Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

16. február 2014

Hlohovčania to vrchnosti poriadne natreli!

Náhubková novela vyvolala úplne opačný efekt. Občania to vedeniu mesta vrátili aj s úrokmi!

Hlohovčania to vrchnosti poriadne natreli!

Februárové rokovanie tunajších poslancov vzbudilo väčší záujem, ako býva v Hlohovci zvykom. Nielen bežní občania, ale i aktivisti a novinári s napätím očakávali, ako to dopadne s „náhubkovou novelou“. Tá vyvolala úplne opačný efekt. Primátor pod verejným tlakom návrh stiahol, Hlohovčania zasypali vedenie lavínou kritiky a navyše, po rokoch sa zasadnutia mestského zastupiteľstva presunuli na ústretovejší čas voči občanom.  

Dodatok k rokovaciemu poriadku stiahol primátor Peter Dvoran už v prvých minútach zasadnutia. Ako uviedol, stalo sa tak na základe osobných stretnutí s občanmi, ako aj po telefonických dohovoroch. „Nechávam už tento bod budúcemu zastupiteľstvu, ktoré vznikne po novembrových voľbách,“ dodal. Inak povedané, tlak verejnosti a medializácia opäť zabrali.

K „náhubkovej novele“ sa počas rokovania vrátil i Oliver Pestún. „Väčšinou tu vystupujú občania, ktorých skutočne niečo trápi. Nestretol som sa s tým, že by tu niekto urážal, napádal či osočoval primátora alebo nás poslancov,“ vyjadril sa šulekovský poslanec. Podobne ako ostatných, aj jeho zaujímalo, kto sa dožadoval takéhoto dodatku a kto návrh vypracoval.

Dobrou správou pre Hlohovčanov je, že rokovania mestského zastupiteľstva sa už uskutočnia v ústretovejšom čase. Začiatok o 14:00 s priestorom pre vystúpenia občanov o 17:00 hod. presadil nezávislý poslanec Miroslav Bobák. Aj keď sa Dvoranovi spriaznenci hlasovania poslušne zdržali, návrh nakoniec prešiel.

Vystúpenia občanov

„Vôbec si vás nevážim!“ S takýmito slovami začala svoje emotívne vystúpenie Daniela Loskotová. Hlohovčanka ostro skritizovala zdôvodnenia vlaňajších odmien vedúcich zamestnancov radnice a považuje ich za neopodstatnené.

Dagmar Rondošová reagovala na neúspešný pokus o odvolanie predsedu dozornej rady Nemocnice s poliklinikou v Hlohovci Jozefa Hviezdarka: „Ak je tá dozorná rada nefunkčná, tak ju rozmetiem, nezostane kameň na kameni a nájdem tam správnych ľudí...“ 

Michal Šuliman upozornil na zlý stav vodovodnej siete a potrebu jej obnovy. Iniciatívny občan sa i napriek opore v zákone stretol s neochotou vedenia Vodárenských a technických služieb v Hlohovci pri poskytovaní informácií o hospodárení. Mestská spoločnosť povinnosť zverejňovať faktúry a objednávky na svojej webstránke ignoruje.

„Načo ste primátor? Načo ste poslanec VÚCky? Tak kašlite na to a dajte to robiť do tých volieb niekoho, kto o to má záujem,“ vystúpil Miroslav Kollár. Aktivista skritizoval Dvoranov postoj k hroziacemu dopravnému kolapsu, k úbytku obyvateľov či k ďalšiemu rozšíreniu kapacity skládky Vlčie hory.

Miloslav Baránek sa kriticky vyjadril k neúspešnému pokusu o odvolanie predsedu dozornej rady NsP, ku skládke i k stiahnutému dodatku rokovacieho poriadku: „Ja vás upozorňujem, že spravím všetko pre to, aby mi nikto náhubok nenasadil.“ 

V priestore pre verejnosť vystúpili aj občania, ktorí upozornili na problém bezdomovcov a apelovali na vedenie, aby im vyšlo v ústrety.

Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.