Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

2. jún 2014

Primátor neprekvapil. Lokálnu TV opäť využil na svoju reklamu

Peter Dvoran vystúpil v miestnej televízii a (ne)odpovedal.

Primátor neprekvapil. Lokálnu TV opäť využil na svoju reklamu

Primátor opäť využil služby lokálnej televízie a s oneskorením reagoval na otázky občanov - „čapkáčov“. Tak totiž nazval Peter Dvoran prítomných Hlohovčanov na ostatnom zasadnutí poslancov, keď si potleskom dovolili prejaviť súhlas so skresaním jeho platu. Mestská TV však podráždenú reakciu vystrihla a nepriniesla ju ani v predĺženom zázname.

Opakovane sa ukazuje, že reláciu s názvom: „Primátor mesta Peter Dvoran odpovedá na otázky občanov z MsZ v Hlohovci“ si prvý muž mesta zamieňa za reklamný priestor. Napriek žiadostiam o konkrétne odpovede sa ich dočká len málokto. Primátor väčšinou otázku využije iba ako odrazový mostík a ďalej pokračuje prezentáciou vlastnej osoby.

V úvode vystúpení položil Dvoranovi niekoľko otázok Miro Kollár. Zaujímalo ho, kto prišiel s nápadom vybudovať v meste plaváreň. Pre neustále zmeny v cene projektu sa taktiež dožadoval odpovede na to, s kým sa primátor radí o podobe návrhu.

Bol tam detský bazén a iné komodity

Dvoran však jednoduchú otázku odignoroval. Ako je už u neho zvykom, namiesto priamej odpovede si vytvoril vlastnú tému. Pred kamerou postupne vysvetľoval, čo všetko má nový projekt obsahovať: „Začali sme sa touto myšlienkou aj zaoberať, čo by to všetko obnášalo. Bol tam teda veľký 25-metrový bazén, boli tam tie „wellnesská“, jedna sauna, druhá, tretia, štvrá, bol tam detský bazén a iné komodity...“

Kto je autorom najnovšej myšlienky výstavby plavárne tak naďalej ostáva verejným tajomstvom. Zmeny v návrhu jednoducho odôvodnil prehodnotením schopnosti mesta splácať šesťmiliónový úver.

„Ďalšia taká otázka od pána Kollára tam bol zámok. Čo sa bude diať so zámkom, čo sa vlastne robí?“ pokračoval. Dvoran zrejme potreboval otvoriť populárnu tému, keďže táto otázka vôbec nezaznela. Nasledujúce minúty tak mohol venovať odpočtu aktivít okolo miestnej atrakcie.

Rasťo Hauliš opäť načal problém garážového domu na Michalskej ulici: „Ja som sa už v októbri minulého roku pýtal, kto povolil zmeny v projekte, na základe ktorých vyrástlo to, čo vyrástlo, a nebolo mi do dnešného dňa odpovedané.“ Hlohovčan svoje otázky ešte doplnil o niekoľko ďalších.

Zaujímali ho rôzne stavebné úpravy, ktoré nezodpovedajú pôvodnému plánu: „Kto je za toto zodpovedný? Ste to vy pán primátor? Podpísali ste rozhodnutia umožňujúce tieto zmeny v konečnom dôsledku vy?“ V závere vystúpenia požiadal o reakciu na všetky otázky, keďže odpovede zaujímajú aj ďalších obyvateľov dotknutých ulíc.

Som rád, že sme našli niekoho

Primátor sa konkrétnym odpovediam úplne vyhol a svoj prejav venoval snahe vyriešiť zlú situáciu s parkovaním na dvoch sídliskách. „A teda som rád, že sme našli niekoho, ktorý za vlastné peniaze postavil, za vlastné peniaze vlastne toto ponúka. Samozrejme, že keď to on vybudoval, chce, aby aj ako podnikateľ predal tieto garáže a niečo na nich aj zarobil,“ dodal.

Podobným spôsobom otočil aj výstup Miloša Baránka a zopakoval zásluhy za uplynulý rok. Zároveň obhajoval vlastné výroky pre televíziu Markíza, ktoré označil za zmanipulované. „Nepovedal som takú vetu, že neviem žiť zo štyristo euro,“ pokračoval s tým, že sa každému môže pozrieť do očí a nemusí sklápať zrak.

Rovnako reagoval aj na pripomienky k platenému parkovaniu. Reguláciu označil za ústretový krok voči Hlohovčanom, ktorým blokovali parkovacie miesta vodiči z okolia. Iniciátorom petície odkázal, že do konca roka žiadne zmeny neplánuje. „Vážení spoluobčania, nemôžeme každý mesiac niečo meniť, že raz povieme toľko, potom toľko, potom odvtedy, potom dovtedy. Nedá sa to,“ uviedol a zároveň dodal, že dopravná situácia sa zlepšila a mnohí ju chvália.

Daniela Loskotová sa vrátila k vyplateným odmenám zamestnancom radnice. Upozornila tiež na primátorove nedostatočné odpovede v lokálnej televízii. Verejná kritika sa Dvorana zrejme dotkla: „Neviem, no viem teda, že pani Loskotová má ťažké srdce. Ja Danku poznám... ...myslím, že mala dobrú prácu aj dobre platenú, ja neviem prečo odišla odtiaľ, alebo aké dôvody boli jej odchodu. Možno teraz má nejaké tie problémy finančné a viem to aj pochopiť, že potom človek je taký viac podráždený.“

Jedným z posledných vystupujúcich občanov bol Michal Hauliš. Ten vyjadril názor, že prevažná väčšina poslancov Smeru a KDH robí poskokov a lokajov jednému grázlovi a svojím hlasovaním mu umožňuje rozkrádať mestský rozpočet.

Dvoran označil spor Hlohovčana s poslancom Národnej rady za osobný a nechcel sa k nemu vyjadrovať. Napriek tomu, že Michal Hauliš nikoho nemenoval, primátor identifikoval adresáta a začal ho obraňovať: „Ja len chcem povedať toľko, že pokiaľ ja viem, ten pán poslanec Národnej rady, na ktorého teda zaútočil, doniesol tomuto mestu 4,2 myslím, že to bolo milióna slovenských korún, na opravu a rekonštrukciu športovej haly.“Článok bol zobrazený 8476x
Diskusia k článku (32)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.


Diskusia k článku (32 komentárov) »

32 komentárov


 1. gravatar

  A načo by odpovedal za 2 tisíc mesačne? Už to doklepe a ešte dostane odstupné za nič. Potom ho upracú niekde na VÚC a spokojný pôjde do dôchodku. Na údržbára celkom slušné zakončenie kariéry.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Komodity? Vie ten pan vobec, co to slovo znamena? Ci jednoduchsim obcanom staci povedat mudre slovo, ktoremu nerozumeju a zacnu pana prezidenta obdivovat? Zo slovnika slovenskeho jazyka: "komodita -y -dít ž. obch. suroviny a materiály, s kt. sa obchoduje na medzinárodných trhoch; vôbec všetko, čo sa vyrába na spotrebu al. na výmenu na trhu;" Je dobre vediet, ze v ramci plavarne budeme obchodovat na medzinarodnych trhoch. Pan primator je svetaznaly, asi ako ked sa vyjadroval ku garazam, najskor bol beton jednoliaty, v dalsej odpovedi sparovany. Jednoducho odbornik na mieste.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Bolo by lepšie, keby sa už nikdy k ničomu nevyjadroval. On je iba na smiech a nikto ho už neberie vážne. Najtrápnejšie bolo ako sa pustil do pani Loskotovej. To si naozaj mohol odpustiť, lebo to bolo trápne ako on sám.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Za kolaudacne rozhodnutie sa podpisuje priamo PRIMATOR na zaklade odporucania veduceho Spolocneho obecneho uradu na Jarmocnej ulici.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   To je odpoved pre pana R.Hauliša, kto je zodpovedný za tú ohavu na Michalskej.

   Príspevok je reakciou na "el presidente"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dakujem za odpoved, ale viem ju uz davno. Chcel som len od primatora, aby to povedal verejne, nech vsetci obcania vedia, co zas tento pan popodpisoval a co vdaka nemu vyrastlo. On vsak ma problem odpovedat aj ano/nie. Alebo jednoducho nechce, lebo sa hanbi. No a mozne je aj to, ze odpovedat nemoze, lebo mu to zakazali...

    Príspevok je reakciou na "el presidente"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     spytam sa takto , kolko ma alebo mal hlohovec poslancov v nr sr za posledne desatrocie -dvoch alebo sa mylim... ako sme to vyuzili ako mesto ,asi nijako lebo aj to co mohlo z toho plynut ako vyhoda pre mesto nebodaj pre obcanov tohoto mesta sklzlo do zabo mysich vojen alebo osobnych sporov medzi jednotlivcami . teraz sa blizi cas ked pride navyhnutne k zmene na poste primatora a co nam ponuknete ako obcanom tohoto mesta pani vy okolo p. haulisa bez podpory v nr sr...asi take lajno ako doteraz...

     Príspevok je reakciou na "R.Haulis"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Pan Hromada, odpoviem asi takto: Kritizovat nieco, co ani poriadne nezacalo, je hodne...radsej ani nepoviem koho, aby som niekoho neurazil. Dam Vam jedno odporucanie: Volte toho, koho ste volili doteraz a to ako Vy hovorite lajno mate iste. No a pokial ide o tu podporu v NRSR, ktoru tam teraz mame, tak k tej asi tolko, ze bez nej by sme boli ludovo povedane mozno na nule, s nou sme v tazkom minuse (pevne verim, ze v tomto so mnou suhlasite).

      Príspevok je reakciou na "emil hromada"


      • gravatar

       pan haulis poviem to takto .osoba ktoru myslime urcite obaja ma za sebou urcitu historiu , kde v tomto období bola na pozicii v nemenovanej fabrike kde bolo zamstnanych niekolko tisic ludi...znamou sa tato osoba stala az ked si o nu zacal obtierat usta nemenovany lokalny platok. tento platok nema tolko investigativnych novinarov aby bol schopny publikovat informacie ake publikoval .... takze ide iba o osobny spor ci nebodaj vendetu voci nemenovanemu ....p. haulis tomuto sporu nerozumiete tak sa do neho nemiesajte a nerobte klauna zo seba pre niekoho ...

       Príspevok je reakciou na "R.Haulis"


      • gravatar

       Pan Hromada, kto Vy vlastne ste? Vy absolutne ignorujete pointu diskusie a snazite sa silou mocou vyvolat nejaky konflikt. Mne tu prispievatel "el presidente" podal informaciu suvisiacu s mojou otazkou pre primatora ohladne garazi (bunkra) a Vy sa snazite smerovat diskusiu niekde uplne inde. Preco? Koho a co sa snazite obhajit? Ja som na zastupitelstve opakovane kritizoval vystavbu monstra na Michalskej ulici, nakolko to trapi vsetkych ludi tam zijucich a aj mna, i ked tam nebyvam. Zalezi mi na tom, co sa v tomto meste deje a ako sa naklada s nasimi financiami. Vy ste, zda sa, so sucasnym stavom ako tak spokojny, tak o co Vam ide, ked sa snazite upriamovat pozornost na nejaku osobu z NRSR? Plati Vas niekto? Naozaj tomu nerozumiem. Skor Vy posobite ako klaun (a nemyslim toho v podani J.P.Belmonda, lebo toho by som urazil).

       Príspevok je reakciou na "R.Haulis"


      • gravatar

       pan haulis , poviem vam to takto .dnesny primtor ma svoje dni na urade uz zratane . urcite v buducich volbach navyhra ak sa nebodaj odvazi kandidovat.pytam sa kde ste boli doteraz ked zrazu vam vsetko vadi v hlohovci ako tu nic nefunguje a vsetko je skorumpovane... kandidujte za primatora vy , moj hlas mate , ja sa chcem totiz zabavat .som zvedavy ake budete mat riesenia na vylepsenie momentalnej situacie. nooo poviem vam bude sranda lebo skonci cas kritizovania a zacne cas pravdy a hlavne cas zodpovednej roboty ! ale co vy stym , to neviem ci je pre vas...

       Príspevok je reakciou na "R.Haulis"


      • gravatar

       Pan Hromada, nebudte smiesny. Pozrite si mestske zastupitelstva 2-3 roky dozadu, pozrite si verejne prerokovania ohladne skladky Vlcie hory a zistite, kde som bol doteraz. Nie ja, Vy ste sa tu zrazu vyskytli a snazite sa kalit vodu. A nemajte obavy, okrem kritiky pridu aj riesenia, s ktorymi sa celkom jednoducho stotozni kazdy slusny clovek v tomto meste. Pevne verim, ze budete medzi nich patrit aj Vy. Len musite mat chvilku strpenia. No a kandidovat na primatora? Na takyto post musi mat clovek dostatok skusenosti, rozhladu a intelektu, aby mohol zodpovedne viest toto mesto a my sme uz takeho nasli. Zaverom mala poznamka, resp. otazka: Ked Vam tak strasne vadi, ze sa kriticky vyjadrujem k dianiu v tomto meste, je to preto, ze Vy ste s riadenim tohto mesta spokojny a myslite si, ze to, co krtizujem si kritiku nezasluzi? Alebo je za tym nieco ine?

       Príspevok je reakciou na "R.Haulis"


     • gravatar

      To je naivná predstava. V parlamente sa vybavujú veci inak. Nám stačí slušný človek, ktorého nemusíme zakaždým upodozrievať, že rozhoduje pre svoj prospech.

      Príspevok je reakciou na "emil hromada"


  • gravatar

   Jemu odporucanie ani netrebalo...s panom stavitelom spoluposobili na BH ak sa nemylim...stare zname ruka ruku myje :o(

   Príspevok je reakciou na "el presidente"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Nikdy som nemal spor s nejakým poslancom NR.Toho za Hlohovec osobne vôbec nepoznám,občas som ho zhliadol v Hlohovci,niekoľkokrát v televízii ako fajčí na chodbách NR,raz opäť v televízii / nie hlohovskej/,keď nedokázal odpovedať jednou súvislou vetou. Nikoho som osobne nemenoval pri mojom vystúpení,bol to taký pokusný balónik,to že p.primátor v ňom spoznal koho spoznal,nie je môj problém,ale niekoho iného,alebo iných.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  S údivom som si prečítala, čo povedal primátor na pani Loskotovú. Na jej mieste by som neváhala ani minútu a poradila sa s právnikom. Najvyšší predstaviteľ mesta si nesmie v televízii dovoliť takto reagovať. Na toto si neplatíme televíziu, aby si v nej niekto riešil svoje urazené ego. Pani Loskotová povedala iba pravdu. Primátor trepe nezmysly a ani nerozumie slovám, ktoré používa. Možno si to aj uvedomuje a preto neodpovedá na zastupiteľstve. Namiesto toho zastrašuje ostatných primitívnym spôsobom ako teraz, že keď ma budete kritizovať, tak vás zosmiešnim v televízii. Keby to nebol primátor, tak ho akurát poľutujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Pán Hauliš posledným príspevkom, pán Hromada dokázal o čo mu ide. Naozaj neviem, či len nesleduje verejné dianie a teraz sa tu objavil a začal smerovať diskusiu presne tam, kam sa mu to páči. Alebo len svojimi názormi dokazuje, že preňho sú schopné osoby len tie, ktoré majú prežité vo verejnej funkcii 3 desatročia a sú straníci nejakej tradičnej strany, ktorá rozpredala a doslova zničila Slovensko za 20 rokov. Ak týchto práve podporuje, tak sa s nim ani neni o čom baviť. Pretože položme si otázku čo taký Varga, Dvoran, Tassy, Domaracký, Dlhopolček, Hviezdarek, Libant ( ktorí majú a vždy mali nálepku tých najsilnejších politických strán) a im podobní spravili pre mesto ? Podla mňa nič za bývalého režimu a nič ani teraz ( skôr mestu ubližovali), sú to takí istí neschopní hlupáci. Ak pán Hromada naráža na to, že ide veľmi veľa kritiky. Tak sa ho verejne pýtam, či to čo sa za posledné roky udialo v Hlohovci je hodné pochvaly alebo pochopenia ? A ďalej sa pýtam, kde spravili chybu tí ktorých sa tu snaží pochovať skôr, ako dostali vôbec šancu? Pochybili pri niečom , boli nebodaj neaktívny ? nepomáhali ? neriešili najzákladnejšie problémy tohto mesta ( tým nemyslím výtlky a pokrivený plot). Čo by ste urobili Vy ? Alebo respektíve prečo ste Vy neponúkli riešenia ? Prosím neberte môj príspevok pán Hromada ako útok, ale Vaše reakcie na príspevky pána Hauliša sú veľmi smiešne. Ako keby ste sa práve zobudil nič neviete, len to čo Vám niekto natlačil do hlavy a to sa silou mocou snažíte presadiť. To s tou podporou v NRSR ste mysleli vážne, alebo ste si robili srandu ? :) pretože, ak to bolo myslené vážne, tak to má taký typický červený podtón- "len silná strana tu niečo dokáže". Ako Hlohovec zúžitkoval doterajšiu podporu v NRSR cez nemenovaného najaktívnejšieho poslanca okrem prvo májových a MDD osláv ? A čo sa týka konfliktu, tých dvoch nemenovaných osôb, tak to sem je zbytočné ťahať myslím, že to sa rieši inde a jediný kto tento "konflikt" vláči do mesta je pán ....... Podvodník (asi tak sa dá pomenovať). To čo sa teraz deje nemá nič s tým o čom tu píšete a pána Hauliša poznám a je to ten posledný, ktorý by zo seba robil klauna pre niekoho. Taká podotázočka, čím pán Hauliš dokazuje, že sa stará do nejakého "konfliktu" ? pretože keď si pozriem všetky príspevky pána Hauliša na MsZ rozprával tam rozumné veci a neťahal tam hlúposti. Myslím, že z pozície občana spravil viac ako niektorí súčasní poslanci za 10 rokov. Neviem načo tu strácam čas s Vami, ďalej nejdem písať lebo to aj tak nemá význam. PS: čo sa týka one man show pána primátora, tam jasne ukazuje, že odpovedať nechce priamo na MsZ lebo by odpovedať nevedel alebo by odpovedať nemohol . Ale to akým spôsobom sa vyjadril na pani Loskotovú, prekročilo všetky hranice. Ešte že HcTV sleduje 200 ľudí dokopy aj to s prirátaním súpisného čísla môjho domu. Toto by sa mňa osobne tak dotklo, že pánovi primátorovi by som viac kludného spánku nedoprial.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   typicke pre toto zoskupenie iba kritika a na otazku odpoved protiotazkou a toto je prispevok hodny demokrata bez argumentu nadavka do komunistu červeneho . modri nie su o nic hodnejsi ako cerveni ci zeleni a vidim ze ste zjavne nepochopili tu podporu v nrsr tak to poviem takto .kazde mesto ktore ma poslanca v nrsr sa snazi vyuzit jeho postavenie nehladiac na jeho statky a povahu vo svoj prospech to len v hlohovci si mysite ze ste monaco a vsetko zvladnete sami bez cudzej pomoci...moja babka hovorila ho.no ho.no zlata rybka...nastastie mi nikto nic netlaci do hlavy mam svoj rozum len nerozumiem tomu ako tu stale niekto kritizuje dozivajuceho primatora alebo sa drzite hesla zdochinajuci pes nebrese...zopakujem to este raz kedze pan haulis nechce kandidovat na primatra pockam si na vitaza primatoriek ktroreho ste nasli a potom budem hodnotit ako zveladuje nase mesto ups len musi este vyhrat...

   Príspevok je reakciou na "ako išiel primátor na vandrovku"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pan Hromada, Vy ste polozili otazku, ja som Vam odpovedal. Pozreli ste si tie mestske zastupitelstva? Inak elementarna slusnost kaze, aby ste mi aj Vy reciprocne odpovedali. Ale to asi nedokazete. Skuste si po sebe citat prispevky a zistite, ze Vy ste zacali tuto diskusiu a na Vase otazky Vam bolo odpovedane. Tie, ktore su kladene Vam, su, zial, bez odpovedi. Takze slusne tuto "diskusiu" s Vami koncim, nakolko nikam nevedie. Zaverom Vam este gratulujem k tej podpore v NRSR, ktoru tak silno pocitujete a dodavam, ze okrem Vas ju neciti nikto iny v tomto meste.

    Príspevok je reakciou na "emil hromada"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     zbytočne s niekym takým diskutovať...čo nechodíme na vymývacie akcie typu MDŽ, doterajšiu podporu z NRSR nemáme šancu pochopiť, v plnej miere pocítiť a už tobôž nie doceniť...navyše nie sme ani cieľová skupina týchto politických "šmejdov" zo Smeru...

     Príspevok je reakciou na "R.Haulis"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Celá vec sa má jednoducho - priestor pre vystúpenia občanov na zastupiteľstve má slúžiť na diskusiu s primátorom a poslancami, nie je len na to, aby sa tam prišli občania vysťažovať. A pán primátor občanov ignoruje, neodpovedá ani na jednoduché a jednoznačné otázky, aby sa potom vo svojej relácii vyrozprával na témy, ktoré určí on. Na to, čo sa pýtame, neodpovedá, vymyslí si dokonca, že sme sa pýtali niečo iné, prípadne uráža občanov. Nemám v zásade nič proti tomu, pretože tým vytvára obraz o sebe, jediný problém mám s tým, že to nerobí vo svojej súkromnej televízie, ale v NAŠEJ - mestskej, na ktorú sa mu skladáme ca 80 000 eur ročne. Čo takto pravidelná živá diskusia primátora s občanmi v HcTV? alebo aspoň kontaktná relácia s necenzurovanými otázkami? kedysi také boli, ale tento pán asi na toto nebude mať odvahu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Aky pokrok urobilo mesto Hlohovec za 25 rokov čo sa tu vybudovalo,postavilo....ked padli komunisti od nežnej revolucie sa mesto nepohlo ani okrok v pred... ide sa dozadu stale sa žije z toho čo postavili komunisti teraz to nemyslim že som červeny alebo zeleny...nemam rad zlodejov a klamarov...každe volby každy jeden kandidat na primatora slubuje obchvat lavku novy most atd...akurat sami sebe si zveladia svoje majetky,su tam odjakživa stale sa pretračaju a nikdy nič nespravaju len mlatia s papulov a ludia ich zvolia zas....a čože spravil pre Hlohovec pan poslanec alebo taky jednoduchy dosadeny primator...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Nahodou pan primator su slusny inteligentny vzdelany katolicky zmyslajuci clovek, budem ho volit, vzdy ma pekne pozdravi

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.