Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

12. február 2014

Na programe náhubková novela

Poslanci budú rokovať o obmedzeniach účasti verejnosti na mestskom zastupiteľstve.

Na programe náhubková novela

Štvrtkové zasadnutie poslancov rozhodne o ďalších obmedzeniach pri účasti verejnosti na rokovaniach mestského zastupiteľstva. Návrh počíta s možnosťou primátora odňať slovo občanovi, ktorý prednáša "zrejme nepravdivé, zavádzajúce, predstavujúce rozporuplné, ťažko overiteľné skutočnosti alebo neobjektívny názor občana na veci verejné". Podľa dôvodovej správy vznikol materiál na základe požiadavky poslancov.

Novela rokovacieho poriadku, ktorú predkladá prednostka mestského úradu, ďalej obmedzuje najviac jedno vystúpenie na 10 minút. Primátor tiež nebude mať povinnosť reagovať na otázky občanov vo verejnej diskusii. Po novom môže odpovedať prostredníctvom miestnych médií.

Úprava si okamžite vyslúžila prívlastok "náhubková" a jej schvaľovanie ohlásili sledovať aj zástupcovia Združenia občanov miest a obcí Slovenska.

Na programe je tiež opakovaný návrh na menovanie náčelníka mestskej polície. Decembrové rokovanie skončilo fiaskom, keď priamo na zasadnutí vyšlo najavo, že primátorom vybraný kandidát nespĺňa požadované kritériá. Poslanci naviac dostali na stôl materiály s nepravdivými informáciami, ktoré vylepšovali profil uchádzača.

Podľa § 12 Zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov primátor mesta Hlohovec zvoláva riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec, ktoré sa uskutoční dňa 13. februára 2014, t. j. vo štvrtok, o 9.00 h v Dome kultúry na Pribinovej ulici.

O 13.00 h bude zasadnutie MsZ prerušené pre možnosť vystúpenia občanov.

 1. Otvorenie a voľba komisií
 2. Schválenie programu rokovania
 3. Majetkovoprávne záležitosti – kúpa, predaj, zámena (prílohy)
 4. Návrh na úpravu rozpočtu mesta Hlohovec na rok 2014
 5. Návrh na menovanie náčelníka MsP
 6. Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Hlohovec 2014 - 2020
 7. Dodatok č. 3 k Rokovaciemu poriadku Mestského zastupiteľstva v Hlohovci
 8. Správa o vykonaných kontrolách
 9. Správa o kontrolnej činnosti a riešení sťažností za rok 2013
 10. Návrh na zmenu člena Komisie územného plánovania a regionálneho rozvoja
 11. Interpelácie
 12. Rôzne
 13. Záver


Článok bol zobrazený 6396x
Diskusia k článku (25)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Prenos budú môcť občania vidieť vo štvrtok 19. marca 2015 od 14:00.


Diskusia k článku (25 komentárov) »

25 komentárov


 1. gravatar

  Každý si zodpovedá za svoj prejav sám. Keď vyhlásim niečo nepravdivé, tak ma predsa môžu dať na súd. Primátor mi nemôže obmedziť moje právo niečo povedať. Keď mi odoprie moje ústavné právo z titulu predsedajúceho zasadnutiu mestského zastupiteľstva, tak sa dopúšťa trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Odkedy je v právomoci primátora robiť sudcu a ešte aj exekútora?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Otázka na primátora. Sú jeho vystúpenia v Hlohovskej televízii objektívne? Napríklad, keď informoval o nezvolení náčelníka mestskej polície. Povedal iba, že poslanci mali výhrady voči jeho návrhu. Ani zmienka o tom, že vystúpil občan a upozornil na možný podvod. Ani zmienka o tom, že si akože nevšimol podmienku praxe a ten jeho kandidát ju nespĺňal. Bolo to vedomé zavádzanie. No a tento človek má rozhodovať o tom, či je prejav občana objektívny? On sám nepovie celú pravdu, ale chce obmedzovať ostatných.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Ja tomu nerozumiem, preco si ludia volia nekompetentnych zastupcov, pan Dvoran absolutne nesplna atributy primatora, ak bude znovuzvoleny to uz bude totalny nonsens, v tom pripade sa vsak obcania nestazujte

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Plná pravda.Na občanov chystajú náhubkový zákon,vraj na žiadosť poslancov.Môžeme vedieť,ktorí poslanci to žiadajú?A zákon na prerušenie hlúpych servilných relácií v HcTv s dvoranom prijať netreba ?Veď na dotazy občanov na MZ nie je schopný odpovedať,až ex post,cez tú drahú servilnú televíziu,ktorú platíme my,tak ako môže takmer hodinu oblbovať prihlúpych ?Koľko mu to nacvičovanie trvá ?Preto ju treba ďalej finančne futrovať, stále viac a viac.Občania Hlohovca sú vlastne televíziou a dvoranom okrádaní,pretože to nie je dvoranova a libantova tv !!!Viceprimátor tiež súhlasí s náhubkom pre občanov.Bojí sa, že sa ho niekto opýta,či sa mu nezdá že post poslanca a viceprimátora sú protizákonné, prinajmenšom tu ide o konflikt záujmov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Zajtra budú naši ctení poslanci hlasovať o "náhubkovom zákone". Vypadá to tak, že ho odhlasujú. Nedal by sa návrh "náhubkového zákona" rozšíriť o zákaz diskutovania pre zakomplexovaných? Na začiatok napr. na hlohoveckých fórach. Potom sa uvidí. V tom prípade by som možno aj zvážil svoje demokratické cítenie. Veľmi by to totiž Hlohovcu pomohlo a "náhubkový zákon" by mal aspoň nejaké pozitívum. :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  takže panstvo fraštacké chce poddaným hlohovca zavrieť papule.aby ho nevyrušovalo svojou kritikou.a celé to majú posvätiť poslanci smeru spolu s kamarátmi z kdh v hlohovci.akoby ich jedna mater mala.riadia sa heslom-drž hubu a plať dane a poplatky mestu!na jeseň,súdruhovia katolíci,tešte sa na jeseň keď budú voľby.aj keď mám veľkú obavu z manipulovania výsledkov volieb v hlohovci.bolo by dobré prizvať nezávislých pozorovateľov pri sčítaní volebným lístkov!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Čo tak pseudo nezávislí - Fraštačania - združenie či čo, zmeniť sa na politickú stranu, veď ako strana fungujete. Potom budete mať svojho člena, či sympatizanta legálne vo všetkých volebných komisiách a to vo všetkých stupňoch.

   Príspevok je reakciou na "radničná špina"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Veru založiť politickú stranu a založiť občianske združenie sú dve rozdielne veci. Na politickú stranu musíš získať 10 000 podpisov oprávnených voličov. Koľko je v HC ľudí nad 18 r.? Cca 16 000? Myslíš, že by sa toľko nazbieralo? Okrem toho si to nedávno parlamentné strany ošetrili tak, že každá strana musí ročne platiť asi 33 000 € štátu. Neviem, či by takto mohla fungovať strana pre jedno mesto. Nie som "fraštačan" ani autor príspevku, na ktorý reaguješ, len sa snažím vysvetliť, že to nie je také jednoduché. A s tou volebnou kontrolou sa to dá (zatiaľ) riešiť aj inak.

    Príspevok je reakciou na "veru "

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     RE:SaintbehindTheCity. No áno do VÚC sa nik nedostal z Fraštačanov, občianske združenie . Z tých ozajstných tam máme troch. Čiže ani VÚC nepovažuješ "cudzinec" za volebný obvod tohto politikou sa zaoberajúceho občianskeho združenia. Okres Hlohovec má vyše 45 tisíc obyvateľov od čias ako sa Bučany sa dali preložiť do okr. Trnava. Od tých čias sme najmenším okresom v tedy Západoslovenskom, teraz v Trnavskom kraji. 33 tis.- nieje problém pre ních zložiť, vieme kto sa k ním hlási ako sú podnikateľský úspešný. Tiež naše Mestské zastupiteľstvo ovplyvňuje život v celom okrese. Do CVČ Dúha chodia deti z celého okresu, ako aj do základných škôl, či osobitnej MŠ a ZŠ. Keď nerátame Cirkevnú ZŠ,ktorá má iného zriaďovateľa, tak do Základnej umeleckej školy a ostatných ZŠ a MŠ. Mne sa javia ako politizujúca klika a nie OZ podľa ich činnosti a verejného vystupovania.

     Príspevok je reakciou na "SaintbehindTheCity"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Pani prispatá je už dávno po r.1989, zobuďte sa. Toľko hlúpostí v jednom príspevku môže napísať ozaj len prispatá. Pekný deň prajem :-)

      Príspevok je reakciou na "prispatá"


     • gravatar

      tých ozajstných vo VÚC má HC 3? - na tom sa asi nezhodneme (Madunice sú HC?, a tí, ktorí sú tam opakovane, informuj sa či/čo robili pre HC), keby nekandidovalo niekoľko ľudí bez šance, ktorí dostali pár stoviek hlasov z tých 48 tis. občanov (cca 32 tis voličov) tak tí, ktorí boli nakoniec 4., 5. a 6. sa tam mohli dostať... keby niekomu mesto dávalo 40 tis. € ročne, tak by nemal mať problém dať časť z toho, navyše ak je podnikateľsky úspešný, štátu za evidenciu v registri MV SR... naozaj neviem, kto za nimi stojí, napíš.. nepochybujem, že MsZ ovplyvňuje život v celom okrese, ibaže som tam nikoho okrem pár Hlohovčanov nevidel, tak dúfam, že nabudúce tam z tých 500 na facebooku príde aspoň tretina. Do všetkých SŠ, ZŠ a MŠ v HC chodia deti z celého okresu. Rád sa niekedy porozprávam osobne.

      Príspevok je reakciou na "prispatá"


 7. gravatar

  Nahubkova novela bola primatorom stiahnuta z rokovania - pod tlakom verejnosti a medii. Pan primator, priznajte chlapsky, v ktorej inteligentnej hlave sa zrodil tento napad nahubkovej novely!?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Matýsek se posral :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Ako to skončilo s menovaním náčelníka mestskej polúcie?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.