Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

25. júl 2013

Rovní a rovnejší?

Niektorí vodiči parkujú i tam, kde to zákon nedovoľuje. Hlohovčania sa rozčuľujú, že polícia nekoná, tá tvrdí, že problém rieši.

Rovní a rovnejší?

Praktiky niektorých vodičov tunajších vytáčajú. Na námestí totiž parkujú i na miestach, kde nemajú čo hľadať. Hlohovčania sú presvedčení, že príslušníci porušovanie pravidiel zámerne prehliadajú. Náčelník mestskej polície tvrdí opak. Podľa neho situáciu čiastočne komplikuje i chýbajúce značenie. Jeho osadenie už riešia s dopravným inžinierom.

   

Parkovacie plochy na Námestí sv. Michala v Hlohovci pravdepodobne všetkým nestačia. Autá možno pravidelne vidieť i pri poštovom stánku na miestach, ktoré vôbec nie sú vyhradené na tento účel. Navyše, vodiči tak stoja rovno v križovatke. Hlohovčania taktiež zachytili šoférov parkujúcich pri značke „Zákaz zastavenia“ zo zadnej strany trafiky. Zarážajúce na celej situácii je i to, že sa tak deje priamo pod nosom mestskej kamery.

Slušný človek sa tam nepostaví

Miestni tvrdia, že ide o každodennú realitu a stále tých istých vodičov. „Slušný človek sa tam nepostaví,“ rozčuľuje sa Ľudo. „Je potrebné, aby sa do toho niekto obul,“ píše Miroslav. „Dokedy bude polícia prehliadať rovno pod kamerou porušovanie zákona?“ pýta sa ďalší.

Náčelník mestskej polície Jozef Šoka uznáva, že šoféri parkujúci pri stánku stoja v križovatke, čím porušujú pravidlá. Podľa neho však situácia nemusí byť pre všetkých úplne jednoznačná. „Záleží, ako sa vyjadrí vodič. Ak prichádza od pomníka a nevníma to tak, že ide o križovatku, vtedy ho jednoznačne napomíname. Ak však prichádza z druhej strany od sporiteľne, je jasné, že ide na hlavnú cestu, a že je to križovatka. Tým pádom je riešený blokovou pokutou,“ tvrdí.

Budú riešení blokovou pokutou

Ako ďalej dodáva, problémom sa už zaoberajú. Práve minulý týždeň iniciovali stretnutie s dopravným inžinierom. Výsledkom má byť nová dopravná značka pri pomníku, z ktorej už bude všetkým vodičom jasné, že ide o hlavnú cestu. „Akonáhle sa osadí, jednoznačne budú riešení blokovou pokutou,“ uvádza náčelník.

Výnimkou pri zákaze zastavenia sú prípady dopravnej obsluhy. Vtedy tam môže vodič na určitú dobu zastaviť. Šoka tvrdí, že príslušníci sa snažia tento čas minimalizovať. Problém je však v tom, že zákon dobu vyhradenú na dopravnú obsluhu jasne nedefinuje. Z kamerového záznamu by preto muselo byť zjavné, že tam vodič parkuje dlhodobo a že nevykonáva činnosť, ktorú mu zákon povoľuje.

Podľa náčelníka príslušníci o prípadoch na námestí vedia a snažia sa ich riešiť aj blokovými pokutami. Koľko ich doteraz udelili, bližšie nekonkretizoval.Článok bol zobrazený 6732x
Diskusia k článku (31)


Podobné témy
Mesto prevzalo parkovisko na Nitrianskej ulici
Mesto prevzalo parkovisko na Nitrianskej ulici
Obyvateľom a návštevníkom priľahlých bytových domov vzniklo v priebehu dvoch mesiacov 24 nových parkovacích miest.

Parkovisko na Podzámskej ulici je od 1. júla otvorené
Parkovisko na Podzámskej ulici je od 1. júla otvorené
Nové parkovacie plochy na Podzámskej ulici sú po kolaudácii od 1. júla k dispozícii občanom.

Nové parkovacie plochy na Nitrianskej ulici
Nové parkovacie plochy na Nitrianskej ulici
Miesto pre výstavbu nového parkoviska sa nachádza v zelených plochách a na jestvujúcej spevnenej betónovej dopravnej ploche.

Na Podzámskej ulici pribudnú nové parkovacie miesta
Na Podzámskej ulici pribudnú nové parkovacie miesta
V priestore medzi VI. základnou školou a existujúcimi garážami pribudne do dvoch mesiacov 34 nových parkovacích miest.

Parkovné sa neujalo. Námestie zíva prázdnotou
Parkovné sa neujalo. Námestie zíva prázdnotou
Platené parkovanie prinieslo viac problémov ako osohu. Autá zahltili priľahlé ulice, obchodníci prišli o zákazníkov.


Diskusia k článku (31 komentárov) »

31 komentárov


 1. gravatar

  Kontrolná otázka: Koľkokrát potrebuje napomenúť BMW, aby pochopilo?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Hlavne ze je tam kamera. Keby policajti naozaj chceli tak vidia ze tam parkuju skoro kazdy den ti isti.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar
  xyz

  Tak schválne sa tam skúsim postaviť ja s mojou Škodovečkou a uvidíme, či ma napomenú...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  skúste sa postaviť ráno s autom pri poštu a uvidíte tú rýchlosť našich pánov policajtov akú pokutu vám nasolia. Riešia veľké kulové a nie BMW stojace na pásoch alebo zákaze.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  tom

  su dosraní dat pokutu plesatemu na bmw :D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Dávam si otázku, či by policajti nemali ísť príkladom v dodržiavaní zákona. Keď im pod kamerou stoja autá a oni to ignorujú, dávajú všetkým najavo, ako to v našom meste funguje. Keď je to veľké, drahé auto s "náhodným" okrúhlym EČV, ktoré tam pravidelne stojí, tak vo všetkých vyvoláva dojem skorumpovaného mesta s vyvolenými obyvateľmi, ktorí si môžu dovoliť viac, ako ostatní.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Logika hodná šéfa mestkej polície, dávno som sa tak dobre nepobavil: „Záleží, ako sa vyjadrí vodič. Ak prichádza od pomníka a nevníma to tak, že ide o križovatku, vtedy ho jednoznačne napomíname. Ak však prichádza z druhej strany od sporiteľne, je jasné, že ide na hlavnú cestu, a že je to križovatka. Tým pádom je riešený blokovou pokutou,“ Takže nabudúce si kľudne môžme aj my menej rovní zaparkovať napríklad rovno vedľa fontány, stačí keď sa následne pred príslušníkmi vyjadríme, že ideme od pomníka ;-D joooj pomoooc, kde to bývam?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  nechapem co tu stale riesite....:D ved ten co sa tak postavi, Vam nejako ublizuje?podla mna len riskuje pokutu...ked pride policajt, tak musi zaplatit a ked nepride ma stastie.....to je cele...ked ma na pokutu, nech si zastavi kde chce....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  ajo

  Nerád sa vyjadrujem k podobnej téme, lebo to je iba "mlátenie prázdnej slamy". Ale toto sa nedá. Tak Ty si to už riadne zaklincoval. Asi budeš rovnaký mgr.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  akosi nevidím zmysel platenia MsP z daní hlohovčanov. napr.mestská polícia ignoruje vodičov parkujúcich na trávnikoch,chodníkoch a zákazoch státia a vyhradených parkoviskách pre invalidov a neudeľuje im pokuty a nedáva im papuče,akosi sa jej nedarí pokutovať majiteľov veľkých plemien psov za to že ich nechajú voľne bez obojka a náhubku pobehovať po parkoch a sídliskách kde sa hrajú deti a chodia tadiaľ ľudia,nejako našej mestskej polícii nevadí že po nociach je v meste porušovaný nočný kľud a že poctiví obyvatelia mesta sa nemôžu kvôli opilým vagabundom poriadne vyspať do práce,apod. bývali časy kedy sme videli mestských policajtov robiť pochôdzky pešo po meste,dnes sa rýchlo prebehnú po meste na aute a schovajú sa v kancelárii. žeby bola chyba vo vedení mestskej polície v hlohovci?!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Podľa toho,čo tu píšete,asi ozaj na nič.Takisto ako nám je k ničomu ničomné vedenie mesta.Všimli ste si ako rýchlo vymenili na námestí nepolievané suché kríky ?Čo sa deje, príde pápež ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Kto komu, čo zosobní? Od materskej škôlky je ďaleko keď, veliteľstvo VaTS tam,učili sadiť rastlinky. Jamka do nej vodička potom rastlinka, zahnúť a poliať znovu. Na druhý deň večer znovu poliať... Verím, že riaditeľ VaTS je rodina s primátorom.

   Príspevok je reakciou na "načo nám je MP"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar
    POJ

    to je supa co vas trapi :D nech sa kazdy aj na hlavu postavi,, nikomu neparkuju na nohe, nezavadzaju prejazdu, nech sa paci parkujte aj dalej ako treba :D , od septembra bude cele namestie iba pre vas, tie klebetne huby co tu davaju koment budu zgrlavy dat 50 centov

    Príspevok je reakciou na "no a čo?"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar
     ajo

     K tebe sa vyjadrovať asi nemá žiadny význam. Ty to aj tak nemáš čím pochopiť

     Príspevok je reakciou na "POJ"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     presne tak nech to spoplatnia a hotovo. v kazdom meste sa plati 4€ za hodinu, ci je to bratislava alebo kosice. ako k tomu my prideme ze vy mate parking zadarmo len riesite kde parkovat a kdo moze kde parkovat? sa spamatajte prosim vas uz..

     Príspevok je reakciou na "POJ"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Vymeň prvé dve písmenka za ch a u . Splníš podmienky MsP.

     Príspevok je reakciou na "POJ"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Keby to malo fungovat ako pisete , tak ok , nech si teda kazdy robi co chce ! Viete ako by to vyzeralo ? Jasne platene parkovanie je nevyhnutne na urcitych miestach , ved to je v kazdom meste, problem je v tom , ze chyba koncepcia !!! Najskor poriesim okolie , aby mi neparkovali pred cinziakom , potom prejdem dalej , teda na platene miesta napriklad. Viete , keby sa nemyslelo iba na vlastne vacky a volebne obdobia , vsetko by slo . Ale kto za to v konecnom dosledku moze ? My vsetci ! Po 1- kydame iba na forach a pri pive , nie tam kde treba. Po 2- treba dat ponuku k volbam , aby bolo koho volit , ved sa necudujem , ze 70% ludi nevoli (koho ? ) - t.j. nepis , nekecaj pri pive a chod ako nezavisly obcan kandidovat - posledne volby ked si pozries kandidatov , tak zistis , ze viac ako 90 % sami politicki lokaji ! Pri tom prave zdola v mestskych samospravach moze nastat zmena , lebo na rozdiel od velkej politiky (kde nevidim sancu zmeny zakona-nepojdu predsa proti sebe , ked maju z toho ryzu) moze nastat pozitivna zmena a ludia mozu svoje mesta na regionalnej urovni posunut niekam inam. Po 3-potom si treba najst par minut casu a ist volit ! Vsetky diskusie su uplne zbytocne , ide to tu ako na beziacom pase kazda kauza aj ta mensia aj ta vacsia je za chvilu premlcana ! Uplne najviac zboznujem to typicke nase , tu skapal pes , tu sa neda zit , idem od tialto prec a popdobne ! Sa nehanbite ani trosku pozriet svojim detom do oci ? Ste taki sebci , ze vam je jedno , ze tam kde ste ako deti vyrastali skapal pes ? To sme fakt tak mali , ze nemame uz ziadnu hodnotu a zijeme vo svete falosnych slubov od slubujucich zlodejov ?

     Príspevok je reakciou na "POJ"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  nechapem co tu riesite. nech mesto zaberzpeci dokonale parkovanie a nie opat len zavist ludi co sa tam postavia a nedaju im pokutu..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  aj keby mesto zabezpecilo parkovanie, blbci na bmw a inych "silnych" motoroch budu parkovat co najblizsie k barom, najlepsie hned pred ich vchodom, aby im nahodou neschudli hlavy. Tak tu nerieste volne miesta, pri tescu je myslim stale kopec volnych miest, ale nemenovany na audine sa postavil rovno pred vchod, ostal tam krizom stat pri vchode a isiel si veselo nakupit...takze o com??? si piste ze aj ked bude cele namestie volne, tí iní sa postavia stále tam kde teraz :) je to stale tema rovni a rovnejsi, a ide o to keby sa tam postavim na starej felicii tak mam pokutu jak vysitu, ale treba si pomaly zvykat ze hc je totalne skorumpovane mesto a bude horsie...prec odtialto :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.