Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

19. apríl 2013

Mestom sa šíri pamflet proti aktivistom!

Neznámy autor rozposlal po Hlohovci očierňujúci článok. Pamflet dostali ľudia kritizujúci skládku, Hlohovská televízia i niektoré firmy v meste.

Mestom sa šíri pamflet proti aktivistom!

„Hlohoveckí Geisenovci z milionárskej štvrte!“ Pamflet s takýmto názvom si našli včera v schránkach niektorí Hlohovčania. Článok anonymného autora je namierený proti ľudom, ktorí otvorene kritizovali skládku Vlčie hory. Podľa zatiaľ zistených informácií, nezvyčajnú poštu dostali viacerí obyvatelia tunajšej štvrte Pánska Niva.

Zásielka s väčším množstvom kópií prišla dnes ráno i do Hlohovskej televízie a niektorých firiem v meste. Medzi adresátmi boli i manželia Baránkovci, Lívia Borčányová či manželka Mira Kollára. Všetko ľudia a rodinní príslušníci aktivistov, ktorí verejne vystupovali proti spornej prevádzke a rozšíreniu smetiska neďaleko Pastuchova.   

Pre neznalých, Geissenovci sú zbohatlíci, ktorých rodinný život v luxuse momentálne prináša televízna reality šou. Autor pamfletu tak označil práve spomínanú skupinu aktivistov z Pánskej Nivy. „Naši aktivisti nie sú ľudia z ulice, robotníci či študenti,“ píše v článku. Aj keď sa v texte neobjavujú žiadne mená, z narážok na mediálnu či farmaceutickú oblasť je zrejmé, že pisateľ má na mysli konkrétne osoby. Kollár totiž pôsobil ako predseda Rady RTVS.

Aktivista je kandidát na primátora
Podľa pisateľa sa chce spomínaná skupina dostať do povedomia cez vyrobené problémy. Ich cieľom má byť ovládnutie mestského priestoru v nasledujúcich voľbách. „Zatiaľ jediným potvrdeným kandidátom na primátora, aspoň podľa diskusií na internetových fórach, bude hlohovecký aktivista z milionárskej štvrte, pán Geisen,“ uvádza sa v pamflete.

Snaha plniť si vlastné vrecká
Autor tvrdí, že aktivisti manipulujú verejnú mienku, zavádzajú a klamstvá vydávajú za svätú pravdu. Ako ďalej píše, pre mesto by ich víťazstvo znamenalo koniec dobrej ekonomickej situácie. „Hlohovec je na tom ekonomicky dobre. Nie je zadlžený a môže perspektívne realizovať veľa investičných projektov, ktoré skvalitnia životnú úroveň našich obyvateľov,“ pokračuje s tým, že i reportáž odvysielaná v komerčnej televízii o trinástom plate zamestnancov radnice bola zavádzajúca a klamlivá. „Jedinou snahou takejto skupinky bude plniť si svoje vlastné vrecká a platiť drahý životný štýl v milionárskej štvrti,“ uzatvoril článok neznámy pisateľ.

Takáto podlosť nás neodradí
O stanovisko sme požiadali i Mira Kollára: „Myslím si, že takýto primitívny útok na osobnú integritu aktivistov dokazuje, že sme šliapli do osieho hniezda a je tiež dôkazom úbohej profesionálnej, mentálnej a morálnej úrovne autorov tohto celého (či už sú za to platení, alebo to robia "z presvedčenia"), ktorí sa neskryjú ani za umelo vyrobené gramatické chyby v texte. Oni dobre vedia, že slušný človek má jedinú cennú vec - vlastnú dobrú povesť, preto na nás zaútočili takýmto spôsobom. V žiadnom prípade nás však takáto podlosť neodradí od ďalšej práce v prospech občanov tohto mesta. A myslím, že tieto primitívne spôsoby otvoria oči mnohým ďalším, ktorí si doteraz neboli istí v názore v sporoch, v ktorých sa snažíme obhajovať záujmy Hlohovčanov."Diskusia k článku (33)


Podobné témy
Nemôžeme sa nečinne prizerať
Nemôžeme sa nečinne prizerať
Mesto mení postoj a pomoc prisľúbila známa mimovládka. Rozprávali sme sa s členom občianskej iniciatívy proti skládke.

Aktivistom zničili bilbordy. Komu prekážali?
Aktivistom zničili bilbordy. Komu prekážali?
Miestni aktivisti zahájili kampaň proti skládke. Bilbordy neprežili noc.


Diskusia k článku (33 komentárov) »

33 komentárov


 1. gravatar
  ???

  Trochu trápny pokus nezdá sa vám? Sú tam pomiešané rôzne štýly vyjadrovania, primitívne gramatické chyby, ktoré neurobí ani dieťa, nič nehovoriace informácie, zahmlievanie dobrým stavom mesta, ako keby to mal písať niekto z vedenia. Prečo to poslal do Hlohoveckej televízie? Prečo do firiem? S takýmto vyjadrovaním nemohol rátať, že to niekto bude brať vážne.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  neviem kto ma blizsie k technickej sablone pisma z obalky a k sledovaniu gajsenovcov - ci presluhujuci zastupca alebo podnikatel v dochodcovskom veku... mozno to spisali obaja, lebo 4 strany textu su unavujuci vykon...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Nech to písal hocikto, nemá to v hlave v poriadku.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Hlohovec je ovládaný zločincami a lupičmi.Tunelujú mestský rozpočet,rozkrádajú a okrádajú nás všetkých Hlohovčanov.Na pamflete nemusia vymýšľať gramatické chyby, oni vôbec slovenčinu neovládajú - viď vystúpenia a blog jedného rozšafného pána z MÚ. Okrem zločinnosti,rozšafnosti i hlúposť a tuposť tu vládnu.Čo sa dá robiť,keď im to Hlohovčania dovoľujú.Najväčšiu vinu na danom stave však majú nami volení poslanci MZ, ktorí až na svetlé výnimky zahlasujú za akúkoľvek sprostosť a tunel.Podľa môjho názoru ľudia z KDH a Smeru / ktorí to spoločne ako bratia ovládajú/nemajú čo robiť v budúcom MZ,podobne ako ani bývalý primátor a bývalý konateľ byt.hospodárstva.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  "koho chlieb jes, toho piesen spievaj". Nepisal toto "umelecke dielo" nahodou pan hovorca?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Nechapem co to ma znamenat. Vacsiu sprostost som uz davno necital. Nezda sa mi to ani smiesne ani vazne. Som asi nepochopil o co tu ide.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Nedávno prebehla akcia očisty okolia Váhu.Dnes už vďaka slušným hlohovčanom to tam vyzerá ako pred čistením.Je mi z toho smutno.Keď už nie sú schopní tí slušní niečo pozitívne urobiť,keby aspoň nechrapošili.Potešilo ma však niečo iné.Dnes dopoludnia pri prechádzke zámockou záhradou,som stretol dvoch mládencov,ktorí sa zúčastnili aj očisty okolia Váhu,ako zbierajú odpad v zámockej záhrade.Mali už naplnených do desať veľkých vriec odpadkov,ktoré tam zanechali opäť slušní a vychovaní hlohovčania.Keď som sa ich pýtal,kto ich organizuje,odpovedali že nikto,ale je deň Zeme,tak sa rozhodli pre túto akciu. Chcem sa aj touto cestou opýtať primátora mesta,ako sa postavilo k akcii deň Zeme vedenie mesta.Čo zorganizovalo ?Chcem sa opýtať aj vedenia HCTV ako propaguje túto akciu ? Ako vychováva deti,občanov,hlavne tých "slušných a vychovaných ",ako ich vedie k správnemu prístupu k život.prostrediu,k správnemu prístupu k svojmu mestu,aby mohli byť naň hrdí,ako sme boli my ako študenti v Bratislave,keď bol Hlohovec známy ako mesto ruží ?Či HCTV sa ku všetkému stavia tak,ako doteraz k informovaniu o skládke ? Snáď teraz sa prebudí,aby mohla omieľať slušných anonymov ?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   HcTV je závislá organizácia a nebude o skládke informovať dovtedy, kým to Libantovi nenariadi primátor. No a keďže ide o reklamu aktivistov, tak to nebude nikdy. Našťastie máme iné médiá, ktoré informujú aj o inom ako sú akcie pre detičky a dôchodcov.

   Príspevok je reakciou na "dr.Hauliš"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Najväčší ochrancovia skládky,dvaja tupáci - primátor a šéf HCTV. Človek žasne,kde sa tá sprostosť u nich berie.Toto sú hlohovčania ochotní ešte voliť ?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Včera som ten pamflet začal čítať ešte pred večerou a keď ma naplo na zvracanie dopadlo to chvalabohu dobre.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Niekedy uvazujem, ci by nemali byt hovorcovia nejako zodpovedni za svoje "ciny". Pustaju do sveta casto paradne hovadiny. Tohoto hovorcu vsak povazujem doslova za banditu. To uz nie je blbost. To uz je cielena zloba. To by mal byt trestny cin... A navyse sa snazi fakt zhodit vsetko na hlohovcanov. Preco asi?

   Príspevok je reakciou na "Miro"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    V normalne fungujucej spolocnosti, kde plati pravo a je dokonca vymozitelne, by takuto banalitu vyriesila policia s prokuraturou za par dni. Bez trestneho oznamenia, nakolko sa jedna doslova o poburovanie/burcovanie obyvatelstva. Na Slovensku sa samozrejme nic nedeje. No a nakoniec, ked sa nieco stane ( co pan hovorca vo svojom pamflete jasne signalizuje), odvazna/rozhodna/a samozrejme spravodliva statna moc chyti nejakeho hlohovcana (v tom akoze lepsom pripade) a strci ho do basy... A co Vy, pan hovorca? Este stale sa mozete pozriet na seba v zrkadle? Bezny clovek by sa uz asi zasebevrazdil...

    Príspevok je reakciou na "Pozorovatel 1"

    Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Neviem, kde vsetci beriete istotu, ze to bol hovorca? Nenapadlo vam, ze to moze byt aj inak?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Nemohol by hovorca poradit aj iny sposob ako si zvysit zivotnu uroven? napr.: http://www.sme.sk/c/6748338/urad-taji-kto-chcel-milionovu-reklamu-na-ucnovky.html ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  milí spoluobčania, asi patrím tiež do okolia tejto skupiny,ale vobec sa tak necítim... je mi velmi luto, že vela ludí nepochopilo, o čo tým geisenovcom vlastne ide./skládka/. osobne poznám dotknuté rodiny spomínané v pamflete, ale , že by mali potrebu sa zviditelnovat takýmto sposobom ? tak to veru nie... som rad, že aspon niekto poukázal na to ako nám všetkým skladka strpčuje už skoro dva roky život. a ani vo sne by ma nenapadlo, že sa predstavitelia mesta otočia občanom chrbtom, už z akého možného dovodu?. je mi smutno z toho, že koli čistejšiemu vzduch sme si vybrali práve tuto lokalitu, kde je kus lesa a prírody. a nejaký pan podnikatel, ktorému ide iba o zisky sa nám vysmieva do očí, pretože má zelenu od nášho pána primátora... je mi luto pán primátor , že som vás volil, už nikdy viac takuto chybu neurobím, to mu verte, nakolko nie ste schopný hájit záujmy nás všetkých občanov. a to nehovorím o dalších kauzách, ktoré vyšli najavo/ vid. poliklinika...aktivistom držím palce, dufam, že sa im podarí zvítazit nad veternými mlynmi, pretože tomuto zámeru venuju vela času a nečakaju žiadne zvýšenie platu a ani funkciu/ je to možno pre niekoho nepochopitelné, v dnešnej dobe, ale je to tak/. som s nimi v kontakte. a ja hájim iba záujem samého seba a mojej rodiny.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Osočovaní,nič si z toho nerobte,písali to tí,čo sledujú geissenovcov,čiže ľudia primitívni, pretože také stupidity ľudia pri rozume nesledujú.Já ani neviem o čom to je a som na to hrdý.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vtipné sú najmä povery, ako ten balik pamfletov, co dostali asi vsetky mesteke organizacie postou, rozdaval sef jednej z mestskych sro-ciek, aby to dalej sirili medzi svojimi znamymi... A to je do volieb este rok a pol, nechcem si ani predstavit, ake spinavosti sa tu budu robit o rok o takomto case.

   Príspevok je reakciou na "k pamfletu"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.