Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

21. jún 2013

Čo by ste odkázali primátorovi?

Vyšli sme do ulíc. Vypočujte si, čo odkazujú Petrovi Dvoranovi samotní Hlohovčania.

Čo by ste odkázali primátorovi?

Vyšli sme do ulíc mesta a pýtali sa miestnych, čo by odkázali primátorovi. Niektorí si Petra Dvorana pochvaľujú. Iní neskrývali rozhorčenie.

Rovnakú otázku sme obyvateľom položili i pred piatimi rokmi, v polovici volebného obdobia exprimátora Jána Dlhopolčeka. Ako najvypuklejší nedostatok Hlohovca vtedy rezonovala najmä preťažená doprava a zanedbaná čistota mesta. Čo sa odvtedy zmenilo? Ktoré problémy ľudí trápia dnes? Ako vnímajú Hlohovčania prácu terajšieho primátora?

Oslovili sme rôzne vekové skupiny. Dá sa povedať, že tie najväčšie starosti z predošlého obdobia pretrvali. Vo väčšine prípadov sa odkaz premenil na výčitky a v Hlohovci prevláda atmosféra nespokojnosti. V princípe možno konštatovať, že najmenej výhrad k fungovaniu mesta mali najmä starší obyvatelia. Zástupcovia strednej generácie už boli o niečo kritickejší a najviac ostrých slov na adresu terajšieho vedenia zaznelo od mladých.

On je milý a dobrý človek

„On je milý a dobrý človek. O mesto sa stará. Moc sa spravilo, len keby tých peňazí bolo,“ vyjadrila sa 75-ročná Helena. Ľuďom chýba ďalší most cez Váh či viac ruží v uliciach. „S kultúrou a čistotou je to tu slabé,“ tvrdí 49-ročná Blanka. Hlohovčania sa dožadujú, aby primátor riešil i problém so sociálne slabšími spoluobčanmi.

Pre mladých tu nič nie je

Viackrát zazneli i pripomienky k jeho platu, ktorý sa poniektorým zdá neadekvátny. „Keď niečo podpisuje, aby si to najskôr dobre prečítal,“ odkázal primátorovi, v súvislosti s pochybením pri parkovisku pred poliklinikou, 34-ročný Stanislav. „Nemáme plaváreň, pre mladých tu nič nie je. Mesto nežije, nie sú nájomné byty, všetci odchádzajú,“ nešetril kritikou ani 36-ročný Vlado.


Zostrih ankety:

Please wait...


Článok bol zobrazený 4816x
Diskusia k článku (25)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.


Diskusia k článku (25 komentárov) »

25 komentárov


 1. gravatar

  Možno mu to otvorí oči.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  XXX

  Ja mu odkazujem, že som sa v ňom veľmi sklamal a neviem sa dočkať volieb.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Primator by mal byt v prvom rade schopny manazer, ktory dokaze zorganizovat chod mesta. Nepostrehol som, zeby Dvoran mal vzdelanie, alebo skusenosti, ktore by mohol zurocit ako primator. Preto je pre mna velka zahada, ako sa nim vobec mohol stat. Dodnes to neviem pochopit a mna sklamali ludia, ktori ho volili. Bolo to velmi kratkozrake rozhodnutie a volba naslepo. Mozno bude dobry.......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  .. veľmi ľutujem, že som pani redaktorku nestretla na ulici aj ja. osobne bývam v hlohovci necelé dva roky. najskôr v podnájme, nedávno som kúpila byt a zmenila som si aj trvalé bydlisko. avšak čím ďalej tým viac mi tu začína vadiť veľa vecí. v prvom rade zápchy od leopoldova po kaufland medzi 11.00 - 17.00. našťastie ešte nie som vlastníkom motorového vozidla, takže mi to až tak osobne nevadí. ale je to neúnosné. vytvoriť obchvat okolo mesta smerom na nitru a bolo by to vyriešené. pribudnú aspoň dočasne nové pracovné miesta a zvýši sa zamestnanosť. ďalej žiadne voľnočasové aktivity pre mladých. to naozaj chcete aby chodili len po krčmách? hej, hrádzu chválim, ale to nestačí. kúpalisko jak pre 10 ročné deti s jednym bazenom (neplaveckým?). pristaviť ďalší bazén? v zime čo sa tu dá robiť? ako mladá viem, že len sedieť v krčme. kde je plaváreň? pre mladých tu nič nie je, tak vysedávajú v pohostinstvách. a čo ma najviac trápi sú dane za psov. 40 € ročne za psa na byte? a kam idú peniaze?! na jeden deravý výbeh na Dilongovej? to nemyslíte vážne. kľudne nech chodia mestskí policajti po sídliskach a kontrolujú zbieranie exkrementov, budem veľmi rada keď sa to každý psíčkar naučí zbierať. ja patrím medzi tých poctivých. ale za čo prosím pekne je tých 40€?za to aby sa všade vylepovali plagatiky a tabulky s tým, že kto si nezodvihne hovienko po svojom miláčikovi, tak dostane pokutu? a že zákaz volného pohybu psov? nehnevajte sa, ale toto je moc. pri prihlásení psa nech každý majitel podpíše čestné prehlásenie že bol poučený o tom, že má zodvihovať exkrementy. a neboli by výdavky na takéto "administratívne" veci. nevadilo by mi platiť také peniaze, keby tu aj pre tých psov niečo je. napr. nitra - 6 veľkých výbehov a s rôznymi preliezkami v každej časti, kde sa pes učí agility. a platia ROVNAKE DANE AKO TU! nehenvajte sa, ale toto nie je normálne! takže pánovi primatorovi odkazujem, že nech postaví obchvat, vybuduje plaváreň, dá doporiadku kúpalisko porozmýšľa nad tými daňami za psov, či naozaj má také výdavky, alebo či je z toho zaplatený aj jeho mesačný plat..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Shlasím a aj so všetkými odpoveďami v ankete. Primátorov plat je úplne neadekvátny tomu, čo pre mesto robí. Doprava sa veľmi zhoršila a nič pre zlepšenie neurobil. Parkovisko pred poliklinikou ani nebudem spomínať. Keď spravia platené parkovisko na námestí, tak doprava skolabuje úplne. Kultúra nula bodov. Detská pohotovosť v Trnave. Pozrite sa, ako vyzerajú detské ihriská. On si hovorí primátor okresného mesta?

   Príspevok je reakciou na "Zuzana123456789"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    dobre že ste spomenuli to zdravotnícke vybavenie mesta. pohotovosť nula bodov. partnerovi sa spravil zápal na oku, v nedeľu v noci. ráno sme prišli na pohotovosť a povedali, že mastičky nemôžu predpisovať a máme ísť do trnavy!! priateľ na jedno oko nevidel, ja som v trnave bola len v centre, a autobusom v nedeľu niekam sa dostať? zázrak!!! kamarát až z nitry nás musel zobrať na aute! a tie prebdené noci s bolesťami zubov! samozrejme keď viete, že v noci sa bez auta nikam nedostanete a z práce vás len tak nepustia niekam. takže čakáte na víkend, aby ste mohli ist na pohotovost do väčšieho mesta, lebo v hlohovci nie je nič!

    Príspevok je reakciou na "Miro"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    On si to nehovorí, lebo nevie čo a kto je primátor. Pravdou je, že mu to hovorí žena keď donesie domov mesačnú výplatu. Tiež mu tak hovorí aj jedna riaditeľka zo škôlky...

    Príspevok je reakciou na "Miro"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Hlohovec umrel pred 20 rokmi. Odvtedy sa iba tvari, ze je mestom, ale je to coraz vacsia dedina.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Peter,ak máš v sebe len trošku súdnosti a hanby tak odstúp sám. A možno si ŤA budú ľudia ceniť o trošku viac. Aj športovec by mal ukončiť karieru na vrchole slávy a stať sa legendou. Aj Ty už odstúp,lebo legendou už si a ver,že na Teba mesto a jeho občania nikdy nezabudnú. Nemyslím to dvojzmyselne, má to len jeden zmysel. Zamysli sa!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Počkajte na budúci rok ako sa bude zveľaďovať :-) Tento rok ešte spravia platené parkovisko, lebo sa pred voľbami nehodí, ale potom sa už bude iba míňať na všetko. Vianočný stromček bol iba slabý odvar z toho, čo nás čaká.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Ja som len zvedavý, či bude mať Dvoran tú drzosť a bude zas kandidovať do VÚC a na primátora.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Ja by som mu odkázal, že v Hlohovci sa veľmi zabúda na hokej ! Je tu dosť mladých ľudí čo ho chcú hrať a už 10 alebo 15 rokov sa mal postaviť kritý štadión. Ale ja ho stále nevidím !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Ja by som sa ho spýtal, či si uvedomoval, keď kandidoval, že má niečo pre mesto aj urobiť?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar
  Eva

  Ja by som mu odkázala, aby sa trošku poprechádzal pešo po Hlohovci a trošku si všímal okolie. Môže začať hneď pri cintoríne. Okolo širokého chodníka zasadený záhon ruží nevidel pravdepodobne tento rok vôbec motyku a trávnik okolo neho kosačku - samá zelina. A takýchto miest je viac.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Celý Hlohovec je príšerné mesto , neupravené, špinavé a nuda , len samé šenky. Aj Tesco: otrasný chodník cez most. Tešili sme sa , že pri Tescu otvoria poriadne butiky , ako napr. v TRNAVE a tam : ČÍNAŇ - málo ich je všade. Celé zle. A kde je sľubovaná krytá plaváreň?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  jeho vyjadrovanie na úrovni tých asociálov čo vysedávaju pro kostole!! hanba

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.