Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

28. apríl 2013

Chystajte si 50-centovky za parkovanie

Poslanci rozhodli o hodinovej tarife. Parkovací systém na námestí a pred Tatra bankou spustí mesto už čoskoro.

Chystajte si 50-centovky za parkovanie

Platené parkovanie sa niektorým Hlohovčanom nepozdáva. Mesto tvrdí, že v jeho záujme nie je zarobiť. Od systému si sľubuje vyriešenie problému s dlhodobým blokovaním miest.

Zavedenie sa týka Námestia sv. Michala a plochy v hornej časti Ulice M. R. Štefánika. Prevádzkovaním systému mesto poverilo technické služby. Kontrolu zabezpečia mestskí policajti. Na námestí je 120 a pred Tatra bankou vyše 40 parkovacích miest.

Ľudí bývajúcich v daných lokalitách a držiteľov preukazov ZŤP, ktorí budú mať vyčlenené miesta, sa platenie nedotkne. Majitelia priľahlých prevádzok môžu využiť formu ročného poplatku za 120 eur. Bežných návštevníkov bude stáť parkovné 50 centov za hodinu. Plochy mesto spoplatní počas pracovných dní od 8:00 do 16:30 hod. Na námestí osadia tri a pred Tatra bankou dva automaty.

Mohli by sme vyjsť v ústrety
S návrhom na zníženie 50-centového poplatku vystúpil Miroslav Začko: „Mohli by sme vyjsť v ústrety občanom, aby si zvykli na novú formu finančnej záťaže.“ Myšlienka sa zatiaľ nestretla s podporou. Podľa primátora nejde zo strany mesta o zárobkovú činnosť. „Cena nie je modla. Uvidíme, ako ľudia zareagujú,“ pripojil sa do diskusie i Patrik Voltmann.

Pribudne záchytné parkovisko
Peter Dvoran poukázal na problém s vodičmi z okolitých obcí, ktorí dlhodobo blokujú miesta. Práve spoplatnenie by ich mohlo od týchto praktík odradiť. „Preto sa buduje i záchytné parkovisko na Železničnej ulici,“ uviedol a dodal, že nepôjde o spoplatnenú plochu. Rovnako pozitívne vníma zavedenie regulovaného parkovania väčšina poslancov. Dôvodom nepopulárneho kroku má byť zvýšenie obrátkovosti parkovania na námestí. Niektorí sa však obávajú zahltenia okolitých ulíc.

Autá sa presunú inde
„Autá odídu z námestia a presunú sa tam, kde je už teraz nedostatok miest,“ vystúpil Jozef Behul. Poslanec preto apeloval na mesto, aby vyčlenilo z rozpočtu prostriedky na parkovacie plochy v priľahlých lokalitách. Zvýšený nápor pocítia najmä obyvatelia Ulice SNP, Michalskej, Podzámskej a Za poštou.Diskusia k článku (30)


Podobné témy
Mesto prevzalo parkovisko na Nitrianskej ulici
Mesto prevzalo parkovisko na Nitrianskej ulici
Obyvateľom a návštevníkom priľahlých bytových domov vzniklo v priebehu dvoch mesiacov 24 nových parkovacích miest.

Parkovisko na Podzámskej ulici je od 1. júla otvorené
Parkovisko na Podzámskej ulici je od 1. júla otvorené
Nové parkovacie plochy na Podzámskej ulici sú po kolaudácii od 1. júla k dispozícii občanom.

Nové parkovacie plochy na Nitrianskej ulici
Nové parkovacie plochy na Nitrianskej ulici
Miesto pre výstavbu nového parkoviska sa nachádza v zelených plochách a na jestvujúcej spevnenej betónovej dopravnej ploche.

Na Podzámskej ulici pribudnú nové parkovacie miesta
Na Podzámskej ulici pribudnú nové parkovacie miesta
V priestore medzi VI. základnou školou a existujúcimi garážami pribudne do dvoch mesiacov 34 nových parkovacích miest.

Parkovné sa neujalo. Námestie zíva prázdnotou
Parkovné sa neujalo. Námestie zíva prázdnotou
Platené parkovanie prinieslo viac problémov ako osohu. Autá zahltili priľahlé ulice, obchodníci prišli o zákazníkov.


Diskusia k článku (30 komentárov) »

30 komentárov


 1. gravatar

  Musíme sa primátorovi poskladať na plat, nie?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Keď chcú na železničnej stanici zriadiť záchytné parkovisko tak by mala byť zabezpečená aj kyvadlová doprava do centra mesta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar
  Mio

  Vsetci budu parkovat bez cinziakmi, kde tym padom nastane kolaps, lebo ludia nebudu mat kde zaparkovat svoje auta pred svojimi cinziakmi. Parkovacie miesta na namesti a pred Tatra bankou budu zyvat prazdnotou, vid. biznis na Poliklinike!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Všetci vodiči budú hľadať miesto kde nebudú musieť platiť tým pádom bude doprava v hlohovci kolabovať ešte viac zvýši sa počet tuknutých áut a kompletne sa zablokujú ulice ako snp,michalska a priľahlé ulice.páni poslanci prečo meniť to čo funguje?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  dopadne to takisto ako s poliklinikou...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   nemá to zabezpečovať súkromná spoločnosť, ale mestská, preto to tak nedopadne... námestím prejde denne 2000 ľudí, polikliniku navštívi 200... čiže parkovisko pred poliklinikou bol len taký malý pokus, keďže nedopadol pre rabovačov verejného majetku dobre, tak to dali pod vodárenské a technické služby... takže ľudia tam parkovať budú, aj keď nie tak, ako doteraz... cieľom nebolo "regulovať", ale urobiť miesto pre súdruhov medzi "plebsom", ktorý nepatrí do rodiny... aký je rozdiel medzi utajovanou a ospravedlňovanou súkromnou spoločnosťou a náročne vyfakturovávanou mestskou spoločnosťou? asi taký, ako je rozdiel medzi tým, keď kanibal je holými rukami alebo príborom

   Príspevok je reakciou na "Dominika"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar
  XXX

  V každom meste sa plati čo sa tomu čudujete. Akurat by mali tie peniaze z parkovneho viazaí , aby sa vratili naspet na rekonštrukciu ciest a vystavbu nových parkovisk. Už to malo byť davno spoplatnene

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Všetky okolite ulice zapchate,preplnene.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  mohli to zaviest ako v Trnave pred poliklinikou, do 1/2 hodiny zadarmo a potom platit. tak by to plnilo ucel, ako ho prezentovali. Inac sa bude jendat len o to aby sa na tom niekto napakoval

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Mna by len zaujimalo, preco hned musi mesto zaplatit za 5 automatov? preco to najprv nevyskusali s ludmi z VPP? ako to bude fungovat a nie hned, kupime 5 automatov a o 2 mesiace zistia, ze ludia, co byvaju okolo nemaju kde parkovat, tak to zrusia....a peniazeuz nikto nevrati, ale budeme mat o 5 automatov viac, ved co je doma to sa pocita....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  V Trnave to funguje, bude aj tu

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Takto sa konsoliduje v Hlohovci. Na úrade si dajú 50000 odmeny a primátorovi sa zvýši plat. Ľuďia nech platia za parkovanie pred poliklinikou a v centre. Dobre sme si vybrali.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Chamrad posrana potom pojdem za panom primatorom ked mi niekde o dva kilometre dalej od mojho cinziaku niekto vykradne auto potom mu to dam k nahrade kedze na podzamskej nebude mozne parkovat uplne parada chlapci poslanci a jasne ze peniaze pojdu na opravu ciest to vies skor na opravu niekoho vreciek ale sak co osklbme svojich nie? ach zachvilku sa tu bude platit aj za statie na bicykli!!!! "MILUJEM" HLOHOVEC !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ku každému bytu, v bytovom dome, by malo byť automaticky pridelené jedno parkovacie miesto. S tým by sa malo rátať už aj pri výstavbe nových bytoviek. Kto nemá auto môže ho prenajímať. Nie každý má možnosti, ktoré poskytuje polOklinika primátorovi. Teraz nemyslím na synovský striptíz. Parkovanie na jej pozemkoch by sa mohlo stať novým obchodným počinom. Keďže mnohí lekári uprednostňujú iné priestory.

   Príspevok je reakciou na "ziadne"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Súhlasím, ale to by muselo mať celé mesto nejakú koncepciu a na čele človeka s rozhľadom, predstavami, vzdelaním a víziou. Namiesto toho sa všetko deje chaoticky a podľa scenára iných. Raz je to lávka, potom dočasný most, potom iný most, potom plaváreň, potom akvapark. Obchvat je nereálny, situácia s dopravou v meste stále horšia, k tomu chyby, spoplatnenie parkovania. Za všetko si dávajú odmeny, vyššie platy. Celé vedenie mesta mi pripadá ako riadenie auta opitým šoférom. Lieta z jednej strany cesty na druhú, a keď niečo zničí, tak sa mu nič nestane a ešte dostane odmenu.

    Príspevok je reakciou na "dula"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Presne takto to funguje v niektorych mestach na slovensku ... spoplatnene parkovisko?ok obyvatelia bytoviek dostanu parkovacie miesta aby mali kde parkovat...myslim ze az taky velky problem to nie je a bude ich to stat maximalne tak farbu na zem ktorou oznacia miesta ... ale ved to si zarobia na parkovani .. a dalej ak si nasi pani myslia ze priklad ako na podzamskej spravia vedla cinziaku miesta na pakovanie je ich tam asi 10 tak to zachrani celu situaciu v meste ... preco napriklad nevyuzit kus zelene za podzamskou 5,7,9,11,13 je mi jasne je to zelen ale ta zelen sluzi momentalne ako wc pre psov takze az taka strata to nebude... ihrisko ostane , pieskovisko tiez , takze nevidim problem a neboli by sme jediny cinziak kde by sa parkovalo aj pred aj za cinziakom ... ale to by sme chceli asi moc ze? hlavne ze pan primator ma zvyseny plat na 3 956 eur za to ze velke hovno pre mesto robi a sedi si na zadku v kancelarii ale ved nie na darmo sa hovori ze nas pan primator je len babka na spagatiku a mesto riadi niekto uplne iny .. skoda reci ... kto vie kolko stoji rocne miesto na parkovanie keby si ho chcem zaplatit

    Príspevok je reakciou na "dula"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nemalo by to byt opacne ? Auta parkuju na mestskych pozemkoch, takze majitel auta by si mal ten pozemok prenajimat od mesta. Ludia, ktori parkuju na svojom pozemku alebo v garazi pri dome, tiez to miesto nedostali zadarmo.

    Príspevok je reakciou na "dula"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Nesuhlasim !! Kupil som si byt v meste za dostatocne velku cenu. A prave v nej bola zapocitana aj obsluha okolo bytoveho domu. Tak ako ten pozemok a garaz na rodinnom dome. Cize aj okolie toho mojho panelaku patri k panelaku !! Len niekedy si to radny a zial bohu ani obyvatelia tychto panelakou nemyslia. To je ta najvacsia chyba. A to nehovorim o tom pofidernom riadeni a sprave bytovej spravy ake tu doposial bolo !!

     Príspevok je reakciou na "Ludo HC"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Aj to bude...onedlho bude situacia neunosna cize mozme cakat ze mesto si na sidliskach vyarenduje parkoviska na mestskych pozemkoch a kazdy si bude musiet svoje parkovacie miesto pred cinziakom prenajat a zaplatit! Ked nezaplatis, parkuj si kde chces:o((

   Príspevok je reakciou na "ziadne"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    ak by to viedlo k poriadku a peniaze by sa rozumne využili, čo je na tom zlé?,majiteľ rodinného domu si na svoje auto musel kúpiť pozemok a ešte zaň aj platí ročne daň, prípadne v niektorých mestách stočné za daždovú vodu, kt. mu tam napršala. A niekto má byt, možno 2 autá a chce aby mu mesto urobilo zadára parkovacie miesto,najlepšie pod oknom a možno aj na úkor verejnej zelene pre ostatných.

    Príspevok je reakciou na "poplatnik"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  ale ja si velmi rad zaplatim parkovacie miesto pred cinziakom na nitrianskej a mam pokoj. zaparkujem kedy chcem a usetri mi to nervy z večerným parkovaním

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Keď už spoplatnené parkovanie tak, nie že zas cez nejake technicke služby, kde sa to stratí, ale peniaze by mali isť na špeciálny účet a z toho budovať nove parkoviska na sídliskách... a obyvatelia blízkeho centra by mali dostať rezidenčné karty (zadarmo) a vyhradené rezidenčné parkoviská, kde budu môcť parkovať len oni. A len tak mimochodom ... som zvedavý kto sa zas na tom bude nabalovať ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Dojimave ako sa pan poslanec Behul obava o zahltene prilahle ulice, asi preto ze na Michalskej ma byt......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.