Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

19. máj 2013

Kauzy pána primátora

Peter Dvoran sa obhajuje. Prisťahovalcov z Trnavy, ale i športovú halu, polikliniku a skládku označil len za nepravdivé kauzy.

Kauzy pána primátora

Najlepšia obrana je útok. Povedal si zrejme primátor Peter Dvoran, ktorý sa rozhodol poctiť Hlohovčanov mimoriadnym vyhlásením v lokálnej televízii. K tomuto kroku ho dohnala správa o prisťahovalcoch z Coburgovej. Prvý muž mesta zároveň využil priestor pred kamerou, aby sa vyžaloval i z ďalších boľačiek.

Mierené na mestský úrad a moju osobu

Dvoran síce vsadil na osvedčenú, avšak príliš priehľadnú taktiku. Najprv všetkých ubezpečil, že podnikol potrebné kroky. Potom vniesol do problému chaos tým, že spochybnil informácie, ktoré nikto nikde netvrdil. Nakoniec ešte zastrašil ľuďí, ktorí si vôbec dovolili takúto správu vypustiť. „Domnievam sa, že je to mierené na mestský úrad, alebo na moju osobu, aby nás obvinili, že nič nekonáme,“ uviedol.

„Mestská polícia obišla všetky slobodárne v Hlohovci, a ani v jednej nezistila väčší počet rómskych spoluobčanov, ktorí by sem pricestovali z Trnavy,“ pokračoval. Opakovane zdôrazňoval, že do mesta neprišla väčšia, až 400-členná skupina. Oficiálne sa však nikde v článkoch, ani v diskusiách o stovkách prisťahovalcov nehovorí. Podľa nájomníkov a správcu ubytovne má byť ich počet oveľa nižší. Primátor zároveň priznal, že ak by aj takáto situácia nastala, mesto má zviazané ruky. Voči slobodnému pohybu osôb a súkromnému podnikaniu totiž nemôže zasiahnuť.

Šíria nenávisť a genocídu

Šíriteľov správy nepriamo označil za rasistov a postrašil zákonmi: „Neviem, či si ľudia, ktorí túto informáciu pustili, uvedomujú, že šíria nenávisť voči spoluobčanom, že šíria takzvanú genocídu.“

Tu však nejde o etnickú príslušnosť, ale o fakt, že prisťahovalci sem prišli z Coburgovej. Inak povedané, z obávanej trnavskej štvrte známej prekvitajúcou kriminalitou, kopiacimi sa odpadkami a najnovšie i zdevastovaným obydlím.

Stále sa šíria nepravdivé veci

Pod tlakom vypätých udalostí a emócií Dvoran oprášil i staršie krivdy. Prisťahovalcov označil len za ďalšiu zmyslenú kauzu v Hlohovci. „V poslednom čase sa stále šíria takéto nejaké nepravdivé veci,“ posťažoval sa do objektívu kamery.

Do svojho zoznamu zahrnul i dianie okolo športovej haly, ktoré, ako uviedol, sa vyriešilo k spokojnosti väčšiny obyvateľov. „Ďalej to nepokračovalo, takže ten alebo tí ľudia sú nespokojní,“ dodal. Problém vznikol, keď mesto vypovedalo nájom spoločnosti Maynet, ktorá športovisko prevádzkuje. Firma sa zaslúžila najmä o rozvoj hádzanej v meste a tak reálne hrozilo, že týmto aktivitám je koniec. Medzi Hlohovčanmi správa okamžite vyvolala vlnu nevôle. Masívnu podporu priamo na kľúčovom rokovaní zastupiteľstva prejavili Maynetu i samotní hádzanári. Poslanci nakoniec odklepli nájom spoločnosti na ďalších 20 rokov.

Za ďalšiu kauzu označil primátor polikliniku. Tu si v podstate umyl ruky tvrdením, že na mimoriadnom rokovaní zastupiteľstva boli poslanci informovaní, čo mesto môže a nemôže urobiť. Dianie okolo nemocnice rozvírila správa o jej enormnom dlhu. Na dvere polikliniky klopali veritelia a čoraz častejšie sa v jej súvislosti skloňoval i pojem exekúcia. Časť poslancov sa stále dožaduje vysvetlenia, ako mohlo k takémuto zúfalému stavu dôjsť. Na mnohé otázky o finančných tokoch v nemocnici dodnes nedostali uspokojivú odpoveď.

Na pretras sa dostala i skládka Vlčie hory. Problém otvorili zástupcovia občianskej iniciatívy. Jej členovia začali upozorňovať na početné požiare a kritizovať fungovanie smetiska po tom, ako prevádzkovateľ prišiel so zámerom rozšíriť kapacitu skládky. Aktivisti sa pustili do neľahkého boja, ktorému venovali veľa času, energie i financií. Až po ich intenzívnom úsilí a neustálom apelovaní, mesto nakoniec zmenilo postoj a momentálne už s rozšírením smetiska nepočíta.   

Podľa Dvorana by ľudia mali dôverovať radnici. „Keď chcete vedieť pravdu, obráťte sa na mestský úrad, alebo priamo na mňa,“ odporučil Hlohovčanom v závere svojho mimoriadneho vystúpenia.    Článok bol zobrazený 7528x
Diskusia k článku (35)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.


Diskusia k článku (35 komentárov) »

35 komentárov


 1. gravatar
  RRR

  Všetko sú vymyslené kauzy aj platené parkovisko pred poliklinikou je vymyslené. Aj jeho plat je vymyslený a aj ja mám niekedy pocit, že sa mi to sníva.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Videl som ten prejav a ešte dlho som sa hanbil, že som Hlohovčan.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Primátorovi s jeho platom sa tu dobre žije a všetci mu tu iba sťažujeme život. Mali by sme sa zamyslieť a nebrániť mu v jeho rozvoji nášho mesta. Keby sme sa mu neplietli do roboty, tak by mohol v kľude budovať mesto, stavať mosty a akvaparky. Spamätajte sa všetci, čo sa opovažujete kritizovať nášho pána primátora.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Podla mňa ten vianočný stromček za 20 000 pritiahol tých spoluobčanov lebo si myslia jak je tu dobre keď tak rozhadzujeme :D a keď niekto vidi to prázdne parkovisko pred poliklinikou hneď si mysli, že sa tam na vyšetrenie nečaká

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   A tiež, že peniaze sa tu delia od buka do buka, vraj to každá sojka kuká. Hlohovec je bohatý a najmenej zadĺžený, to každého láka, lepšie sa tu kváka. Každý môže byť primátorom, tak rómsky vajda bude kandidovať, veď to sa oplatí, stačí, keď tým správnym zaplatí. Rómovia sú inteligentní, vedia kde je najviac peňazí, tu sa toho už aj tak veľa nepokazí.

   Príspevok je reakciou na "PeterHC"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  ... a kolko falosnych informaci ste vypustili do eteru vy pan primator voci hlohovcanom ???....kolko tej nenavisti mate vy voci spoluobcanom ????

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Takže máme hľadať pravdu u primátora? Dobre pán primátor, tak ja sa pýtam, kto stál za zrušením zmluvy na športovú halu? Ďalej, kto stojí za poliklinikou? Ale chcem pravdu a nie tie prázdné slová ako doteraz.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Pýtam sa 39OO eurového primátora,koľko bolo zbytočne vynaložených finančných prostriedkov na akciu most ? Píše sa okolo 58 tisíc eur.To vás netrápi,že z rozpočtu podporujete rôzne organizácie ktoré sa na týchto vašich hlúpostiach a bludoch priživujú? A tie výtvory miestneho umelca,rôzne tabule zaváňajúce gýčovosťou,rozvešané ako huby po daždi po rôznych budovách mesta kto platil ? Nepokosené trávnaté plochy pri Váhu na Nábreží,pri futbal.štadióne,zaburinený kvet.kruh v parku pri Váhu vedľa taktiež zarasteného výbeho pre psov ,množstvo fliaš v parku pri Váhu pre nedostatok odpad.košov ,ktoré sú okrem iného malé,to vás netrápi,ani ostatných zodpovedných na konci roka odmeńovných darebákov ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Vždy ked si pozriem hctv a vidim ako sa snaži a neodpoveda na otazky p.poslanca Pestuna je mi velmi smiešny ako sa vykruca okolo polokliniky,skladky a to je určite urcite skratene zaznami a to som velmi zvedavy ako vysvetli parkovisko pri empirovom divadle za 150000eur ktore bude využivane možno raz do mesiaca aspon že bude služit zahradkarom...každe mesto si zasluži toho koho si zvoli....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Že sa tento človek opovažuje navážať do iných. Nech najskôr zoberie zodpovednosť za chyby, čo urobil. Potom za všetko, čo neurobil a pomíňal peniaze na nezmysly. Tento primátor je katastrofa a mesto za jeho riadenia upadlo najviac za posledné roky.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar
  vuc

  Urcite bude Dvoran chciet kandidovat do VUC, tak by mi mohol niekto povedat, co urobil pre Hlohovec? Je poslancom za nase mesto, tak nech sa stara. To ho mam volit pre jeho farbu hlasu?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Pan primator by si mal uvedomit, koho zaujmy ma zastupovat. Ci pristahovalcov z Trnavy, alebo Hlohovcanov, na ktorych lokalpatriotizmus tak utocil pred volbami. Volby tu budu za rok a pol, a zatial ma same minusy. Frastacky prizvuk na kamere mu dalsie primatorovanie nevyhra. To sa mozno ludia nechali obalamutit prvykrat. Pekne vymenoval vsetko, co poserinkal a kludne mohol pokracovat dalej. Parkovisko pred poliklinikou, odmeny kazdy rok, najvyssi plat, najdrahsi stromcek... Asi sa drzi hesla: Posledny nech zhasne.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  neviem ako vy,ale ja som ZA olbu NOVEHO PRIMATORA!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Nechápem,prečo tam ešte p.primátor sedí? Je mi smutno,čo mohol to pokazil,dokedy ešte,čo sme ovce? Nechcem primátora p.Dvorana,dosť bolo oblbovania ľudí,a jeho plat mu nezávidím,čisté svedomie nemá,tak nech si užije aspoň trochu radosti na tomto svete,do hrobu si prachy nevezme.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Keď chcete vedieť pravdu, obrácce sa na mestský úrad. To bol vtip roka.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Že vymyslené kauzy? To sa mi asi len sníva.Pána Bobáka vyhodili odkiaľ? To už zabudol pán primátor? To asi nebola dozorná rada polikliniky, že nie? Ďalej kauza športová hala. Ivan nechcel pochovať hádzanú v Hlohovci, že nie? To sme mali všetci vlčiu tmu a osprosteli sme na chvíľu? Teraz nám to všetkým vysvetlil Kubko. Všetci sme blbí, iba on je lietadlo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  V clanku tvrdite, ze "Oficiálne sa však nikde v článkoch, ani v diskusiách o stovkách prisťahovalcov nehovorí". Pouzivatel icard dna 11.5.2013 o 20:07:52 v diskusii s nazvom 'sťahovanie rómov" napisal "Nemam pre Vas dobru spravu. Vraj sa do ubytovne planuje pristahovat dalsie osadesmtvo Coburgovej ulice v pocte do 100ks."

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  takže údržbár a ivankov poskok v jednom sa ide rok pred komunálnymi voľbami biť do pŕs že bojuje za bežných hlohovčanov chrabro a neprestajne. tieto báchorky si môže hovoriť členom kdh v hlohovci a dôchodcom v kluboch. mesto je totálne rozvrátené-financie,kriminalita,doprava,zdravotníctvo,špina,bordel,odpadky,neporiadok,cigáni z coburgovej,atď. prečo sa schovávať pred pravdou? dúfam že o rok sa VŠETCI voliči hlohovca rozhodnú pre lepšiu budúcnosť nášho mesta!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Kubko to má trochu pomýlené. Wikipedia: Genocída alebo genocídium je čiastočné alebo úplné vyvraždenie skupiny osôb alebo jej ťažké duševné či telesné poškodenie s cieľom zničiť ju, zvyčajne z náboženských, rasových, jazykových, národnostných, niekedy aj kultúrnych či politických, príčin. Známa je napríklad genocída židovského obyvateľstva počas druhej svetovej vojny. Je tým najťažším zločin proti ľudskosti. Podľa medzinárodného práva je genocída nepremlčateľný medzinárodný zločin.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar
  xxx

  Už som si myslel, že si to nikto nevšimne. úprimne pri tomto som sa totálne zasmial aký naozaj kubko "šéfuje" tomuto mestu. Toto mesto v rukách dovolím si poveda chlapca z učňovky, by fungovalo lepšie. Takže zrekapitulujme si to: platené parkovisko pri poloklinike, športová hala, poloklinika ( dlh ), šuflíkové projekty na ktoré bolo vyhodených kopu peňazí, stromček, dokument o HC a okolí za nejakých cca 100 000€, nič sa nepohlo v oblastiach ako kanalizácie, vodovodné potrubia, ktoré sú v havarijnom stave, zavádzanie občanov, snaha postavi plaváreň ktorá nás dostane iba do dlhov. K tomu pridajme jeho krásny plat takmer 4000 € a jeho vyjadrovanie ako napr. šírime genocídu a môžem s istotou povedať, že tak hlúpeho a nesvojprávneho primátora máme len u nás. Samozrejme nie za všetko môže iba on. Môžu za to aj poslanci za KDH a SMER, ktorý majú väčšinu a môžu odsúhlasiť čokoľvek ako ovečky, keď im to niekto nariadi ako napr. "byznysman" IVAN. A v neposlednom rade za to môžu ľudia, ktorý volia aj do komunálnej politiky politické strany namiesto nezávislých. Veď predsa ako sa môžu slobodne rozhodova a hlasovať podľa vlastného rozumu ľudia, ktorý sú zamestnancami mestských s.r.o. alebo ľudia ktorý sú závislí na mestskom rozpočte. To, prečo to tu tak vyzerá je že nevolíte šikovných ľudí, ktorí by vedeli toto mesto pozdvihnúť ale starých kmerov, ktorý za celý svoj život vedeli len do akého análneho otvoru sa strčiť. Rozprávajte sa o tomto, šírte informácie zaujímajte sa o komunálnu politiku a potom pri volebných urnách budete hneď vedieť koho volit a koho nie. ZOBUDTE SA !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   My Trnavčania sme vám veľmi povďační za poskytnutie prístrešia pre našich bývalých spoluobčanov. Chceme vás povzbudiť, aby ste v tejto ušľachtilej činnosti pokračovali, spoluobčanov tu máme pre vás dostatok.

   Príspevok je reakciou na "xxx"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Dalsie prazdne slova od primatora, uz sa snad ani necudujeme.Primatora nezaujima za kolko sa nieco nakupuje v podniku so spoluucastou mesta. Na kadom zastupitelstve sa prejavi, aky je "skuseny manager" - je mi z toho smiesne. Na otazky p Pestuna neodpoveda, alebo ma tendenciu ho zosmiesnit, a pritom kazda jeho otazka smeruje na ochranu majetku mesta. Pri vela odpovediach sa prejavil ze ekonomika mesta je mu cudzia. Pan primator ja Vam poviem kto pacha genocidu a na kom - je to tento stat zastupeny "nenazratymi" politikmi ktory pozeraju len na seba, ktory dovolia aby biela slobodna matka, ktora zije sama s 2 detmi zarabala 330eur a z toho jej za obedy strhnu 50eur, a musi zit s rodicmi aby prezila. Toto je genocida pachana na obyvatelstve tohoto statu. Nie som rasista, ale chyba mi na slovensku rovnopravnost, romovia su na slovensku brany ako nejake ohrozene druhy, pomahame im - dostavaju podpory, davame im byvanie, ktore vacsinou znicia :(. Je mi na vracanie z tejto spinavej spolocnosti!!! Tym hlasovanim za zvysenie platu sa pekne ukazalo aj vela poslancov - aspon mi ulahcili volbu pri dalsich volbach - tychto poslancov volit nebudem, a je mi jedno ci to urobili preto ze su slepy, sprosty, cakaju nieco za to, alebo su zamestnany v mestskych firmach - je to hnus, ked niekto svoj prospech postavi pred prospech obcanov ktorych zastupuje a ak maju trocha svedomia mali by sa hambit: su to tyto poslanci: ANI JEDEN Z NICH SI NEZASLUZI ZASTUPOVAT MA. Za: Martin Balla, Ján Bedeč, Milan Domaracký, Elena Ďurišová, Miroslav Dzurech, Emil Kuruc, Alžbeta Lekárová, Ján Libant, Silvia Rybnikárová, Ján Tassy, Miroslav Začko Zdržali sa: Roman Drgoň, Jozef Hviezdarek, Peter Slovák. HAMBITE SA!!!!!!!!

   Príspevok je reakciou na "xxx"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Všimli ste si,že v Trenčíne majú problém volení poslanci,ktorí sa zúčastňujú uvítania detí do života,alebo oddávajú snúbencov ?Vraj sú zamestnancami mesta / berú za jeden akt asi 9 Eur /.Náš volený poslanec je viceprimátorom,berie odvodený plat od primátorovho, navrhuje zvýšiť plat primátorovi / tým aj sebe /,potom za svoj návrh aj hlasuje .Ako je to možné,že u nás môže byť poslanec zamestnancom MÚ,kde berie dobre mastný plat, navrhuje a odsúhlasuje svoje plány ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.