Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

22. apríl 2014

Na programe je plat primátora

Poslanci budú po novom rokovať až poobede. Občania môžu vystúpiť o 17-tej hodine.

Na programe je plat primátora

Až 4 050 eur by mal po novom zarábať primátor Hlohovca Peter Dvoran. Maximálne zvýšenie zákonom stanoveného platu až o 70 percent navrhol jeho zástupca Ján Tassy. Viceprimátorov plat sa pritom vypočítava z ohodnotenia primátora, a tak si Tassy nepriamo navrhol aj svoju mzdu. O tom, či si prvý muž Hlohovca opäť prilepší, rozhodnú poslanci na štvrtkovom zasadnutí.

Oliver Pestún v minulosti niekoľkokrát navrhol, aby každoročnému schvaľovaniu predchádzal odpočet práce primátora. Dvoran by tak dostal možnosť obhájiť najvyšší možný plat, ktorý má od nástupu do funkcie. Už vtedy deklaroval svoj záujem dostávať toľko, ako jeho predchodca.

Minulý rok však primátor čelil ostrej kritike. Poslanci mu vyčítali nekoncepčné vedenie mesta, dlhy  nemocnice, ale najmä chybné spoplatnenie parkoviska pred poliklinikou. Napriek dvom návrhom o navýšenie iba vo výške 20 a 40 percent, poslanci nakoniec tesne schválili maximum.

Ak by Dvoran dostával základný plat, mohlo by mesto ročne ušetriť zhruba 20-tisíc eur.

Hlasovanie o návrhu na 70-percentné zvýšenie platu primátora v roku 2013

ZA

PROTI

ZDRŽAL SA

BALLA Martin
BEDEČ Ján
DOMARACKÝ Milan
ĎURIŠOVÁ Elena
DZURECH Miroslav
KURUC Emil
LEKÁROVÁ Alžbeta
LIBANT Ján
RYBNIKÁROVÁ Silvia
TASSY Ján
ZAČKO Miroslav
BEHUL Jozef
BOBÁK Miroslav
DRGOŇ Miloslav
PESTÚN Oliver
SALCMAN Juraj
ŠIŠKA Juraj
VOLTMANN Patrik
DRGOŇ Roman
HVIEZDAREK Jozef
SLOVÁK Peter

Na programe zastupiteľstva je tiež opakovaný pokus vybudovať v Hlohovci plaváreň. Poslanci budú hlasovať o založení novej mestskej spoločnosti, ktorá by zabezpečovala výber dodávateľa.

Rozsah investičného zámeru, finančná náročnosť investície, spôsob a výšku úhrady splátok a dopad na rozpočet mesta v jednotlivých rokoch by mali byť predložené až na nasledujúce zasadnutie.

Začiatok rokovania mestského zastupiteľstva je po schválení návrhu Miroslava Bobáka presunutý na 14. hodinu a občania môžu vystúpiť o 17-tej.

Podľa § 12 Zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov primátor mesta Hlohovec zvoláva riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec, ktoré sa uskutoční dňa 24. apríla 2014, t. j. vo štvrtok, o 14.00 h v Dome kultúry na Pribinovej ulici.

O 17.00 h bude zasadnutie MsZ prerušené pre možnosť vystúpenia občanov.

 1. Otvorenie a voľba komisií
 2. Schválenie programu rokovania
 3. Majetkovoprávne záležitosti – kúpa, predaj, zámena, zmena uznesenia (prílohy)
 4. Záverečná hodnotiaca správa programového rozpočtu mesta Hlohovec za rok 2013 a záverečný účet mesta za rok 2013
 5. Návrh na úpravu rozpočtu mesta Hlohovec na rok 2014
 6. Prerokovanie platu primátora
 7. Územný plán mesta Hlohovec – Zmeny a doplnky 2012/2013 a dodatok č. 4 k VZN mesta Hlohovec č. 113/2010 o Územnom pláne mesta Hlohovec, v znení dodatku č. 1, dodatku č. 2 a dodatku č. 3
 8. Návrh Dodatku č. 1 k VZN mesta Hlohovec č. 139/2013 o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Hlohovec
 9. Návrh na vyhlásenie voľby hlavného kontrolóra mesta Hlohovec
 10. Zateplenie zariadenia sociálnych služieb HARMONIA – Zariadenie pre seniorov v Hlohovci
 11. Výročná správa HARMONIE – Zariadenia pre seniorov, Hlohovec za rok 2013
 12. Vyhodnotenie činnosti a hospodárenia MsKC v Hlohovci za rok 2013
 13. Návrh dodatkov k zriaďovacím listinám ZŠ, ZUŠ, CVČ Dúha, MŠ, Harmonie Domova dôchodcov Hlohovec a MsKC Hlohovec v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Hlohovec
 14. Správa o činnosti Mestskej polície Hlohovec za rok 2013
 15. Správa o bezpečnostnej situácii v územnom obvode OO PZ Hlohovec za rok 2013
 16. Mestská plaváreň Hlohovec
 17. Správa o vykonaných kontrolách
 18. Interpelácie
 19. Rôzne
 20. Záver


Článok bol zobrazený 8348x
Diskusia k článku (26)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Mestské zastupiteľstvo bude opäť v priamom prenose
Prenos budú môcť občania vidieť vo štvrtok 19. marca 2015 od 14:00.


Diskusia k článku (26 komentárov) »

26 komentárov


 1. gravatar

  On za to čo robí ešte dostáva aj plat? On by mal platiť za to všetko čo porobil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Zvýšiť plat? A začo???? ....zaujímavé,že v Hlohovci na nič nie sú peniaze ale na zvyšovanie platu primátora sa nájdu vždy!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Pekne to majú vymyslené. Jano navrhne najvyšší plat Petrovi a Peter mu za to dá odmenu. Dva dni v Chujave.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Nemal by sa v takomto prípade Tassy zdržať hlasovania?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  smutna frastacka realita...drzme hubu a krok a ticho sa prizerajme,ako sa nas pan primator a jeho posluhovaci obohacuje a nas ochudobnuje...prosim,kto mozte,chodte na to zastupitelstvo a vyjadrite svoj nazor na toto svinstvo,co sa vo frastaku robi

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Když už bordel tak jenom u nás...... :D

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  ....keby ste aspon netrepali sprostosti.....kazdy jeden z vas,keby bol na jeho mieste by robil to iste,taktiez by ste sa usilovali dostavat najvyssi mozny plat.......treba z toho vytrieskat co najviac,primatorom nebude na veky.....ja mu drzim palce,nech to vsetko zvladne v zdraví a v pohode.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Načo pôjdem na zastupiteľstvo? V Hlohovci skončila transparentná správa. Materiály k zastupiteľstvu nie sú na mestskej stránke. Budú hlasovať pristupíme k bodu 5 hlasujeme za a ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  namiesto 4050€ dostanem 2400€. neviete čo ste urobili, fnuk. váš Peter

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Tak pani poslanci plat neschvalili, ved kto chce strasne moc, nezasluzi si nic. Neschvalujem vedenie mesta, ich pracu, robia to velmi zle, ale to co tam vcera predvadzali niektori obcania to je este väcsia katastrofa. Priniesli si so sebou aj 6 cca 12-15 rocnych deti, ktore na podnet tlieskali... oznacovat primatora za vola a poslancov za stado, to bola velmi "rozumna" pani. Rozculovat sa, ze tam sedia niektori poslanci uz niekolko volebnych obdobi... to je tiez minimalne cudne, ved ich volili a volia obcania Hlohovca, tak ich tam asi chcu mat. Cudovat sa, ze niekto dostane na svoje vozidlo "papucu" ved to je normalne uplne vsade na svete, ked niekto nezaplati parkovne. Je nutne do vedenia mesta uplne novu krv, ale ziadnych hulvatov a tlachacov prazdnych zbytocnch reci nieje treba. Vo volbach je nutne sa realizovat, a kandidovat a podporit spravnych ludi......

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   To bude možno tým, že občan má pocit, že z neho robia vola. Musí potom reagovať rovnako. Najhoršie na tom je, že keby aj niekto prišiel s rozumným návrhom, tak primátorovi už nikto neverí. Za všetkým sa bude hľadať špinavosť. Treba to celé vymeniť a vrátiť späť dôveru vo vedenie mesta.

   Príspevok je reakciou na "obcanHLOHOVCA"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   A čo majú občania urobiť? Či ozaj ich vystrieľať ? Videli ste krvavé oči tých dvoch postihnutých ? Myslíte že im ide o Hlohovec ? Jeden z nich vraj obhajoval výstavbu plavárne argumentom,že tridsať rokov sa tu nič neurobilo,tak aspoň toto.Pritom on sedí vo vrcholových postoch mesta najmenej štyridsať rokov.A ešte má tú drzosť navrhovať zvyšovanie platu svojmu šéfovi,tým pádom aj sebe,potom za to ako poslanec hlasovať. Pritom nepriamo priznáva,že tridsať rokov bolo nula bodov.To je správne ? Sľubovanie fondov z EU a z Nórska - stará obohratá pesnička,v hlohovci nezrealizovatelná pre babráctvo vysoko finančne cenených tiež šikovných pracovníkov MÚ.Zámok padne.

   Príspevok je reakciou na "obcanHLOHOVCA"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    S tymto vedenim uz nikto nic neurobi, treba sa sustredit ako vymenit po volbach poslancov. Ale nebude to jednoduche ta vymena... je nutne nejakym sposobom dostat mladych ludi k volebnym urnam. Starsi ludia pojdu vo velkom mnozstve a oni budu volit tych svojich co ich volievaju uz niekolko volebnych obdobi. Kolko ludi bolo vcera v KD. No podla mna, na to aky je bordel v meste malo. Najst ludi, co maju v hlave a su ochotni robit pre toto mesto serioznu politiku je tazke, ale da sa, no problem je tych ludi nejakym sposobom predstavit verejnosti a urobit aj kandidatom na poslancov predvolebnu kampan. Bez toho to asi nepojde. Je nutne hlavne, aby bola vacsina poslancov normalne rozmyslajuca, ci maju, alebo nemaju politicku prislusnost.

    Príspevok je reakciou na "re občan Hlohovca"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   123

   Čo robiť?Včerajšie zastupiteľstvo predsa nebolo posledné.Do volieb ich bude ešte dosť na to, aby sa občania zmobilizovali a začali aktívne ovplyvňovať dianie v meste.Veď predsa nie možné, aby p. Hviezdarek , ako predseda dozornej rady "polokliniky" nevedel dátum zasadania dozornej rady a už vôbec nevedel čo tam bolo prejednávané.Ale v praxi je tak, že JUDr. Sobotovič vyhotoví zápis zo zasadnutia a pri stretnutí s členmi rady sa dotyční podpíšu, na konci mesiaca dostanú odmenu za členstvo v DR a vec je vybavená. Podobne aj p. Domaracký. Prechmaty ktoré neboli vyšetrované ako napr.podpis zmluvy o prenajme mestského majetku JUDr.Sobotovičovi a ten následne prenajal Jednote za podstatne vyššiu čiastku a rozdiel ostal jemu, taktiež neodvádzanie tržieb za ubytovanie na ubytovni, za ktoré taktiež bol zodpovedný p. Domaracký , to ho "netrápi" a je schopný sa zlomiť v pase zo "svojou" úctivosťou , vytvára dojem obetavosti v prospech všetkých občanov a na druhej strane je schopný zliznúť všetku smotanu. Princíp volieb spočíva v zostavení poradia kandidátov jednotlivých politických strán na volebných lístkoch a občan bez "rozmýšľania" vhodí vol.lístok do volebnej urny a účasť v zastupiteľstve je spečatená. Preto by bolo vhodné organizovať predvolebné stretnutia a predstavovať nezávislých mladých a vzdelaných občanov, ktorí budú schopní spoločne niečo dokázať. Veď poslanec ktorý sa zdrží hlasovania , len aby pomohol svojej " partaji" nemá čo v zastupiteľstve hľadať. Predpokladám, že po včerajších udalostiach si občania uvedomia , že ak chcú zmeniť situáciu v meste, musia byť aktívni a nenechať priebeh udalosti na "pažravcov" .Veď poslanci rozhodujú o financiách o ktorých sa niektorým ľuďom ani nesníva.Hospodária s majetkom ktorý je spoločný všetkých občanov. Tento príspevok ,prosím, neberte ako školenie , ale ako návod do budúcnosti ako zmeniť terajší stav.

   Príspevok je reakciou na "obcanHLOHOVCA"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nielen, že by ich ľudia nemali voliť, ale mali by ich zobrať na zodpovednosť. Ktorý z poslancov, čo hlasovali za odpredaj polikliniky súkromnej firme napojenej na poslanca Vargu bol zobratý na zodpovednosť? Mali veľkohubé reči o záchrane a potom 2 mil. eur dlh. Ako je možné, že sa to všetkým prepieklo? Varga si tam potom dosadil Sobotoviča a tvári sa, že je všetko v poriadku a zachránil polikliniku. Pred kým ju zachránil. Pred ním samým? Primátor so všetkým súhlasí a predseda dozornej rady Hviezdarek nevie ani aký bol včera deň. To sa robí niekomu biznis za naše peniaze, keď sú všade negramotní a nevzdelaní trpáci, alebo senilní deduškovia. To sa im hlasuje, keď vedia, že sa im nič nemôže stať. Polovica z nich sa splatenia úveru za nejakú plaváreň nedožije, tak načo by sa tým zaoberali? Kariérny súdruh Tassy tam chce dokedy hlasovať za svoj plat?

    Príspevok je reakciou na "123"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Plne súhlasím.A figúrka KDH p.Hviezdarek bez hanby tam kváka stále to isté,sám nepri - loží ruku k dielu,stále len nech sa to ....Naviac,keď mu niekto stúpi na otlak,uráža,pretože argumenty nemá.Keby tak vedel odpovedať,aký je dlh NsP spolu s úrokmi.No mám dojem, že on ani nevie,kde tá NsP stojí.Ako stále sa prezentujúci stavár / stavbár ?/,aký má názor na sumu,ktorú vyčíslili za zateplenie malej časti NsP ??Ak totu tu sleduje,prosil by som ho o odpoveď.Vopred ďakujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar
  123

  Kladiete si otázku kto bol vzatý na zodpovednosť za hlasovania ktorých následkom bola spôsobená škoda.Nikto.Zastupiteľstvo je kolektívny organ , ktorého rozhodnutia nemôžu byť predmetom trestného stíhania.Ale zle uzatvorené zmluvy,preplatenie nevykonaných prác a podobné úmyselné skutky, toto nevyšetruje nikto.Ale na dodržiavanie zákonnosti a hospodárne nakladanie s majetkom mesta je tu predsa mestský kontrolór. A pozrite jeho správy.Kontrola "pokladničných dokladov" v mestských organizáciach.Nájde formálny nedostatok napr.neuvedený dátum a čas strávený kontrolou takto zameranou je neefektívny. Ale plán kontroly je schvaľovaný MR a MZ.A samotný kontrolór nemá záujem "strčiť " do osieho hniezda, aby mu to následne primátor znepríjemnil "život". A všetci sú spokojní. Som zvedavý , aká osoba zo stredoškolským vzdelaním dokáže takúto funkciu zvládnuť. Veď kontrolór sa vyjadruje k rozpočtu a iným skutočnostiam.Na takúto funkciu je NUTNÉ vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického zamerania , aby dokázal fundovane zaujímať stanoviska k zisteným nedostatkom.Hlavný kontrolór takúto činnosť nemôže zvládnuť sam.V prípade, že bude PN, bude čerpať RD, je jeho činnosť časovo obmedzená. Ale pokiaľ sa plat primátora rozdelí na tretiny, tak za jednú tretinu platu môže bežnú a jednoduchšiu kontrolnú činnosť vykonávať pracovník kontroly - stredoškolák a za dve tretiny zodpovedný primátor bude svoju funkciu vykonávať s radosťou.A zodpovednosť primátora, pokiaľ vyslovene neprekročí svoje kompetencie a úmyselne nezneužije právomoc , tak súdiť ho budú občania v následujúcich voľbách. Verím, že novozvolený primátor takto bude postupovať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.