Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

15. apríl 2013

V Hlohovci opäť horeli autá!

Rozmáhajú sa v Hlohovci praktiky podsvetia? Najnovšie vyčíňal neznámy podpaľač na Ulici. kpt. Nálepku.

V Hlohovci opäť horeli autá!

Aktivita podpaľačov v Hlohovci neutícha. Plamene ničia autá a nedávno ľahla popolom i prevádzka bufetu. Najnovšie horel Seat na Ulici kpt. Nálepku. Požiar sa rozšíril i na vedľa zaparkovaný Citroen.

Príčinou je úmyselné podpálenie
K udalosti prišlo v noci 15. apríla krátko pred druhou hodinou. Pri požiari najprv zasahovali mestskí policajti, ku ktorým sa krátko na to pridali i hasiči z tunajšej stanice. „Príčinou požiaru je úmyselné podpálenie cudzou osobou s predbežnou škodou 12-tisíc eur,“ uviedol Martin Krajčovič z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.   

Je načase urobiť poriadok
V meste sa čoraz častejšie hovorí o vybavovaní účtov a konkurenčnom boji. „Už je načase, aby polícia v Hlohovci urobila poriadok s výpalníkmi. Tých požiarov je nejako veľa,“ domáhajú sa miestni. Spomínané mafiánske praktiky zanechávajú za sebou obrovské škody a vyvolávajú strach. Väčšina vinníkov však naďalej behá po slobode. Len zlomok z týchto prípadov sa podarí objasniť.

Najviac, až 13 zásahov za ostatných 5 rokov absolvovali tunajší hasiči k podpáleným autám v roku 2010. Škody vtedy dosiahli takmer 170-tisíc eur. Horúco bolo i rok predtým, keď k úmyselným požiarom vozidiel vyštartovali 10-krát. Napríklad vlani hasiči zaznamenali 6 takýchto výjazdov. A podpaľači ich už zamestnali i v novej sezóne. Výsledkom je zatiaľ 7 zhorených áut v okrese s predbežnou 34-tísícovou škodou.

Medzi Hlohovčanmi sa živo diskutovalo i o požiari v reštaurácii Jašter zhruba pred dvoma rokmi. Veľa nechýbalo a plamene by zničili celú budovu, nielen 10-tisícové zariadenie terasy. Pár dní na to vybuchla nálož pred domom ďalšieho gastropodnikateľa. Škody boli síce zanedbateľné, o to viac otázok však udalosť rozvírila. Vlani všetkých šokovala správa o požiari piatich áut na Dilongovej. Na koniec minulého roka nespomína v dobrom ani bývalý majiteľ bufetu na Šianci. Z nedávno postavenej drevenice ostala na vyhliadke iba kopa popola. Škodu vtedy stanovili na 22-tisíc eur.

Od roku 2008 riešili policajti v Hlohovci 29 prípadov poškodzovania majetku v súvislosti s požiarmi zavinenými cudzou osobou. „Z toho v 22 prípadoch išlo o úmyselne podpálené autá,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Pri ostatných udalostiach to bola pivnica, vchodové dvere, strecha domu či reštaurácia. Po dnešku k týmto prípadom pribudne ďalší.

Za rovnaké obdobie tu eviduje polícia celkom 3 074 trestných činov. „Uvádzaných 29 skutkov teda predstavuje menej ako jedno percento,“ pokračuje Kredatusová. Zároveň však dodáva, že tieto prípady vnímajú ľudia veľmi citlivo, keďže ide o nemalé škody na majetku. Sú to udalosti všetkým na očiach a neraz na cudzie vybavovanie účtov doplatia aj iní.

Dva prípady sa podarilo objasniť
Vlani celková objasnenosť trestných činov dosiahla zhruba polovicu. Faktom však je, že pri podpaľačstve je vypátranie a obvinenie páchateľa zložité. „Z uvedených 29 prípadov sa polícii podarilo objasniť len 2 z roku 2011,“ dodala hovorkyňa.
Diskusia k článku (27)


Podobné témy
Nové auto vo farbách mestskej polície
Nové auto vo farbách mestskej polície
Mestská polícia Hlohovec má od pondelka 20. júna vo svojom vozovom parku nové služobné vozidlo.

Nový náčelník polície: Spravodlivosť a nie politika
Nový náčelník polície: Spravodlivosť a nie politika
Tibor Kučera upozornil na pochybný výber kandidáta. Na druhý pokus uspel.


Diskusia k článku (27 komentárov) »

27 komentárov


 1. gravatar

  Z Hlohovca sa stáva mafiánske mesto. Treba vyplieniť tú háveď lebo sa o chvíľu bude báť človek vyjsť večer von.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  A čo poistné podvody?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Tak to je vážne sila. Kedy konečne policajti zuačnú robiť svoju prácu a vykopú tú chamraď z nášho mesta?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Keď takéhoto človeka chytia na základe dôkazov (nakup benzinu, kanistru - kamerový záznam pumpa), jeho pohybu po okolí skutku, výpovede svedkov, ... dostane polícia od prokuratúry rozkaz zadržaného prepustiť pretože ho nechytili pri čine. Toto je realita naších zákonov. Policajti nemôžu nič a pachateľ sa ti bude do ksichtu smiať. Aj keď zas je pravda že so zlodejmi aut a motoriek policajti idu ruka v ruke.

   Príspevok je reakciou na "Martin S"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  jedno meno:vladimír všetka zločinecká,mafiánska a narkomanská špina sa zo serede presunula do hlohovca. z hlohovca sa stáva kriminálne a nebezepčné mesto. a nikto s tým nebojuje-ani polícia,ani vedenie mesta,nikto zodpovedný. sme jedným z okresov s najväčšou kriminalitou v republike! hanba hlohoveckej polícii a vedeniu mesta!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Kto by bojoval? A skym? Sam proti sebe nepojde ani jeden. Staci ked si pozriete prenos zo zastupitelstva, kde si vsetci "podnikatelia" krasne tykaju s nasou hlavou mesta a vzajomne sa podporuju. Toto mesto je uz davno pod nadvladou niektorych "Mocnych"......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  ulica kapitána nálepku ? to fakt existuje ? odteraz je to môj nový nickname ! :D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Ako sa to dá vyšetriť keď nikdy nieje žiadny svedok,policajt nieje kúzelník

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.