas je striktne oddelená. Myslím, že skládka vodu pri zachovaní všetkých bezpečnostných opatrení neohrozuje a doposiaľ sa nepreukázalo, že by ohrozovala

   Príspevok je reakciou na "Miško"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pán Bezák mne sa nechce čítať celá diskusia , podľa môjho názoru na čo aj. Vy zapadáte presne do 90 až 95 % . Čo mám na mysli ?? Toto percento je veľmi presné , to sú ľudia ktorí nepracujú slobodne , samostatne , ktorí pracujú na splnenie cieľov iných . Aj keď ich práca častokrát nebaví robia ju , lebo majú pocit istoty . Preto ja Vás vnímam s rezervou a rovnako tak Vaše príspevky z hora aj z dola ....

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Vítam vašu snahu komunikovať. Na druhej strane ma prekvapuje, prečo primátor doteraz nezorganizoval verejné stretnutie aj keď to sľúbil. Vďaka Hlohovecku za takúto možnosť. Otázka: Myslíte si, že vzhľadom na časté požiare na skládke dokáže súčasný prevádzkovateľ zabezpečiť bezpečnosť aj po navýšení kapacity a rozšírení o nebezpečný odpad?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Samozrejme, že som presvedčený, že súčasný prevádzkovateľ dokáže bezpečnosť zabezpečiť. Ostatne od zimy minulého roka skládka ani raz nehorela. Spoločnosť Plastic People vykonala ďalšie bezpečnostné opatrenia, plus posilnila kamerový systém, čo sa ukazuje, že podozrenia, že minimálne časť požiarov bola spôsobená úmyselne boli oprávnené, keďže odvtedy žiaden nebol... Dôležité je povedať aj to, že horela skládka nie nebezpečného odpadu (nie NO!) a v princípe išlo o dotlievanie veľkého požiaru. Pri podobných typoch horiacich telies nie je pri takýchto extrémnych požiaroch jednoducho možné zabezpečiť okamžité uhasenie - teleso dotlieva a občas vyrazí požiar. Rovnako je dôležité upozrniť na to, že výjazd požiarnikov neznamená hasenie. Prevádzkovateľ a aj požiarnici ostatne zaznamenali mnohé plané poplachy.

   Príspevok je reakciou na "Občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Kde sa stráca voda z hasenia požiarov?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Myslite si ze poplatky za komunalny odpad je v meste Hlohovec spravny? Toto som zasielal Pani Ozdanovej Opoved? Ziadna. Dobry den prajem pani Ozdanova. Presne som čakal vašu odpoved ktora sa bude odvolavať na zakony ktore su podla mojho nazoru proti ustavne a porusuju moje zakladne prava. Ja a ani manželka nie sme ochotny platit od osoby. Ja ako osoba nemienim platit za 48 litrovu nadobu ktora je pre mna pridelena 25,254eur len preto ze to prikazuje zakon len preto ze ma nuti platit poplatky ktore ma znevyhodnuju voci inym obcanom mesta Hlohovec. Sadzba poplatku mesta Hlohovec za 240l nadobu je 3,3194 eur/1 vývoz x 24 odvozov do roka vychadza 79,665 Eur Pisete ze platime aj za DSO Ale ja sa pytam ako je mozne ak stoji vyvoz jednej smetnej nadoby za cely rok 79,665 Eur preco potom osoba ktora byva sama plati len 25,254 Eur ? Tym vyplyva ze mnohopocetne rodiny v meste Hlohovec doplacaju na osoby ktore ziju sami. A preto sa budem domahat svojich prav na Ustavnom sude. Vysvetlenie: Sme 5 členná rodina a mame pridelenú jednu 240 litrovú smetnú nádobu. Platíme ročne za odvoz komunálneho odpadu 126,27 Eur. Ak celkovú sumu prerozdelím na 5 častí je to 25,254eur na jednu osobu. Keď že sme 5 členná rodina smetnú nádobu si delíme na 5 časti. Mne ako jednotlivcovi pripadá 48 litrov smetnej nádoby. Tým chcem poukázať že som znevýhodňovaný voči jednotlivcovi ktorý ma 240 litrovú smetnú nádobu a platí 25.254 Eur a ja platím tu istú sumu za 48 litrovú nádobu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Videl som fotky z požiaru na skládke a chcel by som vedieť, či sa podarilo zistiť príčinu a bol už niekedy potrestaný vinník? Kto hradí náklady hasičom za požiar?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Neviem ktorý konkrétny požiar máte na mysli, ale príčiny zahorenia skládky môžu byť rôzne. Ostatne na skládkach odpadu vznikajú na Slovensku požiare najviac, aj podľa článku v poslednom časopie Odpadové hospodárstvo - tu je link žiaľ iba na obsah čísla http://www.odpady-portal.sk/Dokument/101546/co-by-vam-nemalo-ujst-odpadove-hospodarstvo-201302.aspx V prípade požiarov v areáli Vlčie Hory existuje oprávnené podozrenie, že minimálne niektoré boli založené trreťou osobou - stopy, prestrihnutý plot, nájdené stopy urýchľovača a podobne (nie vždy však muselo ísť o podpaľača, mohlo ísť aj o zlodejov, ktorí napríklad chceli prehrabať smetie...) - žiaľ ani raz sa to nepodarilo prešetriť :( Každopádne spoločnosť PP prijala ďalšie bezpečnostné opatrenia plus zlepšili pokrytie kamerovým systémom a odvtedy žiaden požiar nebol. Časť nákladov na hasenie znáša aj prevádzkovateľ, lebo mnohé požiary, alebo lepšie povedané zahorenia dokáže vyriešiť svojpomocne, napríklad zahrnutím horninou. V prípade zistenia vinníka požiaru znáša náklady na hasenie vinník. To by malo platiť aj pri planých poplachoch.

   Príspevok je reakciou na "Matej"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Ste z Hlohovca? Suhlasite, aby si kazde mesto likvidovalo nebezpecny odpad na svojej skladke? Myslite si, ze je spravne, aby bol Hlohovec spadovou oblastou na vyvoz odpadu pre polovicu zapadneho Slovenska? Obhajovali by ste zaujmy PP a ich skladky, keby ste byvali v HC?Dalsie otazky by som Vam rad polozil osobne a tiez by bolo zaujimave konfrontovat si niektore argumenty (samozrejme niecim podlozene a overene). Tak Vas pozyvam v mene obcanov Hlohovca na verejnu diskusiu do Domu kultury v HC pocas konania najblizsieho mestskeho zastupitelstva. Pridete? A odovzdajte pozvanie aj majitelom skladky (aj tym skutocnym), ze ich radi uvidime.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň, nie som z Hlohovca. Nikdy som sa nezamýšľal nad tým, či by som mal súhlasiť s tým, aby si každé mesto likvidovalo nebezpečný odpad na svojej skládke. Pri všetkej úcte nerozumiem čo ste sa tým chceli spýtať? PP odpad nelikviduje, iba uskladňuje - to sa ostatne robí na väčšine skládok. Ak ste mali na mysli, či súhlasím, aby každé mesto malo vlastnú skládku na nebezpečné odpady, tak som sa s takouto požiadavkou ešte nestretol, ale nemyslím si, že by to bolo úplne rozumné a finančne efektívne. Na Slovensku je 138 miest a mnohé nemajú skládky, čiže by museli vznikať nové. Vybudovanie skládky nebezpečného odpadu je realtívne náročné, keďže treba dodržiavať mnohé bezpečnostné opatrenia, navyvše existujú rôzne formy nebezpečného odpadu a ak by malo každé mesto príjmať všetky druhy, tak by to bolo asi nezrealizovateľné. Nebezpečný odpad je aj prázdna nádoba od farby, či olejom nasiaknutá handra, ale aj kaly napríklad... Čo sa týka spádovosti zvozu odpadu, tak teoreticky na skládku môže doviezť odpad ktokoľvek zo Slovenska aj zo Sniny. Druhou otázkou je finačná výhodnosť takéhoto kroku. Odpad na skládku do Vlčích Hôr budú voziť iba tí, pre ktorých sú náklady na dopravu akceptovateľné bez ohľadu na to, ako si určí prevádzkovateľ spádovú oblasť. PP je súkromná firma, ktorá nie je nikým dotovaná a preto podniká čo najefektívnejšie a snaží sa získať každého klienta. V prípade, že by výpadok príjmov PP nahradil niekto iný - npríklad mesto, alebo aktivisti, tak nemusí príjmať odpad od nikoho mimo Hlohovca. Čo sa týka obhajovania záujmov PP a ich skládky, tak si myslím, že by som nemal problém ich obhajovať, nech by som býval kdekoľvek, pretože skutočne nerobia nič zlé. Áno skládkovanie nie je pravdepdobne oblasť podnikania, ktorá by bola rovnako pozitívne vnímaná ako predaj kvetov, no niekto to robiť musí a skládky potrebujeme, pokiaľ sa nechceme vzdať spôsobu života, ktorý žijeme. Ostatne skládka v Hlohovci bola aj pred tým, ako ju prevzali PP a bude cca až do roku 2040 ako je projektovaná. Nemaslím si, že ak by sklúdku kúpil iný prevádzkovateľ, tak by ju chcel prevádzkovať so stratou... Čo sa týka stretnutia, alebo osobne položených tázok nemám problém, pokojne sa mi ozvite na mail marek (a) mediamedia.sk Ale ak máte nejaké argumenty, pokojne ich prezentujte aj tu. Myslím, že sa MsZ radi zúčastníme. Neviem, čo ste mysleli skutočnými majiteľmi...

   Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Začnem od konca. Vyzeráte byť inteligentný človek, tak si myslím, že ste veľmi dobre pochopili moju poznámku o skutočných majiteľoch skládky. Áno, máte pravdu v tom, že nakladanie s odpadom nie je vnímané nejak zvlášť pozitívne, ale prosím Vás, nesnažte sa tu robiť z týchto "podnikateľov" nejakých obetavých ľudomilov. Viete odkiaľ, alebo kto použil ten známy výrok "nechceme od Vás nič, len Vaše smeti"? Presne, americká Cosa Nostra-jadro talianskej mafie v USA, keď začínala "podnikať" s odpadom v New Yorku. Ale k tej by som si majiteľov skládky Vlčie Hory samozrejme nedovolil prirovnávať, pretože by sa jedna z porovnávaných strán mohla uraziť. Prečítajte si po sebe Vašu odpoveď na môj príspevok a zamyslite sa nad tým, čo ste napísali ohľadne kompenzovania resp. nahradenia výpadku príjmov. Tu ste ma už naozaj, a poviem to otvorene, dosť nasrali. Každý klient dobrý, hlavne že platí? A je jedno, čo a odkiaľ tam vozí? Boli ste Vy niekedy v Národnom onkologickom ústave v Bratislave? Viete, aké SPZky tam na parkoviskách prevládajú? Asi tušíte. Hovoríte, že skládky potrebujeme, pokiaľ sa nechceme vzdať nášho spôsobu života. Súhlasím, ale prečo len my tu v Hlohovci a okolí? Lebo Vám to tak vyhovuje? Nezdá sa Vám, že rozhodujete o nás bez nás? Nejde Vám náhodou o to, že my tu v Hlohovci sa budeme musieľ vzdať nie spôsobu, ale života ako takého? Je nám tu málo neodškriepiteľný negatívny vplyv JE Jaslovské Bohunice? Tak ja Vám za seba milý pane, a verím, že aj za väčšinu Hlohovčanov odkazujem, že sa Vás a tých, čo Vás platia, nebojíme a budeme bojovať až pokiaľ sa nám nepodarí dostať tento hnoj z okolia nášho mesta. A potom si môžte ten bordel skladovať napríklad u Vás doma na záhrade. Veď koniec koncov skládky potrebujeme, no nie?! Teším sa na stretnutie s Vami a s Vašimi chlebodarcami. Možno som to tu napísal trošku emotívnejšie, ale to bude tým, že sa ma táto skládka bytostne dotýka, nakoľko tu na rozdiel od Vás žijem a chcem zostať žiť. A koniec koncov emócie patria k človeku, podobne ako mamon, chamtivosť, nenažranosť a neohľaduplnosť k niektorým tiež "podnikateľom" typu Bonannovci, Colombovci, Gambinovci, Lucheseovci, alebo Genoveseovci. Inak čo Vám hovoria iniciály MK?

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Prepáčte, ale asi vám v tomto nerozumiem a diskusia sa odchyľuje od ako-tak racionálnej k emotívnej. Chcete naznačiť, že to, že skládku prevádzkuje Plastic People spôsobouje rakovinu Hlohovčanom a ak by ju zajtra začal prevádzkovať niekto iný, tak by zázrakom všetko pominulo a ešte by prestal byť vplyv z Jaslovských Bohuníc? Nepripisujete Plastic People trošku nadpriroedzene negatívne vlastnosti a vami preferovanému novému vlastníkovi zas na druhej strane supermanské? Ostatne máte asi aj nejaký konkrétny tip, kto by to mal prevádzkovať predpokladám :) Inak môžem Vás uistiť, že skládky sú na rôznych miestach Slovenska. Táto konkrétne je projektovaná do roku 2042 a na 99% je niekto jednoducho prevádzkovať bude a nebude na nej chcieť tratiť. To jedno percento nechávam šancu na altruistu, ktorý ju kúpi a zavrie a na vlastné náklady rekultivuje, keďže sa nestihne vytvoriť celý fond na rekultiváciu.

     Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      No a mame to tu.Kto a kde hovori o inom vlastnikovi?Nam ide o nebezpecny odpad a nie o vlastnika skladky.A comu nerozumiete?Tomu,ze to,co sa na tej skladke uklada a nasledne hori alebo odteka nie je nasmu (Vasmu nie) zdraviu prospesne,ale skor naopak?A ze nieco naznacujem?No kazdy inteligentny pochopi,co naznacujem.A citajte co a ako pisem a neprekrucajte.No a co tie inicialy?

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


     • gravatar

      Haloooo,pan Bezak,nereagujeme?Co tie inicialky?Hovoria Vam nieco?

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Prepáčte že som neodpovedal,a le skôr som mal pocit, že vás už zaujíma už iba naťahovanie sa a nie odpovede na otázky. Ale OK. Odpoviem Vám ako viem a skúsim čo najjednoduchšie. Áno, to čo sa na tej skládke odkladá nie je zdraviu prospešné. Je to predsa skládka odpadov, nie kvetinový záhon. Aj benzín, keď ho vypijete alebo vylejete na zem je nebezpečný a hneď preto nezakazujete benzínové pumpy v meste. Ďakujem, že ste ma označili za nie inteligentného, ale asi máte pravdu a naozaj netuším čo naznačujete. Veď to povedzte... A iniciály neviem. MK sú iniciály výkonného riaditeľa spoločnosti, ale to ste asi na mysli nemal... Či hej a to je zlé, že má iniciály MK?

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Mate pravdu,toho som nemal na mysli. Myslel som toho skutocneho "bossa",medialne celkom znameho. A ze to nie je kvetinovy zahon?No ved prave,preto tu ten nebezpecny odpad nechceme.Nechceli by ste si ho radsej vozit na skladku Zohor?Nebolo by to pre Vas ekonomicky vyhodnejsie?Aj z Rakuska je to blizsie.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       MK - Miroslav Kollár? :) že by sme sa konfrontovali spolu iba akože? :) Nie nie. Fakt som s pánom Kollárom sedel prvýkrát minulý týždeň a nepôsobil na mňa ako majiteľ skládky... A k tomu odpadu - PP neprevádzkuje zvoz odpadu, to robia iné spoločnosti. Čo sa inak týka nebezpečného odpadu, tak tým sú aj od oleja zamastené montérky, či prázdny kanister od farby. Nepredstavujte si pod nebezpečným odpadom nejaké svietiace toxické sudy, ako zo Simpsonovcov... Inak čo s atýka kapacity skládky NO, tak tá je relatívne malá. Ak by všetky podniky len v HC okrese likvidovali všetok nebezpečný odpad podľa správnosti a vozili by na skládku, tak je skládka NO za rok-dva zaplnená. Tu je výňatok z oficiálneho stanoviska k NO: Do areálu odpadového hospodárstva Vlčie hory vozia v súčasnosti nebezpečný odpad spoločnosti, ktoré zabezpečuje zber a zvoz odpadu v meste Hlohovec a okolitých obciach, taktiež aj od podnikateľských subjektov a priemyselných podnikov, ktoré sa nachádzajú aj v meste Hlohovec (napríklad spoločnosť BEKAERT, a.s. Hlohovec (bývalá Drôtovňa Hlohovec, a.s.), či ZENTIVA, a.s. Hlohovec a Faurecia Hlohovec. Nebezpečný odpad vzniká aj v logistických parkoch, napríklad vo firmách, ktoré vyrábajú automobilové komponenty a v neposlednom rade aj u bežného občana.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Obávam sa, že ste zasa skĺzli celkom z cesty. Už som Vám raz písal, že stačí zájsť na MÚ Hlohovec a vypýtať si dokumenty o NO, ktoré vznikajú v okrese Hlohovec. Vy ste si túto domácu úlohu nesplnili a naďalej zavádzate. V svojom príspevku píšete: "Tu je výňatok z oficiálneho stanoviska k NO:" Ktoré oficiálne stanovisko, ktorého dotknutého úradu a z ktorého dátumu citujete? Dokumenty z MÚ, pokiaľ nebol zabezpečený zákaz zverejňovania týchto absolútne bežných dokumentov, hovoril, že v okrese Hlohovec nevznikajú žiadne NO, ktoré sa skládkujú na skládke Vlčie hory. Dovoľte zverejniť tieto dokumenty (už to je absurdné, keď nejaká súkromná spoločnosť dokáže prikázať oficiálnej inštitúcii, či môže niečo zverejniť alebo nie!!!).

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Nie,toho som nemyslel ani omylom,aj ked ma tie iste inicialy.Nechajme to tak,lebo vidim,ze bud naozaj neviete,alebo nechcete,alebo skor nemozete vediet.A neustale opakujete len to svoje naucene.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Ťažko sa už orientuje v tejto diskusii a tak skúsim prilepiť môj príspevok ohľadom NO a okresu Hlohovec. V meste a aj v okolí vzniká veľké množstvo nebezpečného odpadu, ktorý je skládkovaný aj v areáli odpadového hospodárstva Vlčie hory. Spoločnosť PP eviduje desiatky klientov (spoločností) z Hlohovca a blízkeho okolia, ktoré ju využívajú. Ostatne je to podstatne lepšie, ako sa zbavovať NO v rámci komunálneho odpadu. Neviem na čom sa zakladajú tvrdenia mesta, že NO v HC nevzniká, alebo že sa neskládkuje vo Vlčích horách. Včera som však mal možnosť byť na meste a bolo mi potvrdené, že nič také nikdy netvrdili. Ostatne nebezpečný odpad vzniká prirodzene v každej priemyselnej prevádzke, či autoservise, pumpe... A ako som spomínal PP majú desiatky klientov priamo z HC a blízkeho okolia.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


   • gravatar

    To sa vám tu vypisuje keď nie ste Hlohovčan! Vy nemáte žiadnu zodpovednosť. My tu však žijeme a preto chceme, aby bolo všetko v poriadku. Aby bola skládka prevádzkovaná tak, že o tom v podstate nebudeme ani vedieť. Samozrejme ja si uvedomujem, že tej skládky sa tak rýchlo nezbavíme. Na druhej strane. Chceme len to, aby to bolo všetko v poriadku. To naozaj chceme až tak veľa?

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  mňa by len zaujímalo, keď na pána Kollára hovoríte, že zavádza, čo by z toho mal ?! Prečo keď sa niekto vyjadrí kriticky na PP má hneď na krku trestné oznámenie ? čoho sa tak bojíte, čo skrývate. Ak ste firma na úrovni a robíte to pre ľudí a ekologicky prídte na MsZ prezentovať svoju čistú a prospešnú prácu, ktorá je pre občanov absolútne bezpečná. Videl som fotky kde vypúštate nejakú vodu do prírody, čo to bola fotomontáž ? prečo skládka stále horí, to sa nedá zabezpečiť tak aby nevznikali požiare ? prečo aj po 22 požiaroch výška 2 kôp presahuje povolenú výšku ? ako zabezpečujete aby kontaminovaná voda nepresiakovala do spodných vôd ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Neviem, čo by z toho pán Kollár mal, alebo nemal, no minimálne v niektorých prípadoch nehovorí plnú pravdu a neprislúcha mi hodnotiť, či úmyselne, alebo iba neznalosťou, alebo bol uvedený do omylu. O motivácii pána Kollára sa porozprávajte s ním - ja môžem iba reagovať na jeho argument. Kriticky sa pokojne môžete vyjadrovať k čomu len chcete, no je logické, že PP sa musí brániť, ak ju niekto krivo obviňuje, alebo ohovára. Skutočne nevidím dôvod, prečo by mala byť fackovacím panákom. Je rozdiel medzi polemikou, či kritikou a ohováraním a zavádzaním. My nič neskrývame... ostatne môžem vás ubezpečiť, že do dneška nám žiaden občan, ani aktivista žiadnu otázku nepoložil. Skutočne. Ok, na MsZ môžeme ísť, musím zistiť, či tam môžeme prezentovať, keďže nie som z Hlohovca. Áno tie fotky sú pravdivé, skutočne do prírody vypúšťame dažďovú vodu a je tým výpustom vypúšťaná od vzniku skládky a aj predchádzajúcim majiteľom :) Žiadna skládka sa žiaľ nedá zabezpečiť tak, aby nikdy na nej požiar nevznikol (snáď s výnimkou skládky betónu), čo sa však musí prevádzkovateľ snažiť a aj snaží je ich eliminovanie, rýchle uhasenie a predchádzanie im. Čo sa týka toho,že skládka stále horí, tak od prelomu jesene/zimy na nej žiaden požiar nebol. Protipožiarne opatrenia PP neustále vylepšuje. Čo sa týka výšky skládky, tak meranie, ktoré nám realizoval geodet priamo na telese hovoria niečo iné a výšku nepresahujú. Navyše váas asi vyvediem z omylu, že požiarom sa zmenšuje objem skládky. Je to presne naopak. Každý požiar sa totiž musí zavážať zeminou a tým, naopak obejmm zmenšuje a zmenšuje ho neekonomicky, pretože zavážaním zeminou vzniká prevádzkovateľovi náklad navyše a znižuje si objem, ktorý môže predať druhej strane. Tým aj zaniká argument, ktorý som počul, že si PP podpaľujú skladku sami. Chýba mu totiž elementárna logika - pri každom požiari totiž prichádzajú o peniaze a znižujú si kapacitu plus musia mať zatvorenú skládku, čo nepoteší ich klientov... K zabezpečeniu priesakov som sa už vyjadroval.

   Príspevok je reakciou na "andrej"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Nikto nespochybňuje potrebu skládky a ani ekonomickú výhodnosť v blízkosti mesta. Na druhej strane, práve tá blízkosť spôsobuje problémy v prípade nedodržiavania postupov. Len ťažko sa dá prijať argument, že také množstvo požiarov je v norme a nijakým spôsobom nezaťažujú životné prostredie. Či už priamo exhalátmi, alebo množstvom spotrebovanej vody na hasenie. Ak aj boli požiare založené úmyselne, prevádzkovateľ zodpovedá za fyzické zabezpečenie takým spôsobom, aby k tomu nedochádzalo. Ak by boli na skládke uložené zlaté prúty, určite by sa k nim nikto nedostal prestrihnutím plota. Požiare sú jednoducho fakt, ktorý je viditeľný, cítiteľný a preukázateľný. Nemôžte sa čudovať obyvateľom, že po zverejnení informácií o rozšírení skládky začali mať obavy. Protest má hlavne preventívny účinok, pretože už z vašich vyjadrení došlo k opatreniam proti vzniku požiaru a v prípade uskladnenia nebezpečného odpadu by bola pri tejto frekvencii požiarov iba otázka času, kedy by sa stala katastrofa. Okrem toho, hodnotiť také krátke obdobie ako úspešné pri zabezpečení, to mi nepríde dostatočné.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň, žiaľ na 100% sa nedá požiarom zabrániť. Skutočne je pri skládkovaní vznik požiarov prirodzený a nedokáže mu zabrániť na 100% nik. Ale je dôležité, aby prevádzkovateľ robil všetko pre to, aby ich bolo čo najmenej a aby boli vždy dobre zvládnuté. Môžete mi veriť, že to snahou PP je. Ostatne ide o ich peniaze a každý požiar je pre nich nezanedbateľná strata!

   Príspevok je reakciou na "Marián M."

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  odkaz pre PP: môžte si zaplatiť aj 30 hovorcov, môžte sa obhajovať aj na diskusiách po celom Slovensku, nikto vám túto lacnú obhajobu nezožerie !!!

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Prečo rozširovať práve túto skládku? Aké boli dôvody investora? Čo by to prinieslo, ktorý z problémov mesta by sa riešil? Veď vo vyspelom svete sú toto veci obchodu ... niečo za niečo ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dôvodom investora je rozvoj podnikania. Výmenou za to sú stabilné a nízke ceny pre Hlohovec, efektívnejšie využitie územia, ktoré je už skládkou už teraz zabrané a tým eliminovanie nutnosti otvárania novej. PP je súkromná spoločnosť, ktorá nie je dotovaná z daní a prevádzka a rozvojové aktivity sú financované iba z jej prostriedkov.

   Príspevok je reakciou na "Mgr. Peter Gregor"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Chcel by som niečo povedat tieto otazky,by mal davat niekto kto nas zastupuje p.primator a ludia ktorych sme si zvolili Mu Hlohovec vôbec ich nezaujima ani čo sa tam vlastne deje, nedavaju ani tie otazky ktore sme sa pytali p.ktory zastupuje pp ...neviete čo sa stane z vodou po xstom haseni požiaru na skladke ostava na mieste alebo ide do spodnych vôd...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nie som si úplne istý s tým, že s Vami 100% súhlasím. PP je súkromná spoločnosť a to, že odpovedám na vaše otázky je iba dobrá vôľa majiteľov skládky. Ľudsky vás chápem a rozumiem vašim otázkam, najmä po tom, ako je problém skládky aktuálne nafukovaný a ste zavádzaní polopravdami a klamstvami. A aj preto sme sa rozhodli odpovedať, aj keď nám skutočne aktivisti neadresovali ani jednu otázku! A navyše, vzhľadom na to, že si prevádzkovatelia plnia všetky zákonné povinnosti, tak neexistuje dôvod na to, aby ich primátor, alebo občania mohli donútiť na čokoľvek odpovedať. Viem, že ide o senzitívnejšiu prevádzku, ale v princípe rovnako by ste sa mohli pýtať všetkých reštaurácií v Hlohovci, či náhodou nevylievajú olej do kanalizácie. Trvať na tom, nech to primátor rieši a podobne. Dodnes nebolo preukázané, že by nejaký požiar ohrozil obyvateľov, alebo že by prevádzkovateľ svojou činnosťou ohrozil životné prostredie. To sú fakty. Áno, uznávam, že ste si minulý rok so skládkou "užili", ale aj napriek tomu v ničom zákon nebol porušený, ani životy ohrozené. Prevádzkovateľ verí, že sa podarilo zrealizovať také opatrenia, aby sa podobným veciam predchádzalo. Opäť pripomínam, že je to v jednoznačnom záujme prevádzkovateľa, lebo každým požiarom prichádza o peniaze! Ďalšie protipožiarne opatrenia sú mimochodom plánované pri rozšírení... Ak mám byť úprimný a priznať sa vám k malej paranoji, skôr mám pocit, že niekto mal záujem skládku využiť na svoje vlastné ciele - či už ekonomické, alebo politické. Ešte sa raz vyjadrím k vode. Pri hasení sa jej skutočne veľa vyparí... a do spodných vôd nemá ako preniknúť, keďže skládka je vybudovaná podľa prísnejších noriem, než predpisuje zákon... a nie vždy sa hasí vodou, ako som už uviedol vyššie.

   Príspevok je reakciou na "kivi"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ano faktom je, ze nebolo preukazene ohrozene ZP. Ale to nepreukazanie nebolo vysledkom nejakej studia, ktora by to povedala. Ziadna studia nebola. Takze sa NEMOHLO NIC preukazat alebo nepreukazat.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Boli realizované rôzne merania a kontroly, ktoré nič nepreukázali. Ak máte pocit, že treba k tomu zrealizovať štúdiu, tak verím tomu, že ju niekto zaplatí a zrealizuje. To nepreukázanie teda nebolo preto, lebo nikto nerobil štúdiu, ale preto, že nikto nič nenameral aj keď meral a aj keď kontroloval.

     Príspevok je reakciou na "Re M. Bezák mediamed"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Marek, na výzvu prispievateľa: „A odovzdajte pozvanie aj majitelom skladky (aj tym skutocnym), ze ich radi uvidime (7.3.2013, 15:07), ste odpovedali: „Neviem, čo ste mysleli skutočnými majiteľmi....“(7.3.2013, 16:53). 7.3.2013 o 19:38 ste napísali: „PP je súkromná spoločnosť a to, že odpovedám na vaše otázky je iba dobrá vôľa majiteľov skládky“. Podľa OR SR má však PP iba jedného majiteľa. Tak teraz zase ja neviem, čo ste tým mysleli. Mali by ste si to teda premyslieť, dohodnúť sa s majiteľom (majiteľmi? tichými spoločníkmi?) a integrovať svoje vyjadrenia, aby boli dôveryhodné.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Takže tvrdite,že je všetko ako ma byt že normalne sa da byvat aj na okoli nemusime sa bat ničoho ved troška smogu a aj tej vody ktora nieje vôbec znečistena,to sa nam asi iba všetkym sniva mesto nekona vôbec,ved existuje aj nejaky p.na životne prostredie myslim si okolite obce by sa mali zaujimat prečo vlastne nemôžu použivat vodu zo studni,prečo sa im tažko dycha vonku urodu ktoru zaseju môžu akurat vyhodit do koša a biznis to sa hodi....

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pán Bezák, máte pravdu, že niekto mal záujem skládku využiť na svoje vlastné ciele - ekonomické. Keď tam v nedávnej minulosti denno-denne vozil haldy odpadu kamiónmi s poľskými ŠPZ. Asi ťažko vozili odpad z okolia Hlohovca. Až po reakcii mesta tento dovoz ustal. Takže PP malo snahu z tohto smetiska urobiť skládku európskeho bordelu.Pochybujem, že niekto kontroloval, čo sa tam vlastne vtedy vozilo. Takže sa niet čo čudovať, že je v okolí HC také množstvo onkologických ochorení.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Prepáčte, ale najbližšie Hlohovcu je asi poľský Zwardoń. To je cca 180 km od Hlohovca (goole maps). Čiže niekto z Poľska nalaoží kamión v Poľsku a dovezie ho na Slovensko práve do Hlohovca (nie niekde na Oravu, ale pekne do Hlohovca), zaplatí mýto, minie naftu a bude riskovať 180 km, že ho hocikto môže zastaviť, keďže voziť odpady zo zahraničia je zakázané... Prepáčte, ale to je trošku pritiahnuté za vlasy... Rozumiem, že PP nemáte rád, ale naozaj tvrdenia, že by niekto vozil odpad zo zahraničia do Hlohovca pokrivkáva najmä na tej najzákladnejšej veci, že by to bolo pre kohokoľvek nie len riskantné, ale hlavne neskutočne drahé...

     Príspevok je reakciou na "Erik"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Pán Bezák,Poliaci nevyvážajú odpad na Oravu,lebo tam sú múdrejšie vedenia miest a obcí,Naše mesto vedú tupáci - keby ste absolvoval aspoń jedno zasadanie MZ,by ste sa o tom presvedčil na vlastné oči a uši.Primátor sa nevie niekedy vykoktať,nevie na nič reagovať ,ani odpovedať.Reaguje odpoveďou,že odpovie písomne.Pripadá mi to tak,akoby bol spolumajiteľom PP.

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


     • gravatar

      Je mi Vás svojim spôsobom ľúto, buď ste naivný, alebo hlúpy. Potom Vám bude ale pripadať za ešte viac pritiahnuté za vlasy aj to, že sa dnes niekomu oplatí naložiť nebezpečný odpad na lode a odviezť ho 5000 km do Afriky, alebo Ázie. tiež je to zakázané, tiež sa riskuje kontrola. A vidíte, deje sa to napriek tomu, že Vy tomu nechápete. Recyklácia napr. starého monitora stojí takmer 3,50 Eur a odvlečenie do krajín tretieho sveta výjde na 1,50 Eur. Prečo to je tak? Pretože súčasné zákony sú príliš mäkké, firmy ako PP príliš vplyvné a vlády príliš skorumpované. A v tomto meste extrémne.

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


 12. gravatar

  musim sa usmievat ked toto citam, sama studujem na vysokej skole tuto problematiku a tvrdit ze Výmenou za to sú stabilné a nízke ceny pre Hlohovec, efektívnejšie využitie územia, ktoré je už skládkou už teraz zabrané a tým eliminovanie nutnosti otvárania novej.:DD a ze prevadzkovatel nicim neohrozuje ZP to je paranoja.... za chvilu bude mesto zruinovane akoby nestacilo ze ked buchnu bohunice je po nas, tak sa pomaly zabijajme skladku, nehovoriac o tom, ze tato skladka ma fungovat do roku 2042 a uz teraz su velke problemy s nou. A o tom, ze jej nepriaznive vplyvy su desiatky az stovky rokov po jej ukonceni a prejavuju sa nielen na ZP ale aj na ludoch. TO STE ozaj seci zadubeni a kvoli posahanym peniazom si nechame znicit vsetko naokolo! Plastic People by si zasluzili!!!!

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Pozorne som si prečítal vyjadrenia pána hovorcu. Všetko sú to prázdne slová, ktorými v podstate spamuje túto stránku, bez vecných argumentov, vo väčšine cituje návrh EIA. Z jeho slov je zrejmé, že je absolútne odtrhnutý od reality, hovorí len to, čím ho zásobili prevádzkovatelia a začína používať lacné argumenty, typu ekonomické a politické záujmy... Je zrejmé, že všetky otázky na neho sú zbytočné a on hrá iba svoju mediálnu hru, za ktorú je platený. Ale predsa len mám pre neho jeden návrh. Vzhľadom k tomu, že je presvedčený, že skládka je v poriadku a absolútne nepoškodzuje životné prostredie, tak nech si v letnom období, namiesto dovolenky pri mori, zoberie stan a nech si nejaké 2-3 týždne užije v tom stane, v priľahlom lesíku pri skládke. A potom, keď to samozrejme bez ujmy zvládne, nech nám porozpráva ako je fantastické, ekologické, zodpovedné a pre nás...

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  P.Bezák,nehovorte,že Vám ide o ekológiu,ide iba o biznis / aj to priznávate/. Neverím,že podložie skládky je tak bezpečne nepreniknuteľné pre kontaminovanú vodu.Ako Vy viete aké je podložie?Ako môžete tvrdiť že je bezpečné?Vy ste videl budovanie podložia ?Je smiešne,keď hovoríte,že voda sa postupne odparí.Podľa Vás,ak to bude ekonomicky výhodné pre PP,môžu krajiny,ktoré vlastnia staré hoci i nukleárne zbrane a boja sa ich samovznietenia,vyviesť tieto na skládku do Hlohovca?/ toto priťahujem za vlasy /Ide o peniaze,ostatné ide bokom. Neverím Vám ani firme PP,tak ako neverím,že máme na Žitnom ostrove veľké zásoby pitnej podzemnej vody.Tá voda podľa mňa už nie je taká čistá,za akú ju vydávajú

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ano, styridsat rokov hnojenia umelymi hnojivami spravi svoje.

   Príspevok je reakciou na "dr.Hauliš"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Pripájam reakciu ešte raz, omylom som ju pripol k inému príspevku: Ekológia a biznis idú ruka v ruke. Ak by skládku PP neprevádkoval v rámci zákonných predpisov, tak by ju prevádzkovať nemohli a tým by ju zavreli. PP si navyše uvedomuje, že skládka je projektovaná do roku 2042 + potom ich čaká monitoring rekultivovaného územia a tým pádom nemá zmysel, aby sa správali nezodpovedne voči komunite a navzájom sa nemali radi. Nikomu sa nechce podnikať v nepriateľskom prostredí. Ešte raz zdôrazňujem, že doteraz sa žiaden z aktivistov na prevádzkovateľa s výhradami k prevádzke neobrátil, skládka je monitorovaná a kontrolovaná a žiadna kontaminácia, či ohrozenie životného prostredia nebolo. Čo sa týka podložia, vychádzame z projektu, ktorý bol realizovaný predchádzajúcim majiteľom a môžem vás uistiť, že nový majiteľ tie ochranné fólie spod telesa nevyberal, len aby mohol znečisťovať podzemné vody... Ostatne myslíte, že ak by skládku prevádzkoval iný prevádzkovateľ, tak by ochranná fólia bola zas ok. Že je tá istá - ale zlá za aktuálneho prevádzkovateľa, no dobrá za predchádzajúceho aj budúceho? Voda sa skutočne odparuje. Čo sa týka odvozu, nejde o výhodnosť pre PP, ale o výhodnosť pre toho, kto potrebuje odložiť veci na skládku. Príklad s vymyslenými číslami - uloženie tony stojí 10 euro, prevezenie tony na 1 km stojí 20 centov. Ak máte odpad v Bratislave, tak odvezenie a uloženie v Trnave vás vyjde (40 km rátajme) 18 euro, uloženie v Hlohovci (70 km) 24 euro. Ak máte kamión s 24 tonami, tak Hlohovec výjde drahšie o 144 eur. Ktorú skládku si podľa vás majiteľ odpadu vyberie? To isté by platilo s nukleárnymi zbraňami z cudziny (čo je basurdné z viacerých dôvodov, ale to samozrejme dobre viete). A v čom neveríte PP? Čo tvrdíme, čo nemáme podložené? :)

   Príspevok je reakciou na "dr.Hauliš"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Tieto spamy sú PR vyjadrenia súkromnej firmy cez účelovo objednaného hovorcu. Svoj podiel na možnej zvýšenej ekologickej záťaži má súkromná firma, ale na dôležité otázky ako: - čo to vlastne vyteká zo skládky (chemický rozbor, závadnosť, normy) - rozhodnúť o zastavení fungovania, ak boli prekročené povolenia - ako bude skládka v budúcnosti pôsobiť na obyvateľov regiónu - kto a na koho príkaz dostal do návrhu územného plánu jej rozšírenie musí odpovedať mesto, nie niekto, koho si pred týždňom najala súkromná firma, kto nie je odtiaľto (minimálny záujem o pravdivé informovanie) a kto sa možno ani nevyzná v problematike a hlavne nenesie zodpovednosť za následky!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ak narážate na medializovanú fotografiu - vyteká tade dažďová voda, práve preto,a by neprišla do styku so skládkov, je to "odknalizovanie" hospodárskeho dvora. A vyteká z tej rúry odkedy skládka existuje. Nejde o nič nové. Na oddtok pribudol ventil v roku 2006. Je tam ako bezpečnostné opatrenie. Na to, aby v prípade havárie bolo možné odtok zatvoriť a kontaminovaná voda nevytekala. Myslím, že sa ešte ani raz nezatváral, ale je to bezpečnostné opatrenie... Predtým mohla odtekať stále. A vyteká iba niekedy, to je pravda. Keď prší, alebo sa topí sneh... Čo sa týka toho kto a na koho príkaz čo dal do územného plánu je myslím interná otázka na mesto, keďže skládka pri Hlohovci už je a nepotrebuje zmenu územného plánu a a ani pri projekte rozširovania sa nepočíta s využitím iného priestoru, než sú hranice dnešného areálu.

   Príspevok je reakciou na "čestný občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Pán Bezák...odpovedzte mi prosim vas len na jednu otázku - BYVALI BY STE, RESP: KUPILI BY STE SI DOM V HLOHOVCI A JEHO OKOLI?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ja by som asi v HC nebýval, najmä preto, že mám dcéru, ktorá chodí v BA do škôlky a mám tu aj najviac práce a klientov. Najväčší problém by som videl preto nie v skládke ako skôr v každodennom dochádzaní a najmä zápchach na moste. Čo sa však týka kúpy, tak veľmi rád by som si kúpil. Žiaľ, nemám peniaze. Ale ak sa rozhodnete mi jeden dom venovať, veľmi rád ho príjmem, pretože by som bol rád, ak by som mohol presťahovať moju mamu bližšie k vnúčencom - uvažoval som práve o Hlohovci, Leopoldove, Novom Meste... A pokojne potom u nej strávim letnú dovolenku aj s mojou dcérou. PS - V Bratislave bývam kúsok od spaľovne a Slovnaftu

   Príspevok je reakciou na "umieracik"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Pre istotu to dávam aj sem: Vážený pán Bezák, nezvyknem sa zapájať do tohto typu komunikácie, ale keďže ma osobne spomínate vo Vašom vyjadrení, zareagujem. Rozumiem tejto Vašej aktivite, napokon, je to Vaša práca za ktorú ste predpokladám dobre platený firmou Plastic People a nejako si tie peniaze treba odpracovať. Rozumiem aj taktike trošku pochváliť aktivistov a vzápätí z nich urobiť neinformovaných idiotov. Predpokladám, že teraz bude nasledovať (ak sa naozaj rozumiete svojej práci) spochybnenie úprimnosti úmyslov niektorých z nás a naznačovanie obchodných záujmov v pozadí našich protestov proti skládke. Rozumiem aj tomu, že sa PP cítia silní v kramflekoch vo vzťahu k neexistencii "dôkazov" a majú plné právo hovieť si v tejto sladkej nevedomosti spolu s vami. Vítam aj Vašu ponuku znášať náklady na právne zastúpenie v prípade sporov s PP, ak tomu dobre rozumiem:-), pretože my - na rozdiel od Vás - riešime skládku na úkor našej práce a voľného času a za vlastné peniaze. K debate o detailoch sporu sa nepochybne ešte dostaneme, na dobrú noc si možno dajme len malé čítanie, nie síce z Biblie, ale napríklad z jedného z mnohých protokolov o kontrolách vykonaných Slovenskou inšpekciou životného prostredia na skládke NEBEZPEČNÉHO odpadu Vlčie hory: "kontrolovaná organizácia prevádzkuje skládku na nebezpečný odpad v rozpore so schváleným prevádzkovým poriadkom... systematicky neukladá voľne sypaný odpad... zaplnený priestor neprekrýva fóliou proti priesaku dažďových vôd... čím môže dochádzať k nežiaducim vplyvom na životné prostredie a zdravie ľudí..." Alebo: "Pred emisiami zápachu a prachu nie je skládka zabezpečená... časť nebezpečného odpadu bola uložená v sudoch, pričom niektoré sudy boli otvorené a z časti vysypané, ďalej sa na skládke nachádzali voľne sypané nebezpečné odpady, ktoré neboli zabezpečené kvôli prašnosti..." a perlička na záver k hodnovernosti Vašich údajov: "Prevádzkovateľ skládky nepredložil údaje o vyhodnocovaní množstva a zloženia priesakových kvapalín a povrchovej vody. Kontrolovaná organizácia neanalyzuje priesakové vody 4x ročne, čo je v rozpore so súhlasom na prevádzkovanie zariadenia..." A k monitorovacím vrtom: "nie je možné preukázať, či monitorovacie vrty zachytávajú podzemné vody pretekajúce pod skládkou nebezpečného odpadu. Skládka nebezpečného odpadu nemá vybudovaný samostatný monitorovací systém." Celé znenie rád poskytnem, ak Vám ho Vaši klienti náhodou neposkytli. A ak mi teraz poviete, že to je minulosť (napríklad rok 2008) a veci sú už dávno napravené, pre mňa je takýto spôsob prevádzkovania skládky dostatočnou odpoveďou na srandovné heslá, ktoré ste poradili svojim klientom typu "EKOLOGICKY. ZODPOVEDNE. PRE VÁS". Dnes len toľkoto na tému "Kollár varil z vody":-)

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň pán Kollár. Spomínam vás iba v zmysle, že sa necítim oprávnený hovoriť za vás. A spomenul som aj to, čo ostatne viete aj vy, že nie vždy hovoríte 100% pravdu, respektíve fakty. Za tým si aj stojím a to dokazujete aj v tomto príspevku. V prvom rade nerozumiem prečo chcete tieto veci ventilovať verejne, ale nemám s tým problém, lebo si nemyslím, že by sme mali čo skrývať. Ostatne sme sa minulý týždeň osobne stretli. Vás skutočne nechcem obviňovať z nejakých postranných úmyslov a aj na našom stretnutí som sa vám snažil zodpovedať otázky a ponúknuť spoluprácu pri monitorovaní ovzdušia, plus som sa vás opýtal, že čo konkrétne by ste chceli dosiahnuť a čo môže pre to prevádzkovateľ skládky urobiť. Bol ste to však vy, kto pripustil, že nemôžete dať ruku do ohňa za všetkých odporcov a aktivistov, že nemajú obchodné, alebo politické záujmy. Dokonca ste spomenuli aj dve konkrétne mená, ktorá by mohli mať :) Čo sa týka nákladov na právne zastúpenie, ak predsa máte istotu, že vyhráte, tak viete, že ich znáša ten, kto prehrá, takže by ste asi problém nemali mať :) Práve v tom je pointa toho, že by som vám pokojne aj peniaze dal, lenže viem, že prehráte a preto by boli vyhodené :) Ale teraz sa dostávame k vášmu čítaniu na dobrú noc, ktoré najvac potvrdzuje viac moje, ako vaše slová. Čítate z protokolu. Nečítate zo záverov. Protokol sa nezverejňuje aj kvôli tomu, že je to priebežný dokument. To je to isté, ak by som ja tvrdil, že od momentu, ak by som niekoho obvinil napríklad z trestného činu, že je ten človek vinný. Ak sa vám podarilo dostať k protokolom, ktoré nie sú nikde zverejňované práve preto, že to nei je úradný dokument, tak ste sa určite museli dostať aj k záverom. Ale vy zverejnite iba protokoly... Prečo? Môžem sa iba domnievať, že viete, že bežní obyvatelia nerozumejú rozdielu medzi protokolom a záverom. A keďže protokol vyzerá negatívne a záver už až tak veľmi nie, tak zverejníte iba ten... A k pochybeniam, ktoré boli relevantné - prevádzkovateľ vykonal protiopatrenia a nápravu. Ostatne aj v Zámere sú ďalšie opatrenia a postupy, ktoré riešia modernejšie niektoré veci, než boli navrhované, keď bola skládka projektovaná. Prevádzkovateľ má naozaj záujem, aby celý areál fungoval čo najlepšie a nehorel a aby boli občania spokojní. Ostatne nevidím absolútne žiadnu motiváciu, prečo by mali konať inak...

   Príspevok je reakciou na "Miroslav Kollár"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Chcel by som sa spýtať pána Kollára, či tie dve mená s postrannými úmyslami boli Bobák a Voltman?

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Asi sme sa zle počúvali. Ak si dobre pamätám, potenciálny obchodný záujem som pripustil u človeka, ktorý je na jednej strane úradník v samospráve a na druhej strane je v štruktúrach inej spoločnosti zaoberajúcej sa zberom odpadu. Tento človek však nemá nič spoločné s naším tímom. Týmto som odpovedal aj na druhú otázku. K hodnovernosti mnou používaných informácií - my môžeme narábať len s tými informáciami, ku ktorým sa dopracujeme v zložitej a náročnej komunikácii s úradmi. A z tých jednoznačne vyplýva to, čo som napísal. Pre lepšie pochopenie opakujem - citoval som ZISTENIA KONTROLÓROV SLOVENSKEJ INŠPEKCIE ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA NA SKLÁDKE NEBEZPEČNÉHO ODPADU VLČIE HORY O TOM, AKO SA TAM NAKLADALO S NEBEZPEČNÝM ODPADOM. Vám samozrejme nič nebráni zverejniť aj informácie, na ktoré som sa pýtal vyššie, ktorými disponujete a ktoré nám úrady zatajujú.

     Príspevok je reakciou na "Občan Hlohovca"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Pán Kollár, citovali ste z protokolu. Nie z výsledkov. Neverím, že máte dokument hlboko zo spisu, ale nie ten, ktorý ma kdekdo. Ak má niekto prístup k protokulu, tak má aj k záveru. V tom istom spise je aj výsledok... Respektíve ak je to naozaj tak, že máte iba protokol, tak mám opäť pravdu ja, že s vami možno niekto manipuluje, lebo evidentne má oba dokumenty aj protokol aj záver a dal vám iba protokol. Nenechajte preto so sebou prosím manipulovať. Skúsim od klienta preveriť, či môžeme niečo pozverejňovať. Neexistuje na to síce žiaden právny dôvod, ale skúim to zistiť. Myslím však, že je to tá posledná vec, ktorú by ste si želali.

      Príspevok je reakciou na "Miroslav Kollár"


      • gravatar

       Znamena to, ze v tomto protokole su uvedene nepravdive informacie? Alebo je mozne na zaklade takehoto protokolu dospiet k zaveru, ze je vsetko v poriadku?

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Toto by bolo vhodné konfrontovať s konkrétnymi závermi tej kontroly. Na základe protokolu zistíte iba to, čo si inšpekcia myslela počas kontroly, nie to, čo bola realita už vôbec nie to, čo bolo porušeni nejakého predpisu. Snažím sa zistiť, či môžu byť závery zverejnené. Chápte prosím, že prevádzkovateľ tiež nechce všetko zverejňovať, napriek tomu, že v princépe nemá čo tajiť (už som tu použil príklad, že tiež mi nedovolíte čítať si vaše maily, aj keď v nich nemáte nič tajné a nelegálne). Nikto však nikdy netvrdil, že prevádzkovateľ nikdy neurobil žiadnu chybu. Len tvrdíme, že ak nejaká chyba bola, tak sa zjednala náprava a žiadna z chýb nebola taká, že by ohrozila životné prostredie, či zdravie ľudí.

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Na základe protokolu zistíme iba to čo si inšpekcia myslela? To nemyslíte vážne, ja s nimi spolupracujem... potom, čo urobíte,aby si to nemyslela...

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Asi sme sa mierne nepochopili. Nechcem tvrdiť, že protokol je nerelevantný a inšepkcia nevie čo robí. Zjednodušene povedané to funguje tak, že jedna strana (inšpekcia) dá svoje výhrady a prevádzkovateľ sa k ním vyjadrí - niečo sa dokáže vysvetliť, niečo nie je tak, ako si inšpekcia myslí, niečo prevádzkovateľ napraví a vysvetlí ako zjednal, či zjedná nápravu... preto je dôležitejší záver a nie protokol. Skôr by som položil otázku, prečo teda aktivisti nezverejnia aj závery?

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


    • gravatar

     všade to meno úraduje bobák, voltman mafiani s postrannými úmyslami :D :D :D vy ste mi ale ovčania niektorí :D

     Príspevok je reakciou na "Občan Hlohovca"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     No vidíš,ty si myslel týchto dvoch,já zase primátora a toho,čo hlasoval proti hale. Tuším sme sa mýlili obaja!

     Príspevok je reakciou na "Občan Hlohovca"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Zdá sa, že pán Bezák začal používať taktiku, na ktorú upozornil pán Kollár. Spochybniť a rozoštvať aktivistov. Ale tí majú dosť rozumu aby to prekukli. Aj Hlohovčania.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dobre rozumieme protokolu aj záveru. Odpovedajte na to, že protokol, teda inšpekcia zistila,že skládka nebezpečného odpadu nemá monitorovací systém, ten by mala mať aj kvalitná žumpa... Keď je skládka taká kvalitná, prečo toľko závad v protokole, malo tam byť uvedené, že PP urobila nejaké zabezpečenie nad rámec povinností, to by bolo terno...

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    To ako funguje sudnictvo v SR snad kazdy obcan tejto republiky s otvorenymi ocami vie. Dnes v slovenskom rozhlase bola beseda a viaceri hostia sa tam zhodli na tom ze od pravneho statu mame na slovensku daleko. Tak ale statnej moci a aj Vam to asi len vyhovuje. To aj vysvetluje preco zaver kontroly nekoresponduje so zisteniami v protokole. Len preto si mozete byt taky isty tym co pisete. Vy si asi myslite ze si mozete kupit vsetko, ja len dufam ze raz pride cas kedy pride aj na Vas, nebojte sa ludia nezabudaju. ZOBUDME SA!!!!

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať koľko Vás táto kampaň stála a či zverejníte aj svoje príjmy a výdavky. Už sa po Hlohovci rozpráva, že ste kandidát na primátora v budúcich voľbách, prípadne, že sa pokúsite cez referendum o odvolanie súčasného primátora. Preto ma zaujíma Vaše finančné pozadie. Je to legitímna otázka na kandidáta, ktorý ide do politiky. Preto tu sú dve základné otázky: 1. Z akých príjmov platíte kampaň. 2. Aké ste mali výdavky doteraz výdavky. Ďakujem za odpoveď.

   Príspevok je reakciou na "Miroslav Kollár"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dobrý deň, reagujem na výzvu, aj keď jej celkom nerozumiem: 1. To, čo sa rozpráva po Hlohovci ja ovplyvniť neviem. 2. Garantujem Vám, že nepripravujem žiadne referendum o odvolaní primátora, bol zvolený na štyri roky, tak nech ukáže až do konca, čo dokáže spraviť pre toto mesto a keď bude mať chuť a odvahu, nech svoju súčasnú funkciu obháji pred Hlohovčanmi v najbližších voľbách. 3. Výdavky na "kampaň" - podľa tohto pomenovania našej aktivity tuším, odkiaľ vietor fúka. My spolu s ďalšími občanmi tohto mesta, s ktorými ma spojila skládka a jej vplyv na naše životy (a toto je jediné, za čo PP ďakujem, že som spoznal mnoho slušných ľudí v meste) nevedieme nijakú kampaň, ale snažíme sa riešiť problém skládky, ktorej prevádzkovanie v posledných mesiacoch podľa nášho názoru negatívne ovplyvňuje kvalitu života v meste. Doteraz to každého z nás 7 - 10, ktorí sa problému intenzívne venujeme, stálo niekoľko stoviek eur, ktoré sme zaplatili, plus tých najaktívnejších z nás to stálo ďalšie stovky eur na prejazdenom benzíne a pretelefonovaných hodinách. Stovky hodín vlastného času, ktorý sme tomu venovali, a za ktorý nie sme platení - na rozdiel od príslušných úradníkov - do toho nepočítam. 4. Zdroje príjmov: všetci sme to platili z vlastných súkromných peňazí, ktoré sme si zarobili riadnou prácou alebo podnikaním. 5. Zverejňovanie mojich príjmov: neviem o tom, že by som bol vstúpil do politiky, vo chvíli, keď by som tak urobil, budem prvý, kto zverejní svoje majetkové pomery aj nad rámec zákona, napríklad tu: http://www.politikaopen.sk/ Napriek tomu sú už dnes moje majetkové pomery voľne dostupné: ako verejný funkcionár volený v parlamente - člen a predseda Rady Slovenskej televízie v rokoch 2002 - 2008 a predseda Rady Rozhlasu a televízie Slovenska v rokoch 2011 - 2012 som povinne zverejňoval majetkové priznanie prostredníctvom Výboru pre nezlučiteľnosť funkcií NR SR, na stránke výboru si ich môžete pokojne vyhľadať. Odmena člena rady bola po väčšinu toho času nastavená na úrovni priemernej mzdy v národnom hospodárstve, iné príjmy som z STV nikdy nemal, ani som nepôsobil vo výkonnej funkcii, z titulu ktorej by som za STV podpisoval akékoľvek zmluvy (toľko odpoveď na narážku v súvislosti s hospodárením v STV). Naopak, za môjho pôsobenia v STV, resp. RTVS sme dvakrát riešili a vyriešili obrovské zadlženie STV po predchádzajúcich manažmentoch (prvýkrát vo výške 1 miliardy korún - 2002, druhýkrát viac ako 40 miliónov eur - 2010). Rád odpoviem na akékoľvek ďalšie otázky, len by som ocenil, keby som vedel, kto sa pýta:-) Pekný deň.

    Príspevok je reakciou na "Hlohovcan05"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Už som to tu písal , držte sa témy o ktorej sa diskutuje a ak je téma zaoberajúca sa zdravím našich , vašich rodičov , našich a vašich detí , tak považujem každý takýto príspevok v nej za boj proti vlastným !!! A ešte si dáte nick Hlohovcan . No super. Podpíšte sa pod svoje vyjadrenie , hanbíte sa za svoje meno ? Odkiaľ fúka vietor ??? Prečo takýto príspevok , bez podloženia faktov sa musí objaviť v tak závažnej téme ???

    Príspevok je reakciou na "Hlohovcan05"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Vazeny pan "vysmiaty" Bezak.Ten jemne arogantny usmev z fotky ste si mohli odpustit, pre nas to totiz usmevne vobec nieje. Ale je mi jasne, ze tu nebyvate, peniazky sa sypu a empatia sa dnes nenosi. Mam na Vas otazku. Je pravda ze Plastic People niekolkokrat nevpustili kontrolorov do priestorov skladky? Aky ste mali na to dovod, ked fungujete tak predpisovo :( ? Alebo nebolo zahrnute hlinou nieco co tam nepatri? Dakujem Vam za Vasu odpoved.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň, pod fotkou prosím nehľadajte žiadne inotaje. Keď nás oslovili z portálu, tak si vypýtali fotku a mal som pri sebe iba dve z výletu v Tatrách. Na tej druhej vyzerám ešte podstatne horšie :) Ospravedlňujem sa, ak vás uráža. Ale k vašej otázke - nie je to pravdou. Stalo sa to raz a stalo sa to tak, že inšpekcia ukončila kontrolu a okamžite na to začali kontrolu na to isté. Čiže za ten čas by sa nič nestihlo zahrnúť či odhrnúť či čokoľvek. Prevádzkovateľ to považoval za istú formu šikanovania úradmi a preto tento postup napadol ako nezákonný. Nie je to štandardné a správny poriadok to ani nepripúšťa ak sa nemýlim. Ešte nebolo o tom rozhodnuté na koho strane bola pravda. Faktom však je, že to bola kontrola už kontrolovaného a skutočne to pôsobilo, že je to skôr na objednávku - tak ako v rámci konkurenčného boja znepríjemňuje podnikateľ život konkurentovi tým, že na neho dáva udania a iniciuje opakované kontroly...

   Príspevok je reakciou na "PeterB"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar
  dsl

  Dostala niekedy spolocnost Plastic People pokutu za nedodrzanie predpisov, alebo zakonov? Zaplatila ju?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Je toto forum cena za to, ze PP nebude zalovat hlohovecko.sk?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Môžete prosím uviesť nasledujúce údaje, ktoré tak či tak povinne hlásite na ročnej báze SIŽP? - objem navozeného nie nebezpečného odpadu od roku 2006 do roku 2012 po jednotlivých rokoch? - aktuálnu zostávajúcu kapacitu skládky nie nebezpečného odpadu? - ročný povolený objem navážania nie nebezpečného odpadu? - pokiaľ si dobre pamätám, tak informáciu o zahraničných kamiónoch voziacich odpad na skládku prvýkrát verejne prezentoval v televíznom spravodajstve primátor mesta Hlohovec. Ak nie je pravdivá, už ste ho žalovali za ohováranie? Ďakujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nie nemôžem vám nasledovné údaje poskytnúť. Vysvetľoval som vám to aj na našom osobnom stretnutí, že sú to senzitívne informáce, ktoré podliehajú obchodnému tajomstvu a sú veľmi zaujímavé pre našu konkurenciu. Veľmi dobre to viete... A teraz sa to manipulatívne pýtate, aby to vyzeralo, že niečo tajíme a teda to určite nie ej v poriadku. To je rovnaké, ak by som vás žiadal, aby ste zverejnili svoje výplatné pásky, daňové priznanie a stav účtu, tiež to neurobíte, aj keď nemáte čo tajiť... Čo sa týka zahraničných kamiónov, tak opäť prosím nemanipulujte s mienkou ľudí, ktorí možno nepoznajú detaily. Opäť pripomínam, že sme sa o tom rozprávali na osobnom stretnutí a vtedy ste sa tvárili, že tomu rozumiete - voziť odpad môže auto s akoukoľvek EČV v princípe - dôležitý je iba pôvod odpadu, ktorý musí byť zo Slovenska. To že napríklad kamióny s českou EČV vozili stavebný odpad (tuším z areálu Zentivy) bolo preto, lebo stavala česká firma. Či si myslíte, že išli z Hlohovca, nabrali odpad v Karlovych Varoch a odviezli ho späť? Napriek tomu, že je to 1000x drahšie a protizákonné? Aj v Bratislave jazdia, alebo jazdili autobusy s rakúskymi EČV, to však neznamená, že keď som do neho nastúpil, tak som začal hovoriť po nemecky a stal sa so mňa Rakúšan :) Vozenie zahraničného odpadu pokulháva z veľkého množstva jasných logických argumentov - orem toho, že je to naozaj veľmi veľké riziko vrátane transportu, tak je to najmä neekonomické!

   Príspevok je reakciou na "Miroslav Kollar"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Zrejme to ekonomické bolo, alebo kamióny s poľskými EČV v nedávnej minulosti vozili odpad z Hlohovca a okolia.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Je to možné, môžem sa klienta opýtať. Viem však minimálne o kamiónoch s českými EČV. Ale v kontexte toho čo viem o tých českých - že česká firma v okolí robila práce a odpad zvážala (istú obmedzenú dobu, kým nedorobili), tak mi neznie ako úplné ufo ani to, že nejaká poľská firma niečo robila na Slovensku a prestala odpad voziť, keď zákazku dokončila... Ale to iba fabulujem, skúsim zistiť, či si to niekto pamätá. Inak pre vaše info - každý odpad má niečo ako rodný list, kde sa deklaruje, čo za odpad sa vezie a aký je jeho pôvod a kto ho vezie a koho je to odpad. Skládka môže prijať iba ten, ktorý je z tých na ktoré má vydané povolenie (nie každý skládkuje všetko a ani PP nie) a ktorý pochádza zo Slovenska. Môže však byť dovezený aj kamiónom s cudzou EČV aj dokonca zahraničným prepravcom. Ostatne ak by chceli voziť nejaké svinstvo zo zahraničia, čo je fakt ekonomicky absurdné, tak by už bol najmenší problém si snáď najať kamión z Čadce napríklad a nikdy by nikto na nič neprišiel podľa takejto logiky :)

     Príspevok je reakciou na "Erik"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     no tie su lacnejšie

     Príspevok je reakciou na "Erik"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Vazeny pan Bezak, zdvorilo Vas ziadam, aby ste uviedli aspon jednu relevantnu studiu dokazujucu, ze skladky odpadov nemaju negativny vplyv na zdravotny stav obyvatelstva zijuceho v ich tesnej blizkosti. Rovnako Vas ziadam, aby ste podlozili faktami Vase tvrdenie, ze bezny poziar nema byt preco rizikovy pre obyvatelstvo... Rad by som si rozsiril vedomosti. Dakujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vážený pán zdravotník. Neviem vám odpovedať za všetky skládky sveta, ale viem vám odpovedať za areál Vlčie Hory, že nemá negatívny vplyv na zdravotný stav obyvateľstva. Nemáme na to štúdiu a ani neviem prečo by sme ju mali realizovať. Viem iba, že skládka je prevádzkovaná podľa povolení, predpisov a zákonov. Ak ste presvedčený o opaku, tak je predsa dôkazné bremeno na vás, aby ste to niečim podložili. Ja predsa od vás tiež nebudem vyžadovať štúdiu, že frima kde pracujete, alebo ktorú vlastníte nemá negatívny vplyv na zdravotný stav obyvateľstva. To isté platí pre požiare. Ak máte podozrenie, že bežný požiar je rizikový pre obyvateľstvo, tak to prosím dokážte vy. Dôkazné bremeno je u nás vždy na žalobcovi. Nie na obžalovanom. Vy dokazujete našu vinu, nie my svoju nevinu.

   Príspevok je reakciou na "zdravotnik"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nie on,ale organy cinne v tk.My podavame a podavat budeme trestne oznamenia pre podozrenia zo spachania istych trestnych cinov a dokazne bremeno je na organoch cinnych v tk.To len na ozrejmenie pan Bezak.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     No pokiaľ dáte trestné oznámenie úplne bez akýchkoľvek dôkazov, tak si nie som istý, že nás musí niekto žalovať... Ale tu sa necítim istý, právnik nie som. Každopádne som písal, že dôkazné bremeno je vždy na žalobcovi bez ohľadu na to kto to je a kým je reprezentovaný - napríklad prokuratúrou. Určite však nie je v poriadku niekoho obviniť a očakávať, že tá druhá strana vyvráti obvinenie bez toho, aby "žalobca" mal akýkoľvek dôkaz na základe ktorého vzniesol obvinenie. Každopádne nerozumiem zmyslu tohto obviňovania... Do minulotýždňového zasadania na SIŽP sme s aktivistami a odporcami skládky nekomunikovali, lebo sme ani raz k takémuto dialógu neboli vyzvaní, nikto z nich sa nás na nič nepýtal, nikto si nechcel nechať nič vysvetliť. A zrazu sme my tí, ktorí niečo zatajujú a majú dokazovať. Nerozumiem tomu. My sme aktivistov vyzvali a pozvali na dialóg, my sme začalai reagovať na vaše otázky napriek tomu, že sme neboli tázaní... Pritom PP je súkromná spoločnosť, ktorá podniká na základe povolenia a v zmysle zákonov a predpisov a akúkoľvek debatu s verejnosťou nemusí absolvovať.

     Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

      • gravatar

       Tak netvrdte nieco,co nemate overene.Skuste si pozriet minulorocne mestske zastupitelstva,kde bola spol. PP niekolkokrat vyzyvana k verejnej diskusii a dokonca primator slubil sprostredkovat tuto diskusiu.Do dnesneho dna nic.Mam teda dalsiu otazku:Koho zaujmy podla Vas haji primator?Zaujmy nas Hlohovcanov,alebo zaujmy PP?Je plateny z nasich dani,alebo ho plati PP?

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Prečo mám pocit, že bojujete proti primátorovi a skládka je pre vás iba vítanou zbraňou? A ospravedlňujem sa vám, ale do vašej politickej debaty nemám záujem byť zatiahnutý. PP bude rovnakou mierou spolupracovať s každým primátorom a mestským zastupiteľstvom, ktoré obyvatelia Hlohovca zvolia, pokojne aj s vami.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       :))) Prave som tu manzelke povedal,co mi asi tak odpoviete a trafil som uplne presne. Ako vo vacsine Vasich odpovedi,opat sa snazite zavadzat a odbocovat od temy. Ja Vam za drvivu vacsinu obyvatelov Hlohovca odkazujem,ze o takuto spolupracu nikto nestoji. Je inak zarazajuce,ze ked sa mate vyjadrit k niecom,co Vas usvedcuje z klamstva,tak sa diplomaticky vyhnete odpovedi. Tak este raz: Viete, kolko krat bola spol. PP vyzvana k verejnej diskusii? Vyzyvam Vas znovu, postavte sa nam tvarou v tvar na najblizsom mestskom zastupitelstve 25.4.2013! Pozyvam Vas, majitelov skladky a samozrejme aj sedu eminenciu tejto skladky. Date verejny prislub, ze pridete?

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       Nehnevajte sa pán hovorca. Nedávno som netušil, kto je primátorom tohoto mesta. A v zásade je mi to aj teraz jedno. Najsmiešnejšie na tejto kauze je fakt, že tento súčasný primátor je kopaný do prdele za skládku a v zásade za to nemôže. Tento bordel spáchali jeho predchodcovia (dokázateľne). Šikovný človek by si na tom postavil super image. Volili by ho iste aj bezdomovci. Súčasný primátor sa však z nepochopiteľných dôvodov nechá kopať do riti za niečo, za čo fakticky nemôže. Prečo asi?

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


      • gravatar

       špatne ste sa ho spytali,a nemyslim si že p.primator ten problem zdedil aj keby ho zdedil tak sa da vyriešit,určite ma nato aby tam poslal nejaku tu kontrolu zo životneho prostredia a ma dosah na rôzne štatne organizacie len nerozumiem jednej veci prečo sa schovava a nechava to na p.Kolara mne to pripada.... však sa to nejako vyrieši a vôbec nieje kopani kvôli nejakej skladke jemu to je jedno asi to vyrieši zaneho niekto.... ved je plateni z našich dani...

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


 23. gravatar

  Vazeny pan Bezak, zdvorilo Vas ziadam, aby ste podlozili faktami Vase tvrdenie, ze riadene skladky odpadov horia najviac. Oficialne statistiky Ministerstva vnutra hovoria totiz nieco uplne ine! Najviac poziarov na Slovensku vznika v dosledku nedbanlivosti a neopatrnosti dospelych. Pisem v poradi - podla mnozstva uvedenych poziarov: vypalovanie travy a suchych porastov, manipulacia s otvorenym ohnom, ina nedbalost, spalovanie odpadu a odpadkov MIMO skladok odpadov!!!, fajcenie. Az na siestom mieste je uvedenych 686 poziarov na skladkach odpadov. Na Slovensku je 117 riadenych skladok odpadov (zdroj Ministerstvo zivotneho prostredia), tak matematika je jednoducha. Priemerne za rok jedna slovenska skladka odpadov horela 6x! Kolko podla Vas bolo opodstatnenych vyjazdov hasicskeho a zachranneho zboru na skladku Vlcie hory? Alebo nas chcete presvedcit, ze riadene skladky odpadov vlastne na Slovensku funguju ako spalovne odpadov?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň, linkoval som sem už obsah časopisu odpadové hospodárstvo, ak bude free online celý článok, hneď vám ho pošlem. Pointa však nie je o hraní sa na to, či to bolo veľa, či málo a či iným horí viac. Je jasné, že každý jeden požiar je nepríjemný. Aj pre prevádzkovateľa aj pre obyvateľstvo. Pre vás iba tie veľké, pre prevádzkovateľa aj malé, pretože mu spôsobujú straty. Dôležité je aj to, že nie každý výjazd = hasenie. Môže ísť napríklad aj o planý poplach. Požiarnici však musia preveriť aj ten, či chcú, alebo nechcú. Každopádne vo Vlčích horách donedávna nehorelo viac, než je žiaľ bežné na všetkých skládkach, až na veľký požiar, ktorý ste nedávno zaznamenali. Prevádzkovateľ uskutočnil protiopatrenia a odvtedy nehorelo. Robia všetko pre to, aby skládka bola čo najbezpečnejša a aby eliminovali požiare tak ako sa len dá. Žiaľ každá skládka niekedy horí. A horieť bude aj iným prevádzkovateľom. Dôležitý je záväzok prevádzkovateľa, že robí všetko pre to, aby toho bolo najmenej.

   Príspevok je reakciou na "statistik"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Veľmi dobrý krok od PP zaplatiť si hovorcu, čo tu bude opekňovať prácu tejto rodinnej firmy. Ale môj sedliacky rozum mi hovorí, že radšej mám veriť aktivistom ( ktorý za vlastné peniaze a obetovaný čas, prišli na závažne problémy HC skladky a chcú proti nim bojovať a povinnosťou každého občana HC a okolia je podporiť ich a pomáhať im! ), ako nejakému platenému hovorcovi, ktorý ma skládku úplne v paži pretože býva desiatky km od nej a takto tu vypisovať je jeho pracovný pokyn. Dúfam, že sa zúčastníte MsZ a občania ako je ich novo zaužívaným zvykom vás privítajú vodou zo sorošskej bystriny :) určite vám bude chutiť

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  cize v podstate vy tvrdite ze skládka je monitorovaná a kontrolovaná a žiadna kontaminácia, či ohrozenie životného prostredia nebolo. ALE TO ze skladka vlcie hory neustale nedodrzuje pravne predpisy a byva vyzvana inspekciou na platenie pokut, cize trosku Vam to nesedí. ALe jendo je iste, snazite sa obhajovat PP ale no, moc VAm to nejde, pretoze Vase tvrdenie su smiesne....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Prosím podložte vaše tvrdenie, že skládka neustále nedodržuje právne predpisy a býva vyzývaná inšpekciou na platenie pokút. Ja v princípe nič netvrdím, len sa snažím odpovedať na vaše otázky.

   Príspevok je reakciou na "ivusa"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    prosim vas kolko je už na trhu pp,a nepoznate kontrolne urady životne prostredie ,alebo mate svojich vlastnych,robite si vlastne rozbory pôdy,vody aj ovzdušia okoia skladky,nesmrdi tu niečo okrem skladky aj ste sa niekoho pytali či to nahodou ludom nevadi ,,,, prečo sa zaujimaju iba aktivisti prečo nie mesto tu nieje niečo v poriadku ...z vašich odpovedi je všetko najlepšom poriadku...ani sa nečudujem že už vam tu nik neveri ...

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  nechapem zmysel tejto diskusie.... bude priestor niekedy niekde sa aj nazivo pobavit s tymto alebo nejakym inym clovekom o tejto teme? radi by sme sa zufakty) ,obhajovat jendu spolocnost tym sa nic nevyriesi.... radi sa prideme ukazat:)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  tvrdíte, že konáte v súlade s predpismi a v súlade s morálkou? v súlade s etikou a dobrými mravmi? Vy osobne by ste chceli bývať niekde kde vám za chrbtom uskladňujú nebezpečný tovar? chceli by ste aby vám tam rástli deti? hm? a ešte by ma zaujímalo kde ste sa učili komunikovať /ide vám to dobre, ale nepomohlo to/ a či sa môžte ráno na seba pozrieť do zkradla? či sa necítite ako zapredanec?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Áno to tvrdím. Čo neetické PP urobilo? Čo urobili, čo nie je v súlade s dobrými mravmi? Tá skládka tam bola aj pred tým, než jú kúpili PP a bude tam ešte viac ako 25 rokov. Verím, že vás to neteší a je irelevantné, či by to tešilo mňa, ale PP tú skládku tam nepostavilo vám natruc, aby vám znepríjemňovali život. Tá skládka tam bola a bude. Na Slovensku je cca 120 skládok a aj keď nikoho netešia, tak ich žiaľ potrebujeme. Áno viac-menej sa môžem ráno na seba pozrieť do zrkadla, ale nie som úplne svoj typ :) A nie, necítim sa ako zapredanec. Nemyslím si, že PP vám chcú zle, alebo že by som chcel zle ja vám. Všetci si chceme čo najlepšie robiť svoju robotu. Aj ja - čo je komunikovanie, aj PP - čo je prevádzka skládky.

   Príspevok je reakciou na "mario"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dobrý deň pán Bezák, chcel by som sa spýtať, ako je možné, že o skládke do r.2008 v Hlohovci skoro nikto nevedel? Je možné, že dovtedy bola skládka prevádzkovaná v súlade s predpismi a potom už nie? Alebo to je naozaj iba náhoda, že zrazu začala skládka horieť? Skúste nám prosím tento fenomén nejako kvetnato popísať. Ďakujem

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Odpovedať vám na to neviem... Vy áno? (nerýpem, naozaj sa pýtam). Myslím, že najväčší problém sú dva veľké požiare, ktoré na skládke boli a ktoré mali aj svoje dozvuky v podobe znovuzahorenia. Myslím, že pôvodný úmysel väčšiny ľudí, ktorí sa o skládku zaujímali bol úprimný strach o bezpečnosť a prirodzená zvedavosť. No dnes mám pocit, že sa skládka stala politickou témou a pre niekoho aj ekonomickou. Verte, že aj prevádzkovateľ je denne konfrontovaný s napriekmi, ohováraním, falošnými poplachmi, udaniami, podnetami na kontroly... no už nič z toho nie je motivované úmyslom niečo zlepšiť, iba ublížiť a využiť túto tému. Ostatne od minulého roka nehorelo. A dúfam, že ani dlho nebude...

     Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Ja som o skládke nevedel.A teraz viem. Horšie je, že aj občas cítim.A nielen, že viem. Bol som sa pár krát na skládku pozrieť, kupodivu horela alebo sa z nej aspoň dymilo. Prečo tomu tak je, neviem. Ale viem, ako sa má horeniu na skládkach zabrániť. A logicky mi z toho vyplýva, že sa niečo nerobilo tak, ako sa malo, inak by nemohlo horieť. Inak aj toto sa dá overiť jednoduchou skúškou, stačí urobiť sondy a všetko je jasné. Zdá sa však, že ani tento jednoduchý úkon nie je možné na Slovensku previesť. A Vaše tvrdenie, že od minulého roku nehorelo, je bohužiaľ nepravdivé. Ja mám informácie, že horelo viac krát. Možno sa nájde nejaký odvážny Pastuchovčan, ktorý sa pridá do diskusie a napíše, čo videl/cítil. Tých Pastuchovčanov je dosť, akurát sa boja. (Prečo asi?/Koho asi?) Alebo sa dohodneme inak. Ja dostanem hlášku, že skládka opäť horí, zavolám Vám a Vy bez toho, že by ste zabezpečili zahasenie, prídete a presvedčíte sa na vlastné oči. Ja Vám budem garantovať, že predtým, než Vám zavolám, sa osobne presvedčím, či je informácia pravdivá. A vy na oplátku zverejníte, že Vaše tvrdenie, že skládka nehorieva nebola pravdivá. Prijímate?

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Je mi ľúto, že vám skládka v minulosti znepríjemnila kvalitu života. Verím tomu, že v budúcnosti to tak nebude, respektíve, že to bude pre vás akceptovateľné. Keďže všetci vedia, že tá skládka tam bude najbližších 25 rokov bez ohľadu na to, kto ju bude prevádzkovať. V zime sa inak môže zo skládky dymiť aj bez toho, aby horela. Ale áno, nehovorím, že skládka nikdy nehorela a že nikdy horieť nebude. (mám však info, že požiar od tuším novembra nebol - ten sa mimochodom náhodou rozhorel v deň zastupiteľstva). Neviem ako sa dá 100% zabrániť horeniu na skládkach. Viem, že sa dá robiť všetko, aby sa požiare čo najviac obmedzili a aké opatrenia sa dajú robiť pre to, aby v prípade požiaru tento vedel byť zlikvidovaný čo najefektívnejšie a najrýchlejšie. Myslím, že ak má nejaký odvážny Pastúchovčan info o tom, čo videl a cítil a ak na to bude mať aspoň nejaký dôkaz, tak vás môžem ubezpečiť, že sa nemá čoho báť určite nie zo strany PP. Samozrejme iba pocity a nepodložené dojmy sú iná vec... PP nemá problém s tým, aby pokojne ktokoľvek monitoroval čo len chce - mimo areálu. Pokojne si prenajmite aj pozemky okolo skládky a nasmerujte na ňu kamery a monitorujte ju 24 hodín denne. Ostatne viete, že na skládku je vidieť úplne bez problémov a oba vchody sú ľahko dostupné. Bojím sa však, že ani keby ste mali vlastný monitoring, tak stále tomu neuveríte, že PP nerobí žiadne zákernosti, či tajnosti. Čo sa týka vašej dohody, ktorú navrhujete si nemyslím, že je nutná. Ja vám pokojne budem veriť, že skládka horí, keď horieť bude. Nikdy som netvrdil, že už v živote nebude - to nikto na svete nedokáže 100% garantovať. Myslím, že čakať na zavolanie hasičov, len aby som sa na vlastné oči presvedčil, že horí je príliš riskantné.

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


 28. gravatar

  Vazeny pan Bezak. tvrdite, ze "PP je sukromna spolocnot, ktora podnika na zaklade povolenia a v zmysle zakonov a predpisov a akukolvek debatu s verejnostou nemusi absolvovat". Dovolte, aby som Vas vyviedol z omylu. Viete, co je to proces EIA - Enviromental Impact Assessment? Viete, ze existuje zakon 24/2006 Z.z. o posudzovani vplyvov na zivotne protredie? A viete, ze jednym z jeho zakladnych principov je siroka a aktivna ucast verejnosti na procese posudzovania? Viete, ze podla §11 ods 3 je obstaravatel povinny zabezpecit VEREJNE prekokovania svojich investicnych zamerov v dotknutej obci? Myslite si, ze rozsirovanie skladky Vlcie hory nepodlieha procesu EIA? Naozaj si myslite, ze akukolvek debatu s verejnostou nemusite absolvovat??? Viete, ake prava maju obcania zakotvene v ustave SR? Viete, ze v clanku 44 sa pise, ze kazdy ma pravo na priaznive zivotne prostredie? Viete, ze v cl 45 sa uvadza, ze kazdy ma pravo na vcasne a uplne informacie o stave zivotneho prostredia a o pricinach a nasledkoch tohto stavu? Nadalej hodlate tvrdit, ze nadmorske vysky "kop" su obchodnym tajomstvom? Myslite si, ze vypustanie kvapalin neidentiikovaneho povodu a obsahu do volnej prirody je v sulade so zakonom a platnymi povoleniami? Myslite si alebo viete?! Alebo len tak filozofujte...?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Och to som nikdy nepovedal, že v rámci procesu EIA spoločnosť nemusí komunikovať. Tu sa však nerozprávame o EIA, ale o bežnej prevádzke a bežnej diskusii. Do procesu EIA sa samozrejme môže zapojiť ktokoľvek a predložiť akékoľvek výhrady, pripomienky či otázky. Posudzovateľ určí ich relevanciu a navrhovateľ musí odpovedať. Sám však asi viete, že ani v rámci procesu EIA nemusí žiadateľ odpovedať na všetky otázky - napríklad ak by ste sa (teraz úmyselne preháňam) pýtali, čo mal riaditeľ prevádzky na obed, tak asi by vám to nebolo uznané ako relevantná otázka. Ja teraz nespochybňujem, že sa nemôžete pýtať čo chcete. Verím tomu, že v rámci EIA tých otázok pošlete milióny. K EIA dokonca bude aj verejné prerokovanie. Neviem ale prečo o tom hovoríte teraz v súvislosti s tým, čo tu dnes riešime... Toto nie je proces EIA. Pán Sokrates naozaj si myslíte, že PP je koncentrované zlo, ktoré podniká s jediným cieľom ubližovať ľuďom a poškodzovať životné prostredie? Ak máte pocit, že prevádzkovateľ skládky obmedzuje vaše ústavné práva, tak sa naozaj musíte obrátiť na vyššie inštancie. Lebo s týmto vám, obávam sa, nijak nepomôžem. Prípadne navrhnite, čo má prevádzkovateľ urobiť, aby ich už ďalej neobmedzoval. To, že nadmorské výšky sú obchodným tajomstvom som netvrdil a boli verejne prezentované na vypočutí na SIŽP. Áno myslím si, že vypúšťanie dažďovej vody, ktorá je cez predmetný výpust vypúšťaná odkedy tam skládka stojí (aj predchádzajúcim majiteľom) je v súlade so zákonom a platnými povoleniami. Nemyslím, ale viem.

   Príspevok je reakciou na "sokrates"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Vážený pán Bezák, snažte sa prosím zachovať si istú profesionálnu úroveň a odpustite si podsúvanie infantilných zovšeobecnení typu "PP je koncentrované zlo, ktoré podniká s jediným cieľom ubližovať ľuďom a poškodzovať životné prostredie" Tu sa nebavíme o nejakých hypotetických zloduchoch, ale o vážnom podozrení, že konkrétna firma neprevádzkuje skládku tak akoby mala a že ľudia, ktorí bývajú v blízkosti tejto skládky majú obavy o svoje zdravie. Toto podozrenie ste zatiaľ nijako nevyvrátili a dôveryhodnosť vašich argumentov je navyše výrazne limitovaná tým, že vy ani vaša rodina v blízkosti skládky nebývate.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Prepáčte, ale vy ste na oplátku nijak svoje podozrenie nepotvrdili. Ak máte také podozrenie, prečo ste nejak nekonali? Neoslovili prevádzkovateľa? Nepodali podnety na SIŽP a nepodali trestné oznámenia? Odkiaľ máme vedieť, že takéto podozrenie máte? A ako ho máme vyvracať? Navyše ani nevieme čoho sa to podozrenie týka konkrétne? Jediné čo môžem urobiť, je povedať vám, že toto podozrenie nie je oprávnené. Je to rovnaké tvrdenie ako vaše. Tak verím, že vám bude postačovať. Ak je to ohrozenie vo vypúštaní kvapalín, tak snáď to, že je to oddtok dažďovej vody, ktorý tam je od vzniku skládky vašu obavu odstránil, pretože to bolo jediná konkrétna obava na ktorú sa dalo zareagovať.

     Príspevok je reakciou na "Brano"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Vazeny pan Bezak, som rad, ze ste mi to objasnili. Rozumiem tomu tak, ze z Vasej strany je to teraz iba nezavazna diskusia o nicom, bla-bla-bla...aktivisti predlozili relevantne otazky, dokonca aj posudzovatel inak Ministerstvo zivotneho prostredia ich uznal. Od septembra 2012 cakaju vsetci na odpoved. Pan Bezak, co tu dnes riesime??? Vyzyvam Vas, zverejnite nadmorske vysky "kop"!

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Výšky kôp sme zamerali podľa zákona a neprekračujú hodnoty z integrovaného povolenia. Na inšpekci SIŽP prítomní aktivisti a poslanec MsZ videli zameranie a tento dokument - prezentovala ho samotná SIŽP.

     Príspevok je reakciou na "sokrates"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Nie pán Bezák, pokiaľ som ja počul priebeh jednania na SIŽP, tak to nie je pravda. Aktivisti predložili SIŽP oficiálny dokument odborníka, ktorý zmeral výšku "kôp". Tento odborník potvrdil svoje merania okrúhlou pečiatkou (súdny znalec). Nuž a vy ste v spolupráci s príslušnou pracovníčkou SIŽP povedali, že existuje iný dokument, ktorý potvrdzuje iné výšky "kôp". (nikto ich podľa záznamu nevidel...). Navyše vy ste dodal, že pravdu musí rozhodnúť súd. Fakt? Od súdneho "stolca"? Je to taký problém zaistiť nezávislého geodeta (napr. z Rakúska), ktorý bez ohľadu na vplyvy "zľava/zprava" kôpky bordelu zameria a napíše akú výšku naozaj majú? Nebude to lepšie a hodnovernejšie než rozhodnutie "nezávislého" súdu, ktoré je už teraz jasné? Prečo stále klamete?

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Na jednaní SIŽP predložili zástupcovia OZ Oko Pastuchova zameranie výšky skládky spoza areálu (mimochodom neviem, ako to súviselo s predmetom jednania na SIŽP). V našom spise bolo zameranie skládky priamo z telesa skládky. Ten dokument tam aj koloval - bol to taký veľký papier poskladaný - mapa s vrstevnicami v zelenom obale. Oba mali okrúhlu pečiatku. Laicky som vyslovil domnienku, že si myslím, že zameranie priamo na telese bude presnejšie, než zvonka, pričom som ani náznakom nechcel povedať, že by mohlo byť zameranie aktivistov zmanipulované. Neverím, že by niečo také urobil geodet s okrúhlou pečiatkou. Takže zameranie s okrúhlou prečiatkou máme aj my, aj aktivisti. Vzhľadom na to, že rozdiel v zameraní bol (ak si dobre pamätám) niekde na úrovni cca 3%, tak si skôr myslím, že je to spôsobené metódou a neverím, že by aktivisti chceli zavádzať. Keďže však máme jedno zameranie priamo z telesa a jedno z mimo areálu, tak som povedal, že ak chcú spochybniť naše meranie, tak sa musia obrátiť na súd. To je myslím logické a ten môže pokojne nariadiť ďalšie meranie a nemusí rozhodovať od stolca.

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


      • gravatar

       Viete pán Bezák, výška "kôp" sa zdá byť laickej verejnosti nepodstatná. Ale s ňou súvisí kapacita skládky a aj je doterajšie využitie/naplnenie. Aj aj žiadosť o rozšírenie kapacity skládky. a ak vám dobre rozumiem, tak by mal súd rozhodnúť, aký je stav naplnenia skládky (využitia kapacity skládky). Super. Pokiaĺ som stačil "nasať" realitu ohľadne vymožiteľnosti práva v SR, tak súd začne pojednávať niekedy za 8 rokov. Potom po heroickom úsilí za ďalších 6 rokov rozhodne, že nemôže rozhodnúť, lebo chýbajú dôkazy. Ale vy tvrdíte, že ide o pravdu. Ako to súvisí s rozhodnutím súdu?

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


 29. gravatar

  Vážený pán Bezák, vážim si, že odpovedáte, ale niektoré Vaše argumenty trochu pokrivkávajú. Tvrdiť, že bohužiaľ sa skládka nedá 100% zabezpečiť proti požiarom (naviac v prípade Vlčie Hory niekoľkokrát úmyselne založeným) je veľmi alibistické. Používate rád príklady, preto aj ja jeden skúsim. Keď ja spôsobím škodu niekomu inému, aj neúmyselne, vždy za ňu zodpovedám a v mnohých prípadoch aj trestnoprávne. Nemôžem sa ako vodič vyhovárať, že bohužiaľ pri vedení motorového vozidla nedokážem na 100% vylúčiť, že sa nehoda nestane. Táto obhajoba by asi ťažko na súde obstála a musel by som hradiť všetky škody, ktoré som, byť nechtiac, spôsobil. Otázka na Vás: Koľko zaplatila spoločnosť Plastic People hasičom za ich zásahy v areáli skládky? Podľa mojich informácií znáša právnická osoba časť nákladov za zásah. Stačí mi konkrétne číslo doplnené menou. Nepotrebujem vedieť, koľko zamestnaných buldozeristov a litrov vlastnej nafty spotrebovali pri zahŕňaní požiaru. Chcem číslo vyplatené hasičom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Naozaj sa skládka a vlastne žiaden objekt nedá 100% zabezpečiť proti požiarom. Pri skládkach je riziko o to vyššie, že často môžu samé zahorieť kvôli procesom, ktoré v nich prirodzene prebiehajú. Čo sa týka úmyselne založeného požiaru, tak naozaj viniť prevádzkovateľa z toho, že mu niekto objekt zapáli je prisilné, to keby vám niekto zapálil auto, tak by ste sa za vinníka považoval vy? Veď ste mohli parkovať na stráženom parkovisku napríklad... To je naozaj pritahnuté za vlasy. Jasné, že prevádzkovateľ musí robiť protiopatrenia a aj robí a požiare eliminuje. Čo sa týka platieb, tak to skúsim zistiť, ale podľa mňa sa to neplatí. Myslím, že zásahy hasičov nie sú preplácané tým u koho hasia. Len zbežne som si preletel zákon a nič také som tam nenašiel. Myslím, že napríklad hasiči sú jednou zo služieb štátu na ktorý platíme dane. My občania, aj firmy. Skúsim preveriť.

   Príspevok je reakciou na "Samotár"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    §56 ods. 3 Zákon o ochrane pred požiarmi. Právo na náhradu výdavkov sa uplatňuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby-podnikateľa, v ktorej záujme sa pomoc poskytla; táto právnická osoba alebo fyzická osoba-podnikateľ aj náhradu výdavkov poskytuje. Spýtam sa inak. Koľkokrát si hasiči uplatňovali náhradu škody a koľkokrát a v akej výške im ju Plastic People uhradili.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Myslím, že ten paragraf sa vzťahuje na náhradu výdavkov, ak spoločnosť 1 má náklady na hasenie spoločnosti 2, tak spoločnosť 1 si uplatňuje túto náhradu. Bo 1 totiž hovorí: (1) Ak sú s poskytnutím pomoci spojené výdavky, patrí tomu, kto pomoc poskytol, náhrada týchto výdavkov. Ale toto je naozaj právnická otázka. Každopádne neviem o tom, že by hasiči chceli preplatiť nejaký zasah.

     Príspevok je reakciou na "Samotár"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      P.Bezak modlite sa aby zostalo sučasne vedenie mesta ludia tipu p.Dvoran ,Domaracky a spol...mate vyhrane ...budete mat smolu ked si hlohovčania zvolia noveho primatora aj nove vedenie mesta nebudete tu trepat aka je cista skladka a všetko je ok....iba tolko som chcel na vas....

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


     • gravatar

      Dobrý večer pán Bezák, vitajte doma z víkendu. Už som sa bál, že Vám neplatia cezčasy... Fakt si myslíte, že je to právnická otázka? Takže by eventuálne všetky obchodné vzťahy a z nich vyplývajúce (aj keď zákonom jasne stanovené vzťahy) boli nakoniec posudzované právnikmi? (teda v našom prípade súdmi?) Tak ako je to v prípade faktúr hasičského zboru za hasenie požiarov na skládke Vlčie hory? Táto myšlienka má určite svoju hĺbku... Bude sa týkať aj faktúry vašej spoločnosti, keď nedosiahnete žiadaný výsledok? Môžeme čakať v blízkej budúcnosti, že náš zákonodarný zbor odsúhlasí túto blbosť ako štandard? Viem si predstaviť to následné nadšenie na Slovensku. Niekto mi predá auto, ja ho nezaplatím a dám to na súd. (samozrejme nezávislý) S argumentom, že pravé svetlo "nežmurká". No a ten nezávislý súd mi dá samozrejme za pravdu. Predsa nemôžem jazdiť na aute, na ktorom pravé svetlo "nežmurká". A aby si predajca moc nevymýšľal (nedajbože chcel svoje peniaze za to auto), tak mu ešte ten nezávislý súd naparí pokutu za ohováranie. Kto to kedy videl, aby nejaký predajca tvrdil, že auto nemá "žmurkať". Takto to funguje na skládke. A ja tomu rozumiem. Nerozumiem akurát tomu, že sa hráte na prívrženca SDKÚ a pritom sa chováte ako zakladateľ HZDS alebo SMER-u. Ale to je stále o tom zrkadle...

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Nerozumiem vášmu útočnému príspevku, ja som sa vám iba snažil povedať, že interpretácia predmetného paragrafu je skôr otázkou na právnikov. Ja ním nie som a preto vám ho neviem interpretovať. Ja som to pochopil tak, že je to paragraf určený pre tretie osoby, nie HaZZ. Je to iba moja domnienka. Skutočne som ale nepočul o tom, že by hasiči dávali preplácať náklady za výjazd tomu, komu ho realizovali. A už naozaj nerozumiem, ako ste to dokázali zvrtnúť na politiku...

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


  • gravatar

   Ešte raz som preveroval. Hasičský záchranný zbor si ani raz nepuplatňval náhradu škody a ani nefakturoval zásahy. Podnikateľský subjekt (žiaden) ani fyzické osoby zásahy nepreplácajú - je to realizované z daní.

   Príspevok je reakciou na "Samotár"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Chcel by som sa informovať, či je skládka Vlčie hory na predaj. Ak áno, na koho sa mám obrátiť. Ďakujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  Krátka otázka p Bezák: prezreli ste si areál skládky dobré , viete o čom hovorite?.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  Podľa môjho skromného názoru diskusia , ktorá nič nevyrieši ! Všetko by rozlúskol nezávislý AUDIT (kontrola , prieskum , inšpekcia....) za prítomnosti nestranných osôb , čo sa nikdy nestane (aspoň nie hneď), tak ako v iných inštitúciách , v ktorých je vznik pochybností....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  Neviem či to čo napíšem je zrozumiteľné , ale dúfam.... Ak si niekto myslí , že poslanec má silu niečo zmeniť , tak ho srdečne pozývam na mestské zastupiteľstvo !!! Je 23 poslancov v HC a keď chceš niečo zmeniť potrebuješ vačšinu...Ja , Paťo , Milo , Juro 1 , Juro 2 , Oliver to je všetko v MsZ nezávislé . Ostatní ??? 6 ku 17 (SMER-KDH-HZDS) Nemyslíte si , že mesto by malo byť o ľudoch nie stranách ???

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  Vážený pán Bezák. tiež by som rád prispel do diskusie akú ste zvolili. otázka-odpoveď. moja otázka teda znie. aká veľká je suma (v eur) na účte "Účelová finančná rezerva na uzatvorenie skládky, jej rekultiváciu a monitorovanie skládky po jej uzatvorení" , ktorú ste ako prevádzkovateľ povinný tvoriť podľa § 22, zákona č.223/2001 Z.z, mnohí, podobne ako ja by sme sa radi ubezpečili, že skládka bude po jej naplnení uzatvorená, zrekultivovaná a monitorovaná v zmysle platnej projektovej dokumentácie a tieto práce budú mať a aj dnes majú reálne finančné krytie. ďakujem, m.z.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Inak je smutne ze zakony su postavene tak, ze tieto peniaze lezia na firmenych uctoch, a pri zavreti skladky asi vieme co sa moze stat, sme na Slovensku, krach firmy, prepisanie na bieleho kona.... Na toto som naozaj zvedavy ako to dopadne. Dufam ze to nedopadne tak, ze co sme usetrili na cenach za odpad, nepreplatime potom niekolkonasobne, na rekultivacii a povinnom monitorovani skladky po jej uzavreti.

   Príspevok je reakciou na "m.zacko"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Peniaze zmiznu - spytajte sa, ako sa pouzili peniaze na ciastocnu rekultivaciu prvej etapy a nech vam ukazu tie zrekultivovane miesta, Mozno vam povedia, ze to znicili hasici pri haseni. Jednoducho to tu zostane ako ekologicka zataz, mesto na to nebude mat peniaze a bude na to kaslat, rovnako ako stat. A my si to tu budeme uzivat.

    Príspevok je reakciou na "PeterB"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Našťastie nie. Už vášmu predrečníkovi som vysvetlil prečo to nie je možné. Čo sa týka použitia peňazí na čiastočnú rekultiváciu, mám pocit, že presne viete ako boli použité a čo všetko bolo zrealizované aj ako to dopadlo... No upokojujúca správa môže byť pre vás tá, že bez ohľadu na to, čo s nimi PP urobili - buď ich musia vrátiť, alebo rekultiváciu zrealizovať. Iná možnosť neexistuje, ak chcú skládku ďalej prevádzkovať. Ostatne možno viete aj to, že na rekultivačné práce PP investujú aj iné zdroje, než tie určené z finančnej rezervy. A možno viete aj to, že prevádzkovateľ žiada stavebné povolenie na rekultiváciu SO 08 a SO 09. Keď nie, tak verím, že ej to pre vás dobrá správa.

     Príspevok je reakciou na "Trnava"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Našťastie tie zákony nie sú postavené tak ako strašíte. Finančná rezerva sa tvorí priebežne a je vinkulovaná na osobitný účet, kde sú tieto prostriedky viazané a možno ich použiť, alebo ich časť po vydaní písomného súhlasu príslušného orgánu, ktorý povolil uzavretie úložiska podľa § 7 a § 11, na činnosť, na ktorú bol tento súhlas vydaný. Použitie je kontorlované a v prípade nesprávneho použitia ich musí vrátiť. Tento systém je však správny a PP sa voči nemu nijak neohradzuje ani neohradzoval. Je to dobrá poistka práve proti tomu scenáru, ktorý ste načrtol a verím tomu, že ste nemysleli konkrétne PP. Pre lepšie pochopenie toho, ako to funguje odporúčam prezentáciu GR sekcie geológie a prírodných zdrojov Mžp pani Vlasty Jánovej tu: http://goo.gl/H3dKw

    Príspevok je reakciou na "PeterB"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Takto pan Bezak, Zentiva/Slovakofarma prevadzkovala skladku odpadov od roku 1994 a predala ju v marci 2006 novemu majitelovi aj s financnou ucelovou rezervou, ktoru vytvorila, presne tak ako sa slusne obchody robia! V zapati presne v juni 2006 kompetentny urad povolil cerpanie tejto financnej rezervy za ucelom rekultivacie 1. etapy skladky novemu prevadzkovatelovi. Este v tom istom roku 2006 vsak ten isty urad povolil navysenie kapacity prvej etapy z povodnych projektovanych 82.000m3 o dalsich 72.000m3, citujem "po prehodnoteni sposobu ukladania komunalneho odpadu". Logika hovori, ze tento urad mal rovnako prehodnotit svoje stanovisko a ziadat PP o vratenie ucelovej financnej rezervy na osobitny ucet. Toto je snad kazdemu jasne, ze ziadna rekultivacia sa nekonala, ked sa povolilo na tu istu "kopu" navazat odpad, ktora sa mala rekultivovat.. Preco tak postupoval tento urad, isto posudia ini... Je teda uplne logicke, pan Bezak, ze obcania mesta Hlohovec sa zaujimaju o vysku financnej rezervy. Ze im nestaci zavazok prevadzkovatela interpretovany Vasimi ustami, ze vsetko je v najlepsom poriadku zvlast, ked sa uz cast ucelovej financnej rezervy "vyparila" ako ta voda pri haseni....Zakon o dopadoch par 22 - ucelova financna rezerva, nehovori iba o povinnosti tvorby ucelovej financnej rezervy, ale su tam aj dalsie odseky, napr 8) a 9) a dalsie, ktore hovoria, ze ak prevadzkovatel predcasne ukonci svoju cinnost bez pravneho nastupcu, alebo konkurzom pre nedostatok majetku... proste v kazdom pripade, s ucelovou financnou rezervou alebo bez nej, prechadzaju prava a povinnosti s uzavretim, rekultivaciou a monitorovanim skladky na obec, na ktorej uzemi sa skladka odpadov nachadza.

     Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Čo vy na to, pán primátor, pani Beláňová, pán Žibek (ten je tam tuším podpísaný, teda to asi spáchal)? Kto to nakoniec zaplatí? Zasa len obyvatelia Hlohovca? Nemali by ste to zaplatiť vy? (spáchal to síce pán Žibek, ale tí dvaja to kryjú...)

      Príspevok je reakciou na "fakty a logika"


      • gravatar

       Kde je podpísaná Belánová,nič dobré to neveští.Tú považujem spolu s oddelením kde pôsobí za najväčšieho devastátora živ.prostredia v Hlohovci.Je to skôr ťažobný závod lesného hospodárstva - viď výruby a pílenie stromov v meste,ktoré s takou láskou a mra venčou prácou vysádzali pracovníci údržby mesta na čele s p.Snopkom.Dnes sa z mest. rozpočtu vydávajú desaťtisíce eur na likvidáciu.Novovýsadba nikde / aspoń nie v Hlohovci/.

       Príspevok je reakciou na "Úradník"


     • gravatar

      Rekultivovala sa iba časť I. etapy - svah, čo nemalo vplyv na povolený objem. Chápem, že nemusíte prevádzkovateľovi dôverovať a preto sme ponúkli, že sme ochotní poskytnúť tento údaj vybranému notárovi (napríklad) pod záväzkom mlčanlivosti o konkrétnom čísle, aby nahliadol na osobitný účet a na deklarovanú výšku prostriedkov účelovej finančnej rezervy. Ak to bude v poriadku povie, že je to ok, ak nie, tak povie, že čísla nesedia. Motivácia získať konkrétny údaj mi naozaj zaváňa skôr iným cieľom, než presvedčiť sa, že je všetko ok.

      Príspevok je reakciou na "fakty a logika"


  • gravatar

   Dobrý deň, presnú sumu nezverejníme, pretože je predmetom obchodného tajomstva a samozrejme zaujímavá pre konkurenciu, pretože sa z nej dá zistiť množstvo údajov o prevádzke (finančná rezerva je tvorená v závislosti od toho, ako skládka funguje). Túto otázku sme dostali aj od mesta Hlohovec - čo bola pravdepdobne tiež vaša otázka (respektíve otázka odporcov a aktivistov). Každopádne je tá suma vo výške, ako predpisuje zákon. Sme ochotní ju prezentovať oprávnenúmu zástupcovi mesta, alebo napríklad notárovi pod podmienkou mlčanlivosti a sankcie za porušenie mlčanlivosti - tak aby ju mohol konfrotovať s tým, čo je vyžadované. Samozrejme vás predsa nezaujíma konkrétne číslo, ale to, či spĺňa to, čo je vyžadované. Alebo sa mýlim?

   Príspevok je reakciou na "m.zacko"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Poznáte?:Zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ZÁKON O SLOBODE INFORMÁCIÍ)§ 10 Ochrana obchodného tajomstva 17 (1) Informácie označené ako obchodné tajomstvo ) povinná osoba nesprístupní. (2) Porušením alebo ohrozením obchodného tajom- stva nie je najmä sprístupnenie informácie a) týkajúcej sa závažného vplyvu na zdravie ľudí, sve- tové kultúrne a prírodné dedičstvo,18) životné pros- tredie vrátane biologickej diverzity a ekologickej stability,19) b) o znečisťovaní životného prostredia,20) c) ktorá sa získala za verejné financie alebo sa týka používania verejných financií alebo nakladania s majetkom štátu alebo majetkom obce, d) o štátnej pomoci21) a informácie podľa § 3 ods. 2. Alebo, že by to bolo zasa iba niečo imaginárne a rozhodnú právnici, čo je pravda?

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 35. gravatar

  Ja sa spýtam inák. Keď je na skládke všetko v poriadku, prečo nie je zrekutivovaná prvá etapa skládky? Veď prevádzkovateľ nato prostriedky už dostal??

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Prvá etapa skládky ešte nemá byť zrekultivovaná

   Príspevok je reakciou na "Rado"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pán Bezák, teraz už fakt stačí. Existujú rozhodnutia a povolenia k uzavretiu I.etapy skládky, existujú dokumenty o čerpaní prostriedkov na uzavretie skládky, existujú faktúry, na základe ktorých boli uvoľnené prostriedky z rezervného fondu. Všetko sú to oficiálne dokumenty.Vzhľadom na absolútnu "nespoluprácu" dotknutých orgánov je ťažké ich získať. Existujú vám známe cesty ako sa získať dajú. (sme na Slovensku, procesy sú stále rovnaké...) Mám ich zverejniť alebo sa konečne stiahnete a prestanete ohlupovať?

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Nerozumiem prečo vám vadí, keď sa snažíme informovať verejnosť. A nerozumiem ani tomu, prečo sa vyhrážate zverejnením a nezverejníte tie dokumenty, keď ich máte... Ja nemám informáciu o tom, že by rekultivácia prvej etapy už mala byť ukončená. A napriek vašej útočnosti aj vám adresujem rovnakú ponuku, akú som adresoval aj komukoľvek, kto má záujem o osobné stretnutie a diskusiu ohľadom vašich otázok. Mail na mňa je marek (a) mediamedia.sk. Na záver mi dovoľte ešte otázku, respektíve prosbu naformulovania toho, čo by ste si želali, aby prevádzkovateľ urobil?

     Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Pán Bezák, mne nevadí, že sa "snažíte informovať verejnosť", mne vadí, že NECHCETE INFORMOVAŤ VEREJNOSŤ. Navyše sa vôbec nevyhrážam. To by mohlo prísť do úvahy, keby sa jednalo o nejaké tajné dokumenty. Ale toto by mali byť všeobecne známe dokumenty, mali by byť zverejnené (žiaľ príslušné úrady ich úzkostlivo utajujú!!!) Takže napríklad- Záznam č.46 SIŽP z 24.4.2007., bod "D-Účelová finančná rezerva",, podbod 21 - Kontrola použitia prostriedkov účelovej finančnej rezervy podľa Par.22, ods. 7 zákona o odpadoch. Prečítajte si tento dokument a zverejnite svoj "právny" názor. Som zvedavý ako z toho vykľučkujete. Pre verejnosť uvádzam, že finančné prostriedky vo výške 4 376 436 Sk boli použité v súlade s príslušnými povoleniami (napr. B/2006/00521/ŠSOH/ŽI zo dňa 14.7.2006) na na rekultiváciu a uzavretie 1.etapy skládky. Tých dokumentov je samozrejme viac a nie sú tajné (resp. neboli by, keby bolo všetko v poriadku ako tvrdí pán Bezák. No čo, naštudujete si to? Nespomínali ste tu niekde smerom k pánovi Kollárovi, že myslieť neznamená vedieť? No a aj odpoveď na vašu otázku, čo by som chcel od prevádzkovateľa ( a verte mi, že mi je jedno ako sa volá). Mne stačí, aby som nemusel dýchať smrad zo skládky (dym a ani oheň zatiaľ nevidím, po dosiahnutí cieľového stavu však vidieť budem...), mohol som si dať v kľude mrkvu od známych a nebáť sa, že by mi eventuálne spôsobila rakovinu a mohol si vyjsť každý deň von z činžiaku a nebáť sa, že na mňa spadne trebárs kyanovodíkový dážď (je to vysoko nepravdepodobné, podľa odborníkov za určitých okolností možné.) Je to tak moc, čo chcem? Vy to nechcete? Resp. vy by ste to ako obyvateľ Hlohovca nechcel? Verte mi, že keby som býval napr. v Trnave, tak by mi to bolo srdečne jedno. A možno by som sa v diskusiách pozastavoval nad hlúposťou Hlohovčanov, ktorí nechápu ako je pre nich ekonomicky výhodné mať za humnami skládku...

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Dobrý deň, dokumenty som si naštudoval a práve preto, rovnako ako vy viem, že zavádzate. Išlo o čiastočnú rekultiváciu - konkrétne svahu. Nie o uzatvorenie a rekultiváciu celej I. etapy. Čo sa týka napríklad smradu, tak včera som bol v Hlohovci. V časti Pánska niva bolo cítiť mierne štipľavý zápach, mohlo byť cca 15 hodín. Potom som išiel rovno na skládku. Tam zápach nebol. Nehovorím, že skládka nikdy nesmrdí, ale mám pocit, že akýkoľvek zápach, či dym automaticky prisudzujete skládke a ani v ten daný okamih o to ísť nemusí. Mám pre vás však aj jednu dobrú správu. Kyanovodíkový dážď neexistuje, tak sa ho nemusíte báť.

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


      • gravatar

       Dobrý večer pán Bezák, som rád,že ste ma ukľudnili. Vaše vyjadrenie z 10. 3. 2013 23:02:56: "Mám pre vás však aj jednu dobrú správu. Kyanovodíkový dážď neexistuje, tak sa ho nemusíte báť." ma veľmi potešilo. Predstavte si, že nejaký vtipálek napísal vo WIKIPÉDII: "Kyanovodík přes svou vysokou toxicitu a letálnost (usmrcení) není jako bojový plyn příliš vhodný, protože je lehčí než vzduch a rychle vyprchá do okolní atmosféry. Nebezpečné jsou uzavřené neodvětrané prostory a blízké okolí místa malého úniku. Velké úniky ale mohou vytvořit přízemní mrak únikem ochlazeného vzduchu, který je hlavně ve městě smrtelně nebezpečný." Určite to bol nejaký jedinec, čo ma chcel vystrašiť. teraz sa však po vašom vyjadrení cítim ďaleko bezpečnejšie.

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


    • gravatar

     Rozhodnutia a povolenia na uzatvorenie časti I. etapy - rekultivácia svahu.

     Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Viete pán Bezák, mali by ste si predsa len najprv naštudovať fakty a potom vypustiť nejakú perlu. Musel som trochu hľadať, trochu čítať a trochu počúvať. Na jednaní v SIŽP dňa (dátum som už uvádzal) ste argumentovali (( a asi vami motivovaní pracovníci rôznych príslušných pracovísk životného prostredia (napr. SIŽP,OúŽP. at'd.)), že uzavretie 1.etapy bolo prevedené v súlade so všetkými povoleniami, lenže hlupáci hasiči to svojim pôsobením pri hasení zničili... Neviem čo je pravda. Ak to fakt hasiči zničili, ako to, že to nezaplatili? (teda ak to existovalo...) Ak to nezničili, kde to je? (myslím tá rekultivácia za cca 4 milióny korún, vyparila sa?...) Pritom všetci usilovne tvrdili, že chyba bola v hasení vodou. Povedzme, že je to pravda. Ale vy píšete, že prevádzkovateľ vybudoval požiarny systém-hydranty. Už som sa vás raz pýtal, prečo, keď všetci tvrdili, že to nie je správne? Druhá otázka znie, vy ste na tom jednaní na SIŽP nebol? Vy ste túto argumentáciu, prečo nie je 1. etapa uzavretá/zrekultivovaná nepočul?

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ide o čiastočnú rekultiváciu časti I. etapy - svahu. Na nič iné neboli uvoľnené prostriedky z účelovej finančnej rezervy a ani neboli požadované. Ak sa pozriete od hlavného vchodu, tak uvidíte čiastočne zrekultivovaný svah a vľavo uvidíte zásyp hlinou. Hasenie vodou nemusí byť vždy výhodné. Záleží však od rozsahu a veľkosti požiaru. Neexistuje iba jedna správna metóda.

     Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Predtim ste tvrdili že nebolo nič uzavrete žiadna rekultivacia 1 etapy sladky nerozumiem tomu tak bola uzatvorena prva čast alebo nebola a hnusaci hasiči tak potom su oni na vine, že to tak strašne smrdi aj ta voda je vlastne ich voda hnusaci tak už viete na koho sa obratit p Kolar

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


 36. gravatar

  Súhlasím, že tato diskusia nemá význam. Vo chvíli, keď sú obyvatelia Pastuchova, Hlohovca a okolitých obcí pobúrení z diania na skládke zodpovedný prevádzkovateľ by sa mal postaviť čelom k týmto občanom a vysvetľovať. Obzvlášť, keď hlása, že je za dobré spolunažívanie ,dokonca spoluprácu . Že si na komunikáciou s občanmi zaplatili firmu, ktorá je zameraná na ,, ohlúpovanie mozgov“ a o prevádzkovaní skládky nemá ani ,, šajn“, vnímam ako prejav arogancie a neúcty . Pán Bezák. Chápem, že v časoch krízy firmy berú aj prácu, ktorú by za iných okolnosti nebrali, ale vo veci skládky Vlčie Hory ste evidentne buď na úplne cudzom ľade, ale vidíte len výplatu od PP. Vysvetlím: Tvrdiť, že cez ventil na spomínanej fotografii vyteká dažďová voda z dvora, môžete niekomu z Bratislavy, nie nám, ktorí tu roky žijeme a sledujeme každú zmenu na skládke od jej počiatku, z čias, keď Vy ste ešte cikal do piesku. Pre odtok dažďovej vody z dvora slúži ten rigol, na fotke si 3 metre vpravo od ventila. Odporúčam prehliadku areálu, kde by ste videl, že ten ventil ,na fotke pod brezou je výpust z RECIRKULAČNEJ nádrže, ktorá slúži na zachytávanie priesakových vôd z telesa skládky. V čase, keď prevádzkovateľom skládky bola Slovakofarma a Zentiva, bol tento výpust zablendovaný železnou kapsľou . Bol nepotrebný, pretože zachytená voda sa prečerpávala späť do telesa skládky a lebo sa vyvážala na čističku. Je pravdou, že spomínaný ventil sa namontoval hneď po tom, ako sa majiteľmi skládky stali frajeri z PP. Bystrí chlapci hneď zistili, že je jednoduchšie toto svinstvo púšťať do lesa. Ak ste odhodlaný p. Bezák aj ďalej spolupracovať s PP pýtajte si väčší profit, pretože obhajovať neobhájiteľné je ťažká drina.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Žiadna reakcia? Aké /ne/ prekvapivé. Alebo si išiel pozrieť ventil.

   Príspevok je reakciou na "Pastuchovčania"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dovoľte, že zareagujem iba na časť. Čo sa týka ventilu - ešte raz zopakujem moje info, že ide o vodu z priemyselného dvora. Do roku 2006 na ňom nebol ventil a voda z neho voľne vytekala. Aký profit by mala spoločnosť PP z toho, že by "toto svinstvo" púšťali do lesa? A aké by to bolo asi riziko? Ostatne keď je to tak ako tvrdíte vy a každodenne sledujete čo sa na skládke deje, ako je možné, že na jednej strane tvrdíte, že PP tade začali vypúšťať kontaminovanú vodu odkedy ju prevzali a na druhej strane ste to zverejnili minulý mesiac? Dovtedy vám to nevadilo?

   Príspevok je reakciou na "Pastuchovčania"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Je to taký problém skočiť si na skládku a skontrolovať, o ktorý ventil sa fakt jedná? Mám vám poslať mapku, aby ste sa vedeli zorientovať? Prípadne aj fotodokumentáciu, ak by ste boli už z generácie, ktorá nevie čítať mapy? A potom dáte vaše stanovisko založené na faktoch? Alebo vám lepšie vyhovuje toto zahmlievanie? A prečo to doteraz nezverejnili? Lebo sa boja. Lebo ich partia právnikov umravnila. Na verejnom zhromaždení v Pastuchove!!! Lebo im bolo jasne vysvetlené, že keď nebudú držať huby, tak ich zavrú, zoberú im domy a všetko čo majú. Lebo to čo vidia a zažívajú nie je pravda... Pravda je iba jedna. A tá je, že sa nič nedeje. Všetko je v najlepšom poriadku. A v tejto schizofrénii žijú tisíce ľudí. Ešte stále sa viete pozrieť do zrkadla?

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Určite sa na to pôjdem pozrieť. A veľmi rád budem, ak by ste mi mohli poslať mapku aj fotodokumentáciu. Prosím môžete ju poslať na mail: marek (a) mediamedia.sk. Ďakujem. PS Na verejnom zhromaždení v Pastuchove bola podľa mojich informácií partia projektantov, nie právnikov. A aj keď PP zjavne nemáte rád, neverím, že by mali moc zatvárať ľudí a brať im domy a všetko čo majú.

     Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Podklady pošlem. Nemyslím si, že by som nemal PP rád. V zásade neviem kto to je a okrem jednej prepichnutej gumy jedného môjho známeho a podpáleného billboardu aktivistov, som o PP nič nevedel. Dokonca so nevedel, že prevádzkujú skládku a ani, že mi robia zle. Nebýval som tu, nemohol som to vedieť. Ale teraz čítam, počúvam, pozerám sa a žasnem. Tam, kde som sa pohyboval (jednalo sa o skutočné demokratické štáty s vymožitelnosťou práva) by takáto diskusia patrila skôr do oblasti sci-fi. Keď sem-tam poviem mojim starým známym, čo sa tu deje, tak mi nerozumejú. Takáto situácia je pre nich nepredstaviteľná. Spomínal som aj vás. Vy by ste boli zasa v normálnej spoločnost po tomto extempore nezamestnateľný. Verím však, že tu sa stanete aspoň štátnym zástupcom.

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Dobrý deň, podklady ste mi stále neposlali, ale bol som sa pozrieť priamo na skládke a nemám pre vás dobrú správu. Skutočne ide o výpust dažďovej vody. Sú tam v princípe tri vetvy rigolov. Dva sú odkanalizované väčším výpustom o prieme rúry cca 40 cm - jeden pri administratívnej budove, druhý pri recirkulačnej nádrži. Ten tretí je novší a bol vybudovaný ešte Slovakofarmou, no neskôr. Je to odklonenie výpustu rigolov, ktoré pôvodne išli do recirkulačnej nádrže, keďže však nejde o kontaminovanú vodu, tak sa pôvodný (!) prevádzkovateľ rozhodol dažďovú vodu odkloniť a okolo recirkulačnej nádrže zeviesť potrubie, ktoré končí na zverejnenenj fotke. PP tam pridali iba ventil, aby bolo možné ten výpust zatvoriť napríklad v prípade havárie. Je vidieť kade ide potrubie, keďže bolo pridávané až po stavbe a je tam vysekávané do betónu.

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


      • gravatar

       Dobrý deň pán Bezák, dňa 8. 3. 2013 11:35:04 ste reagovali k tejto problematike nasledovne: “Ak narážate na medializovanú fotografiu - vyteká tade dažďová voda, práve preto, aby neprišla do styku so skládkou, je to "odkanalizovanie" hospodárskeho dvora. A vyteká z tej rúry odkedy skládka existuje. Nejde o nič nové. Na oddtok pribudol ventil v roku 2006. Je tam ako bezpečnostné opatrenie. Na to, aby v prípade havárie bolo možné odtok zatvoriť a kontaminovaná voda nevytekala”. (prepáčte, váš text som gramaticky opravil) Znelo to dosť presvedčivo. Dnes - dňa 13. 3. 2013 14:25:45 ste trošku zmenili rétoriku.Napísali ste: “Skutočne ide o výpust dažďovej vody. Sú tam v princípe tri vetvy rigolov. Dva sú odkanalizované väčším výpustom o prieme rúry cca 40 cm - jeden pri administratívnej budove, druhý pri recirkulačnej nádrži. Ten tretí je novší a bol vybudovaný ešte Slovakofarmou, no neskôr. Je to odklonenie výpustu rigolov, ktoré pôvodne išli do recirkulačnej nádrže, keďže však nejde o kontaminovanú vodu, tak sa pôvodný (!) prevádzkovateľ rozhodol dažďovú vodu odkloniť a okolo recirkulačnej nádrže zeviesť potrubie, ktoré končí na zverejnenenj fotke. PP tam pridali iba ventil, aby bolo možné ten výpust zatvoriť napríklad v prípade havárie.” Takže s vašim bývalým tvrdením, že sa jedná o odkanalizovanie hospodárskeho dvora, to nemá nič spoločné. Musím však konštatovať, že aj toto vaše tvrdenie znie presvedčivo. Teda asi vašou úlohou je znieť presvedčivo, je jedno čo tvrdíte.Existuje množstvo oficiálnych podkladov, napr.: “RNDr. Slavomír Mikita, PhD.; Oddelenie hydrogeológie, geotermálnej energie a geochémie životného prostredia, ŠGÚDŠ Bratislava Obr. 6. Predpokladané prúdenie podzemnej vody na lokalite na podklade satelitných snímok získaných z aplikácie Google earth. “ ktoré veľmi relativizujú vaše vyjadrenia. Nakoľko som dospel k názoru, že Vašou úlohou je vyzistiť koľko relevantných podkladov má verejnosť k dispozícii, rozhodol som sa pracovať vašim štýlom. Budem konzultovať možnosť zverejnenia podkladov, ktoré sú k dispozícii s príslušnými miestami, pričom je podstatné preveriť, či sa jedná o obchodné tajomstvo alebo nejaké iné tajomstvo. Tejto forme komunikácie budete určite rozumieť, nakoľko ju zásadne používate. Doporučujem vám však naštudovať si vyššie spomínaný dokument, preveriť si mapku skládky a zodpovedať si otázku o akú vodu sa pri vypúšťaní jedná. Možno fakt prídete k poznaniu, že sa jedná o horskú bystrinku, ktorá je občas aktívna a občas nie... Máme také, napr. v Herľanoch...

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


   • gravatar

    Pan Bezak, boli ste sa aspon raz pozriet na tej skladke o ktorej sa bavime?

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      "A nemáte pre nás dobrú správu, skutočne ide o výpust dažďovej vody"...Táto replika hovorí za všetko. Niečo o kanalizáciách viem, nepoznám jedinú s ventilom na odtok dažďovej vody, toto je unikát v Európe. Je to pre Vás dostatočne dobrá správa?

      Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Pre niekoho to, žiaľ, dobrá správa skutočne nie je, pretože dokazuje snahu o manipulovanie a klamanie verejnosti a používanie falošných argumentov proti PP. Pre mňa je dôkazom nedôryhodnosti, keď niekto niečo prezentuje ako FAKT a pritom ide o domnienku, alebo účelové klamstvo. Urobil som aj náčrt, ako to približne vyzerá v realite. Bol som sa o tom osobne presvedčiť pred tým, než by som to za fakt predkladal. Tí, ktorí zverejnili fotografiu klamali a prevádzkovateľa sa ani nespýtali čo to je. Tu je link: http://share.mediamedia.sk/vypust.jpg Ešte jedna poznámka. Ak by z tade vypúšťali vodu z recirkulačnej nádrže, tak tá by vyzerala úplne inak, je totiž úplne tmavá. A ešte jedna vec - prečo by to robili? Či len tak, aby škodili? Naopak, skôr vodu musia do recirkulačnej nádrže dopĺňať, pretože sa logicky vyparuje.

       Príspevok je reakciou na "Helena Gregorová"


      • gravatar

       Zaujímavé. Vcelku by ma zaujímala taktika osadzovania výpustov z horských bystriniek šupátkami. Dva veľké výpusty šupátka nemajú, jeden malý áno. Aj ja viem niečo o kanalizáciách. Tento druh selektívneho osádzania výpustov zaváňa "patentovaniavhodnosťou". A zasa raz budeme svetoví!!!

       Príspevok je reakciou na "Helena Gregorová"


      • gravatar

       Dobrý večer pán Bezák, ešte ma zaujalo vaše tvrdenie z : 13. 3. 2013 17:53:01 “Ak by z tade vypúšťali vodu z recirkulačnej nádrže, tak tá by vyzerala úplne inak, je totiž úplne tmavá. A ešte jedna vec - prečo by to robili? Či len tak, aby škodili? Naopak, skôr vodu musia do recirkulačnej nádrže dopĺňať, pretože sa logicky vyparuje.” Ako viete ako vyzerala voda z horskej bystrinky? Ako viete, že nebola “úplne tmavá”? Alebo ste pri vašej previerke zistili, že je “úplne tmavá” a máte za úlohu tento “kozmetický nedostatok” odargumentovať? Skúste si preveriť, ako často odvážala Slovakofarma bordel z recirkulačnej nádrže do ČOV (čistička odpadných vôd) príp. spaľovne odpadov a či to bolo niekedy prevedené od napr. polovičky r.2006. Malo by to byť v podkladoch normálne fungujúcej skládky... Môže byť však pravdou aj vaše tvrdenie, že v rámci GLOBÁLNEHO OTEPĽOVANIA dochádza od r.2006 logicky k vyparovaniu bordelu v retenčnej nádrži a to oteplenie je tak silné (myslím to globálne), že sa nevyparuje iba voda, ale aj ten bordel. A máme zasa jeden svetový unikát. Zlý aktivisti by mohli namietať, že “vyparený bordel” vychladne a spadne na Hlohovec. Ale takéto priblblé tvrdenie vyvrátite “ľavou zadnou”. Len do toho!!!

       Príspevok je reakciou na "Helena Gregorová"


   • gravatar

    Choď na skládku, pozri sa a nettlmoč nam tu ,, tvoje info"

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 37. gravatar

  Vazeny pan Bezak, rad by som Vam poskytol elementarne informacie, ktore by mali patrit k standardnej vybave vedomostneho zakladu kazdeho z nas. Viete, preco aj bezny poziar na skladke komunalneho odpadu je nebezpecny? Inak rad by som si este vypocul z Vasich ust teoriu o klasifikacii poziarov, co je to podla vas bezny poziar... Pri poziaroch skladky sa vytvaraju vysoko toxicke, drazdive, skodlive a v mnohych pripadoch aj karcinogenne (rakovinotvorne) a mutagenne latky (vyvolaju geneticke zmeny u zasiahnutej osoby alebo jej potomstva). Vychadza sa zo zlozenia skladok, kde prevladaju plasty ( viac ako 50%) a iny sirokospektralny odpadovy material. Je jasne, ze pri nedokonalom horeni a posobenim vody pri haseni vznika niekolko desiatok a stoviek latok obsiahnutych v dyme. Najcastejsie su to oxidy dusika, oxidy siry, amoniaku, fosgenu, nizsich a vyssich chlorovanych uhlovodikov, vinylchloridu - potencialny tvorca dioxinov, aromaticke uhlovodiky , mozny je aj vyskyt vysoko toxickeho kyanovodika. A samozrejme este cely rad dalsich... Toto vsetko je podlozene vysledkami studii a merani najma v Amerike, kde skladkovanie odpadov vzniklo a jeho historia a skusenosti s nim su viac ako sto-rocne. To, ze skladkovanie odpadov neprispieva k priaznivmu zivotnemu prostrediu a ani nezlepsuje zdravotny stav obyvatelstva je fakt. A aj toto je dovod, preco aj Slovensko prijalo strategicke a vseobecne platne zasady v programe odpadoveho hospodarstva do roku 2015, ktoreho hlavnym atributom je vyrazny odklon od skladkovania. Predpokladam, ze Vy toto vsetko viete, pretoze vyzerate na inteligentneho cloveka. Iba nerozumiem, preco sa snazite nas postavit do role hlupakov, ktori si nevidia dalej od nosa. A ak to nahodou neviete, zostava iba skonstatovat, ze je to tragedia pre dotknutu lokalitu, ked prevadzkovatel skladky si mysli, ze "bezne" poziare neposkodzuju okolie, ale sposobuju iba jemu financnu ujmu. Potom sa uz len pytam. Co robia kompetentne kontrolne organy? Cital som na uradnej tabuli mesta HC, ze ustne pojednavanie verejnej vyhlasky, zmena stavby pred dokoncenim - skladka Vlcie hory sa z arealu skladky presunulo do sidla SIZP v BA. Ked je take nebezpecne vstupit do arealu skladky, ako aj sam konstatujete, a dokonca niekde v diskusii som cital, ze ani inspektori SIZP nemali povolene vstupit do arealu, chcete nam nahovorit, ze toto nebezpecnstvo sa za plot skladky nedostane? Co sa tam tajne deje, ked to nemoze nikto vidiet?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   K vášmu popísaniu rizikovosti požiarov na skládke mi (bez toho, aby som niečo spochbňoval, alebo polemizoval o tom) dovoľte protiotázku - ako sa nebezpečnosť požiarov zmení, keď skládku začne prevádzkovať iný prevádzkovateľ? (moja súkromná obava hovorí, že iba klesne motivácia niektorých odporcov, najmä ak to bude prevádzkovať ten "ich"). Čo sa týka druhej časti vášho príspevku - kompetntné orgány konajú. Buď na vlastný podnet, alebo na podnet kohokoľvek. Čo sa týka zmeny stavby pred dokončením a rokovania na SIŽP by som netrpel až takou paranojou. Čo by ktokoľvek zistil viac z administratívnej budovy, než spoza plotu areálu? A napríklad je bežné, že do fabrík, či na stavbu máte zakázaný vstup a nepredpokladáte automaticky, že sa tam deje niečo nekalé... Raz som to tu už spomínal. Tiež hocikoho k sebe domov nepustíte bez ohľadu na to, že nemáte čo skrývať.

   Príspevok je reakciou na "zdravotnik"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Vas by mali asi radsej niekde zavriet a tiez nikoho k Vam nepustit.Lebo ten,kto tu trpi paranojou ste ken a len Vy sam.Ale koniec koncov,ved aj za to ste plateny,ze?! Ukoncite tu uz to divadlo,klamanie,zavadzanie,zahmlievanie a zozente si nejake rozumne parne argumenty,aby ste na tom bliziacom sa mestskom zastupitelstve nevyzeral ako blbec.Ak teda pridete?!

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 38. gravatar

  Hlohovčania, sledujem vašu diskusiu a fandím vám. ALE! Začnite používať riadne argumenty. Veľa z vás vyčíta, že si firma najala hovorcu. A čo si myslíte, že by sa zmenilo, keby poverila nejakého svojho zamestnanca? Rétorika by sa zmenila? Je to úplne normálne a nie je to žiadny relevantný argument proti firme. Dajte dokopy fakty a pýtajte sa rozumné veci. Držte sa!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ja si myslim, ze Hlohovcania sa pytaju relevantne otazky, ale hovorca len vela hovori, ale nedava na tieto relevantne otazky relevantne odpovede. Koniec koncov, to je predsa uloha hovorcu, zahmlievat a obvinovat pytajucich sa:)

   Príspevok je reakciou na "Fanda"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vazeny Fanda Plastic People. Ja tu vidim zatial len prazdne slova a trocha arogancie zo strany PP, uvedomuju si svoju financnu vyhodu, mi tu totiz trpime a oni za to inkasuju EURa. Takze Fanda Plastic People,ak chcete radi sa s Vami vymenime a spravime si skladku pri vasom bydlisku so zvozom v okruhu 100km. Dufam ze tam u Vas bude aj miesto na nebezpecny odpad - ten mam najradsej, priam ho milujem, ked je 100km odo mna.

   Príspevok je reakciou na "Fanda"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   2LB

   Je tam veľa relevantných argumentov, len zatiaľ žiadne rozumné odpovede a dôkazy.Vyzývam hovorcu, aby odpovedal na každú otázku, najmä na tie , ktoré sa týkajú protokolu inšpekcie, to sú zistenia, nie potom "vaše" závery..

   Príspevok je reakciou na "Fanda"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Písal som o argumente, že si firma najala hovorcu. Spomína sa v diskusii často. Samozrejme, že je tam veľa relevantných argumentov, ale tento k nim rozhodne nepatrí. Neviem, či je hovorca aktivistov ekológ, hasič, právnik a zamestnanec životného prostredia zároveň. Argumentovať, že hovorca nie je zamestnancom, ale z externej firmy je zbytočné. Určite ani projekt nerobili zamestnanci prevádzkovateľa. Zopakujem, že vám fandím, ale chcel som vás na to upozorniť. Sústreďte sa na fakty a nenechajte sa strhnúť na túto úroveň komunikácie. Iba tak môžte uspieť. Poviete desať silných argumentov a jeden slabý, tak sa samozrejme toho chytí a bude sa hovoriť veľa iba o tom. Len aby sa vyhli odpovedi na ostatné.

    Príspevok je reakciou na "2LB"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Dovolim si upriamit Vasu pozornost, vazeny "Fanda", na stranku hcskladka.sk. Je tam zverejneny otvoreny list primatorovi s presne zadefinovanymi poziadavkami, co sa skladky tyka. A su tam aj odpovede primatora. Akoby ich hovorca pisal. Samozrejme v tomto pripade hovorca primatora...

     Príspevok je reakciou na "Fanda"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dobrý deň, snažím sa odpovedať na každú otázku, ktorá smeruje na PP a nie na politiku a ktorá nie je vyslovene iba snahou o provokáciu. K odpovedi na protokoly, ktoré sú zverejňované a nie závery som už povedal, že minimálne by vám mohlo byť podozrivé, prečo ich aktivisti nezverejňujú. Zjavne preto, že im nevyhovujú. Táto otázka je dosť komplexná a vyžaduje hľadanie v dokomentácii, aby som vám predkladal reálne veci a nie iba domnienky, preto to aj trvá chvíľu. My totiž nemáme dôvod manipulovať fakty a zamlčiavať nejaké informácie s výnimkou vecí, ktoré sa zjavne niekto snaží získať pre našu konkurenciu. Momentálne zvažujeme dokonca, že by sme všetky závery kontrol zverejnili na internete, pretože v nich naozaj nič škandalózne nie je. Nehanbíme sa priznať, že tu i tam boli napríklad administratívne pochybenia, alebo nejaké výtky kontrolovaným orgánom. Vždy však bola zjednaná náprava. Nič iné než sa deje v 90% firiem, keď k ním zavíta nejaká kontrola. Myslím, že dôležité je, že nikdy nešlo o nič závažné a nikdy nebolo ohrezené bezpečie č životné prostredie a vždy bola zjednaná náprava. Ale mám aj jeden konkrétny príklad, aby ste mali predstavu prečo je rozdiel v protokole a v závere. Kontrola napríklad tvrdila, že časť nebezpečného odpadu bola uložená v sudoch, ale tie neboli uzatvorené. Realita - áno, lenže nešlo o nebezpečné odpady, ktoré museli byť v uzatvorených sudoch, respektíve išlo o nebezpečný odpad, ktorý vôbec v nádobách nemusel byť. Napríklad handry nasiaknuté olejom z autoservisu. Môžu byť voľne skládkované. Keďže prevádzkovateľ mal prázdne sudy, tak tie handry dal do nich. Toto porušenie bolo bez problémov vysvetlené. V protokole to vyzerá nebezpečne - neuzatvorené nebezpečné odpady v realite tak, že prevádzkovateľ urobil niečo navyše, čo zákon ani nepredpisuje.

    Príspevok je reakciou na "2LB"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 39. gravatar
  ico

  Onedlho bude /možno/ kvitnúť poniklecova lúka chodte sa tam ludia pozrieť a nadýchať čerstvéhu vzduchu. Ja tam chodím každý rok a vždy sa mi to spája s neuveritelným zážitkom. O toto ale bohužial vdaka tomuto svinstvu prídeme. Čo vy na to páni zastupitelia alebo je Vám to jedno???? Rád by som tu videl Vaše vyjadrenie alebo sme Vám na háku????

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 40. gravatar

  No uvidime, ako to dopadne. Argument s autami so zahranicnymi SPZ bol zmietnuty. Dufam, ze ostatne argumenty nie su postavene na vode resp. JPP. Otazka na lokalpatriota: naozaj podavate trestne oznamenia, alebo mas zasa len silne reci.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 41. gravatar

  Pán Bezák, keď chcete argumentovať, tak si najprv naštudujte celú problematiku. A nehovorte, že som útočný Som skôr sklamaný, že niekto môže takto argumentovať a pritom je za to platený. Skúste si naštudovať, či hasiči faktúrovali svoje "pôsobenie" na skládke Vlčie hory a ako to dopadlo (vi'd súdne spory týkajúce sa tejto záležitosti) A potom sa ozvite. A skúste neoblbovať normálneho občana, ktorý fakt netuší, čo sa tu deje...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Hasiči svoje pôsobenie nefaktúrovali, čiže to niejak nedopadlo a a žiadne spory v tejto veci z hasičmi nie sú a ani neboli.

   Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pán Bezák, nechcel som reagovať na tomto fóre, ale už sa to nedajú čítať tie vaše reakcie. Zo všetkých Vašich dnešných a aj minulých reakcií je jasné, že ste absolútny amatér a diletant. Klamete a zavádzate verejnosť Vašimi "pravdivými" informáciami. Je vidieť, že ste iba hovorca a interpretujete iba informácie od majiteľa skládky. Vôbec ste si nedal námahu naštudovať si celý prípad, resp. informovať sa na iných skládkach, ako má vyzerať ich prevádzka a podsúvate iba svoju pravdu. Snažíte sa manipulovať verejnosť nejakými ekonomickými a politickými záujmami, pritom Vás ani nenapadlo, že aktivistom môže isť "iba" o zdravé životné prostredie. Môžem Vás ubezpečiť, že nám je úplne jedno, kto je prevádzkovateľom skládky, kľudne nech by to bol aj podnikateľ z Hornej-Dolnej... Vôbec nemáme záujem na uzatvorení skládky. Našou snahou je iba jedno, aby skládka bola prevádzkovaná podľa zákona, platných povolení a v súlade s dobrými mravmi. Ale nie len od teraz, resp, práve teraz, ale aby boli odstránené zo skládky aj predošlé pochybenia. A pýtali ste sa, prečo sme neoslovili priamo majiteľa skládky a nekomunikovali s ním. Na to je jednoduchá odpoveď, sme občania mesta Hlohovec a pre nás je partnerom ten , ktorý nás zastupuje, t.z. primátor, resp. poslanci MsZ. Z Vašich reakcií je zrejmé, že záujem o skládku u Vás začína objednávkou od PP a končí úhradou faktúry. Životné prostredie je Vám úplne, ale úplne ukradnuté.

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dobrý večer pán Bezák, ak je pravdivé vaše tvrdenie z 13.3.2013, 14:28:40, že hasiči nič nefaktúrovali, myslíte si, že “SAMOTÁR” citoval nejaký blud ?: “§56 ods. 3 Zákon o ochrane pred požiarmi. Právo na náhradu výdavkov sa uplatňuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby-podnikateľa, v ktorej záujme sa pomoc poskytla; táto právnická osoba alebo fyzická osoba-podnikateľ aj náhradu výdavkov poskytuje. Spýtam sa inak. Koľkokrát si hasiči uplatňovali náhradu škody a koľkokrát a v akej výške im ju Plastic People uhradili.” Keď nič nefaktúrovali (myslím hasiči), tak kto to zaplatil? Asi mesto Hlohovec, ktoré stejne nevie čo s peniazmi. A ak je pravdivé vaše tvrdenie, že spory s hasičmi nie sú, mohli by ste prosím laickej verejnosti trošlu priblížiť napr. tento spor?: “20S/3/2011  2011200107 JUDr. Ľubomír Bundzel Krajský súd Trnava 20.10.2011“ Je dobré, že aspoň niekto má k dispozícii fakty. (myslím vás). Tak ich prosím sprístupnite verejnosti. Určite vám bude vďačná. Ja netvrdím, že ste klamár... (ani, že zavádzate.) Vzhľadom na hrozbu, že každý, kto sa čo len trošku krivo pozrie na skládku Vlčie hory, riskuje, že ho naše nezávislé súdy odsúdia k zaplateniu spravodlivej pokuty/náhrady, si to nikto ani nedovolí. A mne sa zasa nechce chodiť stále napr. do Štrassburgu...

    Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 42. gravatar

  kedže môj príspevok odstránili....pretože som asi podla nich použil nevhodné slová!!!!........... napíšem to len v skratke,.....p.Bezák je človek ktorý tu je preto aby nas všetkych oklamal , tak ako klame pp.........treba verit p.Kollárovi, ktorí bojuje za nás za všetkých a vyjadriť mu podporu a to verejne...tak sa ludia zobudte a bojujte za svoje práva a svoje mesto.....aspoň pre naše deti......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tí čo mali možnosť vidieť systém práce PP na skládke Vlčie hory sa jednoznačne prikláňajú na stranu pána Kollára a vážia si jeho prácu.

   Príspevok je reakciou na "peter ulík"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Mňa by zaujímalo, že či pán Kollár, keď teda ide kandidovať na primátora Hlohovca, že či zverejní aj informáciu o financiách, ktoré už do tohto podniku investoval. Čo by bolo minimálne slušné. Veď predsa platí reklamu, nejaké tie médiá. Zaujímalo by ma, že koľko to tak za ten čas už je peňazí, ktoré do toho preinvestoval a z čoho tie príjmy pochádzajú, pretože príbehy o STV poznáme všetci veľmi dobre. Aká to bola a je inštitúcia a koľko na tom v akej dobe zarobil. V západných krajinách je toto úplne bežné, že kandidát zverejní svoj bankový účet a zverejní aj výdavky. Prosím pán Kollár, mňa by to veľmi zaujímalo. Ďakujem za skorú odpoveď.

    Príspevok je reakciou na "Erik"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Pozrite prosím moju odpoveď na podobnú otázku vyššie, nechcem ju sem celú kopírovať, aby som zbytočne nezahlcoval diskusiu. Ďakujem.

     Príspevok je reakciou na "Hlohovcan05"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Dobrý deň pán Hlohocan05, nie ste Vy náhodou zakuklený pán Bezák, ktorý keď mu došli argumenty ohľadne skládky prešiel na novú taktiku? Táto diskusia je o skládke nie o pánovi Kollárovi. Neodvádzajte prosím zasa pozornosť iným smerom. Už ste to skúšali viac krát. Ale viem pochopiť, že Vy nedokážete vôbec pochopiť, že je niekto ochotný VENOVAŤ obrovské množstvo svojho času a dokonca i financií pre verejné blaho. Proste len-tak. Neuveriteľné, že? A predstavte si, že existujú krajiny, kde je to normálne. Tiež neuveriteľné, že? Mne pripadá jedna vec neuveriteľná. Keď ani po toľkých mesiacoch snahy o zlepšenie pomerov na skládke obyvateľstvo (až na pár výnimiek) neprejavilo väčší záujem o svoju budúcnosť, ktorú mohlo prejaviť napr. svojou účasťou na mestskom zastupiteľstve a tým podporou aktivistov, tak mohol aspoň niekto navrhnúť napr. zbierku po napr. 1 EUR a tým vytvorenie fondu, z ktorého by sa financoval tento "podnik", ako ste to krásne nazval. No a keď zoberiem do úvahy, že sa skládka týka cca 30.000 občanov, tak by sa mohol vytvoriť 30000 eurový fond ! A s takými peniazmi by sa dal možno preplatiť aj oficiálny pán Bezák, možno by už šíril múdra opačným smerom. Ako to vydíte Vy?

     Príspevok je reakciou na "Hlohovcan05"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Za koho kopeš ?Za tých hlupákov čo vedú Hlohovec ?,za tých lotrov,zlodejov,mafiánov ?

     Príspevok je reakciou na "Hlohovcan05"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Je to podstatné? Má to niečo so skládkou? A už vôbec nechápem, ako to súvisí s mojim príspevkom. Čo keby si skúsil reagovať na príspevok? Pýtal som sa ako to vidíš.

      Príspevok je reakciou na "k hlohovčanoviO5"


     • gravatar

      Sorry, myslel som si, že reagujem na Hlohovčana05.

      Príspevok je reakciou na "k hlohovčanoviO5"


      • gravatar

       už v tom máte neporiadok. idete podľa hesla, kto nejde s nami, ide proti nám. takto sa správali komunisti. neuznávate názor iného človeka. celá táto diskusia je len fraška a zakrýva pravý dôvod a tým je politika. o nič iné vám nejde. nerobíte to pre ľudí, robíte to pre svoj osobný prospech.

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


      • gravatar

       Ešte som jeden Tvoj názor,okrem pokusov o odklon od témy, nezaregistroval. A dovolím si tvrdiť, že čítať viem... Čo keby niekto robil niečo nezištne pre ľudí, pre seba, svoju rodinu, pre budúcnosť. Už som to raz písal. Len-tak. Povedzme, že z presvedčenia. A za svoje peniaze. Zdá sa, že to je pre teba nepredstaviteľné. Zatiaľ zostalo cca 6 okruhov otázok, týkajúcich sa skládky, nezodpovedaných. Skús zaujať aspoň k jednej z nich stanovisko. Len-tak. Dokonca apoliticky. Ideálne by bolo, keby to bolo odborne. Alebo aj laicky. Jednoducho skúsiť niekde vyhrabať trochu sedliackeho rozumu, posúdiť, vyjadriť sa. Ťažké, čo?

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


      • gravatar

       Tomu, kto je zaujaty a pochopit nechce, nema ziadny vyznam nieco vysvetlovat. Opakujem to znova, politika nema na lokalnej urovni absolutne co hladat a to, ze sucasni hradni pani nasho mesta sa skryvaju za politicke strany je len a len ich problem. Preto ti odporucam, skus tu najst radsej to pozitivne a nehladaj tu nieco, co tu vobec nie je.

       Príspevok je reakciou na "Cudzinec"


 43. gravatar

  A pana Bezaka co vyhodili z roboty?Alebo si uz stavia dom na Vlcich Horach?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nepouzivaj tu cudzie prirovnania ,ktore boli adresovane tebe lokalpatriot... hlupemu vysvetlis pochopi zaujatemu nie ,na upresnenie veci .

   Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Si tu dlho nebol olovko. To,ake prirovnania a kedy pouzijem,teba nemusi trapit. Rozkazovat mozes svojim lokajom a poskokom. Inak nemas chut nieco konecne spravit pre toto mesto (myslim nieco pozitivne) a pridat sa k nam v sobotu 23.3. 10:00 pri stadione Slovana HC? Ideme si trosku zabrigadovat a vycistit nase okolie.Alebo uz nieco mas?

    Príspevok je reakciou na "lokal Patriot"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Prave kvoli ludom ako ty tam nepridem. Ocenujem, ze niekto robi nieco pre druhych, ale nalepkovat sa Frastacanmi mi pride nechutne. Na kazdeho vo fore prskas, ponizujes a urazas, iba skupinku vyvolenych ospevujes. Vy ste Frastacania a ti, co s vami nesuhlasia su co? Nieco menej? Nie su Frastacania? Spravam sa slusne, nehadzem odpad na zem a dokonca ho zdvihnem aj po inych. Nebudem sa ale tvarit, ze som nieco viac a vadilo by mi, ak by ma niekto spajal s vami.

     Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Ach jaj...si najskor precitaj prispevky lokal Patriota a potom hovor nieco o prskani. A pokial ide o nejake moje nazory na ludi, ktori riadia toto mesto (aj z pozadia) a ich privrzencov, tak za vsetkym, co som tu napisal si stojim. No a pokial ide o tvoju neucast, tak ti len pripomeniem, ze okrem nas organizuje brigadu aj dalsia skupina ludi, ktorej evidentne tiez zalezi na zlepseni zivota v nasom meste. Co tak pomoct s cistenim im? Hm? Ci sa ti to nehodi? Inak co je nechutne na Frastacanoch? Ty nie si Frastacan? PS: Aj ked s tebou nesuhlasim, ked ty zorganizujes podobnu akciu, aku organizujeme my, ja pridem, lebo pojde o dobru vec. Asi v tom je medzi nami rozdiel.

      Príspevok je reakciou na "obcan"


      • gravatar

       Lokalpatriot -brate , keď tak na to pozerám tu sa asi tvoria dejiny !!!!??? (smiech cez slzy) Fraštačania sú lumpi , zlodeji,je to banda spriahnutá iba preto , aby sa nabaľovali ....kšeftovali a podobne ! Samozrejme všetko sú to zamestnanci istej nemenovanej zločineckej skupiny , alebo podnikatelia závislí na ....... !!! Zabudol som niečo ??? Netráp sa , ak tu niekto prispieva anonymne , tak jeho príspevok je pre väčšinu národa vysoko uveriteľný.... Robme si svoju robotu , kto nás pozná vie kto sme a pre týchto ľudí má význam pokračovať v načatom . My sa nepotrebujeme nikomu spovedať , za nami sú skutky , nie prázdne anonymné rečičky na fórach .. Apropó , veď to tu ide ako na bežiacom páse , jedna téma za druhou a za chvíľu sa zabudne na všetko a ide sa ďalej... Nechal som sa uniesť v tak dôležitej téme a ospravedlňujem sa za porušenie svojho vyznania , že v tak dôležitej téme by sa nemalo riešiť iné... len dúfam , že týmto sa ukončia žabomyšie vojny a bude sa tu prispievať k veci.

       Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"


    • gravatar

     Dobry den neviete čo sa stalo s p,Bezakom hovorcom pp ved už ani neodpoveda ...

     Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      kašle na to, už to nemá význam keďže jeho argumenty neobstáli.

      Príspevok je reakciou na "kivi"


     • gravatar

      Dobrý deň, nové otázky nepolitického charakteru nepribúdajú. Mám pocit, že som odpovedal na všetko, čo ste sa k téme pýtali, prosím opravte ma a ak máte doplňujúce otázky, rád ich ešte zodpoviem. Prosím neočakávajte však odomňa, že sa budem vyjadrovať k lokálnym politickým témam a k vzájomným obviňovaniam diskutérov.

      Príspevok je reakciou na "kivi"


      • gravatar

       Dobry den p.Bezak neodpovedali ste mi bola uzatvorena prva etapa skladky ano alebo nie lebo zvašich odpovedi to nieje jasne,použilo sa vela vody na hasenie skladky ktora opakovane horela a kto je teraz na vine hasiči alebo ludia ktory tam byvaju blizko,myslim si že na vine su hasiči preto ide odtial ta voda uhadol som...nieje to politicka otazka...

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       chceli by ste bývať so svojimi detmi v susedstve so skládkou nebezpečneho odpadu?

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       počuvajte mal by som prevas riešenie tak aby to nevadilo nikomu,ale zas by ste nemali čo robit prestahujte ludi čo tam byvaju niekam kde nieje skladka,nemusia dychat smog môžu si kludne zasadit zeleninu vo svojich zahradach,napit sa a polievat vodou svoje zahrady , alebo prestante vyvažat NO, a podajte žalobu na hasičov že porušilo uzavretie prvej etapy skladky a budete spokojny aj čisty toto nieje politicka reakcia,mam si aj odpovedat čo mi asi tak odpoviete ....

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Aj ked tvoj prispevok nestoji za odpoved,odpoviem ti: Vrat sa do tej skoly na Jarmocnej a skus si dokoncit aspon jeden rocnik.

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Ahoj Kivi, ako nápad to nie je zlé. Problém iba je, že sa to týka mojim odhadom cca 10.000 ľudí, samozrejme, za predpokladu, že železnica nepustí záťaže zo skládky ďalej do Hlohovca. Tých 10.000 ľudí potrebuje cca 2500 domov/bytov, teda by museli investovať cca 250.000.000 EUR. Plus cenu pozemkov. A to skládka nezarobí. Takže je určite lacnejšie napr. najať si hovorcu, pozvať primátora na brigádu, ostatné činnosti prenechávam obrazotvornosti publika...

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Pane lokalpatriot nemyslel som to važne treba sa spametat ved môžete napisat aj niečo ironicky ...mal som ovas ine mienenie a čitajte pozorne čo som vlastne napisal...nie iba to čo vam vyhovuje

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Odpovedám sice sám na seba, ale táto odpoveď smeruje na diskutujúceho s nickom kivi. V mojich odpovediach som síce na vašu otázku odpovedal, ale skúsim jasnejšie. I. etapa ešte nebola uzatvorená a rekultivovaná, je iba naplnená a aktuálne sa už ďalej nenapĺňa. Čiastočne sa rekultivoval svah skládky. Zatiaľ sa v ničom inom nemalo pokračovať a realizovať. A čo sa týka rekultivácie, tak s ňou naozaj nijak požiarnici nesúvisia... Aktuálne PP požiadal o stavebné povolenie na rekultiváciu dvoch kaziet SO 08 a SO 09, čo je štádiu povoľovania. Pre možno doplňujúce info, alebo objasnenie - skládka nemá vo svojej finálnej fáze vyzerať ako dva kopce, ale ako jeden, ktorý bude finálne zrekultivovaný. Priebežné práce sa však samozrejme budú realizovať. Dôležitý dôvod na to, prečo I. etapa nie je uzatvorená v aktuálnej podobe je aj zámer prevádzkovateľa o rozšírenie kapacity skládky (nie však areálu) a s tým súvisiaci nový projekt rekultivácie. Čo sa týka použitia vody tak naozaj vám pri všetkej snahe nerozumiem, že čo je zlé a čo bola chyba, alebo problém a kto a prečo zaň má byť zodpovedný. Čo sa týka sťahovania, tak si nie som úplne istý, či vám rozumiem a rozumiem vašej irónii a vtipu. Skládka v katastri mesta Hlovovec bola, je a bude. Bez ohľadu na to, kto ju bude prevádzkovať. Tak ako je v katastri mnohých iných obcí na Slovensku, čo je možno smutná realita. Veď nikto skládku za barákom nechce, ale na druhej strane si asi každý uvedomuje, že niekde musia byť... Môžeme s tým však všetci niečo robiť a začať od seba. Dôsledným separovaním napríklad, aby sa do komunálneho odpadu nedostávalo to, čo tam nepatrí, obmedzením tvorby odpadov, šírením osvety a podobne... Len tak na okraj. Pri stúpaní do kopca smerom na Vlčie hory od Hlohovca si všimnite nelegálne skládky, bordel pri ceste, vypaľovanie na záhradách a podobne. Úprimne vám poviem, že v samotnom areáli skládky je väčši poriadok, než po ceste na ňu. Nechcem znevažovať to, že bývate pravdepodobne veľmi blízko skládky a ste logicky naviac postihnutý jej negatívnymi dôsledkami, ale prevádzkovateľ môže urobiť jediné - prevádzkovať skládku v súlade s legislatívou (čo robí) a realizovať opatrenia nad rámec predpisov, aby eliminoval jej negatívne dopady (čo robí tiež). Verím, že lepšou informovanosťou verejnosti o prevádzke skládky a jej fungovaní napomôžeme lepšiemu pochopeniu niektorých procesov a otázok a súžitiu obyvateľov a prevádzky.

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Ak to bolo myslene ironicky, tak ten moj prispevok beriem spat. Sorry :)

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


      • gravatar

       Dobrý večer pán Bezák, aj ja sa lúčim a nekomentujem tento stav ani vaše účinkovanie. Začnem odzadu. Odpad separujem ja a moja rodina mnoho rokov . Zatiaľ mi to moc nepomohlo. Na rozlúčku sa pokúsim získať a spochybniť vaše rozlúčkové tvrdenie : " A čo sa týka rekultivácie, tak s ňou naozaj nijak požiarnici nesúvisia..." Pokúsim sa získať aj ďalšie podklady týkajúce sa rekultivácie 1. etapy skládky a použitia cca 4 Mio korún na rekultiváciu . Možno to bude laickú verejnosť zaujímať. Takisto sa pokúsim venovať tvrdeniu projektanta, že použitie vody na hasenie požiaru na skládke je neprofesionálne a vašemu tvrdeniu, že bol na skládke vybudovaný systém na hasenie požiarov vodou. Ja tam síce vidím zásadný rozpor (projektant je zásadne proti ), nechajme to na laikov (keď na to odborníci kašlú), asi si spravia nejaký názor. Čo sa týka rekultivácie skládky a vašeho tvrdenia: "Dôležitý dôvod na to, prečo I. etapa nie je uzatvorená v aktuálnej podobe je aj zámer prevádzkovateľa o rozšírenie kapacity skládky (nie však areálu) a s tým súvisiaci nový projekt rekultivácie." sa budem sa snažiť získať ďalšie podklady, ktoré potvrdia, že sa tu nedeje všetko podľa predpisov a zákonov. Nemalo by to byť ťažké, jednotlivé dokumenty z rôznych rokov hovoria jasnou rečou. Viem si však predstaviť, že príslušní úradníci kreatívne zmenili svoje jasné predchádzajúce rozhodnutia... Či v súlade so zákonom, ponechám zasa na názor verejnosti. Nemám nič proti tomu, aby prevádzkovateľ prevádzkoval skládku v súlade s predpismi, bol by som dokonca veľmi rád, keby tak činil. Či to naozaj chce a vie, je druhá vec. Od roku r.2006 mal na to dosť možností... Páči sa mi vaša nechápavosť, týkajúca sa sťahovania. Verte mi, v normálnej spoločnosti by uhradenie nákladov na sťahovanie, v dôsledku "znemožnenia normálneho bývania" nepatrila do oblasti sci-fi. No a nakoniec, hádzať celý problém na divoké skládky je veľmi ... Posledná otázka na rozlúčku, ešte stále sa viete pozrieť ráno do zrkadla?

       Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"


 44. gravatar

  V PP majú dovolenku alebo už vzdali tento pokus? Alebo radšej píšu žaloby?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 45. gravatar

  Vážený portál HLOHOVECKO.SK. Chcem sa vám týmto poďakovať za zverejnenie tejto diskusie. Považujem to z vašej strany za snahu o pomoc vyriešenia problému vo veci Skládka Vlčie hory. Zároveň chcem konštatovať, že uvedená diskusia k danej veci podľa môjho názoru nie je k ničomu nápomocná, nakoľko dochádza k zavádzaniu, lži a vzájomnému osočovaniu zúčastnených. Vysvetlím prečo. Som jednou z dotknutých občanov mesta Hlohovec, ktorá si na vlastnej koži skúsila pravidelné zamorovanie našich obydlí, ktoré sme si väčšina svojpomocne budovali niekoľko rokov. Preto tvrdenia, že je za snahou aktivistov nejaká politika, sú absolútna LOŽ!!! Nikto zo zúčastnených, ktorí niečo také tvrdia si na vlastnej koži neskúsili, aké je dýchať spaliny po požiaroch zo skládky o to viac ,že tu bývame prevažne rodiny s malými deťmi!!! Oceňujem snahu pána Bezáka zodpovedať na otázky avšak pri všetkej úcte voči nemu ho nepovažujem za kompetentného venovať sa tejto problematike, nakoľko nie je odborníkom v oblasti odpadového hospodárstva ani životného prostredia. Je mediálnym poradcom a táto práca mu ide veľmi dobre. Do dnešného dňa som sa do diskusie nezapojila a toto je môj prvý a zároveň posledný príspevok k tejto téme. Možno je to niektorým na smiech, ale mne je do plaču, keď niektorí túto tému bagatelizujú, nebodaj hľadajú za tým politiku, nakoľko si neuvedomujú o ako závažný problém ide. Aktivistom ďakujem za snahu o vyriešenie a zviditeľnenie tohto problému.Všetkým prajem pekný deň.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý deň pani Ľubica. Našou snahou bolo predovšetkým podnietiť všeobecný záujem. K spusteniu diskusie nás viedli prísľub primátora k zorganizovaniu verejnej diskusie s prevádzkovateľom skládky, ktorá sa dodnes neuskutočnila a ochota zástupcu spoločnosti Plastic People odpovedať na otázky občanov. Napriek tomu, že mnohé odpovede neuspkojili diskutujúcich, za veľké pozitívum takejto formy komunikácie považujeme, že obe strany získali prehľad o spôsobe argumentácie. Môže to byť nápomocné pri ďalšom kole, ktorým snáď bude "živé stretnutie". V tak závažnej téme asi nie je možné vyhnúť sa emóciám. Inak by to nebolo ani pri osobnom stretnutí a argumentácia by bola podobná. Veríme, že aspoň časť otázok a odpovedí naznačila, s čím môžu počítať obe strany pri ďalšej konfrontácii.

   Príspevok je reakciou na "Lubica K"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 46. gravatar

  Poďakovanie a uzatvorenie diskusie. Chcel by som sa poďakovať redakcii hlohovecko.sk za poskytnutie tohto priestoru na otázky a odpovede a aj diskutujúcim za mnohé relevantné otázky a podnety. Verím, že sa nám podarilo aspoň na niektoré odpovedať tak, aby ste považovali odpovede za relevantné, prípadne rozptýlili váš strach. Chápem, že vznikla nedôvera voči skládke a aj tomu, že vám boli nepríjemné incidenty, ktoré sa našťastie javia ako minulosťou. Mám pocit, že najviac pochybností a odporu však pramení z nedostatku informácií a sú minimálne občas podporované klamstvami a polopravdami, pričom stále som náchylnejší veriť dobrému úmyslu tých, ktorí sa verejne angažujú, ale pochybnosti mám o tých, ktorí im informácie dodávajú. Verím však, že pomocou dialógu sa nám podarí pochybnosti rozptýliť a nájsť spoločnú reč. PP chystá v najbližšej dobe dva projekty, ktoré by mohli byť pozitívne vnímané verejnosťou, ktoré smerujú práve k väčšej transparentnosti a aj k lepšej informovanosti o prevádzke. Chápte však prosím aj to, že PP je súkromná firma, ktorá podniká síce v katastri Hlohovca, ale nie je nijak podporovaná mestom a ani nie je mestom vlastnená a preto čokoľvek verejne poskytuje je nad rámec zákona a nie je jej povinnosťou. Chcel by som preto túto diskusiu pomaly ukončiť, keďže relevantné otázky na prevádzku pomaly ustali a nahradili sa vzájomnými škriepkami diskutujúcich, politikárčením a témami, ktoré so skládkou nesúvisia, na ktoré si nedovolím reagovať. Napriek tomu som poprosil redakciu, aby fórum neuzatvorila a budeme sa snažiť ho monitorovať a v prípade, že vyvstane nejaká relevantná otázka, tak ju radi zodpovieme v rámci časových možností. Zároveň komukoľvek poskytujem mail na prípadné otázky: marek (a) mediamedia.sk. Ešte raz ďakujem za diskusiu a dovidenia snáď niekedy naživo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobrý večer, tie tri posledné slová "snáď niekedy naživo" mám chápať tak, že to pozvanie na verejnú diskusiu na mestskom zastupiteľstve 25.4.2013 odmietate? Niečo sa mi marí, že ste prisľúbili účasť a že sa dokonca tešíte. Alebo sa mýlim?

   Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dobry den takže mi tu nevieme,mame nedostatok informacii ,podporovany nedostatočnymi polopravdami,klamstvami ktore tu vravime aked chceme niečo vediet tak sa zahmlieva neodpoveda sa uplne na otazky diskutujucich ...snažil som sa zistit prečo vlastne toto robite každu jednu vašu reakciu som si prečital na niektore otazky ste šikovne ani neodpovedali skuste prist cez letne mesiace,nezavisle potajme sa pohybovat okolo skladky...ja viem ste iba hovorca, ste hlavne odbornik na komunikaciu na žP asi nie ...ked sa vas spytam či ste boli prediskutovat danu temu na Vš v Nitre existuje tam taky odbor ako Ochrana a tvorba životneho prostredia,ked zlikvidujete okolitu prirodu rastliny, ktory tam je všetko zo všetkym suvisi... nemôžem za ostanych ludi že sa tu napadaju a osočuju čo by im malo byt za jedno ked je to taka zavažna vec ako je ochrana životneho prostredia aj vaše deti tu budu žit po vas pochadzam z Hc velmi rad chodim do panskej a velmi ma mrzi v akom je stave ale to je na každom ako sa k tomu stavia.s pozdravom majte sa pekne a nech sa vam dari....kivi

   Príspevok je reakciou na "M. Bezák mediamedia"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 47. gravatar

  dobrý deň, neviem prečo sa tu vlastne bavíme len o skládke, ktorá je prevádzkovaná a kontrolovaná štátnymi zložkami a nediskutujeme o čiernych skládkach, ktoré tu máme všade na okolo a ktoré si robíme my. nediskutujeme o zlých veciach ako sú staré skládky, ktoré nie sú vôbec monitorované. jedna je pod priemyselným parkom smerom do mesta. rozumiem tomu, že na tomto sa nedajú naberať politické body, pretože to sú staré veci a nikomu sa do toho nechce. ale aj tak, ak nám ide o životné prostredie .... toto stojí za pozornosť! rovnako ako to, že že na šoltésovej ulici je schválený zberný dvor pre ASA-u na nebezpečný odpad ???!!! naozaj len pár metrov od rodinných domov! či ASA je fajn, tak proti nej radšej nič? otázky sú na vedenie mesta a rovnako na aktivistov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   vazeny RNDr., som rad, ze viacerym nam zalezi na cistote zivotneho prostredia, v ktorom zijeme. Nech sa paci, aktivizujte sa, ak mate vyhrady alebo namietky - zamer zberny dvor , Soltesova ul. HC je zverejneny na enviroportali a aj na uradnej tabuli mesta HC. Kazdy sa moze slobodne zapojit do procesu EIA podla zakona 24/2006 o posudzovani vplyvov na zivotne prostredie a SLOBODNE vyjadrit svoj nazor do 4.4.2013! V tom pripade sa vsak musite pod svoj nazor podpisat celym menom.

   Príspevok je reakciou na "RNDr."

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 48. gravatar

  Dobrý deň, že by to bolo tým , že má táto téma názov: TRÁPI VÁS SKLÁDKA VLČIE HORY?PÝTAJTE SA! ? Ten názov témy mi pripadá vcelku jasný. A ešte malá poznámka. Chcete úkolovať aktivistov? Aktivisti väčšinou vzniknú preto, že štátne zložky nevykonávajú svoju prácu tak ako by mali (nemusia to byť iba štátne zložky). Proste sa pokúsia vyriešiť nejaký problém sami. Čo vám bráni stať sa aktivistom, vybrať si tému, ktorá vás zaujíma (napr. skládka pod priemyselným parkom) a pokúsiť sa problém vyriešiť? Napr. by ste mohli bojovať za zahasenie požiarov na skládke pod priemyselným parkom...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 49. gravatar

  Aby sa laická verejnosť mohla lepšie zorientovať, bolo by vhodnejšie keby sa pripravil samostatný článok štýlom: argument - dôkaz, protiargument - dôkaz.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 50. gravatar

  Zaujímavé, že existujú mestá, kde to akosi inak funguje: http://prievidza.sme.sk/c/6749063/pre-unik-vody-zo-skladky-zasadal-v-prievidzi-krizovy-stab.html Zvláštne, že? Zurčiacu bystrinku si nikto nevšíma, napriek tomu, že všetci zodpovední o nej vedia. Akurát vinníci sa predháňajú vo vymýšľaní rôznych výhovoriek, bez toho, že by si výmysly skoordinovali.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím