Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka Hlohovca



Magazín

15. október 2013

Vynovená autobusová stanica má slabiny

Hlavný architekt rekonštrukciu skritizoval. Chýbajú stromy aj toalety!

Vynovená autobusová stanica má slabiny

Hlohovčania sa konečne dočkali vynovenej autobusovej stanice. Na rozľahlej ploche však nie je jediný vzrastlý strom a chýbajú i sociálne zariadenia. Na nedostatky upozornil hlavný mestský architekt, ktorý sa od výsledku rekonštrukcie dištancuje.

Je pravdou, že cestujúci získali dôstojnejšie podmienky. Časť plochy mesto premenilo na 56-miestne parkovisko. V druhej polovici sa spoločnosť SAD Invest pričinila o rozšírenie chodníka, položenie asfaltového povrchu a čoskoro pribudnú aj nové označníky a tri prístrešky pre cestujúcich. Celkové náklady mesta i SAD-ky si spolu vyžiadali zhruba 100-tisíc eur.

Je to len jeden veľký pekáč

Po dohode s hlavným mestským architektom mala byť v blízkosti zastávok osadená verejná zeleň. „Je to obrovská plocha a nie je tam miesto pre jediný vzrastlý strom,“ vystúpil na ostatnom rokovaní poslancov architekt Miloslav Drgoň, ktorého predstavy sa pri realizácii nenaplnili. Podľa neho by zeleň priestor nielen skrášlila a rozčlenila, ale hlavne, stromy by v letných horúčavách poskytovali potrebný tieň. „Je to len jeden veľký pekáč, na ktorom sa budú smažiť všetci cestujúci,“ dodal.

Zeleň by obmedzovala kolotoče

„Určite je v záujme SAD-ky, aby tam nejaká zeleň bola,“ vyjadrila sa aj vedúca miestnej pobočky dopravnej spoločnosti Katarína Šefrániková. „Výsadba je v kompetencii mesta, my sme sa v zmluve zaviazali, že to mestu umožníme,“ dodala. Zo stanoviska radnice vyplynulo, že dôležitú úlohu pri tvorbe projektu zohrali kolotoče, ktoré mesto na tejto ploche umiestňuje počas Michalského jarmoku.

„Preto súčasťou projektu neboli žiadne pevné prekážky a výsadba zelene, ktoré by umiestnenie kolotočov a ďalších jarmočných atrakcií obmedzovali,“ uviedla prednostka Eva Lukáčová. Zeleň v priestoroch stanice zastúpia mobilné kvetináče s vysadenými drevinami.

Drgoň spomenul i ďalší problém, ktorým sú chýbajúce toalety. „Sme okresné mesto a na tej autobusovej stanici si ľudia nemajú kde vybaviť ani základné sociálne potreby,“ povedal. Ospravedlnil sa cestujúcim a dodal, že od toho, ako sa rekonštrukcia zrealizovala, sa dištancuje.    

WC nebolo doposiaľ riešené

Podľa vyjadrení prednostky je väčšina autobusových staníc situovaných v blízkosti železničných staníc a nemá samostatné toalety pre cestujúcich. „Vzhľadom na počet cestujúcich a finančnú náročnosť na prevádzku verejných WC, nebola doposiaľ táto problematika riešená,“ uviedla a informovala, že verejné toalety na námestí stoja ročne mestskú kasu vyše 20-tisíc eur.

Zároveň sa vyjadrila, že ani SAD-ka neprejavila záujem riešiť v rámci rekonštrukcie sociálne zariadenia pre svojich klientov. „V prípade požiadaviek cestujúcej verejnosti bude v danej záležitosti možné hľadať riešenie v súčinnosti so SAD a.s. a ŽSR,“ dodala prednostka.



Článok bol zobrazený 15406x
Diskusia k článku (35)


Podobné témy
Cestujúcim konečne svitá na lepšie časy
Cestujúcim konečne svitá na lepšie časy
Autobusová stanica dostane dôstojnú podobu. Na jeseň sa už cestujúci schovajú pod prístreškami.

Dočkajú sa Hlohovčania dôstojnej stanice?
Dočkajú sa Hlohovčania dôstojnej stanice?
Cestujúcich bičuje vietor a dážď. Autobusová stanica v Hlohovci nemá ani základné vybavenie.


Diskusia k článku (35 komentárov) »

35 komentárov


 1. gravatar

  Zeleň by sa mohla vysadiť medzi chodníkom a kolajami . Teda ak to nie sú pozemky železníc.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Ja by som to zhrnul asi takto. Tá stanica dnes vyzerá asi tak, ako každá v civilizovanej krajine už pred dvadsiatimi rokmi. Pýšiť sa niečim, čo sa považuje v 21. storočí za samozrejmé, je skôr trápne. V každom väčšom meste sa umiestňuje zeleň na všetky miesta, kde je to aspoň trochu možné. Bude to asi tým, že to robia ľudia, ktorí majú niečo v hlavách. Hlohovec zas ani po dvadsiatich rokoch nedobehol nič. Kedy sa už bude dať povedať, že tu konečne niekto urobil niečo PORIADNE?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  No vynovenú stanicu som si nepredstavovala ako starú stanicu s novým asfaltom. Kde sú nejaké kryté zastávky a prístrešky? Ide zima, zase tam všetci budu stáť mokrý ako myši a čakať na meškajúce spoje.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   presne tak, úplne súhlasím!!!....namiesto vybudovania poriadnej autobusovej stanici a následne rekonštrukcia železničnej stanice aj s wc, ktoré by mohli slúžiť aj aj,.....kedže sú tesne pri sebe, len premýšľať!!!....žiadne zastávky kryté...proste okrem nového asfaltu, pár čiar a trošku pätníkov....tam nie je absolútne nič,.....neviem ako vás??....ale mňa to neprekvapilo,....tu ma už neprekvapí nič,..

   Príspevok je reakciou na "Petra"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  ja pevne verím že "výhody" našej novej stanice si vyskúšajú všetci zainteresovaní ktorí ju navrhli a schválili-aby na nej ako čakajúci na spoj zmokli,aby na nich snežilo a pieklo slnko a aby sa nemali kam ísť vycikať alebo vykakať.lebo žijeme v 21.storočí v hlohovci!!! fuj!hanba!hnus! pevne verím že aj toto"dielo" sa odzrkadlí v najbližších voľbách do vuc-ky!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   no pochybujem o tom že si pán primátor vyskúša ako sa mokne alebo mrzne na stanici v meste ktorému velí????? keď cez leto si ako jediný nevyskúšal ako sa dusí vo vlastnej šťave vo svojom vlastnom byte a navidomoči si nechal polievať trávnik pod svojimi oknami a ostatné sa obchádzali. a nielen to určite sa mu na jeho sídlisku svieti aby sa nepotkol ked ide domov alebo ho nebodaj neprepadli- však komukoľvek inému to nevadí.Na celej novej štvrti sa nesvietilo večer niekoľko dní a to nikoho netrápi asi sa znížila kriminalita a treba jej trochu dopomôcť veď koho zaujímajú cudzie deti , ktoté sa vracajú po "TME" z krúžkov domov alebo staré mamy-dedkovia, ktorým sa hocičo môže v tej "TME" prihodiť Sme na Vás hrdí pán primátor!!!!! Občan mesta Hlohovec

   Príspevok je reakciou na "čakajúci"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  XYX

  hamba a zasa sa niekto nabalil

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Každé ráno tam stojím ako .... Ok, môj problém, že tam stojím. Ale tie podmienky sú katastrofálne! Cez zimu prefukuje, cez leto pečie. A 3 prístrešky to majú ako zachrániť??? Kde budú? To mi príde bus a ja budem utekať ako najatá, aby ma tam ochotný ujo autobusár nenechal,keď náhodou nebude nikto nastupovať? To je problém mať prístrešok pri každej zastávke ako to je v okolitých mestách? resp. prekryť to celé? No hanba tohto mesta!! Každý sa vie iba nabalovať, ale urobiť niečo pre ľudí ooooo..tak to je problém ... som sklamaná.A mimochodom dúfam, že tie prístrešky budú trvať aspoň tak dlho ako tá rekonštrukcia ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Celé mesto sú jedni veľké toalety. Preto nikoho nenapadlo ich tam postaviť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Ako sa môže dištancovať hlavný architekt ? Veď plány muselo najprv schváliť mesto a aj hlavný architekt. Tieto jeho vyjadrenia mi pripadajú falošné - keďže sa to ľuďom nepáči a ja kandidujem tak si " prihrejem polievočku ". Mal sa ako mestský architekt ozvať pri začiatku, nie teraz, keď je to hotové. Na mestskom úrade architekti schvaľujú hocičo - veď máme možnosť vidieť čo všetko dovolia stavať a je to nevkusné a nevhodné, ale veď voľby sú voľby...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ako sa môže dištancovať? Jednoducho. Zámer síce mestský architekt schválil, ale primátor mesta, bez toho, aby sa niekoho spýtal, rozhodol inak. Na MsZ bolo schválená verzia odsúhlasená architektom. Všetci sa navážate do Drgoňa, ale ak by bol architektom mesta hocikto iný, tak by to bolo v podstate rovnaké. Architekt mesta totiž nemá prakticky žiadne právomoci. Jeho názor si na úrade vypočujú a urobia podľa seba... Čo sa týka ostatných stavieb, tak k tým sa architekt mesta nevyjadruje. Toto rieši Spoločný stavebný úrad, ktorý k projektom na stavebné povolenie nepotrebuje vyjadrenie mestského architekta. Reálne môže mestský architekt zasiahnuť do projektov len vtedy, ak ide projekt na územné rozhodnutie. Toto asi niekomu ohromne vyhovuje, ja byť mestským architektom, tak to dávno zabalím. Nech si to robí primátor, za tie peniaze, čo berie, by to iste zvládol...

   Príspevok je reakciou na "erika"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   A ešte maličkosť. Odmena kontrolóra mesta je mesačne cca 3015,-€ a odmena mestského architekta je mesačne cca 292,-€...

   Príspevok je reakciou na "erika"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Máma říkala , že pro hlupáka každej hloupej :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  a pan Drgon sa práve zobudil. on nič on muzikant. to ja to iste ako ked na nitrianskej spravili jednosmerku a ked idete od Nitry tak musíte prechádzať cez plnu čiaru aby ste odbočili na sidlisko. myslí tam už niekto hore, alebo si robia čo chcú od stola??

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Poloz si este raz tu hlupu otazku "rozmysla tam niekto hore". Nie nerozmysla tam nikto, neviem ako mozu ludov vladnut sprostejsi jedinci. Neviem to pochopit ako si mozu ludia vyberat ludi co su na IQ detí, logika uvazovania zero zero?! Oni proste za to nemozu ze su jednoduchsi, ale to by tam nemali sediet ale robit nieco kde netreba mysliet. Je to nasmiech, ze aj ludia intelektuali musia pocuvat podpriemerne inteligentne opice, ktore sa titulovali same na tie miesta. To tam uz moze fakt sediet aj ta opica (ta by aspon vysadila bananoviky ako logo tejto republiky)

   Príspevok je reakciou na "zdeno"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Ako môžete od tohto vedenia chcieť,aby boli vysedené stromy event.iná zeleň na autobus. stanici,keď hlohovec posledné roky iba likviduje v minulosti zrealizovanú velkolepú výsadbu zelene?To iba v minulosti sa v hlohovci zeleň budovala a chránila.Dnes zavadzia - viď aj argumenty z mesta - zavadzali by raz za rok poriadanému jarmoku.To nech cestujúci trpia či už na daždi alebo pod pražiacimi lúčmi slnka dennodenne.Zaujímavá správa. mesto hodlá využiť 35 tisíc eur získaných za výrub drevín na výsadbu nových drevín. Také sumy mestu môžu závidieť i lesné správy,zaoberajúcimi sa ťažbou dreva.Suma je výsledkom vzťahu MÚ k zeleni.Ak dôjde k výsadbe,za takú cenu môžeme očakávať vysadený celý les.Ak to tak aj bude,po roku od výsadby už nie,pretože sa to nechá vyschnúť.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  dozvedel som sa novinky z činnosti MsÚ: prednostka je najväčšia odborníčka na hajzle, pardon toalety - to je jediná na Slovensku. Autobusstanica je bez prístreškov - to ľudia majú čakať doma - príde pre nich autobus?Zasa unikát. Názor mestského architekta je bezvýznamný. Skvelé, zase prvé miesto na Slovensku. Až teraz som pochopil prečo je to tak - kolotočári 3 dni v roku využívajú priestor a občania 362 dni môžu od radosti na tomto priestore nadávať na toho najvyššieho ako sa o nich postaral a ako mu na nich záleží. Podľa prednostky občania môžu vyrúbať stromy a namiesto nich dať kvetináče. To ich nahradí. Kde bola na školení - ak to presadzuje? Toto vyjadrenie má jeden prínos, aspoň občania budú mať drevo na zimu. Hurá, kedy môžu občania začať rúbať stromy?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Hrozí zničenie ďalších 30 ročných stromov na M.Bela,kde sa na mieste bývalého detského ihriska buduje parkovisko.V sobotu prišli bagre,nákladné vozidlá,vytýčili sa hranice - tesne pri kmeňoch stromov.Pri troške záujmu,citlivosti a ústretovosti nezodpovedných zodpovedných z MÚ - sa dá hranica posunúť ďalej od stromov - odpoveď p.Husára / v sobotu 19.10./ veď keď vyschnú,vysadíme nové - tak odpovedá vedúci oddelenia život.prostredia.Dokedy budú takýto ľudia na vedúcich funkciách,ku ktorým nemajú žiadne ale žiadne predpoklady a danosti ?? Občania,postavte sa proti tejto zločinnej zlovôli.

   Príspevok je reakciou na "občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Tiež mi bola daná taká odpoveď, keď som upozornila,že vysadené tuje vysýchajú na sídlisku a nikto ich nepolieval.Teraz suché odstránili a hotovo.Malo to byť na husto asi 40ks ich bolo a teraz sú tam väčšie medzery a ide sa ďalej.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Chýbajú stromy , ktoré by tlmili vietor a dali priestoru život. Okolo koľajnic je hnoj.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Keď príde k vám Dlhopolček agitovať, tak sa ho opýtajte, prečo dal pred Odevou vyťať katalpy. Voňavé krásne stromy s ružovým drevom. Vedľajšie OTC sa inak správa k zeleni.Im tieto vysoko estetické stromy nezavadzajú. Patrí vďaka takej firme v HC, čo dbá na ekológiu životného prostredia. Autobusári to samozrejme využívajú a najviac oceňujú. Jeho asi ocenil stolár, či kto, ktorému toto drevo dohodil.

   Príspevok je reakciou na "HJHJ"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  O akej autobusovej stanici sa hovori? V Hlohovci o nijakej stanici neviem, ale ak myslia ten plac bez pristreskov, s prepravnym poriadkom- chemoprenom nalepeny na hnusnej zltej konsrukci privarenej k disku od kamiona, ak teda toto je ta vynovena autobusova stanica, ktoru spominaju, tak teda pardon, nevsimol som si ju. Mimochodom pozri te sa ako si spravili nastupiste trebars v Pezinku, ked uz tu je to neschopné, nech to aspon od niekoho okopiruju. Je to tu na smiech, 20tisic za hajzlíky uuuu, co tak vyberat 50centov za návštevu, aj by mohli potom vyzerat nejak ludsky, len tam dajte sympatickejsiu pani lebo tá ciernota co je v meste, to by som si radšej spravil flak na ihrisku ako zísť do útrob toho "doupete" Lucifuka.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vraj je na vine primátor a nie architekt. Keď architekt vedel ako bude stanica podľa priania Petra D., vyzerať, tak mal naplánovať v strednej časti prechod pre chodcov cez cestu. Cestujúci aj tak stále prebehujú, odtiaľ kde stoja na autobus. Stoja často pod stromami alebo odkvapom elektrárne. Podľa počasia. Nikto z ních nebude bežať 200 m pól kolečko, aby nastúpil na autobus. Všetci terajší poslanci sú solventní a neempatickí a ani netušia, čo potrebujú pracujúci a ich deti dochádzajúce do školy autobusom. Voľte nových za poslancov. Nová metla dobré metie. Preto mandát nieje platný až do dôchodku.

   Príspevok je reakciou na "martinHC"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.