Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

15. december 2013

Namiesto nového náčelníka fiasko!

Primátor sa opäť postaral o poriadny rozruch. Za šéfa mestskej polície navrhol kandidáta s nedostatočnou praxou a vylepšeným profilom.

Namiesto nového náčelníka fiasko!

Na svojom decembrovom rokovaní mali poslanci vymenovať nového šéfa Mestskej polície v Hlohovci. Náčelník Jozef Šoka odchádza do dôchodku, a tak mesto na svojej webstránke zverejnilo podmienky pre záujemcov o tento post. Z 11 uchádzačov primátor Peter Dvoran vybral Rastislava Strečanského. O jeho návrhu mali rozhodnúť členovia zastupiteľstva.

Z podkladov, ktoré poslancom Dvoran predložil, vyplynulo i to, že 29-ročný absolvent pedagogickej a filozofickej fakulty pôsobil ako vyšetrovateľ na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Trnave. Priamo počas rokovania sa však ukázalo, že veci sa majú úplne inak.

V priestore pre občanov sa ujal slova Ľuboš Richter, ktorý sa taktiež uchádzal o miesto náčelníka. Ten napriek adekvátnemu vzdelaniu, takmer 30-ročnej praxi v ozbrojených zložkách a vedúcej funkcii na odbore kontroly Ministerstva vnútra SR v konkurze neuspel. Richter poukázal na viacero nedostatkov výberového procesu.

Cítim sa ako komparz kabaretného predstavenia

V prvom rade zdôraznil, že Strečanský nespĺňa požadovanú 10-ročnú prax. Taktiež upozornil, že vybraný kandidát ako vyšetrovateľ na KR PZ v Trnave nikdy nepracoval. Pôsobil iba ako poverený policajt na obvode v Hlohovci a ročné školenie poriadkovej polície, ktoré mal uchádzač podľa profilu absolvovať, trvalo o polovicu kratšie. Navyše informoval o disciplinárnych problémoch primátorovho kandidáta. „Bohužiaľ, ja sa dnes cítim, akoby som bol nejaký komparz kabaretného predstavenia Mestského úradu v Hlohovci,“ dodal.

Strečanský sa ostrej kritike bránil argumentom, že údaje v profile nie sú jeho chybou, keďže on ich v životopise uviedol správne. Spomínané disciplinárne potiaže vznikli podľa neho len v dôsledku nedorozumenia s nadriadeným. Kandidát si taktiež neodpustil pichľavé poznámky na adresu svojich kritikov a konkurentov. Je presvedčený, že polícia by sa mala viac priblížiť k ľuďom, pričom vyzdvihol problémy s parkovaním a potrebu rozšírenia kamerového systému. Prečo sa ale napriek nedostatočnej praxi o miesto uchádzal, neuviedol.

 

Voči pochybnému výberu sa ohradili Juraj Salcman, Martin Balla i Miloslav Drgoň. Poslanci sú presvedčení, že každý zodpovedný uchádzač podmienky rešpektoval a Strečanský mal byť z výberu vyradený. Celá vina sa tak zosypala na plecia primátora. Na otázku, kto bol vo výberovej komisii odpovedal len: „Moji najbližší pracovníci mestského úradu.“

Podmienku som si nevšimol

Z Dvoranových slov vyplynulo, že práve vek uchádzača zavážil najviac. „Toto sú hlavné trendy od občanov, že sme dali zarobiť bývalému vojakovi, policajtovi, alebo ja neviem komu parašutistovi,“ uviedol. 10-ročnú podmienku praxe si údajne nevšimol. Postupne ale primátorovi dochádzali argumenty aj dych, a tak požiadal o 5-minútovú pauzu. Po prestávke chybu priznal a materiál stiahol z rokovania.

Vo vzduchu však ostali visieť nezodpovedané otázky. Ako je možné, že do konkurzu sa prihlásil človek, ktorý ani zďaleka nespĺňa požadované podmienky? Je vôbec možné, že by si primátor nevšimol jednu z dvoch podmienok vo svojich vlastných kritériách? A v neposlednom rade, ako je možné, že poslanci dostali podklady s vylepšeným profilom Dvoranovho favorita? Príliš veľa otáznikov, aby išlo o náhodu.

Je viac ako pravdepodobné, že ak by Richter na rokovaní nevystúpil, poslanci by nemali najmenší dôvod predloženým podkladom neveriť a Strečanského by podporili. Post, ktorý by mal byť vzorom rešpektovania pravidiel by tak obsadil človek, ktorý sa tam dostal pochybným konaním. Rovnako je namieste obava, ako Dvoran rozhoduje vo veciach, ktoré neprechádzajú zastupiteľstvom a sú plne v jeho kompetencii.

Rozhodnutia môžu vyvolať chaos

Aj podľa občianskeho aktivistu Mira Kollára sa môžu rozhodnutia hlavy mesta postarať o právny chaos. „Ubezpečujem vás, že každý polopríčetný právnik bude schopný napísať žalobu a každý polopríčetný sudca ju posúdi kladne,“ vyjadril sa počas rokovania k pochybnému výberu kandidáta.

Vypočujte si zvukové záznamy z rokovania


Článok bol zobrazený 18382x
Diskusia k článku (39)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Nové auto vo farbách mestskej polície
Nové auto vo farbách mestskej polície
Mestská polícia Hlohovec má od pondelka 20. júna vo svojom vozovom parku nové služobné vozidlo.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.


Diskusia k článku (39 komentárov) »

39 komentárov


 1. gravatar

  Môžme poďakovať všetkým, ktorí ho volili...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  za komousov chodil taky ze Kabaret u dobre pohody. Ktovie, ci aj tam brali ucinkujuci take honorare, jak nas primatorko.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Keby som sa bál, že ho môže ešte niekto voliť, tak navrhnem refernedum.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  ďakujem pánovi richterovi že poukázal na svinstvá ktoré sa robia na našej radnici! údržbárové koníky sa trocha splašili a stiahli chvost.ale dokedy?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  ???

  Kto teda napísal poslancom do podkladov tie klamstvá? Nejde náhodou o trestný čin podvodu v štádiu pokusu? Aha nie. Primátor sa pomýlil. Beriem späť, potom je to OK.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  primator nie je dolezity - ide skor o to kto tam toho mladeho junaka silou mocou potreboval a preco

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Nezabudol si náhodou spomenúť tie Tvoje nočné služby vo svojej obhajobe, eeeeeeeehhhhhhhhhhmmmmmm? O spaní doma a celkovom prístupe k práci? Veď, keď si bol raz štátny policajt, prečo si išiel do civilu? Preto, lebo si neschopný tak, ako by si bol neschopný riadiť aj mestskú políciu, počítam, že by si nemal ani nato, robiť pochôdzkára..možno by som Ťa nechal pozerať do tých monitorov na mestskej polícii, ale len možno - ani to by si zrejme nezvládal. A o Tiborovi Kučerovi Ty nemáš morálne právo nič hovoriť, ten pre tento nakaz.ný policajný zbor na rozdiel od Teba niečo urobil, Ty si ťahal káčera, keď on už šľapal ulicu v Hlohovci a určite nechodil domov cez nočné služby spávať ako Ty a miestny vagabundi mali pred ním rešpekt. Z Teba sa akurát tak môžu smiať, chrbticu máš ešte, čo si myslíš o sebe, že si spasiteľ? Hanbi sa aj s tým čo Ťa nominoval...!!! Toto mesto je odsúdené k zániku pod týmto vedením, pani prednostka sa zasekla, alebo čo? Dokolečka dokola to isté...fakt škoda reči. Po nastávajúcich komunálnych voľbách budete utekať z mestského úradu ako potkany pred potopou... Vám nevadí, že tu SKAPAL PES v tomto meste??? Strečanský zapamätaj si, čo je pravda nie je OHOVÁRANIE!!! Policajti v Hlohovci dobre vedia čo si zač!!! Čo si Ty ako štátny policajt dokázal? Čo? Napíš aspoň jednu pozitívnu vec... eehhmm

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   presne ako si napísal,do bodky s tebou súhlasím!kto pozná tohoto mladučkého "pracanta" vie o čom hovorím.ja mám však stále pocit že niekto má eminentný záujem zamestnať na MsP v hlohovci práve takýto typ človeka,prečo asi?aby sa práca MsP znemožnila nadobro?jednoznačne by mal byť tento kandidát vylúčený z konkurzu!a naši poslanci by si mali dôslednejšie študovať materiály na rokovanie MsZ pretože takto vypadajú ako totálni neschopáci!

   Príspevok je reakciou na "Hrad Strečno"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Čítal si článok? Ide o to, že poslanci dostali papiere s nesprávnymi informáciami. Za podmienky a výber zodpovedá primátor. Poslanci iba schvaľovali podľa toho, čo im dal primátor. Keby nevystúpil pán Richter a nepovedal im, že boli také podmienky, ktoré primátorov kôň nespĺňal tak by sa to nemali ako dozvedieť. Ešte mali aj prikrášlený jeho životopis, takže tentoraz poslancom krivdíš. Všetko to pripravil primátor.

    Príspevok je reakciou na ""akčný" rasťo"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Pán Dvoran, tak som si myslel, že ste rovný chlap a všetky tie reči o Vás sú iba klamstvá. Veľmi ste ma sklamali a tej rozprávke o chybách už neuverí nikto. Mali by ste sa zodpovedať za všetko, čo ste urobili. Každému v práci strhnú z platu, keď urobí chybu. Vy sa nám môžete kľudne smiať ďalej, lebo ste nedotknuteľný.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Kebylen strhnu z platu, ale mal by letiet z takeho postu, človek bez charakteru, uplatny a ešte bez morálky. A tie jeho akoby omyli? Ved jemu je to jednu... Jeden post primatora a druhy vo VUC on to ma u ri.. milí občania, neviem kto ho volil, ale všetkým tým voličom pekne dakujem , že nevidia ako Hlohovec vyzera. A ako bude za jeho panovania a jeho diktatorov vyzerat. nechajme sa prekvapit, ved čo sa zvolilo to mame, dobre nam tak. Keby nemohli volit starobní dochodcovia , vyzeralo by to tu uplne inak....

   Príspevok je reakciou na "Samo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar
    HDK

    Presne tak. Nič neurobil ako poslanec do VÚC a aj tak sa tam dostal. Ľudia sú sprostí a neviem, podľa čoho volia. Každý súdny človek si po vypočutí prejavu tejto bábky musí urobiť názor, že tam nemá čo robiť. Aj tak má svoj fanklub z kostola, ktorý mu bude bozkávať nohy až naveky.

    Príspevok je reakciou na "občan"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Odporúčam všetkým vypočuť si, ako primátor "napomína" Strečanského, aby nekydal na ľudí, čo na toto svinstvo upozornili. Ustráchaným hláskom, aby sa ho náhodou príliš nedotkol. Keby tam stál "obyčajný" človek, tak to vyzerá úplne inak a hneď by ho posadil. Divadielko pán primátor, divadielko. Nedokážete splniť režisérovi ani tak jednoduchú úlohu. Lacné kabaretné predstavenie, za ktoré vás veľkovojvoda nepochváli.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Viete, čo mám najradšej na hlohovskej polícii?? Že vždy všetko vedia a nikdy nič nespravia, viď všetci vieme, čo kto v meste robí a čo sa s tým spravilo??? Tuto neviete páni policajti poradiť??? Že by ste niečo poradili.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   o tom, že niečo vieš nepodkladá stav vecí taký aby si z toho niečo spravil. Vieš aj ja tu poznám minimálne 10 dílerov, minimálne 10 ľudí čo viem ako aj ty vieš a ďalších 1000 ľudí vie, že kradnú autá alebo predávajú fet. Avšak na to, aby sa s tým niečo spravilo potrebuješ dôkazy - a to dôkazy získané zákonným spôsobom a musia byť v takej váhe, aby bez vzniku závažných pochybností zakladali oprávnenie podať obžalobu po spísaní spisu policajta prokurátorom na súd. A tam to začína znova - celé dokazovanie, celý proces ako keby od začiatku. takže nech sa páči - choď a získaj legálne dôkazy, posuň ich polícii, možno tá polícia bude aj rada.

   Príspevok je reakciou na "PepoHC"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Keby sa tu niečo hovorilo o zlodejoch, tak tu povypisujete neviem koľko vecí, lebo je to diskusia bez pravého mena a keď budete s konkrétnym človekom, tak si s ním podáte ruku, usmejete sa na neho a poprípadne ani ho nebudete zastavovať. Lebo veď niečo do auta sa dá potom získať zadara. Či sa mýlim???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Z toho celého sa dajú urobiť iba dva závery. Buď je tento primátor totálne neschopný, alebo je totálne skorumpovaný,

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  pretože je vysoko pravdepodobné že ešte do volieb bude robiť veľmi podozrivé rozhodnutia a bude poslancom podsúvať falošné a klamlivé informácie ktoré môžu viesť ku chybným rozhodnutiam! p.s.akú úlohu zohráva v danej kauze rastíkov otec/alebo niekto iný?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Vypočujte si audio-záznam vystúpenia p. Strečanského a viete na čom ste. Ak by chcel riadiť post náčelníka v intenciách svojho vyjadrenie - tak potom ďakujem pekne, neprosím. Evidentne a drzo a sprosto ho niekto pretláča na pozíciu na ktorú nemá.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Ďalší špinavý podvod vedenia / iba primátora ?/ mesta.Mladý chlapec za to nemôže. Bol nahovorený,aby sa prihlásil,že je to vybavené,dohodnuté.To mám z veľmi spoľahlivého zdroja.10 ročná prax tam bola iba na to,aby sa uchádzači nehlásili,ale mladého nahovorili, nech sa prihlási,že to má isté. Takto mieša špinavosti ctihodný prvý občan mesta,silne veriaci / naoko ?/Nebojí sa ísť do kostola ?Alebo si myslí,že spoveďou všetko zmyje ?Vhodný je tak za kostolníka. Hanbiť sa môžu všetci tí hlupáci,ktorí ho volili i tí čo ohlupovali voličov / nešlo to z kostolov? od tých morálne čistých vzorov v sutanách ?/

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Ako môžete niekoho hodnotiť či je starý,mladý?V prvom rade aký je to človek a nášmu mestu by určite prospelo omladiť zmýšlanie.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  primátor ide príkladom - kde býva je viac upozornení,že volný pohyb psov zakázaný - jeho dvoch zákrskov sa to netýka - hrdo s nimi po trávnikoch vykračuje,exkrementy nezbiera možno ešte dostane odmenu za hnojenie.Hnojiť vie,to už dosť dlho preuka - zuje svojou činnosťou tam,kam nepatrí .

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   každý raz keď sa vyberiem do pánskej záhrady so svojim synom, už pomaly ani nemôžeme vkročiť na trávnik bez toho aby sme nestúpili do psieho hovna!!!!...už mi to tiež začína liezť na nervy, to je ale dokola o tom istom,...ľudia sa sťažujú že psíčkari nepoužívajú náhubky, vodítka, že nezbierajú po svojich miláčkoch ich výkaly!!!!! a nemali by náhodou mestský policajti, namiesto vyvážania sa v aute po celom Hlohovci, práve takéto veci rieši? a dávať pokuty za to???...stačil by týždeň keby chodili a pokutovali a bolo by po všetkom,.....ale to je práve problém Hlohovca, tú nikto z úradníkov, policajtov..aťd....nerobí to čo robiť ma....a práve preto vyzera naše mesto ako jedné veľké hovno......a samozrejme naschvál si nedávam servítku pred ústa....

   Príspevok je reakciou na "k el presidente"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  vypočujte si pani prednostku myslim že tam pan primator chcel aj mal pravo si dat svojho človeka nič sa neporušilo...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ano, je to primatorova kompetencia. Ale nie je jeho kompetencia dat tam kandidata, ktory nesplna poziadavky, ktore verejne vyhlasil sam primator. To sa vola zneuzitie pravomoci verejneho cinitela a zabezpecenie vyhody pre cloveka, ktory na nu nema pravo, lebo nesplna stanovene kriteria.

   Príspevok je reakciou na "kivi"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Jeho pravo? Svojho cloveka? Tak za prve,nebol to jeho clovek,ale clovek niekoho uplne ineho (urcite dobre vies koho...),za druhe-nas pan primator by nemal mat uz ziadne prava pokial ide o vykon jeho funkcie,lebo tu narobi za ten posledny rok v urade taku paseku,ze to budu po nom hasit este dalsie tri funkcne obdobia (pokial nebude takmer cely Hlohovec pod kontrolou jedneho maleho politickeho mafiana). No a za tretie by bolo vhodne sa primatora opytat,ci tie kriteria vymyslel on a ci sa nimi aj chce pri vybere riadit a kto v skutocnosti pretlacal na tento post uz spominaneho kandidata?!

   Príspevok je reakciou na "kivi"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Kompetencie na výber má, ale to mu nedáva právo porušovať pravidlá, ktoré mimochodom sám určil. Pripadá mi to, akoby sa niekto ešte dôležitejší na poslednú chvíľu dozvedel, že je tu taká príležitosť. Inak nechápem, prečo by podmienku desaťročnej praxe v riadiacej funkcii vôbec vypisoval. Nechce sa mi veriť, že by si nikto na úrade nevšimol takú chybu. Veď všetci dostali odmeny, takže vykonávajú svoju prácu svedomite a nad rámec povinností. Že si to nevšimol Dvoran, to ešte pochopím. Keď nevedel, že spoplatňuje parkovisko pred poloklinikou, tak možno nedokáže ani narátať do desať.

   Príspevok je reakciou na "kivi"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.